FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Deplasare Cluj

«12»
ariven2121.08.2007 05:36

Sa va spun si io o chestie...Vineri de dimineatza s-au facut cozi pentru bilete. Am fost si eu sa iua 5 bucati pentru subsemnatu' si alti prieteni. Cand am ajuns la nenea care vindea biletele, am fost refuzat pentru ca aveam o insigna cu Steaua. Am mai stat o jua de ora cu lat tricou pe mine, fara insigna dar m-a remarcat unul dintre ceferisti cu vorba..."la ala sa nu-i dai ca e stelist". Pe langa asta am fo si injurat din cauza "tupeului" meu de mai multi pusti de acolo.

 

No zic asta pentru ca acestia de la Cluj se bat cu "pumnu'n'peipt" cat de civilizati si occidentali si vestici si europeni sunt. Io sunt doar un provincial turdean (oras majoritar dinamovist) cu sange rosu-albastru.

 

Atentie la deplasarea viitoare cu "U" marea majoritate a galeriei sunt dinamovisti fanatici.

Klatorul21.08.2007 06:00

jalnic, e un meci de fotbal, si voi vorbiti de realizarile voastre. nu exista un cantec pe care sa il cantati. lasati fenomenul ULTRAS, nici voi nu stiti ce inseamna(probabil pentru ca intru advar nu inseamna nimic). sfatul meu galeriilor din toata tara: faceti rost de un imn doua, si cantati non stop, si fara sa fiti ultrasi, asta inseamna dragoste de echipa. cat despre faptul ca ati batut un copil la meci pentru ca era CFR-ist, va las pe voi sa trageti concluziile.

ovi66621.08.2007 07:18
septi_eu - Majoritatea cantecelor sunt postate pe acest site,atat versurile cat si in format audio. Le poti invata foarte usor daca vrei.

 

sunt, dar jumatate de peluza, in deplasari, sunt fani stelisti doar la meciurile pe care levad. si in discutiile cu colegii de la lucru. nu sunt ca noi, care traim cu si pentru Steaua! asta era sugestialui septi. sa se cante mai mult timp un cantec ca sa fie "prins si asimilat" si de suporterii ros-albastrii de ocazie. asa corul vocilor devine mult mai puternic. asa cum s-a intamplat cand am cantat 15 minute "ros-albastrii ole!" desi, asta se putea prinde repede :)

 

fularultras

 

p.s. unde e smileyul cu steagul cruce? :)

vasilestelistul21.08.2007 07:23

am fost si eu in galerie si a fost ff tare insa nu mi-a placut ca au fost suporteri care nu au cantat si eu sunt din Cluj dar asta nu mi-a placut ca nu au cantat toti,a doua faza neplacuta pentru mine a fost ca m-am intalnit cu niste CFR-isti infectzi in drumul spre casa si de unde nu am iesit deloc bine dar asat acuma nu mai conteaza

FORZA Steaua forzateaua

 

jalnic, e un meci de fotbal, si voi vorbiti de realizarile voastre. nu exista un cantec pe care sa il cantati. lasati fenomenul ULTRAS, nici voi nu stiti ce inseamna(probabil pentru ca intru advar nu inseamna nimic). sfatul meu galeriilor din toata tara: faceti rost de un imn doua, si cantati non stop, si fara sa fiti ultrasi, asta inseamna dragoste de echipa. cat despre faptul ca ati batut un copil la meci pentru ca era CFR-ist, va las pe voi sa trageti concluziile.

[/quo

 

 

Si de mine s-au legat franarii tai si am iesit destul de sifonat si inca ma doare mana asa ca nu mai vorbi tu de copilu ala,a trebuit sa fug de infectii aia insa asta este acuma.

 

 

FORZA Steaua

 

 

 

Renunta la limbajul gen MiRC. Citeste regulamentul.

SS Lazio21.08.2007 07:36

Incredibil ,mai baieti! E un articol frumos si "POC!" cate 5 vesti care ma enerveaza la culme.

In primul rand,pentru asta turdean,nu stiu cine ti-a zis tie ca suporterii CFR-ului reprezinta elita Clujului.De fapt,nu stiu cine ti-a zis ca elita unui oras se afirma la un meci de fotbal.Suporterii CFR-ului provin ,in marea lor parte,din Gruia[cartier frumos sa zicem],dar sunt foarte multi din cartierele/zonele marginase Iris,Baci,damb,etc...foste cartiere muncitoresti,iar de la astfel de oameni nu poti emite pretentii.Ce vreau eu sa subliniez este ca ,si in aceste conditii, publicul a dat dovada de mai multa *civilizatie*[vad ca-ti place termenul asta;)] decat multi oameni din alte orase,inclusiv din Bucuresti.Conflicte n-au fost , injuraturi au fost ,dar nu asa multe,publicul dovedind ca nu-l intereseaza conflictul cu cei din Bucuresti,ci meciul de ftobal.E un lucru admirabil,cel putin asa cred eu,faptul ca la CFR s-a ajuns la nivelul asta de intelegere a fenomenelor fotbalistice.Intr-un fel seamana cu ce se intampla in Anglia,dar sa nu exagerez totusi,aia canta si creeaza atmosfera,nu stau sa rontaie seminte.

