FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oli & Hagi

«12»
fcsteaua.ro01.07.2007 03:09

Fãrã prea multe cuvinte, țin sã-i mulțumesc lui Oli pentru munca depusã la Steaua. Pentru semifinala UEFA, pentru campionatul 23, pentru grupele Champions League. Au fost momente frumoase, pe care nu le voi uita curând - multumesc Oli, și mult noroc la noua echipã.

 

Hagi...Incerc sã-mi alung temerile legate de capacitatea lui Gicã de a fi antrenorul Stelei. Trebuie fãcutã o distincție clarã, incã de la inceput, intre jucãtorul Hagi și antrenorul Hagi ... pentru cã numai primul este rege, cel de-al doilea este un necunoscut cu un CV la fel de bogat in ale antrenoratului ca și mine. ªi aceastã distincție nu trebuie s-o facã Gigi, suporterii sau presa, ci insãși Gicã Hagi. Este extrem de important sã ințeleagã cã odatã cu primele nereușite, antrenorul Hagi ii va lua locul jucãtorului Hagi. Antrenorul Hagi va fi atacat de hienele din presã, antrenorul Hagi va fi contestat, abilitãțile de tehnician ii vor fi puse la indoialã. Pentru cã nimeni nu tolereazã invinșii, iar titlurile princiare pãlesc in fața realitãții crude a rezultatelor.

 

Pentru a putea fi scutit de surprize pe parcurs, Hagi trebuie sã se disocieze de pe acum de imaginea Regelui. In primul rând, sã nu se descurajeze dacã nu va avea rezultatele scontate. Numai loserii pleacã dupã câteva nereușite - nu e nici o onoare in a renunța, de unde ați mai scos-o și pe asta? Adevãrații invingãtori strâng din dinți și iau viața-n piept. Nu pleacã urechea la ce zic alții, nu se lasã influențați, privesc numai inainte. A renunța e cel mai simplu lucru de pe pãmant: și eu, și voi, oricine poate face asta. Ne face oare asta mai onorabili? "Uite dom'le, a avut bunul simț sã renunțe...". Yeah, right. Mi-aș fi dorit mai mult sã aibã bunul simț sã continue și sã reușeascã - exemplul care-mi vine in minte e Frank Rijkaard, al cãrui inceput la Barcelona n-a fost tocmai strãlucit.

 

Concluzia ar fi cã trebuie sã aibã incredere in forțele proprii. Sã FIE CONVINS cã e un antrenor mare. De ce? Pentru cã a lucrat cu unii din cei mai mari tehnicieni ai lumii, avantaj pe care nu mulți pot spune cã il au. Are experiența necesarã, mai rãmâne sã o punã in practicã. A fost un lider in teren, a avut clarviziune și spirit de conducãtor - astea sunt calitãți cu care te naști și pe care nu le pierzi. Calitãți care pot fi foarte ușor aplicate in noua carierã. E simplu: nu trebuie decât sã inchidã ochii și sã se gândeascã ce ar fi facut jucãtorul Hagi in aceeași situație, rãspunsul va veni imediat.

 

Gicã, tot ce putem spune este cã ai suportul nostru necondiționat. 100%, așa cum numai suporterii steliști știu sã fie. Pleci la drum cu un capital de simpatie de care nimeni nu s-a mai bucurat inaintea ta. Asta nu trebuie sã te sperie, trebuie sã te motiveze sã dai tot ce-i mai bun. Sã fi, in primul rând, increzãtor. Dacã tu esti convins cã vei reuși, atunci lupta e pe jumãtate câștigatã. Pentru cã noi nu avem nevoie de prinți sau regi la echipã, avem nevoie de un antrenor care sã cãștige titlul și sã intre in grupele Champions League. Un antrenor care sã readucã demnitatea si mentalitatea de invingator in Ghencea.

 

Forza Steaua! Forza Hagi!

