Antrenorul ialomițenilor, Dan Petrescu, a declarat cã scorul partidei Unirea Urziceni-Politehnica Timișoara, 4-1, ar fi trebuit sã fie mult mai mare și cã echipa sa ar trebui sã fie mutatã în Bulgaria pentru a nu mai fi furatã și pentru a juca în cupele europene, informeaza Fanatik.
"Am jucat frumos, nu trebuia sa luam gol. Azi trebuia sa fie 7-0. Timisoara nu a ajuns la poarta. Sintem furati, trebuie sa jucam in Bulgaria. Cu Steaua nu avem nicio sansa daca nu ne arbitreaza arbitrii straini. Arbitrul m-a dat afara premeditat, nu am facut nimic. Urziceniul joaca cel mai frumos fotbal din tara. Trebuie sa mergem in Bulgaria sa nu mai fim furati. Sa vedeti la meciul cu Steaua ce furati vom fi. Nu avem nicio sansa la cupele europene din cauza arbitrilor", a afirmat "Bursucul"
