cine a adus Steaua la locul ei acolo sus ? raspuns : banii lui Becali
Din pacate cam asta vede boboru'.
Dar boboru' asta omite doua mici amanunte :
1. Steaua nu e 'la locul ei'. Cand a fost vreodata Steaua la locul ei in mijlocul unei tiganeli balcanice ? Ce avem noi de impartit cu cantitati neglijabile precum ddinamo, raped sau CFR Cluj ? Noi nici n-ar trebui sa-i bagam in seama pe-astia. Ar trebuis sa ne concentram pe probleme importante, cum er fi de exemplu modalitatea in care am putea face fata in mod onorabil unor copnfruntari cu marile forte ale continentului. Dar nu. La ora asta la Steaua trebuie sa fie circ, de parca circul ala ne va ajuta sa nu luam 3-4 goluri de la echipe gen Barcelona sau Milan.
2. Daca 'banii lu' X' pot da valoare unei echipe atunci cum se face ca 'banii lu' Iancu' n-au avut nici un efect la Timisoara, marea pooli bragadiru fiind aceeasi echipa de doi bani ca si cea de acum 3 ani ? Sau 'banii lu' Paszkany' care au transformat intr-atat chefereu' clujean incat a ajuns sa ia 3 goluri acasa de la supercampionii din Famagusta ?
