FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jucatori actori

«12»
Virgil24.08.2007 12:33

Gica, VREI SA NE ADUCEM AMINTE???

1) 1990 – 1992. Hagi la Real. 4 milioane si ceva de euro, cel mai tare transfer-ever din istoria noastra etc etc. "Cu el vom fi mult mai tari", declaratie presedinte Ramon Mendoza. Ce a urmat? Cu el, intr-adevar, Real a fost mult mai tare. N-a luat nimic, Barcelona a "papat" doua titluri. "Niste haini si Toshack, si Di Stefano, si Beenhaker, si Radomir Antic, antrenorii", avea sa declare. Nu-l intelesesera. Nu haleau strainii. Spasic, Prosinecki, Hugo Sanchez nu jucau decat meci de meci. Tehnicienii nu-l foloseau pe postul sau, practic, isi bateau joc de el. Era nasol. Cam ce face el acum cu Neaga, cu Dica, cu Radoi, cu toata lumea. Ii pune sa joace ce n-au jucat in viata lor….

 

2) 1994 – 1996. Hagi la Barcelona. "Mama, doar 3-4 transferuri in istorie se faceau intre cele doua rivale, insemna ca e tare!". Urmarea? 36 de meciuri in doi anisori, sapte goluri, mai putine decat numarul de pe tricou…Cruyff, care nu le avea cu antrenoratul de nicio culoare (luase o Cupa a Campionilor, patru titluri ale Spaniei la rand, doua Cupe etc) il punea sa evolueze numai pe pozitii ce nu-i conveneau lui Hagi. Il deranjease la un antrenament, cand nu ascultase sfaturile sale. "Regele" ce-a vrut sa faca cu Lovin????? Declaratie Gica in "Don Balon", celebra revista de fotbal din Spania, acum 10 ani. "Cruyff a fost antrenorul care mi-a nenorocit cariera!". Alti jucatori "terminati" de Johananel: Stoicikov, Guardiola, Romario, Koeman, Alesanco etc. Numai ratati.

 

3) Final de decembrie 2000. Florentino Perez, presedintele lui Real Madrid, tocmai se aseaza la masa, pe undeva prin Montea Carlo. A primit trofeul de "Cel mai bun club din istoria secolului XX". Hopa, langa el, in dreapta, un baiat, Zinedine. Zidane. Ia un servetel, scrie pe el, in spaniola (Zidane avea sotia din patria lui Cervantes, cunostea limba) "Ai dori sa joci la noi?" si il intinde francezului. Acesta raspunde "Da!". Peste trei ore, Perez isi suna antrenorul: vezi ca din vara ai un alt jucator in echipa! Doamne, nu miroase deloc a intruziune, unde se vede ca presedintele a facut ce-a vrut, nici nu l-a intereseat parerea tehnicianului? Corect, o sa spuneti ca era vorba de Zidane si ca orice antrenor din lume l-ar fi dorit si la doua noaptea. Pe bune? Haideti sa analizam cazul lui Beckham. Vara lui 2003. Acelasi Perez sta la masa cu directorul de marketing de la Real. "Tata, asta cate tricouri poate sa vanda pe an, numai cu el?" "Cam un milion", vine raspunsul!. Calcul rapid: 1.000.000 x 70 euro bucata = 70.000.000 euro pe an. Ce pleaca la "Adidas", ce pleaca la distribuitori, raman, curate, vreo 30.000.000 euro. David face 35.000.000. Atat vrea Manchester pe el. Deci daca semneaza pe patru ani, ultimii trei vor aduce profit suta la suta numai pentru "albi". Dealul e facut pe loc. E anuntat si antrenorul. "Puiule, vezi ca ai un nou jucator!" Fara comentarii!" Da, e Beckham, toata lumea il vrea! Nu, zau? Ne uitam ce a facut Davide in patru sezoane pe "Bernabeu"? Un titlu amarat, luat la spartul targului, si, parca, o Supercupa. Nici vorba de intruziune a presedintelui in viata antrenorului si a echipei…