Sa nu ma intelegi gresit,si eu am fost la meci,si eu am racnit timp de 90 de minute permanent,pentru Steaua, pana cand eram ragusit ca dupa cea mai grava pneumonie! Nu am simpatii pentru nicio alta echipa din lume,in afara de Steaua.Singura care o mai urmaresc este Lazio.Asta insa nu ma face sa incep sa afirm chestii de genul :"vesticii clujeni"[cu o exarcerbata superioritate de Turda fata de Cluj,daca eu as incepe sa fac pe desteptul ca sunt din Cluj ti-ar placea?].Iti dau un exemplu,daca la Timisoara se face o coregrafie frumoasa,dar unii cetateni incep sa ne injure ca suntem cu Steaua,vei spune atunci ca toti suporterii timisoreni sunt penibili?Sper ca nu!

Uite la CFR e cazul invers,galeria e penibila[spun penibil,fiindca "anonim" suna prea anemic,este un cuvant prea usor pentru netrebnicii aia],dar publicul cat de cat si-a vazut de meci,si ne-a lasat in plata noastra.

Iar pentru cel care a relatat episodul cand tipul cu portavocea s-a enervat si ne-a amenintat[daca chiar vrei sa stii,eram foarte aproape si eu de el atunci],iti zic ca te inseli intr-o anumita privinta.El ne-a oprit din injuraturile copioase pe care i le adresam cfrului si grasului[muresan],insa eu cred ca a facut asta din simplul motiv ca cfrul e un club prea mic si este condus de niste indivizi interlopi mult prea marunti pentru un club precum Steaua.E ca si cum un Tyranosaurus Rex s-ar enerva pe o furnica si ar incepe sa o calce[oricum prin simplul mers ar putea sa o striveasca].

Bineinteles,motivul-NOI suntem Steaua- este si el valabil,un club si niste suporteri ca ai Stelei nu se pot preta la astfel de injuraturi birjaresti[mai ales ca tonul a fost dat de cei din provincie].Iar ca un ultim aspect,nu cred ca tot acela cu portavocea a dat tonul la lozincile anti-Dinamo.Si daca l-a dat ,ce naiba? am injurat o singura data,sau de doua ori!E mult mai bine fata de alte dati,si a fost foarte bine ca ne-am mai descarcat un pic din nervii pe care ni-i ia creat partinitorul Augustus.

Eu cred ca si tu te-ai fi enervat cand pe la mijlocul cantecului "Mergeeeem prin toata tara..." sa se auda injuraturi la adresa unui gras care pana acum 3 ani nu era cunoscut nici macar aici in Cluj.

In rest ,nu am ce adauga,ne-am comportat foarte frumos,niste ultrasi adevarati.Cel mai mult mi-a placut insa ca am sustinut frenetic echipa ambele reprize.

P.S: La Cluj mai vine Steaua o data,la mecul cu Universitatea.Acolo vom avea mai mult de furca,in sensul ca fanii Universitatii sunt violenti spre deosebire de pasnicii cfristi,si cu siguranta vor incerca sa ne provoace sau sa ne "surprinda" numeric.Nu conteaza .Daca mergem cu acelasi gand in cap -sa sustinem Steaua neincentat-,si daca vom fi organizati,nu cred ca vor fi probleme.Si nu mai exagerati ,cam 90% din galeria Universitatii este anti-Bucuresti,doar cativa membri mai vechi din galerie au ceva relatii de amicitie cu cativa caini rosii.Oricum penibil ca in aceeasi galerie isi gasesc locul prieteni de-ai bucurestinilor si anti-bucuresteni.In fine,nici asta nu conteaza.

Inca o data respect tuturor celor care au sustinut Steaua[din peluza ,dar si de pe garduri].Celor care au batut drumul degeaba ....nu am ce sa va zic,m-a intristat foare mult vestea.Cand vom avea un lider,doar atunci,poate va fi loc pentru toata lumea.Trist, lucrul asta strica toata imaginea de galerie frumoasa.

ariven2121.08.2007 07:53

@SS Lazio

 

Cred ca m-ai inteles gresit...Vorbeam de mentalitate...Nu ma simt complexat de fel dar in gene aceasta este atitudinea clujenilor fata de restul tarii!

 

Imi pare rau chiar nu ai inteles. II sustii pe ceferisti , spunand ca au inteles spiritul saxon al fenomenului numit fotbal...poate tu ai avut ocazia sa remarci partea pozitiva a "proiectului CFR". Din nefericire pentru mine am apucat sa vad partea mai putin frumoasa a lucrurilor. repet sambata la ora 13 30 am incercat sa cumpar bilete. Pentru simplul fapt ca eram sustinator al echipei adverse, (purtam o insigna) nu am primit bilet. In plus am fost si injurat...mai mai sa fiu luat la bataie noroc cu fizicul meu nu tocmai armonios...asta e spiritul britanic pe care il atribui ceferistilor...Io unul ma indoiesc...

Pe de alta parte nu am afirmat ca ei sunt elita...Iarasi era un termen general menis sa designeze pe toti locuitorii metrolopei...Daca sunt superiori in atitudinea lor...cred ca nu-i cunosti indeajuns de bine...

 

Ma faci sa rad (ironic) cand afirmi ca dezvolt o superioritate de "Turda"...de unde pana unde ai inteles tu asta...

 

Iar la interviul lui Muresan sa-ti spun io ceva...dadea bine pe sticla sa se auda cum galeria Stelei isi baga si isi scoate ceva in presedintelel clubului gazda? Ce ar fi zis lumea...uite-i si pe acestia...Pun pariu cu tine ca, daca echipa de filmare nu era prezenta injuraturile s-ar fi perpetuat.

