FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

O zi cu Gigi presedinte

«12»
Le reseau pansant27.08.2007 11:11
in curand o sa ceara sa existe si o echipa ungureasca in Liga 1

 

ce tare ai fost cu replica asta, sincer nu m-as mira, la cat de parsivi sunt si cat nemultumiti sunt, cred ca ungurii vor sa exista si o capitala pentru ei nu, ca de la Bururesti se simt discriminati.

 

Pana la urma ce cauta spurcaciunea asta iredentista sa vorbeasca despre Steaua? MM nu putea sa declare despre altceva, sau erai musai Steaua.

Si puneti naiba traducerea la declaratia astuia ca mor de nervi pana nu aflu ce a zis.

Hai ca ma duc sa ma plimb ca daca mai scriu ceva sa ia lumea de mine ca sunt sovin, sau o dau in alte chestii, oricum

 

http://www.youtube.com/watch?v=MAAvj76J_40

 

 

In Satu Mare, un tip intra intr-un bar, cu un crocodil, in lesa, si intreaba barmanul:

- Nu va suparati! Aici serviti unguri?

- Da! Cum sa nu? Luati loc! Ce va aduc?

- Mie o bere si lui 2 unguri!

 

 

 

 

La granita dintre Romania si Ungaria statea Ion.

Apare Loti, de la unguri...

Ion: - 237.

Loti: - Ce-i cu 237?

Ion: - Vino incoace si ti-oi spune.

Ungurul nu trece.

Vine Loti a doua zi.

Ion, la fel: - 237.

Loti il intreaba iar, cei cu 237.

Ion: - Vino-ncoa' si ti-oi spune.

Ungurul trece.

Ion scoate pistolul , il impusca si zice: - 238.

 

Un cioban ardelean statea pe iarba, în apropierea unei fântâni. Un om se duce la fântâna cu intentia de a bea.

-Nu bea, omule, e otravita !

-Nem to dom.

-Apoi bea, dar incet, ca-i rece.

 

La sedinta Consiliului Local Cluj, un consilier propune:

-Eu zic sa mai facem o statuie in orasul nostru.

Imediat vin ideile:

- Sa fie o statuie cu taranul roman !

- Sa fie taranul imbracat in costum national !

- In mana dreapta sa aiba o furca, sa se lupte cu ungurii !

- In mana stanga sa aiba un streang, sa stie ungurii ce-i asteapta !

- Si in streang sa atarne un ungur, sa fie mesajul clar !

Dupa o clipa de tacere vorbeste Funar:

Bine, dar sa schimbam ungurul in fiecare zi

 

Stiti cine a scris colinda "O brad frumos!" ?

Un ungur, ca daca era roman ii zicea "Un brad frumos!"

«12»