FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua București - Politehnica Iași

«12»
fcsteaua.ro10.08.2007 23:39

Steaua va întâlni astãzi, de la ora 20:45, formația Poli Iași, într-un meci din cadrul etapei a III-a a Ligii I.

 

Echipa noastrã este în acest moment singura echipã din Liga I cu maximum de puncte dupã primele 2 etape, în urma victoriilor obținute în fața Ceahlãului Piatra Neamț (2-1) și a Farului Constanța (1-0), abordând deci aceastã partidã din postura de lider al Ligii I. De partea cealaltã, Poli Iași are 3 puncte obținute în victoria de acasã împotriva Universitãții Craiova.

 

"Militarii" au un moral excelent grație calificãrii în turul III al Ligii Campionilor, dupã ce au învins miercuri campioana Poloniei, Zaglebie Lubin, cu 2-1 pe stadionul Steaua. Þinând cont și de avantajul terenului propriu, este de așteptat ca Steaua sã înceapã în forța aceastã partidã și sã încerce sã tranșeze cât mai repede disputa cu Politehnica.

 

Cu toate acestea, în primul 11 al roș-albaștrilor se anunțã anumite modificãri, astfel cã Gicã Hagi va trimite, probabil, în teren urmãtorii 11 jucãtori:

 

Zapata - Golanski, Goian, Rada, Petre Marin - Nicolițã, Rãdoi, Pleșan, Croitoru (Neaga) - Dicã, Neaga (Zaharia)

 

Este de așteptat, prin urmare, ca Mihãițã Pleșan, fostul timișorean (/oltean/dinamovist), sã debuteze în aceastã searã în tricoul roș-albastru. De asemenea, probabil Goian va reveni în centrul defensivei.

 

Așteptãm o victorie cu cât mai multe goluri, însoțitã de un joc bun, spectaculos al Stelei, capitol la care roș-albaștrii ne-au cam rãmas datori în ultima vreme.

 

Biletele pentru acest meci se pot cumpãra de la casele stadionului și costã

 

3 lei (peluze)

8 lei (tribuna a II-a)

15 lei (tribuna I)

25 lei (tribuna 0)

50 lei (fotolii).

 

În ciuda faptului cã momentan sistemul de acces nu funcționeazã, biletele sunt eliberate tot pe loc, prin scanarea buletinului urmatã de imprimarea biletului, procedeu care poate dura câteva minute. Vã recomandãm deci sã nu așteptați ultimele ore dinainte de începerea partidei! Casele de bilete se deschid la ora 12.

 

Partida va fi transmisã în direct pe Antena 1.

 

Forza Steaua! Hai bãieții!

 

Ovidiu

sabin130710.08.2007 23:47

sa vedem cum va arata Steaua fara stan si bran (Ov. Petre - Lovin) pe teren, eu zic ca mai rau de atat nu se poate.....

FORZA Steaua!

alex_2111.08.2007 00:19

bate Steaua cu 1-0. gol Goian........daca joaca plesan in locul lui Lovin ar fi perfect ar juca si ei mai frumos

w3bmaster11.08.2007 00:52

Ar cam fi cazu sa dea si Neaga gol nu de alta da cu revenirea lui Iacob si Badea nu cred ca mai e titular asa ca sa il vedem cum o baga in ate pentru moralu lui ulterior ar fi perfect

 

Daca iar da Dica gol deja putem sa numim Dica vs ce echipa jucam parca prea dependenti am fost in astea 2 etape in fine deabia astept meciu

 

Forza Steaua

qnzny8111.08.2007 04:47

victorie si implicit alte 3 puncte .trebuie sa ne pastram parcursul de pana acum .zic un 2-0 un gol al lui Dica si unul al lui zaharia .forza Steaua!!!

hypno11.08.2007 05:40

Ma uit online la meci. Goian nu este inca refacut ?

 

Forza Steaua !!!!!!!!!!!

stelea11.08.2007 05:56

un motiv in plus ,pentru rezerve de a arata ca "au fata" de Steaua .

Nu e rau daca Neaga va fi rezerva . Nici lipsa lui Lovin nu poate sa obstructioneze jocul Stelei.

