FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Momentul adevãrului

«12»
fcsteaua.ro22.07.2007 02:28

Iatã cã suntem foarte aproape de inceputul unui nou sezon care se anuntã, conform presei sportive, "extrem de disputat". Dacã ar fi sã ne luãm strict dupã rezultatele amicalelor am putea spune cã arãtãm mai mult a echipã de mijlocul clasamentului, nicidecum ca o formație solidã cu pretenții de Champions League. Dar...sã zicem cã rezultatele din amicale nu conteazã, Gicã a vrut sã ruleze tot lotul (și Andone/Uhrin sunt noi, și totuși...), sã-și facã o idee despre primul 11, etc...Nu insist nici pe partea cu transferurile, sper doar cã toatã lumea a inteles acum la cine este de fapt puterea de decizie: nu la Hagi și Adi Ilie, așa cum n-a fost vreodatã nici la Zenga, Protasov sau Olãroiu. Nu existã un buget de transferuri "la liber", așa cum s-a anunțat, din care Gicã sau Ilie sã se poata "servi" fãrã grijã pentru a face transferuri de valoare. Totul este controlat de "stãpânul șef", atotștiutorul, expertul absolut pe teme sportive, economice, sociale și de ce mai vreți voi.

 

Vorbind strict de lotul actual, vreau sã ridic douã probleme. Prima, legatã de alcãtuirea apãrãrii: Ov. Petre nu are ce cãuta fundaș central. In absența lui Ghionea, cuplul de fundași centrali trebuie sã fie Goian-Rãdoi. Sunt fundași de meserie și au mai jucat impreunã. Sigur, se pot reinventa Ov. Petre sau chiar Lovin, dar nu cred cã ne putem permite acum luxul de a face experimente. Grupele UCL bat la ușã, campionatul incepe peste o sãptãmanã, trebuie sã avem un start solid in ambele competiții. Pe parcurs se pot incerca diverse variante, Iacob-Goian, Baciu-Goian, cu Mirel trecut in linia de mijloc. Deocamdatã, repet, principala grijã trebuie sã fie sudarea unui cuplu valoros de fundași centrali care sã nu necesite timp de acomodare cu acest post - iar Ov. Petre cu siguranțã nu face parte din aceștia. A doua problemã este legatã de Gigel Coman. Sper ca meciul cu Tilburg sã fie ultimul in care Gigel mai apare in garnitura de start (sau rezervã) a echipei. Nu am nimic personal cu omul, cred sincer ca ar fi titular de drept si ar face treaba bunã la...Gloria Buzãu, de exemplu. Folosirea in continuare a lui Gigel Coman in echipa Stelei (asta in situația in care pe postul de mijlocaș stânga ii avem, in absența lui Cristocea, pe Ochiroșii sau Boștinã) nu poate avea decât trei explicații: prima, Gigel Coman chiar este fotbalist și asta inseamnã cã toți de pe fcsteaua.ro care-l contestãm suntem varzã; doi, atât Gicã Hagi cât și Olãroiu sunt duși cu pluta; și trei, o idee care a mai fost vehiculatã in presã, Gigel este preferatul patronului, acesta impunându-l in echipa Stelei. Chiar sunt curios sã aud și alte variante...Dar dacã Gicã reușeste sã-l facã pe Coman fotbalist, eu imi scot pãlãria in fața lui...

 

In altã ordine de idei, Hagi a spus un lucru deștept: "la Steaua am nevoie de oameni cu foame de performanțã și rezultate". Afirmație fãcutã cu puțin timp inaintea primului stagiu de pregãtire din Austria. Ce concluzii putem trage de aici? Prima ar fi cã Gicã, așa cum bine știam, va da credit tineretului. Eu unul am rãmas plãcut impresionat de tehnica și aplombul lui Bicfalvi, pe care il consider un real caștig, cam de același calibru cu cel al mult mai bine cotaților Emeghara sau Golanski. A doua concluzie ar fi cã nu vom mai avea (sper) jucãtori blazați sau nemotivați pe teren. Incã imi rãsunã in minte cuvintele lui Paraschiv: "Nu mai aveam nicio motivare de a continua la Steaua". Gânditi-vã puțin: bãiatul ãsta a lãsat o echipã de Champions League pentru a juca in Liga a doua italianã. Sigur, mulți vor spune cã are o vârstã și a ales Italia pentru bani - parțial adevãrat, vã invit insã sã recitiți declarația lui Paraschiv. "Nu mai aveam nicio motivare de a continua la Steaua". Pãi mi se pare mie sau omul asta era stresat rãu? Nu vi s-a intâmplat niciodatã sã simțiți cã vã sufocați, literalmente, la serviciu? Cã innebuniți și o luați razna pentru cã nu se intrevede nicio schimbare in viitor? S-ar putea sã fi avut astfel de porniri, care, atenție, nu au foarte mare legãturã cu salariul. Paraschiv a vrut altceva, dupã atâția ani petrecuți in Ghencea. A nu se ințelege cã-l condamn, pentru cã și-a fãcut datoria cu vârf și indesat. Trebuie doar sã fim atenți in evaluarea jucãtorilor pe care ii avem și sã ne bazãm pe aia care isi doresc intr-adevãr perfomanțã cu echipa noastrã. Pentru cã altfel vom cãuta in continuare rãspuns la intrebari (mai mult sau mai putin retorice) de genul: "Da' pe vremea lu' Protasov cum jucau dom'le?". De exemplu, pãrerea mea e cã Dicã mai poate evolua la Steaua la nivel inalt (din punct de vedere motivațional) incã un sezon. Atât. Dacã vrem sã-i facem un bine și lui, și nouã, atunci trebuie lãsat sã plece in vara viitoare. Trebuie gãsit un numãr 10 tânãr, dornic de afirmare.

