FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Bilete Steaua - Pandurii Tg. Jiu / Steaua - Bate Borisov

«12»
fcsteaua.ro16.08.2007 23:12

A fost stabilit pretul biletelor pentru partida retur din Turul III preliminar al Ligii Campionilor, disputat in compania echipei bieloruse BATE Borisov, care va avea loc pe data de 29 august, pe stadionul ,,Steaua" din Blvd. Ghencea:

 

FOTOLII - 100 lei

TRIBUNA 0 - 40 lei

TRIBUNA I - 20 lei

TRIBUNA II - 10 lei

PELUZE - 5 lei

 

Biletele se vor pune in vanzare incepand cu data de 20 august dupa cum urmeaza:

 

- in perioada 20.08-22.08.2007 NUMAI abonatii FC Steaua vor putea achizitiona bilete de la casele de bilete ale Stadionului ,,Steaua" dupa urmatorul program:

 

Luni 20.08.2007 - intre orele 12:00-20:00

Marti 21.08.2007 - intre orele 12:00-20:00

Miercuri 22.08.2007 - intre orele 12:00-20:00

 

Fiecare abonat are dreptul sa isi cumpere un bilet pe baza abonamentului, in acelasi sector de tribuna, de la casele de bilete special amenajate. Abonatii mai pot achizitiona inca 3 bilete in oricare zona a stadionului, in limita stocului disponibil. Abonatii vor putea achizitiona biletele numai pe baza abonamentului.

 

Incepand cu 23.08.2007, rezervarea abonatilor inceteaza si vor fi scoase la vanzare bilete si pentru persoanele care nu detin abonament, maximum 4 bilete/persoana, in limita stocului disponibil.

 

Biletele vor putea fi achizitionate pe baza unui act de identitate: certificat de nastere, buletin de identitate, carte de identitate, pasaport. Biletele vor putea fi achizitionate in perioada 23.08.2007-29.08.2007.

 

Programul zilnic al caselor de bilete este:

Joi 23.08.2007 - intre orele 12:00-20:00

Vineri 24.08.2007 - intre orele 12:00-20:00

Sambata 25.08.2007 - intre orele 12:00-20:00

Luni 27.08.2007 - intre orele 12:00-20:00

Marti 28.08.2007 - intre orele 12:00-20:00

Miercuri 29.08.2007 - intre orele 12:00-20:00

 

Duminica 26.08.2007 - case de bilete inchise

 

Distribuirea biletelor se va face prin cele 10 case de bilete din incinta Stadionului "Steaua", sub atenta supraveghere a reprezentantilor Politiei, Jandarmeriei si FC Steaua.


De asemenea, in perioada 20 august - 25 august vor fi vandute, in paralel, biletele pentru partida Steaua - Pandurii Tg. Jiu, contand pentru etapa a cincea a Ligii 1, care se va desfasura pe 25 august, pe stadionul ,,Steaua", din Blvd. Ghencea.

 

Preturile acestora sunt urmatoarele:

FOTOLII - 50 lei

TRIBUNA 0 - 25 lei

TRIBUNA I - 15 lei

TRIBUNA II - 8 lei

PELUZE - 3 lei

SteauaFC.com

st_194717.08.2007 00:31

in sfarsit abonamente ..si mai multe zile pentru vanzarea biletelor ..in sf n`o sa mai fie coada:X dica10

AmuntBoy17.08.2007 01:07

in sf se pun cu mai multe zile inainte de meci ;)

Opio17.08.2007 06:00

Is curios cum o sa cumpere abonatii cele inca 3 bilete la meci.Trebuie sa vina pentru fiecare bilet cu cate un buletin? daca stiti ceva da-ti un reply va rog

COSTYNATOR17.08.2007 06:34

Nu.Pe toate biletele adica 1+3 va fi scris numele cumparatorului,deci trebuie un singur buletin.

 

 

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior. Citeste regulamentul.

Opio17.08.2007 06:36

Mersi mult si sper sa fim cat mai multi la Cluj pentru ca e un meci destul de important :D steaua_ro

 

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior. Citeste regulamentul.

Harald17.08.2007 06:40

e bine ca s-a marit numarul caselor, ca la meciul cu Iasiul erau 3 case la 2000 de oameni...

COSTYNATOR17.08.2007 06:41
Is curios cum o sa cumpere abonatii cele inca 3 bilete la meci.Trebuie sa vina pentru fiecare bilet cu cate un buletin? daca stiti ceva da-ti un reply va rog

No problem.

Matrixone17.08.2007 06:44

Opio, sa inteleg ca nu ai mai cumparat bilete pana acum, pe un act de identitate se vor elibera 3 bilete, in cazul abonatilor si 4 bilete in cazul celor fara abonamente.

Opio17.08.2007 06:51

Nope, ca nu is din Bucuresti, ci din Cluj.Biletele la meciurile Stelei mi le cumpara un prieten care ii la faculta in Bucuresti, de aia am intrebat.Ca ma gandeam ca nu mai am sanse sa vin la Bucuresti odata cu noul sistem de ticketing.Oricum mersi mult de informatie

 

Este interzisa citarea in intregime a postului anterior. Citeste regulamentul. Acum.

roby_spartacus17.08.2007 08:17

Daca am abonament ...trebui sa mai vin cu vr-un act de identitate sau .... imi ia cmp de pe PC ???

ne_faci_un_gol17.08.2007 11:11

sa mergeti din timp dupa bilete. este incredibil cat de incompetenti sunt astia cu sistemul pielii de ticketing.