 

Si daca tot iti plac sa ma ironizezi pe termeni ce trimit la occidentalitate etc...ce spui de KVCS1907 si actiunile lor de dupa meci? Sau erai deja in tren si nu stii "nika"?

 

P.S.

Turda este majoritar un oras dinamovist...asta il face superior in orice privinta?

SS Lazio21.08.2007 09:51

ariven 21, citeste cu atentie!M-am referit la cum s-a comportat publicul in timpul meciului!Cred ca si tu,si eu suntem de acord ca s-au comporat cat de cat bine. Este intr-adevar o dovada clara de primitivism ceea ce ai patit tu, dar pentru niste tembeli ii facem cu ou si otet pe toti? Spuneai ca niste copii te-au injurat...daca vrei sa faci o schimbare,implica-te in scoli si licee si incearca-i sa pui pe drumul cel bun.Cred ca ti-ar fi greu tinand cont de cate probleme are familia romaneasca in ziua de astazi.Cand vor avea si ei la fel de multi bani cat un baiat american ,atunci poti sa le tii morala.Insa cand ai tai sunt in Spania/Italia sau muncesc din greu pentru niste salarii de nimic...ce sa inteleaga un copil?Inchipuie-ti ca saracia cuprinde o mare parte din tara asta,si baietii astia "de galerie" nu trebuie bagati in seama.Ei fac astfel de lucruri fiindca au ca modele pe Jiji Becali,Copos,Borcea,muresan,oameni care nu respecta nicio norma de civilizatie,sau moralitate.Si le au ca modele fiindca altele nu sunt promovate de nimeni,iar nivelul lor de percepere a realitatii ,din cauza saraciei,se rezuma la bani.

Vad ca te-ai inflamat,nu gluma,si m-ai inteles total eronat.Sunt impotriva injuraturilor.Si mai ales sa stii ca nu am ciuda pe un om vrednic de mila:domnul Muresan.Nu l-am injurat si nu voi face.Doar pe Dinamo i-am injurat,fiindca singurul derby din Romania e Steaua-Dinamo.Atat.Nu stiu de unde ai inteles ca as fi un frustrat care merge sa-si bage si sa-si scoata pe stadion.Gandeste limpede! Am dat eu de inteles asta pe undeva? Un mesaj mai elocvent,mai concis decat al meu nu cred ca s-ar fi putut scrie.Am scris extrem de clar motivele pentru care nu trebuie injurati,si de ce cred CU TARIE ca nu trebuie injurati franarii si/sau Muresan.Degeaba incerci sa ma ametesti,nu-ti iese,te avertizez!Reciteste-mi postul,inca o data iti recomand asta.Tot ce am zis ca am strigat si am vrut sa strig a fost impotriva echipa dinamoviste.[la injuraturi ma refer]

Singurul lucru care poate te-a lezat,camarade,e faptul ca am zis ceva de orasul tau. Si pe mine m-a deranjat insa atitudinea ta critica ."Ochiul lui Dumnezeu"-vad ca asta incerci sa fii tu- si vad ca promovezi idea generala de blamare nejustificata a clujenilor.Te inteleg ca esti din Turda,nu am absolut o problema cu tine,dar din cate vad tu ai o problema cu tine insuti.Iti recomand sa nu te mai inflamezi in halul asta si ,mai ales,sa nu mai induci lumea in eroare,sa nu mai minti,fiindca nu-ti iese nimic si chiar dai dovada de infantilism.Asadar,resping toate acuzele tale,si sunt gata inca o data sa-ti explic ce n-ai inteles,ca de inteles ...vad c-ai inteles putine.

P.S: Explica-mi legatura dintre termenii :dinamovisti,superioritate,orasele Cluj-Turda,CFR.Eu unul n-o vad,ba mai mult,e destul de greu sa formulezi o propozitie cu termenii astia.

Pe viitor incearca sa nu ma ataci nefondat.Cu argumente,frumos,si promit ca voi accepta parerile tale,dar mai e pana atunci din cate vad.

 

*incearca sa-i. Pardon.sunt in graba :)

 

Foloseste comanda "edit" daca doresti sa modifici post-ul initial.

ariven2121.08.2007 09:56

@SS

Lazio

blazoanele voastre sa scuze bazoanele noastre...si greselile de scriere...

septi_eu21.08.2007 10:03
sunt, dar jumatate de peluza, in deplasari, sunt fani stelisti doar la meciurile pe care levad. si in discutiile cu colegii de la lucru. nu sunt ca noi, care traim cu si pentru Steaua! asta era sugestialui septi. sa se cante mai mult timp un cantec ca sa fie "prins si asimilat" si de suporterii ros-albastrii de ocazie. asa corul vocilor devine mult mai puternic. asa cum s-a intamplat cand am cantat 15 minute "ros-albastrii ole!" desi, asta se putea prinde repede :)

 

fularultras

 

p.s. unde e smileyul cu steagul cruce? :)

 

 

Corect, exact asta spuneam.

 

Si ca tot spunea ARKA mai sus ca sunt fisiere audio pe acest site cu majoritatea cantecelor, am fost curios si eu sa vad, chiar asa este? Pentru ca niciodata nu am vazut ceva articol care sa spuna asa ceva. Am cautat fain frumos la sectiunea audio... siu ca sa vezi... erau intradevar scandarile in format audio. Scandari ca: "dinam0 m**e dinam0", "m**e diman0, m**e dinam0, e e", "Steaua!! - Victorie!!" si cantecul "Doua culori noi iubim" ATAT!

