orin Goian a creat îngrijorare în stafful Stelei în ziua meciului retur cu Zaglebie, când medicii l-au declarat inapt de joc.
Din fericire, indisponibilitatea jucatorului nu este una de durata, Goian fiind deja refacut în proportie de suta la suta. Desi se zvonise initial ca ar fi vorba de o afectiune mai veche, care ar necesita chiar o interventie chirurgicala, controalele medicale efectuate dupa meciul cu polonezii au relevat doar o accidentare superficiala, fiind vorba de o nevralgie, un junghi intercostal. Important este ca nu a fost vorba de recidiva accidentarii de la sfârsitul sezonului trecut, când Dorin Goian a avut o afectiune mai serioasa, la coloana lombara. Astfel, jucatorul si-a reluat pregatirile si sunt mari sanse ca el sa-si reia locul în echipa Stelei chiar în meciul de mâine din campionat, cu Politehnica Iasi.