 

4) Vara lui 2007. Raul, Guti si alti "greuceni" de la Real ii fac o vizita presedintelui Calderon. "Am luat titlul asta chinuit, Capello (atentie, Fabio Capello), nu e de viitor. Are doia ani la noi si doua campionate, corect, dar ne e geru cu el. Numai scandaluri, a umplut trupa de italieni, nu prea ne pune bine pe teren. Vreau sa-l schimbam, sa gasim ceva. A, am uitat – zice Raul – nu-mi place nici de fata ofiterului nostru de presa. Vreau unul nou, am eu un prieten la agentia EFE, e scula!". Urmarile: Capello zicea, zilele trecute prin "Marca"" "Meritam mai mult respect de la ei", dupa ce a fost data afara, iar Google sau wikipedia confirma numirea unui nou director de imagine la Real Madrid, din vara lui 2007. Intruziune in viata echipei a "capitanilor?" Doamne fereste!!! AU SCHIMBAT PANA SI OFITERUL DE PRESAAAA!!!!

 

5) Vara lui 2007. Ce fac Radoi, Goian si Petrica Marin? Asteapta putin, nu pricep nimic din scheme – nu pentru ca nu le-ar intelege ei – Marinica are aproape 400 de meciuri in Liga 1, oricat de tare de cap ar fi, retineti, sunt 400 de meciuriiii – ci pentru ca "Regele" nu-i ajuta si se duc la patron. Simt ca le scapa banii din buzunar, mai ales dupa tragerea la sorti Zaglebie - Bate. De cate ori n-ati trecut peste seful de sectie si s-a mers direct la Dir. General??? Oamenii erau obisnuiti cu un stil, fiecare stia ce juca. Acum, ce sa faca daca nu pricep NIMIC???? Pe final de 2004, la Real Madrid a fost adus Wanderley Luxemburgo. Avea CV-ul tare, campion cu Santos etc…A STAT FIX 339 de zile la Real,a Dica mai putin de un an. L-au lucrat Raul, Guti si ceilalti, nemultumiti ca pierd bani. Pe ei i-a acuzat cineva ca sunt mercenari, ca evolueaza numai pentru euroi, ca…

 

6) Nu-i apar pe cei cinci damnati, dar nu poti sta cu mainile in san cand BATE BORISOV, celebra echipa din Belarus, face 2-2 cu tine. Nu comentez nici faptul ca Ion Alexandrescu s-ar rasuci in mormant vazand ce s-a ajuns de echipa sa, spun numai atat: sa ne gandim la declaratia lui Hagi dupa meciul cu BATE: "V-am spus ca o sa fie greu!!!!" Cu BATE Borisov….

 

Sursa: mysport

flo_stelistul24.08.2007 13:53

cred ca ai inceput sa faci parte din categoria lui il soldatino!! te doare pe tine in nas de tot, important e sa scrii ceva pe site! sa iti fie rusine!! cand era Radoi in pragul unui conflict cu fanii? cand a mai iesit Radoi cu vreo declaratie sa il apere pe Hagi? de se sa il apere Radoi+Goian pe Hagi si nu invers? cred ca te-ai integra de munune la gazeta sporturilor!!! du-te si u in groapa!::))

mirceaor24.08.2007 13:59

@ Virgil

 

Ultima parte articolului e chiar in plus . Pai ce ,suntem cumva Real Madrid sa batem pe toata lumea asa , din glezna? Nici macar bugetul si jucatorii echipelor din Grecia ,Turcia sau Ucraina nu le avem. De unde atatea pretentii domle? Am batut campioana Poloniei ,am facut egal in Belarus ,cu campioana tarii .

Acuma vai de mine s-ar rasuci in mormant Sfinxul (apropos,numele sau Dzeu sa-l ierte se scrie cu "cs )". Si eu m-am rasucit in scaun cand am luat 4-0 de la Milan in finala pe vremea lui , chiar daca era Milanul lui Rijkaard,Gullit,Baresi sau Van Basten .