 

@SS Lazio, nu ma intelege gresit, mi-a placut la nebunie atmosfera, iar acea poveste cu tipul cu portavocea era o paranteza. Putea sa spuna simplu, "mai, numai injurati CFR-ul ca is prea mici ca sa ii bagam in seama, suntem Steaua, ce naiba!" Poate nu el a dat drumul la scandarea cu "m**e dinam0" (oricum a pornit din fata), dar aia cu "mitica de la Liga" a fost clar premeditata. Si atunci de ce a venit el marele "buba" sa ne trimita la bordel sa dam m**e cand el a venit de la Bucuresti cu intentia sa-i dea la m**e lu' mitica, pe langa gandul de a sustine echipa? Doar atat am avut de spus despre el "maaaare caracter"

 

Sanatate!

SSK21.08.2007 10:06

Dincolo de gestul de a da m**e cuiva, mai conteaza si CUI ii dai! Mitica merita.

 

Oricum, mai bine remarcai ca tot meciul s-a injurat de 3 ori (de 2 ori de mitica, o data de Dinamo).

septi_eu21.08.2007 10:28

@SSK, adevarat si tocmai de aceea nu mi-a placut atitudinea lui, care a criticat GESTUL si apoi l-a facut chiar el. (nu l-am vazut personal, dar sunt sigur ca si el a stigat)

 

Fi sigur ca as fi remarcat ca s-a injurat mult mai putin (exagerat de mult mai putin, daca imi permiti compozitia) decat alte dati, daca nu venea tipu sa ne dea noua lectii de moralitate pentru ca apoi sa le incalce chiar el.

 

Oricum, felicitari pentru modul in care ati organizat galeria pe parcursul meciului. Din toate cele 4 meciuri pe care le-am vazut la Cluj, acum ati fost intr-adevar niste lideri. (la meciul de anul trecut, 2-1 pentru noi, nu am reusit sa ajung)

Jony_stelist21.08.2007 10:29
@SS Lazio

 

Cred ca m-ai inteles gresit...Vorbeam de mentalitate...Nu ma simt complexat de fel dar in gene aceasta este atitudinea clujenilor fata de restul tarii!

 

Imi pare rau chiar nu ai inteles. II sustii pe ceferisti , spunand ca au inteles spiritul saxon al fenomenului numit fotbal...poate tu ai avut ocazia sa remarci partea pozitiva a "proiectului CFR". Din nefericire pentru mine am apucat sa vad partea mai putin frumoasa a lucrurilor. repet sambata la ora 13 30 am incercat sa cumpar bilete. Pentru simplul fapt ca eram sustinator al echipei adverse, (purtam o insigna) nu am primit bilet. In plus am fost si injurat...mai mai sa fiu luat la bataie noroc cu fizicul meu nu tocmai armonios...asta e spiritul britanic pe care il atribui ceferistilor...Io unul ma indoiesc...

Si cam ce oi vrea sa iti faca, sa iti dea 2 bilete, hai ca esti haios, bine ca nu ti-ai luat bataie.

Pai bine ma, tu te duci sa iei bilete de la Cluj, cu insigna lui Steaua in piept :laugh: si singur banuiesc.asta e nebunie curata, te felicit pentru curajul si pentru norocul avut(ce bataie puteai sa iei :dry: )

Iti recomand sa faci acelasi lucru cand va juca Steaua la u, dinamu si Rapid sa vezi ce o sa se intample :rolleyes:

ariven2121.08.2007 10:41

Cantitatea de lucruri putine sau prea putine intelese este egala la amandoi.

Sper ca macar atata sa intelegi. Din alt punct de vedere cred ca mi-am exprimat o opinie in legatura cu "superioritatea" clujenilor. Deci nu am incercat sa te aburesc sa te bag in ceata sau sa te invaluiesc, oricare din termenii acestia iti sunt pe plac. Ma deranjeza faptul ca in urma opiniei mele sari tu si spui... "nu-i adevarat, nu-i asa..." si incerci sa-mi bagi tu pe gat faptul ca... "oke, a fost o deplasare cat de cat buna, am strigat, am cantat am obtinut un rezultat bun". Din aceasta premisa strict subiectiva inititata de tine, eu, automat a trebuit sa ajung la concluzia ca, no, fata de "U"-sti care is declarati total anti-Bucuresti, astia de la CFR ca ne-au lasat in pace is oke.

Vrei fapte...uita faptele care le-am expus eu...la care adaug si atitudinea presedintelui de la Cluj, acel "doctor de oameni" cum ii place sa se autointituleze. Sau al lui Andone. Asta ca sa nu mai vorbim de clujeanul de rand ceferist...care se comporta exact ca si turma...cand unul da cu o piatra arunca si el pentru

ca ii comvine...odata pentru ca nu el cel care primeste, alta pentru ca apartine unei societati...a suporterului ceferist in general. Ca tot spuneai de educatie..majoritatea clujenilor sustin ca o AU!!!

 

Si acum la problema spinoasa...jocul de cuvinte Turda, Cluj, CFR. Din start am un amendament. Cand m-am referit la esenta "occidentala' a Clujului NU am adus in discutie grupul de inititale CFR. Asta a fost adaosul tau.

 

Ma refeream, vis-a-vis de incidentul cu biletele si cel de dupa si din cate am auzit io inaintea partidei, de actiunea factiunii KVSC1907...Subiectiv am colat aceste doau incidente peste un subtrat mai vechi care contine atitudinea vadit anti-bucuresteana sau daca vrei anti-rãgãțeanã unui mare procent de clujeni...