 

Andrei (papillon)

bogdan_b01.07.2007 06:19

Sa il lasam sa isi faca treaba apoi tragem concluziile.Tot ce trebuie urmarit la Hagi vor fi situatiile de criza (jucatori accidentati , eliminari , suspendari , sau sa vedem ce se intampla cand avem 3-0 si daca mai mancam iar bataie cu 4-2! ) sunt curios sa vad cum o va scoate la capat , aici vedem daca are intr-adevar stofa de antrenor . Oli cam a avut stofa , a luat locul 2 aproape la fel de bun ca loc.1(asta ca sa nu mai zic de 1 titlu , 1 supercupa , 1 Semifinala de Cupa UEFA si Grupele Ligii campionilor)

uzzi_7701.07.2007 06:25

primul articol cu adevarat bun de multa vreme pe fcsteaua.ro

mihael paul01.07.2007 06:27

Bai ce draq ma te crezi poet...Ce plm..Nai ce scrie in articole ? Gica Hagi a facut o treaba f buna ca antrenor la Galatasaray si va face si la Steaua.Nu mai scrieti frate toate articolele astea care se vor transante,care par ca sunt scrise in urma maturitatii si a unei vaste experiente in fotbal.DECI MAI LASA-NE ! steagsimplu dica10

84ava01.07.2007 06:56

Acum din dorinta de a face prea multe tare mi-e frik sa nu iasa altceva...Oricum trebuie sa ii acordam incredere deplina chiar dak nu mereu o sa fie totul in roz,e stelist 100% si si-ar da viata pentru echipa asta si cred ca e suficient pentru noi.Sa ii aratam lui Gica cat de mult il iubim si sunt convins ca atat el cat si jucatorii ne vor da inapoi inzecit steagsimplu

cristi_mold01.07.2007 07:11

Cred ca exemlul tau cu Barca si Rijkard este grestit. Din cate stiu eu Barca era la retrogradare cand a venit olandezul, iar la finalul sezonului Barca a prins un loc de UEFA.

Cat despre Hagi au fost sute si zeci de analize. Unii spun ca ar fi un bun antrenor, altii nu. Unii il privesc cu scepticism, altii cu speranta. Unii spun ca nu au avut rezultate, altii spun ca da.Eu cred ca doar timpul va decide.

Articolul tau este unul foarte obiectiv. Insa chiar nu era nevoie de el. Ajunge! Ne-am dat fiecare cu parerea despre el, haideti sa il lasam sa isi faca treaba. Sa construiasca o echipa mare la Steaua.Si cu ai spus si in articol sa il sustinem 100% si neconditionat!

Tupac Amaru01.07.2007 07:12

Si eu tin sa ii multumesc lui Oli. Pentru ca a plecat si a luat sfarsit astfel si chinul lui. De a ne arata ca e antrenor. Si al nostru. De a accepta ceea ce se vedea de la o posta. Ca nu e!

L-as intreba daca e constient ca, pentru performantele pe care le-a realizat, cantitativ vorbind, meritul ii apartine in proportie de 50% si lui Protasov.

Dar, la ce caracter are, nu cred ca ar recunoaste asta vreodata.

In fine, cred ca postul la Al-Hilal i se potriveste de minune...fotbal mai putin, pupaturi si temenele din belsug.

Olaroiule, pentru mine ramai un cosmar.

Hai, du-te si pupa-i mana seicului!

alexynho01.07.2007 08:24

Haideti sa facem o comparatie intre ultimii 3 antrenori din Ghencea .

 

Oleg Protasov

- s-a bucurat de o primire ostila din partea patronului si al suporterilor [dupa infrangerea din Supercupa si din Champions League]

- nu a perfectat nici un transfer important de la venirea sa

- inceputul sau la Steaua a fost cu adevarat dezastruos

- a incercat diferite experimente : Radoi - mijlocas la inchidere / Goian - fundas central / Dica - atacant retras / Nesu - mijlocas stanga / Nicolita - extrema dreapta

- a imprimat la echipa acel joc spectaculos pe care toata lumea il adora

- in timpul mandatului sau , toate rezervele Stelei erau dezastruoase cand intrau pe teren

- nu a castigat nici un meci cu o echipa rivala

- a lasat Steaua pe locul 2 la sfarsitul turului

- in timpul sau , jucatori precum : Goian , Ghionea , Nesu , Ogararu , Radoi , Paraschiv , Bostina , Iacob au fost in perioada de gratie

- a format acel ax defensiv , in care Steaua a primit cele mai putine goluri din istorie Goian - Ghionea

- cu 2 mijlocasi defensivi , echipa reusea sa isi creeze multe faze de poarta

- in timpul sau , au fost 0 accidentari

- dupa plecarea sa , este considerat cel mai bun antrenor de dupa revolutie al Stelei

 

 

Cosmin Olaroiu

- s-a bucurat inca de la inceput de sustinerea patronului

- in timpul sau , echipa a reusit sa castige campionatul in detrimentul echipei de pe primul loc la sfarsitul turului

