FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Prezentare Steaua 2007 - inaintea amicalului cu Charleroi

«12»
Sylvyx13.07.2007 11:37

Marfa! asa o sa-si prezinte achizitiile si mai vedem si noi pe viu cum joaca.Dar totusio daca stam sa ne gandim mai bine Charleroi nu este o super echipa.La relatiile si la banii lui Gigi becalli putea aduce o AS ROMA sau ma rog o echipa de talia acesteia sa fie un test pentru jucatori si o atractie pentru suporteri.

EuroSTELIST13.07.2007 16:53
Marfa! asa o sa-si prezinte achizitiile si mai vedem si noi pe viu cum joaca.Dar totusio daca stam sa ne gandim mai bine Charleroi nu este o super echipa.La relatiile si la banii lui Gigi becalli putea aduce o AS ROMA sau ma rog o echipa de talia acesteia sa fie un test pentru jucatori si o atractie pentru suporteri.

 

Dupa parerea mea, e cel mai bine asa. Tocmai pentru ca nu e o super-echipa. Era mai bine sa aduca o echipa de talia Romei si la prima aparitie in fata suporterilor dupa o gramada de schimbari survenite, de la conducerea tehnica la pustii Bicfalvi si Al. Iacob, sa puna o buna parte a publicului (a se citi "aplaudacii") presiune asupra echipei, prin adularea marii echipe europene aduse in iarba din Ghencea (vezi precedentul Real Madrid din toamna) ori prin parasirea in masa a stadionului inainte de final la un scor nefavorabil (vezi derby-ul pascal)? Stiu ca acum e doar un amical, dar e primul meci acasa dupa multe schimbari la echipa si intr-un context, sa-i zicem "politic", si asa extrem de lunecos...

Toata tensiunea se reflecta asupra echipei...si echipa are nevoie de noi!

fane_casieru13.07.2007 17:00

@aiurica - ma refeream in mod direct la elevi ,la aceia care nu pot fi angajati nici macar la negru - sunt minori - acum te-ai prins ?

Hadess14.07.2007 03:37

Sper ca pana atunci sa mai vina cativa jucatori la echipa. spre cl

«12»