 

Si acum in termeni generali. Daca vrei socio-antropologici.

Imi scri tu in postul anterior: "P.S: Explica-mi legatura dintre termenii :dinamovisti,superioritate,orasele Cluj-Turda,CFR.Eu unul n-o vad,ba mai mult,e destul de greu sa formulezi o propozitie cu termenii astia."

 

Premisa 1: Clujenii au un ego "european" supradimensionat, considerandu-se foarte aproape de occident, prin purtarile "alese", prin civilazatie, prin cultura si arta...

Amendament la premisa 1: Marea majoritate a clujenilor nu au radacini adanci in Cluj, mai dregraba in satele din imprejurul acestui oras...La fel marea maojoritatea a elitei clujene...nu e din Cluj. Insa se comporta ca si cum ar fi de generatii in acest oras, supralicitand conditia si traditia de a fi clujean, sinonima in acest caz cu calitatea de occidental.

 

Premisa 2: Turda, un oras aflat in vecinatatea Clujului, (ca sa identificam istoric obiectiul: locul unde a murit Mihai Viteazul), are o populatie microbista majoritar dinamovista. Acest lucru se observa si la meciurile de acasa in cupele europene ale javrelor sau din derby-urile cu Steaua, cand un grup dinamovist afiseaza un banner cu "Turda-oras dinamovist".

Amendament la premisa 2: Din fericire actiunile lor sunt tot mai rare. Din punct de vedere social, multi turdeni au reusit sa-si faca o sitatie la Cluj, astfel ca interactiunile cu urbea natala se aseamana cu mersul la tara in weekend. De aici si o atitudine de city-zens si provicie.

 

Concluzia celor doua premise de mai sus (si o sa incerc sa alcatuiesc o propozitie in care sa intercalez cuvintele semnalate de tine): "Clujul, oras in care joaca echipa CFR, este o metrolpola europeana ce serveste model orasului dinamovist Turda." Modelul fiind asa nu.

 

Oricum io zic sa nu mai continuam acesta polemica pentru ca este inutila...Oricum dreptatea e undeva ...acolo...

 

Esti cumva un clujean care tine cu CFR-ul cand nu are meci cu Steaua? Nu de alta dar asta explica multe...foarte multe...

 

Iti doresc deplasari linistite si frumoase ca si cea de la CFR Cluj.

 

@Jony_stelist

 

mda...multumesc...dar ma bazam tocmai pe cat de civilizati sunt clujenii (in general)!!! Iar ceea ce imi sugerai tu nu o sa incerc pentru ca nu exista mentalitate de "fair play" in toata tara. Nici macar in divizia oraseneasca!

SS Lazio21.08.2007 11:33

Ariven21,poate am fost prea dur,si cum mediul virtual deformeaza...cred ca te-am lezat intr-o anumita masura.Bine spui, nici Clujul nu e Berlin,Praga sau Viena,dar totusi ai fost cam drastic si vreau sa te contrazic un pic doar.

": Marea majoritate a clujenilor nu au radacini adanci in Cluj, mai dregraba in satele din imprejurul acestui oras...La fel marea maojoritatea a elitei clujene...nu e din Cluj. "

Normal ca sunt foarte multi oameni din imprejurimi in Cluj,dar ....Clujul ,cu tot cu studenti,va atinge un numar mare de locuitori,aproape jumatatea de milion.Prin asta a fost Clujul de fapt capitala Ardealului,adica prin faptul ca a fost un oras in care s-a studiat si muncit.Prin faptul ca eu nu imi pot inchipui Clujul altcumva decat un centru universitar,de formare a oamenilor,a caracterelor si percepere corecta a valorilor.Ca si Bucurestiul,Timisoara,Iasiul sau Craiova a fost un oras care a cules-sa zicem-"Crema" celorlalte judete .Aici vin ardeleni din Cluj,din imprejurimile Clujului,din Alba,din Bihor,Din Satu-Mare,din Mures,din Sibiu,din Brasov,din tot Ardealul,din Crisana,din Maramuresc,chiar si din Moldova si din "Regat":) Asa ca parerea ta o consider o jignire oricarui om din acest oras,indiferent de originea lui,de preferinte fotbalistice, etc.Nu vreau sa dezvolt,fiindca mai pe nimeni nu cred ca intereseaza asta.

Nu tin cu CFR-ul ,camarade. Ii dispretuiesc atat pe conducatori,cat si pe antrenorii care s-au perindat,cat si pe jucatori,cat si pe istoria lor falsa,cat si pe marea parte a suporterilor.Ma faci sa repet,unica echipa pentru mine o reprezinta Steaua Bucuresti.Fiindca ea imbina armonios Energia,cu Mandria,Cu Valoarea,cu Corectitudinea,cu pulsul de Invingator,cu Devotamentul si ,cel mai important,cu Iubirea nemarginita a oamenilor care o sustineau ,fie ca erau din Bucuresti,din Constanta,din Cluj sau din Iasi.

Asta ma tem ca n-ai inteles.

In orice caz, imi cer scuze pentru off-topic.Despre aspectele care te-au nemultumit :bilete,copilasi,etc am scris mai sus.Nu ma face sa repet si asta.

Te-am judecat poate eronat ,fiindca pentru mine dimineata aceasta a fost una ...tulburatoare.Fiindca simbolul copilariei mele:Gheorghe Hagi a fost haituit si batjocorit de presa,de adversari,de Maleficul finantator.

