Antrenorul Czeslaw Michniewicz de la Zaglebie Lubin, adversara Stelei in preliminariile LC, a declarat ca si-ar fi dorit sa intalneasca un adversar cu nume din vestul Europei, precum Glasgow Rangers, decat o echipa din Est incomoda si neatractiva pentru suporteri, precum formatia romana.
"Nu exista adversari slabi in aceasta competitie. Mi-as fi dorit sa jucam cu echipe bune, cu nume si atractive din vest, precum Glasgow Rangers, decat cu adversari tari, incomozi, iar pentru fani neatractivi, din estul Europei, precum Steaua. Indiferent de adversar, fara sa lupti nu te poti califica. Vom da totul pe teren pentru a avea un drum cat mai lung in Liga Campionilor", a spus Michniewicz, citat de Gazeta Wyborcza.