 

Da bai ,ne va fi greu cu Bate Borisov dar vom trece . A nu se uita ca nici o echipa nu joaca singura pe teren.

Steauaforever3324.08.2007 14:41
Gica, VREI SA NE ADUCEM AMINTE???

1) 1990 – 1992. ...................

................Borisov….

 

Sursa: mysport

 

Nu prea este relevant. Nu se face referire si la partea pozitiva a carierei lui Hagi (vezi Brescia, Galatasaray cand a castiga Cupa UEFA si parcursul foarte bun din LC).....

Si ar mai fi de adaugat participarea lui la Campionatele Mondiale....

LARI24.08.2007 15:00

@Virgil

Daca ai postat intreg articolul de pe mysport (scuze, dar daca a ajuns si acest site sa fie un etalon pentru tine...) inseamna ca esti mai mult de 80% de acord cu el, astfel incat am sa adresez direct tie.

 

Faza cu Hagi jucatorul e cam asa: multe din chestiile scrise acolo sunt adevarate. Dar, ca un contraexemplu, fii atent ce zicea nea Cruyff atunci cand Real a renuntat la el: "Madrilenii au pierdut un jucator de exceptie. Pasele lui sunt fantastice!". Na-ti-o! Ca sa vezi ca macar incerc sa mimez obiectivitatea, iti voi aduce aminte si ce spunea un alt tehnician (nu mai stiu exact cine) despre el: "Ce pacat ca nu are Constanta in joc. Ar fi fost cu adevarat un jucator urias!"

Pe de alta parte, ai tu idee ce inseamna Romania in cercurile inalte ale fotbalului mondial? Ia sa te vedem daca ghicesti macar un nume!

Mai mult, Hagi figureaza in topul celor mai bune numere 10 din istoria fotbalului. O fi mult?! O fi putin?!

Altfel, mai nimic, doar ca Hagi face parte din Comisia Tehnica a FIFA, unde a fost invitat sa faca parte imediat dupa retragerea din activitatea competitionala. Caca-maca, este?

In rest... prin golul lui Romania se poate mandri cu singura Supercupa a Europei din istorie, locul 5 din '94 e asociat in primul rand cu el, a fost votat "cel mai bun jucator romanal tuturor timpurilor"... maruntisuri de-astea...

 

Si, in final, o intrebare: care e legatura dintre jucatorul-Hagi si antrenorul-Hagi??? Sunt meserii 100% diferite, fratilor. Intrebati-i in primul rand pe Pele si pe Maradona.

 

Eu sunt convins ca Hagi mai are de lucrat in ceea ce priveste simtul pedagogic. Dar haideti sa nu tragem concluzii decat atunci cand o sa cunoastem bine FAPTELE REALE. NU ce zice presa, nu ar putea reiesi din nu stiu ce declaratie, nu din modul in care interpreteaza Tolontan sau Geambasu situatia.

 

In final, imi permit sa ma mai leg de ceva din postul acela de pe mysport. Hagi a afirmat ca meciul va fi greu si a fost greu. De ce? E doar vina lui ca linia noastra de mijloc era MEREU mai lenta decat adversarii, delasarea lui Croitoru, de exemplu, fiind evidenta? E doar vina lui Hagi ca ai nostri au inceput meciul intre viteza I si marche-arierre? E doar vina lui ca fundasii nostri nu mai sunt in stare sa faca un marcaj decent la adversari la o lovitura libera din apropierea careului?

Permiteti-mi sa ma indoiesc. La un meci cu o asemenea miza, Hagi nici nu mai trebuia sa le spuna nimic in legatura cu atitudinea pe care ar fi trebuit s-o aiba. Nimic. Gandul ca se bat pentru un loc de Liga ar fi trebuit sa fie suficient.

Dar cand te gandesti mai mult la bani, e greu, e tare greu sa-ti mai pese de fani, de spectacol, de bun-simt.