 

Altfel? Așa cum marii antrenori descoperã fotbaliști talentați, și fotbaliștii de valoare au meritul de a scrie cartea de vizitã a antrenorilor. Unde ar fi fost Rijkaard fãrã inteligența lui Ronnie, Capello fãrã goleadorul van Nistelrooy? Sã nu ne amãgim, Gicã este la inceput și are nevoie de sprijinul intregului lot pe care-l are la dispoziție. Inceputul campionatului este cea mai delicatã perioadã, orice eșec va fi amplificat la maximum iar Gicã se va intreba dacã nu cumva a facut o greșealã când a revenit la antrenorat. Ce mai incoace și incolo, ii trebuie clar un dram de noroc...și suportul nostru necondiționat. Pentru cã dacã Gicã Hagi va reuși, o parte din "vinã" o vor avea extraordinarii suporteri ai Stelei.

 

Andrei (papillon)

axl2322.07.2007 02:38
Folosirea in continuare a lui Gigel Coman in echipa Stelei (asta in situația in care pe postul de mijlocaș stânga ii avem, in absența lui Cristocea, pe Ochiroșii sau Boștinã) nu poate avea decât trei explicații: prima, Gigel Coman chiar este fotbalist și asta inseamnã cã toți de pe fcsteaua.ro care-l contestãm suntem varzã; doi, atât Gicã Hagi cât și Olãroiu sunt duși cu pluta; și trei, o idee care a mai fost vehiculatã in presã, Gigel este preferatul patronului, acesta impunându-l in echipa Stelei. Chiar sunt curios sã aud și alte variante...

 

Poate omul e doxa la antrenamente (si se pare ca merge bine si-n amicale) dar cedeaza in meciuri oficiale. Poate nu suporta bine presiunea unui meci cu miza.

Sau poate e pur si simplu varza.

ULTRASZ0R22.07.2007 02:50

Si daca terminam pe 10 .... tot n am sa ma supar daca ii vad cum transpira si dau si sufletul din ei .... bine ... e imposibil ca Steaua sa ajunga acolo dar ma refer la articolul tau, nu conteaza cine joaca ... sa si dea ma nene sufletul ... sa simtim dupa fiecare meci castigat bucuria in priviri si suflete asta vrem toti, lot AVEM! :sleep: .... ANTRENOR ... AVEM ! pentru ca un stelist ca Hagi nu poate sa isi bata joc de o echipa si daca nu o sa reuseasca multe chestii la Steaua... putem fii siguri ca el si a dorit asta din tot sufletul ... revenind la bomba explodata la meciul cu charleroi ..... nu e nevoie decat de calm .. ci0banasul incita la violenta ...daca raspundem cu violenta... nu ca nu iubim Steaua ca asta e imposibil ... demonstram ca suntem mai prosti ca el.. are noroc mare cu Hagi ca daca era Oli .. pe dracu mai faceam deplasari si stateam toti la terase sa vedem meciurile si ciobanul injurat DE ADEVARATII FANI AI Stelei CEI DE LA TRIBUNA 1 SI 0 !!! pentru ca daca ne uitam in statistici Steaua cam pierde puncte pe unde nu te astepti pe afara ... si clar fara suporteri nu au vlaga nu cu gura lor se vaitau la TV anul trecut.... riscam si anul asta dosarele penale amenzile si tot .. suntem dependenti de drogul nostru .... ciudaaaaaaaat!

 

 

PS: Adevaratilor suporteri ai Stelei, o informatie pentru voi : Nu trebuie sa fii membru al unei brigazi ca sa organizezi o deplasare. Cetateni sarmani .. ne priviti de sus de la fotolii tribuna 0 1 ... dar defapt zdrentelor noi cheltuim zeci de milioane pe sezon pentru Steaua nu ca voi 2 4 5 mil pe un abonament ... ia mergeti prin toata tara dupa echipa .... va convine sa indurati frig, sete, foame, oboseala, stres, batai si sa fiti si in Ghencea umiliti de un ci0banash in locul unde ne simtim lafel de bine ca in casele noastre ?