- cu el , Steaua a ajuns pana in semi-finalele Cupei UEFA , pierzand dramatic finala , astfel materializandu-se cel mai bun parcurs de dupa revolutie al unei echipe romanesti in Europa

- in timpul sau , jucatori precum : Radoi , Dica , Iacob , Oprita , Cristocea , Ghionea s-au accidentat pe rand , fiecare cu o accidentare mai grava decat al altuia

- echipa a reusit sa devina cea mai agresiva din istorie [nici eu nu mai stiu cate cartonase rosii au primit]

- echipa nu a mai fost spectaculoasa , devenind incetul cu incetul o echipa lenta , usor de prevazut

- jucatori precum : Carlos , Goian , Ghionea , Nesu , Saban , Stancu , Nicolita , Radoi , Paraschiv , Bostina , Iacob , Oprita , Coman , Lovin , Baciu au fost dintre cei mai contestati de toata lumea pentru evolutiile lor

- doar 2 jucatori au fost in perioada de gratie , Dica si Badea

- a beneficiat de tot suportul in privinta transferurilor , insa nu au fost aproape deloc inspirate : Carlos , Saban , Andrey , Stancu , Coman , Panait [desi nu a jucat ca sa ne dam seama]

- a reusit sa castige un singur derby , cu Rapid in Giulesti , insa a si pierdut 2 , dintre care toate pe teren propriu , 0-2 cu Rapid , si 2-4 cu Dinamo

- a reusit sa o faca pe Steaua campioana egalurilor

- in timpul sau , s-au incercat diferita scheme tactice , insa toate s-au dovedit de prisos

- plecarea sa , a declansat o bucurie in randul suporterilor stelisti , spre deosebire de precedentii 2

 

 

Gheorghe Hagi

- se bucura in totalitate de sustinerea patronului si al suporterilor

- are liber la transferuri

- pana acum s-a disputat un singur meci cu el pe banca , insa acesta pierdut [e drept , cu rezervele]

- il cunoastem ca si un descoperitor de talente [Torje cel mai bun exemplu] , si speram ca si Bicfalvi , Pintilii si Ochirosii sa confirme cu el pe banca

- CV-ul sau este chiar dezastruos avand in vedere precedentii

- vom vedea daca va reusi sa faca ceva , sau va fi un experiment ratat

petrinho01.07.2007 10:35
Gheorghe Hagi

- se bucura in totalitate de sustinerea patronului si al suporterilor

- are liber la transferuri

- pana acum s-a disputat un singur meci cu el pe banca , insa acesta pierdut [e drept , cu rezervele]

- il cunoastem ca si un descoperitor de talente [Torje cel mai bun exemplu] , si speram ca si Bicfalvi , Pintilii si Ochirosii sa confirme cu el pe banca

- CV-ul sau este chiar dezastruos avand in vedere precedentii

- vom vedea daca va reusi sa faca ceva , sau va fi un experiment ratat

 

dea... cam asa... dar sa nu uiti ca nici Olaroiu nu a avut un cv impresionanat cand a venit la Steaua...

asa Hagi macar are o cupa a Turciei...

oricum din ce observ Hagi incearca sa imprime acea bucurie a jocului care a lipsit cu desavarsire in timpui lui Olaroiu... deci, sunt sperante de bine si eu nu pot fi decat optimist si v.as sugera sa fiti si voi la fel

danielcristian01.07.2007 10:57

Daca Oli mai ramanea ,probabil ca am fi avut parte de multe meciuri plictisitoare si egaluri fara numar.Sa dea Dumnezeu sa-i mearga bine la arabi si sa se intoarca la Steaua cand l-oi chema eu!

Joga Bonito01.07.2007 11:06

@alexinyo, foarte obiectiva analiza ta...

 

Cert e ca avem nevoie de multi jucatori, si din cate am inteles eu cei de sub Podul Grant l-au ochit si ei pe Golanski...

ariell01.07.2007 11:14

Faza asta cu transferurile, ca au avut sau nu liber la transferuri e mai putin relevanta, atata timp cat multi jucatori sunt adusi in urma vizionarii unor dvd-uri.

In acest fel si din Banel poti sa faci un superjucator numai din montaje.

 

Asta este o problema mai veche la noi, s-a reusit si aducerea unor jucatori buni cum ar fi Thereau, dar cata vreme nu o sa avem un departament de scouting pus la punct va fi greu sa gasim jucatori si buni si ieftini.