DanStan24.08.2007 15:29

Vad c-am inceput sa punem botul la artificiile ciobanului. Ne preocupam sa dam in Hagi sau sa-l aparam pe Hagi. Dam in jucatori sau aparam jucatorii. Gasim vinovati si inventam scuze. Si la ce ne foloseste ?

 

Treaba e simpla : au ceva de aratat, sa arate pe teren. Mi se rupe mie ca X e ruda cu nu stiu cine iar Y e nemultumit de X. Sa faca bine sa se inteleaga fiindca ei nu sunt importanti. Importanta e Steaua in ansamblu si ei au datoria (fata de Steaua, nu fata de Jiji sau oricine altcineva) sa respecte acest nume. Iar cel mai bun mijloc de a-si arata respectul fata de Steaua e sa faca in asa fel incat jocul echipei sa fie cu cel putin o clasa peste jocul oricarei alte echipe romanesti.

 

p.s : as fi vrut sa zic "jocul echipei sa fie la nivelul jocului oricarei echipe de top din Europa". Din pacate insa asa ceva nu e posibil si nu e cazul sa visam la cai verzi pe pereti. Totusi nu mi se pare normal ca jocul echipei sa fie la fel de slab ca si cel al nulitatilor alora din groapa sau de sub pod.

Lucas24.08.2007 15:49

Virgil, perseferezi in postarea unor articole scarboase preluate de pe niste site-uri indoielnice. Asta este al doilea dupa ce te-ai simtit obligat sa citezi ordorile cocolosului de osanza numit "marean Iancu".

Nu stiu ce-i cu tine, banuiesc ca treci printr-o pasa proasta, de aceea imi permit sa-ti explic civilizat vreo doua - trei aspecte.

 

1. Articolul de mai sus este scris de un individ meschin si cu memorie selectiva. Este imposibil sa ai atata rea credininta incat sa nu scrii despre faptul ca Hagi a jucat meci de meci la Real Madrid, iar campionatele au fost pierdute ambele in ultimul meci al sezonului. Apoi, nu poti daca ai putin bun simt sa omiti ca perioada Brescia a fost una insemnata prin larga apreciere a evolutiilor lui Hagi, consemnata de toti specialistii fotbalului italian. Apoi in 2 ani petrecuti la Barcelona, faptul ca Hagi a jucat 36 de meciuri e firesc in economia unei echipe impanate de vedete, care punea pentru prima oara la punct sistemul rotatiei. Se omite cu buna stiinta CM'94. Stii de ce? Pentru ca la sfarsitul acelui an, Hagi a ocupat locul 3 in clasamentul Balonului de aur! Ce zici de asta? Mai trebuie sa aducem aminte ca in perioada petrecuta in Turcia, a scos practic fotbalul din aceasta tara din lumea a treia castigand Cupa UEFA si Supercupa Europei si impunand Galatasarayul ca pe una din marile echipe ale Europei.

 

2. Autorul acestui asa-zis articol face parte din categoria antistelistilor frustrati de faptul ca cel mai mare fotbalist roman este stelist. Probabil are pretentia ca cel mai mare fotbalist roman se numeste Cornel Dinu!

 

3. Genul acesta de atac seamana prin intentie cu articolele din Dilema de la sfarsitul anilor 90 cand ni se explica ce calic, osedat sexual si nationalist-sovinist a fost Eminescu. Si acum vom gasi destui sfertodocti cacanii in cerul gurii gata sa ne explice cum ca Stefan cel Mare a fost un curvar, regina Maria o tarfa, sau Al.I. Cuza un memeluc afemeiat. Comparatia trebuie sa pastreze proportiile, totusi relevant este modul comun de gandire si de raportare la valorile nationale.

 

4. Cand scrii un astfel de articol despre singurul fotbalist roman care inseamna ceva in lume, te confrunti ca mai multe probleme: fara indoiala una psihica, inevitabil una de aducatie fotbalistica si foarte grav, una de bun simt.