 

Si inca ceva si gata.. Romania toata il iubeste pe Hagi ... toata suflarea stelista... totusi .... cel care reprezinta cel mai bine culorile noastre .......ramane acelasi ... Marius Laca7us :dry:

MoWeed22.07.2007 07:21

io cred ca Hagi l-a tinut pe Gigel Coman doar ca sa iasa la numar in cantonamente....nu a jucat cu Charleroi sper sa il dea la alta echipa ca ne-a facut cu nervii!!!Doar sa nu fie iar Voievodul multumit cu lotul sa nu mai ia nici un jucator ca atunci o sa ramana din obligatie :(

leoc98022.07.2007 08:56
Si daca terminam pe 10 .... tot n am sa ma supar daca ii vad cum transpira si dau si sufletul din ei .... bine ... e imposibil ca Steaua sa ajunga acolo dar ma refer la articolul tau, nu conteaza cine joaca ... sa si dea ma nene sufletul ... sa simtim dupa fiecare meci castigat bucuria in priviri si suflete asta vrem toti, lot AVEM! :sleep: .... ANTRENOR ... AVEM ! pentru ca un stelist ca Hagi nu poate sa isi bata joc de o echipa si daca nu o sa reuseasca multe chestii la Steaua... putem fii siguri ca el si a dorit asta din tot sufletul ... revenind la bomba explodata la meciul cu charleroi ..... nu e nevoie decat de calm .. ci0banasul incita la violenta ...daca raspundem cu violenta... nu ca nu iubim Steaua ca asta e imposibil ... demonstram ca suntem mai prosti ca el.. are noroc mare cu Hagi ca daca era Oli .. pe dracu mai faceam deplasari si stateam toti la terase sa vedem meciurile si ciobanul injurat DE ADEVARATII FANI AI Stelei CEI DE LA TRIBUNA 1 SI 0 !!! pentru ca daca ne uitam in statistici Steaua cam pierde puncte pe unde nu te astepti pe afara ... si clar fara suporteri nu au vlaga nu cu gura lor se vaitau la TV anul trecut.... riscam si anul asta dosarele penale amenzile si tot .. suntem dependenti de drogul nostru .... ciudaaaaaaaat!

 

 

PS: Adevaratilor suporteri ai Stelei, o informatie pentru voi : Nu trebuie sa fii membru al unei brigazi ca sa organizezi o deplasare. Cetateni sarmani .. ne priviti de sus de la fotolii tribuna 0 1 ... dar defapt zdrentelor noi cheltuim zeci de milioane pe sezon pentru Steaua nu ca voi 2 4 5 mil pe un abonament ... ia mergeti prin toata tara dupa echipa .... va convine sa indurati frig, sete, foame, oboseala, stres, batai si sa fiti si in Ghencea umiliti de un ci0banash in locul unde ne simtim lafel de bine ca in casele noastre ?

 

Si inca ceva si gata.. Romania toata il iubeste pe Hagi ... toata suflarea stelista... totusi .... cel care reprezinta cel mai bine culorile noastre .......ramane acelasi ... Marius Laca7us :dry:

 

1) Avem lot? - :)))) Sa mor de ras. N-avem nici primul 11 :(

2) Avem antrenor? - Sper, din suflet.

3) Avem patron? - ........... mai bine ma abtin.

4) Avem conducere tehnica? - Da, la nivelul lui Real Madrid. De acum 35 de ani.

5) Avem stadion? - Raportat la ce exista in Romania, DA! In mod normal, macar tribunele acoperite, daca nu total.. ca nu e mare diferenta.

6) Avem galerie? - Poate cea pe care sta perdeaua la palatu' jijiotului. Poti sa vii la stadion cu cele mai bune intentii si cu cel mai mare 

hef. S-au dus anii de glorie cu JeanPavel. Degeaba. Unii mananca seminte, altii pipaie buca prietenei, agaricii care se vor a fi sefi de galerie au mai multe muste pe caciu

a decat cacatul si le e frica sa strige anti bekli... Asa ca mai bine stai la T2

 

Si in continuarea ideii tale: esti extraordinar: cum te poti descurca cu munca/scoala , familie, bani si pe deasupra sa mai faci si deplasari la toate meciurile? Eu nu stiu dc am vazut anul trecut meciuri de toti banii de pe abonament din ca

za serviciului.

White_R22.07.2007 09:08

Steaua a fost un club care inventa jucatori de valoare nu ii cumpara pe zeci de milioane din strainatate . Steaua ar trebui sa fie o 'scoala de fotbal' .Steaua a dat nationalei cei mai mari jucatori .Acuma vine jijiotu sa ne explice ca el a dat 11 milioane pe transferuri si crede ca va rupe tot . In universul lui nu doar ca se crede mare branza dar aproape se crede zeu.Sa ii explice cineva ca nu are atatia bani cati crede si ca cei 11 milioane ai lui sunt abia jumate din cat a cheltuit Clujul de exemplu anul asta .Viitorul cu jijiotu nu suna bine .

cristi_mold22.07.2007 09:09

Atatea analize ca m-am si saturat. Toti isi dau cu parerea dar de fapt nimeni nu poate sti ce o sa fie. Zic mai bine sa asteptam sa vedem ce o sa fie, sa il sustinem neconditionat pe Hagi si echipa

costy_k1_G.22.07.2007 09:15

E o grseala de multa vreme cu transferurile, am asteptat o luna si nimic. Singurul de vina e Becali care nu a mai bagat mana in buzunar, a ajuns mai ceva ca Copos. Vina ca nu merge echipa mai e si a noastra care facem presiune la jucatori chiar daca tinta e Jiji. Totusi Hagi e un mare antrenor, are idei bune dar nu are cu cine juca pentru. ca unii jucatori s-au uzat.

andreich22.07.2007 10:38

Daca Jiji a spus ca are echipa si nu mai are nevoie de transferuri o sa vedeti ca este asa cum a zis EL.