 

mi-am facut abonament in dimineata asta. a durat 1 ora sa scoata DOUA abonamente. sistemul pur si simplu se reseta in continuu :|

 

jalnic..

vlad_cj17.08.2007 12:36

si pentru CFR-Steaua cum se procedeaza cu biletele pentru galeria Stelei? eu unul mi-am facut rost de bilet..dar pentru cei din celelalte judete sau din Bucuresti? sa nu se mai intample ca la Constanta...

alexh17.08.2007 13:01

Mi-am facut abonament azi dimineata, a durat maxim 5 minute.

 

Si oricum, cu oricate zile inainte se vor pune in vanzare biletele, lumea tot la sfarsit se va inghesui si iar se va face aglomeratie....vor mai trece cativa ani pana se "civilizeaza" toti.

 

In orice caz, de apreciat initiativa clubului de a pune mai din timp in vanzare biletele.

LeoKinG17.08.2007 14:03

Ieftin nu ma asteptam sa fie 50 de mii :D mi`am facut si eu abonament azi si mai mult de 3 min nu am stat!

SebaSS17.08.2007 15:39

Sa cumparati din timp acum, ca e timp, sa nu mai auzim plangaciosi forumisti pe aici cum ca a fost aglomerat la case.

potra17.08.2007 16:10

"toate 10" cum au fost si la meciul cu zaglebie....sau chiar toate 10 si va fi mai putina bataie de joc?(ma refer la case)

bogdan17.08.2007 19:28

Inca o data Dan Petrescu zis Bursucul dovedeste ca nu este stelist. Ce are sula cu prefectura. Ce trebuie sa bage in discutie Steaua (ca ar fi favorizata la arbitraj) dupa meciul cu Poli. Tare imi este ca Dan este o mare [...]

1on17.08.2007 22:45

ªtie cineva dacã pot lua bilete cu mai multe abonamente? Eu mai am un prieten din Focșani cu abonament și pot veni doar eu cu abonamentul meu și cu abonamentul lui? ªi sã iau 8 bilete?

I.N.Money17.08.2007 22:50

In mod normal da,dar ai nevoie de buletinul lui.

1on18.08.2007 05:55

Dar pe site zice: "Fiecare abonat are dreptul sa isi cumpere un bilet pe baza abonamentului, in acelasi sector de tribuna, de la casele de bilete special amenajate. Abonatii mai pot achizitiona inca 3 bilete in oricare zona a stadionului, in limita stocului disponibil. Abonatii vor putea achizitiona biletele numai pe baza abonamentului.". Nu spune nimic de buletin.

ne_faci_un_gol18.08.2007 08:27

da frate, nu trebuie buletin pentru bilete. e de ajuns abonamentul.

SebaSS18.08.2007 09:10

Ce facem baieti, mergem la dinamuu - SS LAZIO? ne facem incalzirea pentru meciul Stelei care e a doua zi

fsoica18.08.2007 10:31

Ne plangem ca unii si altii se plang ca suntem protejati.

Pana si Meme a inceput sa se smiorcaie.

Dar cand anul trecut dupa meciul de la Urziceni Dan Petrescu, omul care fara de Steaua ar fi fost un nimeni, urla ca lovit de ciuma ca l-a furat Tudor, eu am spus ca omul acela nu ar trebui sa mai fie in sufletul nici unui stelist. Multi mi s-au opus atunci.

Dar iata ca recidiveaza:

"""""""""""""""""""""""""""""""""""''

"Am jucat frumos, nu trebuia sa luam gol. Azi trebuia sa fie 7-0. Timisoara nu a ajuns la poarta. Sintem furati, trebuie sa jucam in Bulgaria. Cu Steaua nu avem nicio sansa daca nu ne arbitreaza arbitrii straini. Arbitrul m-a dat afara premeditat, nu am facut nimic. Urziceniul joaca cel mai frumos fotbal din tara. Trebuie sa mergem in Bulgaria sa nu mai fim furati. Sa vedeti la meciul cu Steaua ce furati vom fi. Nu avem nicio sansa la cupele eurpene din cauza arbitrilor", a afirmat "Bursucul"

""""""""""""""""""""""""""""""""""""'

Nimic mai aproape de mine decat dorinta ca Steaua sa castigea meciurile pe merit, pe teren, dar daca acest guraliv needucat antrenor la Urziceni face asemenea afirmatii vis-a-vis de echipa antrenata de cel pe care il considera (sau asa spune la TV) unul dintre cei mai apropiati prieteni ai lui, Gica Hagi, e clar ca individului ii lipseste o doaga. Ba chiar mai multe, ca i-a dat din putinul sau una lui Meme, care avea un deficit greu din nastere.

Rusine acestor oameni prefacuti si duplicitari.

Rusine , Dan Petrescu !

 

Cand vei mai calca in Ghencea sa vii cu umbrela !!!

malasorte1318.08.2007 11:30

@fsoica

 

Nu are de ce sa vina cu umbrela pentru. ca noi suntem stelisti si nu milogi imputiti iar Ghencea este un templu si nu o groapa de gunoi precum giulestiul. Ar putea totusi sa-si aduca niste dopuri de urechi... e mai civilizat asa si pentru el si pentru noi :))

 

E totusi pacat pentru ca omul acesta (Dan Petrescu) a insemna mult pentru Steaua iar pe mine asemenea declaratii din partea lui ma intristeaza aproape la fel de mult ca o infrangere a Stelei... pacat !!!

«12»