Numai bine,si ca sa am macar un rand referitor la articol:Ovidiu:respectele mele pentru articolul tau,pentru adevarul din cuvinte,pentru obiectivitate,si ,bineinteles,pentru sacrificiul tau de a veni Duminica seara la meci la Cluj.

ARKA21.08.2007 12:23
Am cautat fain frumos la sectiunea audio... siu ca sa vezi... erau intradevar scandarile in format audio. Scandari ca: "dinam0 m**e dinam0", "m**e diman0, m**e dinam0, e e", "Steaua!! - Victorie!!" si cantecul "Doua culori noi iubim" ATAT!

 

Vezi sectiunea MP3 Player.

ariven2121.08.2007 12:24

oke man...am mai dat si io cu bata in balta deja tulbure...

 

Sanatate...camarade!!!

 

Sa ia parte de deplasri cat mai...frumoase!!!

 

P.S. Hagi este si va fi REGELE. Oare cand pleaca acest megaloman/bolnav mintal de la conducere?

septi_eu21.08.2007 15:39

@ARKA

 

mersi de indrumare. desi mi se pare mult mai normal sa fie la sectiunea audio, e bine si asa. Nu ar strica si un link mai mare pe prima pagina, e totusi o sectiune importanta. fiind site-ul suporterilor.

florin_redblue8222.08.2007 14:14

Am si eu un singur comentariu de facut....sunt din Constanta ...am fost la Cluj... si incidente totusi au fost...de fapt..unul singur....dupa meci...in care am fost implicat ...nu vreau sa ma laud ...vreau doar sa scot in evidenta cata prostie am putut sa vad la ungurii astia..n`am vazut nicaieri...

dupa meci...am iesit cu inca 4 prieteni...2 erau din Bucuresti...ceilalti 2 din Constanta..ne indreptam spre masina...era parcata undeva pe o strada in stanga peluzei CFR-ului....singurul loc pe unde puteam sa ajungem...era prin spatele tribunei oficiale...acolo unde era puhoiul de unguri....prietenii mei si-au bagat tot ce aveau cu Steaua in rucsac...eu am uitat un fular legat de mijloc..!! Atat a trebuit...!! au venit mai multi ...si unu din ei m-a lovit cu piciorul in spate...tovarshii mei o luasera inainte...si cand au vazut katzi venisera pe mine nu s-au mai intors...dar nu-i condamn...printrei ei era si o fata...si foarte bine au facut ca au putut sa scape..ca pana la urma era vina mea ca am uitat fularul la vedere printre atatia unguri.... in sfarsit...dupa ce m-a lovit ala cu piciorul in spate m-am intors la ei...veneau mai multi spre mine...printre care asta care m-a lovit cu piciorul era cel mai aproape ...si cu o piatra in mana...deci tine-ti minte oameni buni...eu singur...si aia vreo 10...cu pietre in mana...de parca mai era nevoie.... a injurat asta ceva de Steaua..si n-am putut sa ma abtin si l-am injurat...atunci a aruncat cu piatra..m-a lovit in ureche..dar norocul meu era ca aveam sapca si peste sapca gluga de la bluzon...a mai atenuat din soc...!... m-am intors putin...nu stiam daca mi-a spart ceva sau nu...dar cert e ca ala care a dat a crezut asta...ca s-a apropiat singur de mine...credea ca sunt groggy...si atunci am gasit momentul si l-am pocnit...a cazut pe jos imprastiat..si ceilalti se uitau mirati ....dupa care eu m-am dat dupa un gabor...care statea si se uita ca sclavu...m-am dat dupa el crezand ca o sa faca ceva....un ***...s-a dat la o parte...atunci mi-am dat seama ca daca ma prind aia..ma desfigureaza...ce mai puteam sa fac..?? unde ma uitam numai unguri...am rupt-o la fuga...si aia dupa mine...strigau la altii din fata sa-mi puna piedica...am avut noroc ca nu s-a bagat niciunu din fata....am fugit cat m-au tinut picioarele pe niste stradute....din toti cati ma fugareau unu singur s-a tinut cat de cat de mine...pana cand s-a impiedicat prostu si a cazut ...am continuat sa fug fara sa ma mai uit in spate...am ajuns undeva pe partea cealalta a garii...printr-o padurice...am cazut intr-o mlastina, apa..*** ce era..ca nu mai stiam ....i-am sunat pe prietenii mei..ma asteptau la gara cu masina...!! cand m-au vazut intreg s-au inchinat toti...credeau ca m-au macelarit aia...!! pentru mine a fost ca un soc...abia a 2 a zi am realizat ce facusem....!! poate n-am facut ce trebuia...dar totusi...l-am terminat pe unul din ei ..in mijlocul lor.....iar eu am scapat teafar..!! pentru mine e ceva... si cel mai mare regret e ca ...in timp ce fugeam am pierdut fularul cu Steluta MEA ..:(..!! ...!! deci nu am povestit asta ca sa ma laud...unii pot sa nu creada..dar eu stiu ce am simtit....AM SIMTIT ca AM FACUT CEVA pentru DEMNITATEA MEA...pentru DEMNITATEA ULTRASILOR STELISTI....pentru Steaua....SI NU M-AM LASAT CALCAT IN PICIOARE DE NISTE unguri....desi sansele erau de 95% ca sa ies sifonat urat de tot din situatia aia...!!