Doar unul este Jiji si la urma urmei poate si Steaua are nevoie de 2 ani de pauza (cum a fost cazul lui Dinamo) O sa vada cum Polonezii sunt mai buni decit super echipa lui si o sa veda CL la televizor si o sa-l felicite pe Borcea dupa, ca asa ii sta bine unui mare investitor, CEL MAI MARE o sa vedeti

onyx22.07.2007 11:20

Un sincer "BRAVO" administratorilor! Va apucati sa-i banati si sa-i cenzurati pe cei care chiar au ceva de spus. E ultimul lucru la care ma asteptam pe acest site.

ULTRASZ0R22.07.2007 11:21
1) Avem lot? - :)))) Sa mor de ras. N-avem nici primul 11 :(

2) Avem antrenor? - Sper, din suflet.

3) Avem patron? - ........... mai bine ma abtin.

4) Avem conducere tehnica? - Da, la nivelul lui Real Madrid. De acum 35 de ani.

5) Avem stadion? - Raportat la ce exista in Romania, DA! In mod normal, macar tribunele acoperite, daca nu total.. ca nu e mare diferenta.

6) Avem galerie? - Poate cea pe care sta perdeaua la palatu' jijiotului. Poti sa vii la stadion cu cele mai bune intentii si cu cel mai mare 

hef. S-au dus anii de glorie cu JeanPavel. Degeaba. Unii mananca seminte, altii pipaie buca prietenei, agaricii care se vor a fi sefi de galerie au mai multe muste pe caciu

a decat cacatul si le e frica sa strige anti bekli... Asa ca mai bine stai la T2

 

Si in continuarea ideii tale: esti extraordinar: cum te poti descurca cu munca/scoala , familie, bani si pe deasupra sa mai faci si deplasari la toate meciurile? Eu nu stiu dc am vazut anul trecut meciuri de toti banii de pe abonament din ca

za serviciului.

totul in doar 3 cuvinte ORGANIZARE PASIUNE NEBUNIE

Miaus22.07.2007 11:22
E o grseala de multa vreme cu transferurile, am asteptat o luna si nimic. Singurul de vina e Becali care nu a mai bagat mana in buzunar, a ajuns mai ceva ca Copos. Vina ca nu merge echipa mai e si a noastra care facem presiune la jucatori chiar daca tinta e Jiji. Totusi Hagi e un mare antrenor, are idei bune dar nu are cu cine juca pentru. ca unii jucatori s-au uzat.

 

Si cand anume s-au uzat costy jucatorii astia? Acum in amicalele cu celebrii SV Ried sau FK vilnius.I-a coplesit presiunea in meciurile astea si nu mai pot nu?

 

Hagi e la fel de mare antrenor deocamdata cum este si nea georgel (sau cum l-o chema) de la Concordia Chiajna.Hagi pentru moment nu are nici macar O PERFORMANTA notabila (si scutiti-ma de cupa Turciei castigata impotriva REZERVELOR lui Fener).

 

Si da are niste super idei, sunt convins de asta mai ales cand imi amintesc ce ziceau aia de la Poli dupa ce a plecat.Domne nu intelegeam nimic la antrenamentele tactice.

 

Un mare antrenor face din rahat bici cu jucatorii care ii are si scoate maximul din ce pot jucatorii aia.Nu exista scuza ca nu are cu cine nici pentru Hagi cum nu exista nici pentru Oli,Zenga sau Protasov.

 

Pai scuza-ma cu urmatoarea echipa.Buffon,Maicon,Rio Ferdinand,Nesta,Evra,Gattuso,Kaka,Pirlo,Cristiano Ronaldo,Rooney,Eto'o sau ceva asemanator poate sa fie si bunica-mea antrenor.

ULTRASZ0R22.07.2007 11:35
1) Avem lot? - :)))) Sa mor de ras. N-avem nici primul 11 :(

2) Avem antrenor? - Sper, din suflet.

3) Avem patron? - ........... mai bine ma abtin.

4) Avem conducere tehnica? - Da, la nivelul lui Real Madrid. De acum 35 de ani.

5) Avem stadion? - Raportat la ce exista in Romania, DA! In mod normal, macar tribunele acoperite, daca nu total.. ca nu e mare diferenta.

6) Avem galerie? - Poate cea pe care sta perdeaua la palatu' jijiotului. Poti sa vii la stadion cu cele mai bune intentii si cu cel mai mare 

hef. S-au dus anii de glorie cu JeanPavel. Degeaba. Unii mananca seminte, altii pipaie buca prietenei, agaricii care se vor a fi sefi de galerie au mai multe muste pe caciu

a decat cacatul si le e frica sa strige anti bekli... Asa ca mai bine stai la T2

 

Si in continuarea ideii tale: esti extraordinar: cum te poti descurca cu munca/scoala , familie, bani si pe deasupra sa mai faci si deplasari la toate meciurile? Eu nu stiu dc am vazut anul trecut meciuri de toti banii de pe abonament din ca

za serviciului.