 

Faptul ca un asemenea articol apare pe un forum stelist este o rusine! Daca aplicam aceeasi metoda de lucru si analizei carierei internationale a lui Lacatus ne trezim ca ramanem fara niciun simbol. Asta vrei Virgile? Avem nevoie de mituri si legende, tot la fel cum avem nevoie de mingi si de gazon.

Eu tot cred ca ti-a spart cineva contul si isi bate joc de noi.

 

Protestez vehement impotriva acestui articol rusinos si cer scoaterea acestuia de pe site, precum si avertizarea userului(asta ca sa aratati ca administratorii nu sunt mai egali decat altii)!!!

SSK24.08.2007 16:09

Calmati-va cu totii! Alegerea ii apartine lui Virgil si nici el, si NICI UN ALT USER nu ar fi pedepsiti pentru asa ceva. E un text cu care poti sa fii sau nu de acord, postat intr-un topic, nu ca articol. Criticati-l, faceti ce vreti, dar sa pastram proportiile.

narkiss24.08.2007 16:12

Hagi pleaca de la Steaua nu te mai suport valea jukam mizerabil demisi Hagi nu esti bun de nimik

Lucas24.08.2007 16:16
Calmati-va cu totii! Alegerea ii apartine lui Virgil si nici el, si NICI UN ALT USER nu ar fi pedepsiti pentru asa ceva. E un text cu care poti sa fii sau nu de acord, postat intr-un topic, nu ca articol. Criticati-l, faceti ce vreti, dar sa pastram proportiile.

 

Acum vreo cateva saptamani, un pusti tembel s-a trezit sa-l faca pe Tudorel Stoica betiv ordinar. Pentru asta, in mod cu totul justificat si-a luat ban 7 zile. Acum care-i treaba, e cumva in trend sa-l atacam pe Hagi?

Cu putin timp in urma, acelasi Virgil reda spusele lui Iancu de la Timisoara cu aprecierea ca acestea sunt "copetente si obiective." Va mai aduceti aminte ce zica scroafa? In cuvinte simple, ca Steaua de azi inseamna Fecali! Imi pare bine sa vad cum unii de pe aici isi dau mana pe fata cu fecali!

SSK24.08.2007 16:41

Pustiu si-a meritat banul pentru ca a insultat grosolan un simbol al Stelei. Acest articol nu este o insulta grosolana, ci o critica, un mod de a vedea lucrurile (cu care, personal, NU sunt de acord). Daca-l pedepsim pe Virgil pentru ca a postat acest articol, urmeaza sa-i banam pe toti cei care scriu impotriva lui Hagi, apoi pe toti care sunt pro-Becali si gata...ne-am tras o rezervatie.

 

Nu se va ajunge la asa ceva.

il_scorpio24.08.2007 16:47

Bha ipocritilor, mai ieri toti erati impotriva lu' Becali...acuma a scris nu stiu ce sonat de la mysport impotriva regelui si v-ati grabit cu totii sa-i dati apa la moara...RUSINE SA VA FIE!

Oradeanu24.08.2007 19:30

@Virgil

 

"Una peste alta, se pare ca lucrurile s-au mai linistit in jurul echipei si al antrenorului acesteia, se pare ca Hagi va continua la Steaua - un aspect pozitiv, iar modul in care Gica a stiut sa gestioneze aceasta perioada grea ne da sperante ca regele are toate sansele sa reuseasca in a construi o echipa mare. La urma urmei, d-l Becali a promis ca-l va face un "mare antrenor". Sa fi fost aceasta un prim test?"

 

Daca va mai vrea Hagi sa isi duca pasii impreuna cu Jiji. Machidoni nemachidoni, dar cred ca relatiile sunt mult mai "cordiale", daca nu racite putin. Sper ca Jiji sa fie cu capul pe umeri. Asta daca nu si l-a pierdut de tot, nu?