MANDRU DE Steaua ...MANDRU ca SUNT STELIST...!! fularultras

 

 

A fost un adevarat chin sa-ti editez postul. Renunta la limbajul gen MiRC. Ultimul avertisment.

roby_spartacus22.08.2007 19:17

CAt imi doream sa merg la acest meci:( dar ... nu a mai pus ciobanu microbuze ..sau ceva de genu nu am inteles bine... dar ULTRASII Stelei au aratat in deplasare se simt ca ACASA si la TV minute bune s-a auzit un cantec cantat incontinuu FOARTE FRUMOS bravo bravo bravo abia astept meciul ca bate

 

Renunta la limbajul gen MiRC. Scrie romaneste. Citeste regulamentul. Foloseste punctuatia. Ultimul avertisment.

ioana2022.08.2007 20:04
Am si eu un singur comentariu de facut....sunt din Constanta ...am fost la Cluj... si incidente totusi au fost...de fapt..unul singur....dupa meci...in care am fost implicat ...nu vreau sa ma laud ...vreau doar sa scot in evidenta cata prostie am putut sa vad la ungurii astia..n`am vazut nicaieri...

dupa meci...am iesit cu inca 4 prieteni...2 erau din Bucuresti...ceilalti 2 din Constanta..ne indreptam spre masina...era parcata undeva pe o strada in stanga peluzei CFR-ului....singurul loc pe unde puteam sa ajungem...era prin spatele tribunei oficiale...acolo unde era puhoiul de unguri....prietenii mei si-au bagat tot ce aveau cu Steaua in rucsac...eu am uitat un fular legat de mijloc..!! Atat a trebuit...!! au venit mai multi ...si unu din ei m-a lovit cu piciorul in spate...tovarshii mei o luasera inainte...si cand au vazut katzi venisera pe mine nu s-au mai intors...dar nu-i condamn...printrei ei era si o fata...si foarte bine au facut ca au putut sa scape..ca pana la urma era vina mea ca am uitat fularul la vedere printre atatia unguri.... in sfarsit...dupa ce m-a lovit ala cu piciorul in spate m-am intors la ei...veneau mai multi spre mine...printre care asta care m-a lovit cu piciorul era cel mai aproape ...si cu o piatra in mana...deci tine-ti minte oameni buni...eu singur...si aia vreo 10...cu pietre in mana...de parca mai era nevoie.... a injurat asta ceva de Steaua..si n-am putut sa ma abtin si l-am injurat...atunci a aruncat cu piatra..m-a lovit in ureche..dar norocul meu era ca aveam sapca si peste sapca gluga de la bluzon...a mai atenuat din soc...!... m-am intors putin...nu stiam daca mi-a spart ceva sau nu...dar cert e ca ala care a dat a crezut asta...ca s-a apropiat singur de mine...credea ca sunt groggy...si atunci am gasit momentul si l-am pocnit...a cazut pe jos imprastiat..si ceilalti se uitau mirati ....dupa care eu m-am dat dupa un gabor...care statea si se uita ca sclavu...m-am dat dupa el crezand ca o sa faca ceva....un ***...s-a dat la o parte...atunci mi-am dat seama ca daca ma prind aia..ma desfigureaza...ce mai puteam sa fac..?? unde ma uitam numai unguri...am rupt-o la fuga...si aia dupa mine...strigau la altii din fata sa-mi puna piedica...am avut noroc ca nu s-a bagat niciunu din fata....am fugit cat m-au tinut picioarele pe niste stradute....din toti cati ma fugareau unu singur s-a tinut cat de cat de mine...pana cand s-a impiedicat prostu si a cazut ...am continuat sa fug fara sa ma mai uit in spate...am ajuns undeva pe partea cealalta a garii...printr-o padurice...am cazut intr-o mlastina, apa..*** ce era..ca nu mai stiam ....i-am sunat pe prietenii mei..ma asteptau la gara cu masina...!! cand m-au vazut intreg s-au inchinat toti...credeau ca m-au macelarit aia...!! pentru mine a fost ca un soc...abia a 2 a zi am realizat ce facusem....!! poate n-am facut ce trebuia...dar totusi...l-am terminat pe unul din ei ..in mijlocul lor.....iar eu am scapat teafar..!! pentru mine e ceva... si cel mai mare regret e ca ...in timp ce fugeam am pierdut fularul cu Steluta MEA ..:(..!! ...!! deci nu am povestit asta ca sa ma laud...unii pot sa nu creada..dar eu stiu ce am simtit....AM SIMTIT ca AM FACUT CEVA pentru DEMNITATEA MEA...pentru DEMNITATEA ULTRASILOR STELISTI....pentru Steaua....SI NU M-AM LASAT CALCAT IN PICIOARE DE NISTE unguri....desi sansele erau de 95% ca sa ies sifonat urat de tot din situatia aia...!!

MANDRU DE Steaua ...MANDRU ca SUNT STELIST...!! fularultras

A fost un adevarat chin sa-ti editez postul. Renunta la limbajul gen MiRC. Ultimul avertisment.

ai avut dreptate, eu cel putin nu prea te cred; adica pare o poveste; nu imi dau seama prin ce padurice puteai ajunge in spatele garii, prin ce mlastina ai putut trece; dar nu conteaza asta; in ceea ce priveste ungurii violenti, sa zicem ca e credibil; cu toate ca impresia generala e ca in Cluj oamenii sunt altfel (mai putin violenti), orice padure are uscaciunile ei;)

in legatura cu procurarea biletelor: zicea cineva ca au refuzat sa ii dea fiindca avea tricou cu insemnele Stelei; probabil ca asta s-a intamplat la stadion sau la regionala, era normal sa se intample asa, fiindca interesul suporterilor CFR-isti era sa fie cat mai putini stelisti la meci; eu am luat de la sigma chiar de la magazinul suporterilor; erau mai multi stelisti acolo, dar nu au refuzat sa dea bilete stelistilor, doar ca au fost prea putine pentru cati erau acolo

in ceea ce priveste modul in care s-a comportat galeria, doar atat: RESPECT!