 

Poate ca noua echipa manageriala o sa trateze mai atent acest subiect destul de sensibil si vom vedea rezultate.

 

Pana atunci trebuie sa le acordam credit, in afara de partea financiara Hagi, Adi Ilie au venit cu sufletul la Steaua, cu siguranta vor binele echipei si poate cu ajutorul conducerii vor reusi sa faca treaba buna, trebuie sa avem incredere in ei..

SebahSTEAUA01.07.2007 12:47

@Papillon-pe de o parte zici ca ar trebui sa se delimiteze de jucatorul Hagi,pe de alta parte ca ar trebui sa gandeasca ce ar face jucatorul Hagi...Pana la urma cum e?

JDERUL01.07.2007 13:52

In ni un caz Hagi nu a venit la Steaua vizand castiguri materiale.El a venit pentru ca iubeste prea mult fotbalul si Steaua in mod special.Am mai spus-o si repet:Daca ar avea cea mai mica indoiala ca nu ar putea face performantza,el ar fi primul care ar renuntza.

Shabalala01.07.2007 14:00

Un ultim pupic [......................] lui Oli; nu te-ai putut abtine, nu, [......................................]? [...............................................................................

...................................] Si ia zi, [..................................], si tu ai castigat Cupa Turciei?

 

Lasa, bre, nu plange dupa Oli, ca nu sta mult in Arabia. Il zboara aia dupa vreo 2-3 luni, asa ca o sa ii poti canta din nou serenade sub geam, mai ai putina rabdare.

papillon01.07.2007 14:42
Un ultim pupic [.....................]Oli; nu te-ai putut abtine, nu, [...............................]? [........................................................................] si tu ai castigat Cupa Turciei?

 

Lasa, bre, nu plange dupa Oli, ca nu sta mult in Arabia. Il zboara aia dupa vreo 2-3 luni, asa ca o sa ii poti canta din nou serenade sub geam, mai ai putina rabdare.

 

 

hehe, omule, credeam ca ne-am rezolvat divergentele dintre noi - se pare ca nu, pacat. Pe Hagi o "sa-l pup" la fel in momentul in care o sa aiba macar jumatate din rezultatele lui Olaroiu. Probabil ca ai observat ca am scris 3 randuri despre Oli, restul se vrea o invitatie la calm si sustinere pentru Gica - sunt convins ca ai inteles exact.

Cupa Turciei...are aceeasi importanta pe care o are cupa Spaniei pentru Barca si Real Madrid, cupa Italiei pentru AC Milan, cupa Romaniei pentru noi, etc. Un obiectiv secundar. Daca castiga campionatul, era ceva.

 

Oricum, eu sunt alaturi de Gica Hagi - asta ca sa nu se interpreteze altfel de catre cei pentru care cititul (si intelesul) nu este chiar punctul forte.

 

@Papillon-pe de o parte zici ca ar trebui sa se delimiteze de jucatorul Hagi,pe de alta parte ca ar trebui sa gandeasca ce ar face jucatorul Hagi...Pana la urma cum e?

 

Sa se delimiteze de "aura" Regelui, de ideea ca totul i se cuvine pentru ca el este Hagi. In nici un caz de experienta fotbalistica a jucatorului Hagi.

 

Cred ca exemlul tau cu Barca si Rijkard este grestit. Din cate stiu eu Barca era la retrogradare cand a venit olandezul, iar la finalul sezonului Barca a prins un loc de UEFA.

 

@Cristi, mai intereseaza-te - Rijkaard a fost la un pas de demitere din cauza rezultatelor in primul sezon la barca.

bad_joke01.07.2007 15:29

Era nevoie de acest articol,foarte bun articolul,eu asta am si zis de la inceput,cand toata lumea zicea o mare lovitura,de imagine ..da este,dar o lovitura ca antrenor nu stiu nici eu ,nici u,nici nimeni,trebe sa lasam timpu sa ne demonstreze cat este de valoros,el e un nimeni ca antrenor,nu are cu ce sa se laude,inafara de blestemata aia de Cupa a Turciei,deci acum porneste de la ZERO,era o lovitura daca JUCATORUL Hagi era adus la Steaua,toata lumea se bucura ca a venit el pentru ca este stelist,dar daca il intrebi pe un suporter...domne dar ce a facut Hagi ca antrenor pentru a merita acest cadou,si probabil ca majoritatea ar zice...dar Oli.In concluzie sa-l lasam sa ne arate ca e un invingator si ca antrenor steagsimplu

papillon01.07.2007 16:03

As mai adauga ceva, pentru a evita interpretarea gresita a primele 3 randuri dintr-un articol de 5 paragrafe. Spre deosebire de multi, eu nu am idei preconcepute: nici Zenga, nici Oleg, nici Olaroiu nu avea cine stie ce CV cand au venit la Steaua. Zenga era un necunoscut, Oleg tocmai fusese dat afara, Olaroiu ceva rezultate cu national si cam atat. Consider ca toti 3 au ridicat Steaua, fie prin joc, fie prin rezultate.