 

hai sa iti explic ... si despre lot ... OMOGENITATEA e factorul cel mai important ce poate face dintr o echipa una buna... aparitii noi ... Emeghara .. bad0i Neaga ... poate Bicfalvi si cat lipseste Ghionea poate un Golansky ceva retras fundas central ... ori Radoi .. o improvizatie... sa recunoastem pe stanga aveam probleme ... de aia emeghara.. un jucator valoros... fara discutii .. bad0i .. nu mi place dar trebuie sa fiu sincer cu mine ... CONSTANT PANA LA Dumnezeu ! CONSTANT BUN ! Neaga... cunoaste vechea garda ... e prieten cu ei .... si cu Dica ... de cand o ardeau la lautari in pitesti cu Mutu bla bla.... cu Dica sus .... nu mi fac griji ca nu marcam macar 20 25 de goluri ei 2 ... in tur ... si apoi avem un Bicfalvi .... dupa parerea mea extraordinar s a adaptat la cerintele regelui si in echipa ... pentru ca sa fim seriosi .. desi nu se dau in barci bla bla bla precum spurcatii ... stelistii stiu sa faca atmosfera in vestiar... dovada .. si Ochirosii .. i au cedat mingea in returul din preliminariile Champions League... i au cedat mingea sa execute acel penalty... Bostina fiind cel ce i a pus mingea in brate... inca un plus pentru el .... dupa incidentul cu suporterul ... in rest... sunt cei vechi la Steaua .. si acum zic ... Neaga nu se pune problema... e ca si sigur in primul 11 ... Emeghara urlati dupa el sa vina in Ghencea.. acum nu sustin oierul dar l a adus.. ce sa zicem ... badoi ... parerea mea e ca ....o sa faca o treaba extraordinara.... totusi e si Banel ..... si acum nu stiu cine o sa fie preferat de rege.... si Bicfalvi ... un tanar innebunit de fotbal ... extaziat ca joaca la un club precum Steaua... are sansa lui ...daca nu ... exista inlocuitori .... tu te uiti la spurcati ... si la negrii aia mititei ... pai hai sa iti explic .... dinam0 a luat rebuturi gen nastase ... chiacu ...bratu .... jucatori plafonati clar.... insa nu de neglijat..Rednic stie meserie.. mai punem zicu ... dar'ar perioadele lui "bune" peste el ... si mai zici asta de la Timisoara... la anul il vedem pe la Ceahlaul .. stie ce stie Borcea... pinalti .. .bla bla ... dragoste mare .... Goian jr. la Ceahlaul .. si inca 1 2 daca retin eu ... si acum la aia de sub pod zici Herea .. pai saracu cine stie daca o sa dem la ei ceva....rugbystul ala ... il iau la suta de metrii ... ma vede beoing pe langa el ... sarbul ala ... si cam asta e tot .... sa vina ... portughezul si argentinianul la Steaua si clar.. nu avem adversar ... eu cred in baietii ce reprezinta acolo pe teren Steaua ... in europa Steaua .. oriunde Steaua ... Numai vb de transferuri ca aberati .. cand romanul o sa zica ... bai nu stiu daca e bine .. nu zic nimic .. nu ma bag ? NICIODATA SUNTEM ATOTSTIUTORI NOI ! va astept pe voi criticii chiar si cei de la AISS care au ceva cu campania de transferuri sa intrati in silenzio stampa .. ne ati plictisit PUNCT

ULTRASZ0R22.07.2007 11:38
Si cand anume s-au uzat costy jucatorii astia? Acum in amicalele cu celebrii SV Ried sau FK vilnius.I-a coplesit presiunea in meciurile astea si nu mai pot nu?

 

Hagi e la fel de mare antrenor deocamdata cum este si nea georgel (sau cum l-o chema) de la Concordia Chiajna.Hagi pentru moment nu are nici macar O PERFORMANTA notabila (si scutiti-ma de cupa Turciei castigata impotriva REZERVELOR lui Fener).

 

Si da are niste super idei, sunt convins de asta mai ales cand imi amintesc ce ziceau aia de la Poli dupa ce a plecat.Domne nu intelegeam nimic la antrenamentele tactice.

 

Un mare antrenor face din rahat bici cu jucatorii care ii are si scoate maximul din ce pot jucatorii aia.Nu exista scuza ca nu are cu cine nici pentru Hagi cum nu exista nici pentru Oli,Zenga sau Protasov.

 

Pai scuza-ma cu urmatoarea echipa.Buffon,Maicon,Rio Ferdinand,Nesta,Evra,Gattuso,Kaka,Pirlo,Cristiano Ronaldo,Rooney,Eto'o sau ceva asemanator poate sa fie si bunica-mea antrenor.

 

 

 

Se poate ma sa ne onorezi cu neprezentarea pe aici ? cetatean obosit .... date n .... si nici pe Ghencea [...]

 

Editat de moderatori! Atentie la limbaj.