@pentru meciul cu Universitatea Cluj va fi mult mai greu sa ne procuram bilete, dar sper sa fie ok

Ultrass2522.08.2007 21:11
Am si eu un singur comentariu de facut....sunt din Constanta ...am fost la Cluj... si incidente totusi au fost...de fapt..unul singur....dupa meci...in care am fost implicat ...nu vreau sa ma laud ...vreau doar sa scot in evidenta cata prostie am putut sa vad la ungurii astia..n`am vazut nicaieri...

dupa meci...am iesit cu inca 4 prieteni...2 erau din Bucuresti...ceilalti 2 din Constanta..ne indreptam spre masina...era parcata undeva pe o strada in stanga peluzei CFR-ului....singurul loc pe unde puteam sa ajungem...era prin spatele tribunei oficiale...acolo unde era puhoiul de unguri....prietenii mei si-au bagat tot ce aveau cu Steaua in rucsac...eu am uitat un fular legat de mijloc..!! Atat a trebuit...!! au venit mai multi ...si unu din ei m-a lovit cu piciorul in spate...tovarshii mei o luasera inainte...si cand au vazut katzi venisera pe mine nu s-au mai intors...dar nu-i condamn...printrei ei era si o fata...si foarte bine au facut ca au putut sa scape..ca pana la urma era vina mea ca am uitat fularul la vedere printre atatia unguri.... in sfarsit...dupa ce m-a lovit ala cu piciorul in spate m-am intors la ei...veneau mai multi spre mine...printre care asta care m-a lovit cu piciorul era cel mai aproape ...si cu o piatra in mana...deci tine-ti minte oameni buni...eu singur...si aia vreo 10...cu pietre in mana...de parca mai era nevoie.... a injurat asta ceva de Steaua..si n-am putut sa ma abtin si l-am injurat...atunci a aruncat cu piatra..m-a lovit in ureche..dar norocul meu era ca aveam sapca si peste sapca gluga de la bluzon...a mai atenuat din soc...!... m-am intors putin...nu stiam daca mi-a spart ceva sau nu...dar cert e ca ala care a dat a crezut asta...ca s-a apropiat singur de mine...credea ca sunt groggy...si atunci am gasit momentul si l-am pocnit...a cazut pe jos imprastiat..si ceilalti se uitau mirati ....dupa care eu m-am dat dupa un gabor...care statea si se uita ca sclavu...m-am dat dupa el crezand ca o sa faca ceva....un ***...s-a dat la o parte...atunci mi-am dat seama ca daca ma prind aia..ma desfigureaza...ce mai puteam sa fac..?? unde ma uitam numai unguri...am rupt-o la fuga...si aia dupa mine...strigau la altii din fata sa-mi puna piedica...am avut noroc ca nu s-a bagat niciunu din fata....am fugit cat m-au tinut picioarele pe niste stradute....din toti cati ma fugareau unu singur s-a tinut cat de cat de mine...pana cand s-a impiedicat prostu si a cazut ...am continuat sa fug fara sa ma mai uit in spate...am ajuns undeva pe partea cealalta a garii...printr-o padurice...am cazut intr-o mlastina, apa..*** ce era..ca nu mai stiam ....i-am sunat pe prietenii mei..ma asteptau la gara cu masina...!! cand m-au vazut intreg s-au inchinat toti...credeau ca m-au macelarit aia...!! pentru mine a fost ca un soc...abia a 2 a zi am realizat ce facusem....!! poate n-am facut ce trebuia...dar totusi...l-am terminat pe unul din ei ..in mijlocul lor.....iar eu am scapat teafar..!! pentru mine e ceva... si cel mai mare regret e ca ...in timp ce fugeam am pierdut fularul cu Steluta MEA ..:(..!! ...!! deci nu am povestit asta ca sa ma laud...unii pot sa nu creada..dar eu stiu ce am simtit....AM SIMTIT ca AM FACUT CEVA pentru DEMNITATEA MEA...pentru DEMNITATEA ULTRASILOR STELISTI....pentru Steaua....SI NU M-AM LASAT CALCAT IN PICIOARE DE NISTE unguri....desi sansele erau de 95% ca sa ies sifonat urat de tot din situatia aia...!!

MANDRU DE Steaua ...MANDRU ca SUNT STELIST...!! fularultras

A fost un adevarat chin sa-ti editez postul. Renunta la limbajul gen MiRC. Ultimul avertisment.

 

si cand te-ai trezit era dimineata ?? :)

cRiss4Steaua22.08.2007 21:38

unguri ****** .. numa CFR CFR au strigat .. bravo ultrasilor ati dominaT :> si eu sunt din Ardeal , mai exact din Satu Mare , si sunt uimit de ******* ungurilor , la mine in oras 50 % is unguri, si azi de ex. s-o bucurat de numa ca o castigat Ungaria cu 3-1 in amical cu Italia .. asta este

 

of am fost sigur ca o sa-mi editezi mesaju` pentru shovinisM :))

nu-i suport :>

 

facem un pool

cine suporta ungurii =))

«12»