La fel, nici despre Hagi nu putem spune ca are vreun nume ca antrenor. Daca cineva considera ca Hagi este un mare antrenor din cauza ca a luat cupa Turciei, il invit sa rememoreze circul facut in mandatul sau la Timisoara.

 

Dar, am zis-o de atatea ori...nu trebuie sa avem idei preconcepute. Nici ceilalti trei dinaintea lui nu aveau vreo realizare notabila, care sa-i recomande la echipa. Pot sa dau numeroase exemple de comentarii atat de la venirea lui Zenga, Oleg (de Olaroiu nu mai vorbesc) in care respectivii autori isi exprimau indoiala (in termeni mai mult sau mai putin elogiosi, hehe) fata de capacitatea acestora de a conduce echipa. Din cauza asta, eu il sustin pe Hagi. Spre deosebire de multi, care sustin Steaua prin prisma antrenorului, eu vreau sa cred ca sustin numai Steaua si ideea de performanta. Din cauza asta l-am sustinut pe Oli, pentru ca a avut rezultate cu care nu ne mai intalnisem de mult timp. Cat noroc, cat au fost meritele lui Oleg, Zenga, etc, nu discut. Dupa trecerea de grupe (drumul pana in semifinala UEFA) echipa l-a avut antrenor pe Olaroiu. La fel, atunci cand am pierdut in aceeasi semifinala, tot Olaroiu a stat pe banca.

 

Desi am ceva indoieli, il sustin pe Hagi 100%. Indoielile sunt perfect explicabile - le-am avut si in cazul celorlalti trei, Zenga, Oleg si Olaroiu in momentul in care au semnat cu Steaua. Dincolo de binecunoscuta gargara "e mare stelist" (si nepotu-meu e stelist, are 5 ani, il face asta mare antrenor?), "vine cu sufletul", etc, Gica Hagi nu are un CV care sa il recomande. Dar, la fel, nici unul din predecesorii sai n-au avut. Tot ce putem noi sa facem acum, la inceput, este sa-l sustinem neconditionat, chiar daca inceputul n-o sa fie prea roz. Sa-i dam ceva timp sa ne lamurim daca Hagi are intr-adevar stofa de mare antrenor.

 

De la Steaua lui Hagi imi doresc renasterea jocului ofensiv de care n-am avut parte pe vremea lui Oli . Ati citit bine, nu cred ca exista cineva care sa prefere un joc inchis, tacticizat, in locul unui joc frumos, de pase, ofensiv. Dar imi doresc, deasemenea, o Stea care sa aibe rezultate - o Stea ofensiva, dar pragmatica atunci cand e nevoie. Trebuie sa scapam de mentalitatea asta paguboasa a romanulu nascut artist, pentru care rezultatul nu conteaza. Cei mai frumosi, cei mai destepti, dar cand e sa demonstram asta o dam in bara. Din cauza asta imi doresc si rezultate.

 

Cred ca avem un staff tehnic valoros, in care si secunzii isi pot aduce o contributie foarte importanta. Sa avem incredere ca se va face treaba serioasa.

SteFan01.07.2007 17:52

Prietene ca de obicei articolele tale nu au nici o treba cu realitate iar tu dai dovada de o prostie si o ignoranta iesita din comun . Esti unul dintre cei mai salbi redactori de aici + nu ai nici o treba cu fenomenul iar despre cultura fotbalistica nu mai vorbesc .

 

Cea mai mare ineptie iesita din gura unui "stelist " : " Cupa Turciei...are aceeasi importanta pe care o are cupa Spaniei pentru Barca si Real Madrid, cupa Italiei pentru AC Milan, cupa Romaniei pentru noi, etc. " papillon

 

PS : Ai citit interviul lui Hagi din GSPul de azi ???

vanfootball01.07.2007 18:09

Ai putea sa detaliezi afirmatia. Unde incepe si unde se termina "ineptia" in respectiva fraza pe care ai citat-o?