Si totusi nu il inteleg pe Becali cum de il ataca asa dur pe Hagi. Nicicum nu pot sa il inteleg. Cineva sa ii spuna ca Hagi nu e oaia lui pe care sa mulga si apoi sa faca branza. Hagi numai l-a ajutat sa faca primii pasi spre dobandirtea averii. Asa ca coicu' mic Jiji si joc de glezna. Iar daca nu iti place du-te la buzau sau mai bine la dinamu. fularsteau2 fularsteau2 forzateaua forzateaua

vanfootball24.08.2007 20:26
Gica, VREI SA NE ADUCEM AMINTE???

 

.....

 

Sursa: mysport

 

 

Urat, foarte urat!

Virgil25.08.2007 06:03

V-ati repezit sa ma desfiintati. Nu toti. Felicitari! L-am postat doar pentru a va da posibilitatea sa combateti cu argumente tot ce se poate combate. Asa cum a facut LARI, cu rabdare si inteligenta. Doar la atat va rezumati? La critici impotriva mea. Nu va convine sa cititi decat ce va gadila in mod placut orgoliile? Cititi si din astea. Si incercati sa dati o lectie celui care nu-i da pace lui Hagi! Asa cum a facut LARI. Sa patrunda doar LARI lucrurile atat de bine si sa dea riposta cuvenita? Restul sa fie doar niste scarta-scarta pe hartie care nu-si mai vad lungul nasului si-si dau si ei cu parerea? Invatati sa fiti inteligenti, pregatiti si sa nu mai cadeti in capcane.

 

Nu am comentat in niciun fel acel articol din mysport. V-am lasat voua onoarea. Nu ati stiut ce sa faceti? L-ati tratat cu trufie? E problema voastra, amatori de certuri si de critici. Macar de-ati sti pe cine sa certati si ce sa criticati!

 

PS Multumesc pentru sustinere SSK. Esti un coleg adevarat.

cristian8625.08.2007 12:14

Pseudo-ziaristii din ziua de azi isi dau seama ca au puterea de a deforma, de a minti cu nerusinare profitand si de ignoranta "oilor" care rumega toate excremetele debitate de acestia.

Atacul valorilor este doar preludiul destramarii constiintei, eu propun sa aruncam cu noroi in toate personalitatile din toate domeniile ale Romaniei, cu siguranta daca sapi suficient de adanc gasesti mari probleme psihologice, comportamentale si de orice alta natura.

Hai cu totii sa ingropam sub un munte de noroi si ignoranta toate reusitele, toate realizarile unor mari oameni ai Romaniei, hai sa il felicitam pe tolontan si pe alti mari ziaristi, care stau in 4 labe.

Marea masa, rumegatoarea noastra.

 

 

Poate nu am inteles nimic, este posibil, dar dupa cum se stie nimeni nu este perfect, oricine are parti bune si parti mai putin bune, bilantul fiind determinat de realizari, de performante, de caracter, de idei, de credinta nu de non-valoare.

Oamenii de la inceputul secolului 20 au reusit sa zboare, dupa milenii in care doar au visat, actualii oameni sunt in marea majoritate doar niste carpe.

 

In curand voi posta si eu un articol care loveste in cea mai mare realizare a Stelei, ca tot e la moda.

Kappon25.08.2007 12:57

Nu am cunostinta de clarificarile facute de Radoi. Iesirea lui Gigi Becali contra lui Hagi este cel putin descreierata pentru ca fost publica, acida si urlata! Am certitudinea ca ii duce dorul lui Olaroiu, cel care la orice stranut a lui Gigi, lua pozitia de drepti si canta imnul Stelei.

Am indoieli ca Hagi este un mare antrenor asa cum s-a prezentat in fata ecranului TV. Am indoieli ca va face o mare echipa in conditiile penuriei de jucatori de valoare in Ghencea. Am indoilei ca Hagi are ochi la jucator sau ca are notiunea exacta a fair-ply-ului..sa ne amintim gestul nesportiv dupa ce s-a marcat in poarta lui Poli Iasi sau talpa grosolana la piciorul lui Conte, care l-a tinut CCA 6 luni in afara terenului. Plesan este o demonstratie ca nu are ochi la jucator, desi este corect cand nu-i joaca pe Oviciu Petre si pe Gigel Coman, doi mediocrii adusi de Oaloriu si acceptati usor de MM, care nici el nu stia prea multe despre fotbal.