MoWeed22.07.2007 12:14

@Miaus

 

 

nici nu a inceput campionatu si tu deja il critici pe Hagi....pana acu nici nu a avut cu ce la alte echipe..zi tu un antrenor care a facut ceva la Poli Rocar AEK Fulgerul Timisoara(actuala Poli). Stai sa inceapa meciurile oficiale si apoi critica daca ai de ce....anul trecut si dinam0 nu avea nici o sansa la titlu in ochii nimanui dupa meciurile amicale si uite ca l-au luat(cinstit, necinstit daca erau chiar fff slabi nu ne bateau in Ghencea)

vanfootball22.07.2007 12:32
hai sa iti explic ... si despre lot ... OMOGENITATEA e factorul cel mai important ce poate face dintr o echipa una buna... aparitii noi ... Emeghara .. bad0i Neaga ... poate Bicfalvi si cat lipseste Ghionea poate un Golansky ceva retras fundas central ... ori Radoi .. o improvizatie... sa recunoastem pe stanga aveam probleme ... de aia emeghara.. un jucator valoros... fara discutii .. bad0i .. nu mi place dar trebuie sa fiu sincer cu mine ... CONSTANT PANA LA Dumnezeu ! CONSTANT BUN ! Neaga... cunoaste vechea garda ... e prieten cu ei .... si cu Dica ... de cand o ardeau la lautari in pitesti cu Mutu bla bla.... cu Dica sus .... nu mi fac griji ca nu marcam macar 20 25 de goluri ei 2 ... in tur ... si apoi avem un Bicfalvi .... dupa parerea mea extraordinar s a adaptat la cerintele regelui si in echipa ... pentru ca sa fim seriosi .. desi nu se dau in barci bla bla bla precum spurcatii ... stelistii stiu sa faca atmosfera in vestiar... dovada .. si Ochirosii .. i au cedat mingea in returul din preliminariile Champions League... i au cedat mingea sa execute acel penalty... Bostina fiind cel ce i a pus mingea in brate... inca un plus pentru el .... dupa incidentul cu suporterul ... in rest... sunt cei vechi la Steaua .. si acum zic ... Neaga nu se pune problema... e ca si sigur in primul 11 ... Emeghara urlati dupa el sa vina in Ghencea.. acum nu sustin oierul dar l a adus.. ce sa zicem ... badoi ... parerea mea e ca ....o sa faca o treaba extraordinara.... totusi e si Banel ..... si acum nu stiu cine o sa fie preferat de rege.... si Bicfalvi ... un tanar innebunit de fotbal ... extaziat ca joaca la un club precum Steaua... are sansa lui ...daca nu ... exista inlocuitori .... tu te uiti la spurcati ... si la negrii aia mititei ... pai hai sa iti explic .... dinam0 a luat rebuturi gen nastase ... chiacu ...bratu .... jucatori plafonati clar.... insa nu de neglijat..Rednic stie meserie.. mai punem zicu ... dar'ar perioadele lui "bune" peste el ... si mai zici asta de la Timisoara... la anul il vedem pe la Ceahlaul .. stie ce stie Borcea... pinalti .. .bla bla ... dragoste mare .... Goian jr. la Ceahlaul .. si inca 1 2 daca retin eu ... si acum la aia de sub pod zici Herea .. pai saracu cine stie daca o sa dem la ei ceva....rugbystul ala ... il iau la suta de metrii ... ma vede beoing pe langa el ... sarbul ala ... si cam asta e tot .... sa vina ... portughezul si argentinianul la Steaua si clar.. nu avem adversar ... eu cred in baietii ce reprezinta acolo pe teren Steaua ... in europa Steaua .. oriunde Steaua ... Numai vb de transferuri ca aberati .. cand romanul o sa zica ... bai nu stiu daca e bine .. nu zic nimic .. nu ma bag ? NICIODATA SUNTEM ATOTSTIUTORI NOI ! va astept pe voi criticii chiar si cei de la AISS care au ceva cu campania de transferuri sa intrati in silenzio stampa .. ne ati plictisit PUNCT

 

 

Ce portughez, frate? Ce argentinian? Tu nu ai aflat ca Armenteros a semnat cu Sevilla???? Si pe Dady sa dea Gigi 3,5 milioane? Hai sa fim seriosi...

Dinamo a castigat la pas campionatul, e normal sa creada ca nu mai au nevoie de mari restructurari. Noi am avut probleme sezonul trecut, iar acum sunt sanse mari sa mergem in grupele UCL, in timp ca Dinamo are sanse care tind spre 0. Concluzie: noi ne intarim pentru grupele UCL si campionat, Dinamo se intareste NUMAI pentru campionat (pe care l-a dominat oricum sezonul trecut).

E bine sa ne bazam numai pe Bicfalvi, un sezon intreg de Cupa - Campionat - Cupe europene, pe un post atat de important in angrenajul echipei??

Dica si Neaga , 25 de goluri in tur? :))))) Yeah, right! Eu nici nu cred ca vor juca impreuna, pentru ca ambii au cam acelasi profil si nici unul nu e varf autentic.

Nu a zis nimeni ca achizitiile de pana acum nu sunt utile, problema e ca mai avem nevoie de oameni pe anumite posturi.

Omogenitatea e importanta, dar pana la un anumit punct, apoi intervine valoarea.

Miaus22.07.2007 12:37

@MoWeed

 

Pai stii ce ma deranjeaza mon cher.Ca anul trecut cu un lot MULT MAI SUBTIRE se facea tam-tam ca una ca alta.Si Hagi de pe margine spunea ca pentru Steaua nu exista locul 2 ca trebuie sa castige fiecare meci , ca exista valoare in lot ca bla, din astea.

