Sincer ... m-am saturat !
Eram foarte entuziastmat cand Steaua trecea de Valencia, foarte entuziasmat cand am ajuns pana in semifinalele Cupei UEFA, entuziasmat de venirea la Steaua a unor persoane ca Zenga si Protasov. Mie mi s-a parut o schimbare de mentalitate si s-a vazut in joc, acolo se vede cel mai bine mentalitate si modul de gestionare al unui club si munca tuturor din acel club - pe teren- si am zis uite ca se intampla si la noi si am fost si mai emotionat pentru ca se intampla la Steaua !!!
Am avut momente frumoasa in care strigam de ragusam pe stadion !!!
Dintr-o data s-a intamplat - si aici totul pun pe seama lui Gigi Becali - : a venit Olaroiu !!!
Am fost din start impotriva venirii lui. Adica pe langa faptul ca nu a fost un jucator mai experimentat ca Zenga si Protasov, pe langa faptul ca Protasov a mai antrenat inainte de venirea la Steaua si a avut rezultate remarcabile, pe langa faptul ca Zenga plecat la alta stea si a castigat campionatul in primul sezon ca antrenor, mie Olaroiu mi s-a parut solutia cea mai proasta in momentul acela !
Olaroiu a preluat o echipa in constructie care chiar daca a intrat pe mana lui inca se mai baza pe sfaturile si indicatiile celor doi care au antrenat inaintea sa !!!
Meciul din semifinale a fost inceputul lui Olaroiu ca antrenor la Steaua, acolo si-a pus amprenta si atunci am pierdut !
Nu-i nimic am juns totusi in semifinale nu ? vor zice unii cu meritul lui Olaroiu nu ?
Degeaba am ajuns acolo !!! Pierzand in modul ala am sters cu buretele toate meciurile care au dus-o pe Steaua acolo !!! Este foarte important sa castigi dar cateodata mai este important si cum pierzi
!!
Singurul meci care m-a incantat a fost cel cu Dinamo Kiev si cred ca cel mai bun al lui Olaroiu, dar tind sa-l pun pe modul de abordare a meciului din partea Kievul si pe entuziastmul jucatorilor decat pe seama lui Olaroiu.
A luat o echipa in constructie si a demoralizat-o, a rupt-o, a stricat-o.
Mi este mila de Hagi ! Si nu cred ca asta era un moment bun de a revenii la Steaua !
El preia o echipa rupta, stricata doar cu mici carpeli - badoi emeghara Neaga - si trebuie sa o transforme ! Toata lumea se asteapta de la el sa faca asta nu ca ar avea o echipa buna ci ca este Hagi si se gandesc ca Hagi o fi un fel de magician. Ei bine este dar cu mingea nu cu 20 si ceva de jucatorii debusolati !
O sa fie pus la zid dupa primele 5 etape ale campionatuluisi de catre patron si de catre suporteri, si nu merita asta pentru ca nu are jucatorii pe care ii doresc si suporterii si conducerea !
De cine m-am saturat ? De Gigi Becali !!!
In calitate de finantator el a adus antrenori si i-a alungat pe unii care meritau sa antreneze mai mult la Steaua.
Transferuri de rahat, vorbe de rahat !
Sunt constient ca foarte multi jucatori refuza Steaua din cauza campionatului si a mediului din tara noastra dar se poate si mai bine daca acel branzar ar scoate din buzunar bani atat pentru salariile jucatoriilor cat si pentru transferuri !
Si-a scos banii investiti ciobanul, acum ar putea sa plece nu ?
Oare este cineva capabil sa-l alunge si pe el asa cum i-a alungat el pe altii ?
Nu mai am entuziastmul acela de acum 2-3 ani, s-a dus.
Mi revenise un pic cu venirea lui Hagi dar a fost un foc de paie.O sa fie victima sigur a mentalitatii comuniste !!!
Si totusi nu am pierdut meciurile de pregatire ... oare de ce ?