Totusi, daca Gigi are o problema grava cu Hagi, atunci trebuia sa o discute intre patru ochi si daca nu se intelegea, atunci sa il dea afara si sa se puna el antrenor.

Desi sunt cert ca un Bergodi ar putea face meseria asta la Steaua extrem de mult mai bine.

Hagi, s-a aratat diplomat, insa a aceptat sa fie sifonat de Gigi. Eu nu as mai fi stat o secunda la Steaua.

In alta ordine de idei, cel ce i-a bagat in cap lui Gigi ca stie fotbal, adica Olaroiu, ar fi bine sa se apuce de popice sau de alt sport. Veti vedea ca in curind Saudi's o sa il puna pe forash.

Kappon

Virgil25.08.2007 15:54
Gica, VREI SA NE ADUCEM AMINTE???

1) 1990 – 1992. Hagi la Real. 4 milioane si ceva de euro, cel mai tare transfer-ever din istoria noastra etc etc. "Cu el vom fi mult mai tari", declaratie presedinte Ramon Mendoza. Ce a urmat? Cu el, intr-....

 

Sursa: mYsport

 

@ Lucas

.

Daca ai fi citit printre randuri ai fi putut conchide ca acest articol nu-l ataca pe Hagi. Desprinde din cariera sa una sau doua situatii care se potrivesc manusa cu ceea ce se intampla in prezent in curtea Stelei. Exemplele sunt bine alese, iar tonul relatarii e mai degraba unul de regret ca Hagi e sau a fost foarte aproape de a repeta greselile comise de CruYff in detrimentul actualului antrenor al Stelei.

 

1. Tehnicienii Realului nu-l foloseau pe Hagi pe postul sau, practic, isi bateau joc de el. Cam ce face el acum cu Neaga, cu Dica, cu Radoi, cu toata lumea. Ii pune sa joace ce n-au jucat in viata lor….

Ce tie nu-ti place, altuia nu face E cat se poate de clar.

 

2. Hagi il deranjase la un antrenament pe Cruyff, cand nu ascultase sfaturile sale. Exact ce "Regelui" i s-a intamplat cu Lovin. Declaratie Gica Hagi in "Don Balon", celebra revista de fotbal din Spania, acum 10 ani: "Cruyff a fost antrenorul care mi-a nenorocit cariera!". Doreste Hagi sa strice cariera vreunui jucator stelist? In speta Lovin? Eu sper ca nu. Se potriveste din nou ca o manusa proverbul mentionat la primul punct.

 

3. La punctele 3, 4 si 5, nici nu se vorbeste de Hagi. Se dau cateva exemple identice cu cele petrecute recent in curtea Stelei, in urma carora jucatorii Realului nu au fost blagosloviti cu jignitorul cuvant "mercenari". Asa cum li s-a intamplat jucatorilor Stelei.

 

4. Suita exemplelor se incheie cu celebra explicatie data de Hagi dupa meciul tur cu BATE: "V-am spus ca o sa fie greu." Ne-au surprins aceste cuvinte si mai ales detasarea cu care a spus ca fotbalul e doar un sport si nu conteaza daca nu vom merge mai departe. Socotesc ca nu si-a ales foarte bine cuvintele.

 

Consider ca ideile care stau la baza articolului, nu fac atat rau lui Hagi, cat incearca sa reabiliteze imaginea mai mult sau mai putin sifonata a celor cinci jucatori mentionati de Becali. Exact ce si-a propus si articolul meu RASTURNARE DE SITUATIE.

 

Situatia in sanul lotului nu este atat de proasta cum vor unii sa ne faca sa credem. Deunazi am vazut imagini de la antrenamenul de ieri al Stelei, cu Hagi si Radoi in prim plan, care induceau ideea ca situatia este calma si propice obtinerii performantei.