 

Acum a venit sa vada ce non-valori misuna prin lot si a inceput cu alibiurile.

1.Meciurile amicale nu conteaza - no shit eu mor pe teren si cand joc in fata blocului cu prietenii dar barem sa port tricoul magic cu Steaua pe mine.Rezultatele conteaza MEREU.Ca poate si Dinamo o fi jucat frumos in semifinala aia de cupa care au jucat-o.Sau Craiova.Dar cupa care ramane si cu care ne mandrim e a Stelei dupa un joc EXTREM DE URAT castigat la penalty-uri.

2.Mai avem nevoie de jucatori pentru ca unii nu pot mai mult - serios? pai si cum ramane cu valoarea lotului cand statea si o frecangea pe margine si baga fitile?Si cum ramane cu coloana aia vertebrala si cu transferurile care o sa i le impuna Hagi lu Jiji.Cancius canci.Ma bucur macar ca asa s-a inteles ca doar Jiji e seful acolo INDIFERENT cine e antrenor.

 

Cu Poli stiu eu un antrenor care ii dusese pe locul 4 si care apoi a venit in Ghencea.Dupa el a venit alt antrenor care a cumparat 15 jucatori si i-a dus pe 10.Din aia 15 jucatori "ochiti" de acest anume antrenor nu cred ca mai sunt 3 in actualul lot.

SSK22.07.2007 12:48

Miaus, cred ca devine destul de clar ca ai ceva impotriva lui Hagi. Macar recunoaste, sa stim cum stam.

costy_k1_G.22.07.2007 12:58
Si cand anume s-au uzat costy jucatorii astia? Acum in amicalele cu celebrii SV Ried sau FK vilnius.I-a coplesit presiunea in meciurile astea si nu mai pot nu?

 

Hagi e la fel de mare antrenor deocamdata cum este si nea georgel (sau cum l-o chema) de la Concordia Chiajna.Hagi pentru moment nu are nici macar O PERFORMANTA notabila (si scutiti-ma de cupa Turciei castigata impotriva REZERVELOR lui Fener).

 

Si da are niste super idei, sunt convins de asta mai ales cand imi amintesc ce ziceau aia de la Poli dupa ce a plecat.Domne nu intelegeam nimic la antrenamentele tactice.

 

Un mare antrenor face din rahat bici cu jucatorii care ii are si scoate maximul din ce pot jucatorii aia.Nu exista scuza ca nu are cu cine nici pentru Hagi cum nu exista nici pentru Oli,Zenga sau Protasov.

 

Pai scuza-ma cu urmatoarea echipa.Buffon,Maicon,Rio Ferdinand,Nesta,Evra,Gattuso,Kaka,Pirlo,Cristiano Ronaldo,Rooney,Eto'o sau ceva asemanator poate sa fie si bunica-mea antrenor.

Hagi are o gandire mai complicata, nu ai vazut diferenta: joaca dintr-o bucata printr-o simpla atingere ceea ce nu e prea usor pentru lotul care e acum. Daca ar juca mai rapid si cu o finalizare buna nu ar mai fi probleme. De posesie nici nu mai vorbesc...plimba mingea aproape tot meciul ceea ce nu se intampla cu Oli. Mai are de lucrat la organizare si la fazele fixe si totul ar fi in regula. Si uzarea unor jucatori e de mult timp asta din cauza ca multi jucatori se multumesc cu putin mai ales ca la multi l-i s-a indeplinit visul de a juca in L.C. Inca ceva e si normal ca gen Baciu sa nu-l inteleaga ce vrea Hagi de la el mai ales ca mult timp a jucat pe maidan si ii explica animalele de pe camp tactica acum ca e Hagi pe unii jucatori ii depaseste.

MoWeed22.07.2007 12:58

@Miaus

 

 

este clar ca ai ceva impotiva lui Hagi si esti nostalgic dupa Olaroiu...anul trecut ce a facut Steaua...jocul era pe alocuri atat de prost incat nu aveam nici un sut pe poarta un meci intreg (semifinala cu Poli). Si Olaroiu a fost lasat in pace in tur cand erau si meciurile din CL dar cand vedeam meci de meci ca nu se joaca nimic nu mai puteam de nervi.

Acum sunt multi jucatori dar trebuie omogenizat lotul....sau tu crezi ca asta nu conteaza?? Si nu-mi amintesc sa fi zis Hagi de lot......el a zis ca pentru Steaua locul 2 nu e o preformanta ceea ce e adevarat nu vad de ce acu tot zici ca baga strambe

FlasHUL22.07.2007 12:59
@MoWeed

 

Pai stii ce ma deranjeaza mon cher.Ca anul trecut cu un lot MULT MAI SUBTIRE se facea tam-tam ca una ca alta.Si Hagi de pe margine spunea ca pentru Steaua nu exista locul 2 ca trebuie sa castige fiecare meci , ca exista valoare in lot ca bla, din astea.

 

Acum a venit sa vada ce non-valori misuna prin lot si a inceput cu alibiurile.