FortuneTeller01.07.2007 18:09

Da, multumim Oli pentru rezultate si deasemenea multumim ca ai plecat (fara rautate, nu era stilul potrivit la Steaua). Ce asteptam de la Hagi? El stie exact, chiar mai bine decat Oli, asteptam ce se astepta intre 1986 si 1989: totul! Va reusi totul in acest an? Nu, dar undeva trebuie sa incepi. Deci hai cerem totul, campionat si cupa, si mai ales LC. Da, sunt nebun, dar fara nebunia asta n-ar exista nici 1986 ci doar jucatori multumiti sa plece la Rimini, conducatori gen Borcea fericiti ca au batut o echipa sau alta, si patroni gen Copos gata sa faca inventarul la orice moment. Da, sunt nebun, vreau ca Steaua sa ajunga inapoi unde i se cuvine, in galaxia celor puternici. Poate nu vom reusi anul acesta, dar macar sa incepem sa gandim asa cu totii, sa avem atitudinea invingatorilor, a celor puternici si mandrii. Stefan cel Mare a spus urmasilor ca daca nu pot fi ca el, atunci sa urmeze zicala cu capul plecat sabia nu-l taie, iar problema lui Oli a fost permanent ca el niciodata nu a crezut ca poate fi cel puternic, ci doar capul plecat. Si a plecat capul in fata lui Becali, si in fata adversarilor din cupele europene, si chiar in fata echipelor de duzina din Romania, s-a multumit cu putin si citeodata a fost chiar prea putin. Dar Hagi stie, a simtit parfumul dulce al adoratiei pentru cei puternici, stie ca "zeii" sunt mai pretuiti decat "capetele plecate" care doar supravietuiesc. Deci de la el asteptam in primul rand o noua atitudine potrivita pentru Steaua Bucuresti, cea de campion. Vom pierde meciuri, dar eu unul vreau sa vad jucatori, antrenori, conducatori si suporteri care CRED din minutul 1 pana in minutul 90, din Septembrie pana in August. Vreau sa mentionez ca exact acelasi lucru in doream de la Lacatus, dar daca e Hagi, atunci el sa ne implineasca dorinta. Hai Steaua si succes noua tuturor in aceasta incercare!

 

PS Very funny, in loc sa-i doara in fund de propria echipa si de sansele reduse de a accede in grupele LC, Borcea si angajatii sai prefera sa parieze pe sansele Stelei. Cel mai nostim e cazul anonimului Chiacu, care s-a suparat rau de tot si nu vrea sa ne mai dea date despre polonezi! Probabil ca problemele mentale au o baza genetica in familia Becali, caci recunosc ceva din simptomele astea si la mai celebrii Gigi sau Giovani.

SteFan01.07.2007 18:31
Ai putea sa detaliezi afirmatia. Unde incepe si unde se termina "ineptia" in respectiva fraza pe care ai citat-o?

 

Crezi ca are rost sa imi racesc gura DIN NOU cu tine dupa ce acum 1 an mi-am racit-o de pomana in legatura cu Carlos ???

 

Intre timp poate ai afalt si tu unde sta un portar cand se bate un corner ;)

Wigh01.07.2007 18:34

bah dar lasati-ma cu Oli al vostru ca ne-a dus intr-o semifinala, 1 supercupa si un tittlu. Toate aceste lucruri au fost faccute de Zenga si Protasov:|:|:|. Si dupa mine gagi nuj cat de bun e. Nu este obligatoriu ca daca esti jucator mare esti si un antrenor bun.

vanfootball01.07.2007 18:38
Crezi ca are rost sa imi racesc gura DIN NOU cu tine dupa ce acum 1 an mi-am racit-o de pomana in legatura cu Carlos ???

 

Intre timp poate ai afalt si tu unde sta un portar cand se bate un corner ;)

 

 

:laugh: Hai ca esti haios, sau...caraghios. Poti sa o iei cum vrei. Poate ma lamuresti si cu pozitia portarului la corner, ca nu m-am edificat.

chino01.07.2007 19:15

"pentru cã numai primul este rege, cel de-al doilea este un necunoscut cu un CV la fel de bogat in ale antrenoratului ca și mine" tu te compari cu Hagi? urmeaza sa ne spui ca ai si tu un stang magic, nu?

ar trebui sa iti schimbi numele in 'Gica' sa ne fie mai usor si nou si tie.

slab articol.. Gica

«12»