Acum vine randul lui Plesan .S-al vedem ce poate ??!

Nici nu concep altceva,decat victorie .Cel putin la doua goluri diferenta .

Avem cu ce .Scuturati-le plasa !!!

Magnifica Steaua11.08.2007 06:34
forzateaua Eu cred ca fularsteau2 va bate cu 3-1 deseara , iar golurile vor fi marcate de Dica si Plesan .... Ce sa mai zic decat multa bafta baieti...luati maximul de puncte si nu lasati pe caini in fata noastra.... steagcruce2 forzateauaforzateauaforzateaua
IONUTZ-CIPRIAN11.08.2007 07:00

Vreau un meci bun ,cu faze de poarta cu goluri din actiune,cu Neaga si Dica printre marcatori (ar fi timpul),toate astea le vreau!!

Ciprians11.08.2007 07:04

Poate e timpul pentru o victorie mai clara.

Off topic : Ljubinkovici imi place f tare. Pe ce post la mijloc joaca exact ?

www.mfun.ro11.08.2007 07:41

2-0

 

gol Nesu si Plesan

bodanelu11.08.2007 07:45
Poate e timpul pentru o victorie mai clara.

Off topic : Ljubinkovici imi place f tare. Pe ce post la mijloc joaca exact ?

defensiv

dr.adrian911.08.2007 08:25
Ma uit online la meci. Goian nu este inca refacut ?

 

Forza Steaua !!!!!!!!!!!

 

unde te uiti online la meci??

minymal11.08.2007 09:27

Sper sa debuteze cu dreptu ca altfel...pleaca ca Aliuta...

 

forzateaua spre24 sprecl2 Hai baietii :)

Catalyn0711.08.2007 09:31

stiti cumva e aceasi agitatie la bilete ca la meciu cu Zaglebie ?

Dragos_stelistu_200711.08.2007 09:35

arcam trebui sa castigam cu un scor mare...ca dinmo ia rupt cu 3-0 pe cehlaul sis pe primu loc acuma...un 3-0 ar fi stas.... fular-campionii

stelutawillis11.08.2007 09:57

forzza Steaua fularsteaua2

alina_198111.08.2007 10:02

meciul e transmis online pe solaris sport +, trebuie doar sa descarcati sopcast, apoi intrati pe rojadirecta si-l gasiti in lista...

forza Steaua!!!! fular-campioniifularsteaua2

ronalseby11.08.2007 10:20

Steaua-Poli Iasi 4-0 marcatori Dica(2) , Neaga (1), Croitoru(1) fularsteaua2 Forza Steaua!!!!!!!!!

il_scorpio11.08.2007 10:22

Ati auzyt ca Telesport este foarte aproape de a semna un contract cu eurosport astfel incat sa putem urmari rezumatele meciurilor din Romania pe Eurosport la emisiunea "eurogoluri"??? Ce frumos ar fi...parca prea frumos ca sa fie adevarat!! :))

Wally11.08.2007 10:30

Vom invinge! Am convingerea ca vom reusi sa marcam din actiune si ca va marca si Rica. Forza Steaua!

Roxana_2311.08.2007 10:30

Este adevarat ca revine la conducerea Armatei Sud Jean Pavel ? Ar fi o veste minunata .. \:D/

nucu11.08.2007 11:28

ce canal transmite meciul? unde se poate vedea meciul online? sunt in germania si tare as vrea sa vad meciul asa ca va rog mult cei care stiu sa posteze un raspuns :)

Anais_stelistu11.08.2007 11:38

imi doresc din tot sufletul ca plesan sa debuteze cu o victorie la Steaua sau chiar cu un gol.........si sper sa castigam acest meci pentru ca e foarte greu ca echipa sa joace din 3 in 3 zile......le urez succes.....si sper ca Zapata sa apere ca in meciul cu Zaglebie...FORZA Steaua fular-campionii ...cred ca o sa se term 3-0...Dica(1)...Neaga(1)....plesan(1)

vendy7811.08.2007 11:39

forzza Steaua....un3-0 nu ar fi rau.....si sper sa debuteze cu dreptu Plesan... steagcruce2 FORZZA Steaua steagsimplu

«12»