 

Asa incat jocul de-a razboiul intre noi, nu are niciun rost si nicio sansa sa continue.

DiabolikStelist25.08.2007 17:09
Hagi pleaca de la Steaua nu te mai suport valea jukam mizerabil demisi Hagi nu esti bun de nimik

 

 

 

Dute ma si veziti dee treba ca habar nu ai ce vb.

andreea_steaua4ever25.08.2007 19:48
Dl Becali?Dl Radoi??Numai domni nu sunt astia 2!

 

De unde stii tu? Bine, poate ca Gigi nu poate sa intre in asemenea categorie....el este doar un animal...o javra mai bine spus. Nu pot sa uit faza aia penibila si jenanta pentru toti suporterii Stelei, cand Gigi canta augh, augh, augh, pe stadionul ala infect al lui Dinamo si purta fularul potailor... Cred ca de atunci ura mea pentru el a luat proportii uriase. Intorcandu-ne la subiect, Radoi este un domn in adevaratul sens al cuvantului, nu un tradator imbecil ca Jiji. Asa ca RESPECT Radoi PE VIATA forzateaua steagro

vanfootball25.08.2007 21:42
Cam ce face el acum cu Neaga, cu Dica, cu Radoi, cu toata lumea. Ii pune sa joace ce n-au jucat in viata lor….

 

L-a pus pe Radoi acolo unde a jucat in ultimii 4 ani, acolo unde joaca la Nationala. De unde pana unde ai scos aberatia asta, ca ii pune unde nu au jucat in viata lor?! Nu stiu ce se intampla cu tine, Virgil, sincer!

 

2. Hagi il deranjase la un antrenament pe Cruyff, cand nu ascultase sfaturile sale. Exact ce "Regelui" i s-a intamplat cu Lovin. Declaratie Gica Hagi in "Don Balon", celebra revista de fotbal din Spania, acum 10 ani: "Cruyff a fost antrenorul care mi-a nenorocit cariera!". Doreste Hagi sa strice cariera vreunui jucator stelist? In speta Lovin? Eu sper ca nu. Se potriveste din nou ca o manusa proverbul mentionat la primul punct.

 

"Cruyff m-a tinut doua luni in tribuna pentru ca am spus presei ce discutasem cu el intre patru ochi, atunci cand i-am reprosat ca nu joc mai mult. Am inteles ca tot ce se intampla in vestiar tine de intimitatea unei formatii."

 

Declaratia la care faci tu referire este din 1996 (cand a plecat de la Barcelona). Dupa cum vezi, acum ii da dreptate antrenorului.

Iar daca ar fi sa credem ce scrie GSP-ul, Lovin a refuzat sa se incalzeasca inainte de a intra in teren. Crezi ca lui Mourinho ii poate spune Essien ca nu vrea sa se incalzeasca? A doua zi ar zbura de acolo, indiferent cat a dat Abramovici pe el. Dar nu, la noi, Lovin trebuie mangaiat pe crestet parinteste.

Virgil26.08.2007 08:36
L-a pus pe Radoi acolo unde a jucat in ultimii 4 ani, acolo unde joaca la Nationala. De unde pana unde ai scos aberatia asta, ca ii pune unde nu au jucat in viata lor?! Nu stiu ce se intampla cu tine, Virgil, sincer!

 

Aberatie? O fi, dar citatul nu-mi apartine. Nu se intampla nimic cu mine, stai linistit. Iti multumesc oricum pentru grija.

milovan djilas26.08.2007 20:39

Gica, VREI SA NE ADUCEM AMINTE???

 

 

Hai mai Virgile, cazi in ridicol!!!!!!!! Sper ca nu esti virgil ardeleanu, ca dansul are alt fel de a fi. Prostul de Hagi e cel mai tare fotbalist roman, pana la urma. Tu ai vazut golul cu Argentina? Ca sa nu mai spun de altele! Noapte buna

«12»