1.Meciurile amicale nu conteaza - no shit eu mor pe teren si cand joc in fata blocului cu prietenii dar barem sa port tricoul magic cu Steaua pe mine.Rezultatele conteaza MEREU.Ca poate si Dinamo o fi jucat frumos in semifinala aia de cupa care au jucat-o.Sau Craiova.Dar cupa care ramane si cu care ne mandrim e a Stelei dupa un joc EXTREM DE URAT castigat la penalty-uri.

2.Mai avem nevoie de jucatori pentru ca unii nu pot mai mult - serios? pai si cum ramane cu valoarea lotului cand statea si o frecangea pe margine si baga fitile?Si cum ramane cu coloana aia vertebrala si cu transferurile care o sa i le impuna Hagi lu Jiji.Cancius canci.Ma bucur macar ca asa s-a inteles ca doar Jiji e seful acolo INDIFERENT cine e antrenor.

 

Cu Poli stiu eu un antrenor care ii dusese pe locul 4 si care apoi a venit in Ghencea.Dupa el a venit alt antrenor care a cumparat 15 jucatori si i-a dus pe 10.Din aia 15 jucatori "ochiti" de acest anume antrenor nu cred ca mai sunt 3 in actualul lot.

 

 

 

Esti incredibil de obsedat de josnicia aia de om si anume OLICA.

 

Mi se pare cat se poate de normal ca Hagi sa nu fie multumit de ce are in lot. Sunt jucatori terminati din punct de vedere moral si care nu se potrivesc cu stilul de joc imaginat de el. Echipa este formata din vlajgai care majoritatea nu au nici o treaba cu tehnica. In schimb ei puteau forma in aparare o masa greu de penetrat. Hagi promoveaza un joc spectaculos, in viteza cu pase din prima, executii spectaculoase si surprinzatoare, adica exact ceea ce a jucat el. La Steaua a gasit jucatori lenti, rigizi DAR care ar putea face treaba foarte buna daca ar avea langa ei cativa jucatori tehnici. Cred ca daca Hagi il prindea pe Elton la echipa l-ar fi folosit titular incontestabil si ar fi format tot jocul in jurul acestui jucator. Cere cu disperare macar 2 jucatori care ar mai "inmuia" articulatiile mult prea rigide ale echipe. Acesti 2 jucatori ar trebui totusi ALESI de Gica, nu de Jiji sau Ilie.

aiurica22.07.2007 12:59

off topic

 

ar trebui sa va fie rusine ca ati inchis topicul cu incidentul de la meci...

ceea ce faceti se numeste cenzura.

nu va diferentiati deloc de Gigi....cei care s-au dus la meci la t2...s-au dus doar pentru scandal...aia nu sau voi nu sunt(eti)suporteri..sunteti nishte [...]....sau mai stiu eu cum

e clar ca articole gen cel inchis nu fac decat instigare la violenta...iarasi nu va diferentiaiti de Gigi...

am vazut cu ochii mei cum jean era la bilete si obliga lumea din peluza sa-si ia la t2 ca vor face show....

reusit show.poate acum ati vazut ca restul stadionului...oameni cu servici...oameni care vor sa vada pe Steaua....nu suntr de acord cu astfel de manifestari...faptul ca articolul scris la modul ala...este inca pe site..ma face sami fie scarba...instigarea la modul asta la violenta....imi displace....intelegeti odata pentru totdeauana...din cauza manifestarilor voastre la modul de aseara...Steaua nu joaca acasa...iar acum putem sa o sugem si de la UEFA...da din cauza VOASTRA....bv....

 

 

mai grav este ca voi ...asociatia suporterilor...aprobati astfel de manifestari..oameni cu studii superioare....mai era unu care facuse la oxford....bv....

 

pe cine reprezentati voi?pe cei multi sau pe cei ce fac rau Stelei?

 

 

Editat de moderatori! Controleaza-ti limbajul, te rog! Sunt atatea topicuri in care mai poti discuta ce s-a intamplat vineri seara.

Brigante22.07.2007 13:01
Miaus, cred ca devine destul de clar ca ai ceva impotriva lui Hagi. Macar recunoaste, sa stim cum stam.

 

 

 

Ar fi culmea sa aiba ip de Arabia Saudita :biggrin:

Miaus22.07.2007 13:05

Nu sunt nostalgic dupa nici-un Olaroiu.Eu as fi fost cel mai fericit sa vina Ilie Dumitrescu antrenor la Steaua.Mah rog conteaza prea putin ce vreau eu.

 

Referitor la omogenizarea lotului.Poate reusesti sa imi explici si mie cum facem omogenizarea jucand de fiecare data cu alt 11?Sau si chestia asta e o noua metoda adusa de Hagi?

 

Si da pentru Steaua locul 2 nu e o performanta drept pentru care astept titlul Cl si cupa anul asta.

 

Sa ne vedem dupa primele 10 etape cu Hagi pe locul I si calificati in CL si totul o sa fie bine.

MoWeed22.07.2007 13:07

@Miaus

 

 

pai lotul trebuie omogenizat complet..daca ar folosi un singur 11 in amicale in caz de suspendari ce facea Hagi???

Ai ceva cu Hagi ca Ilie Dumitrescu are un palmares ffff bogat ca antrenor....

«12»