FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Aberatii televizate

«12»
fcsteaua.ro29.06.2007 11:58

Stãteam lejer in fața computerului așteptând tragerea la sorți din preliminariile Champions League. Eram relaxat aș putea spune, increzator si optimist datoritã ultimelor schimbãri de la Steaua ce îmi aratã cã lucrurile merg spre bine, cu observatia ca mai avem mult de muncã...

 

În același timp priveam si emisiunea de la Sport.ro (fostul TVSPORT), unde atât moderatorul cât și invitatul acestuia iși dãdeau cu pãrerea despre GHINIONUL Stelei. Dramã, nu alta. Sincer n-am reținut primul nume al echipei campioane a Poloniei, doar cel de-al 2-lea (Lubin). Atât de puternicã si de temut sã fie echipa asta polonezã incât sã tremure moderatorii prin studiourile televiziunii? Ce mama naibii au fãcut ãstia de la Lublin așa important in toatã existența clubului lor, în afarã de 2 titluri caștigate în circa 60 de ani, încât sa ne tremure chiloții pe noi?

 

ªi... îl sunã ãștia 2 mateloți, învârtitori, în gol, de cârmã la Sport.ro pe Adrian Ilie. Adi, foarte relaxat le-a explicat cum cã echipa polonezã ar fi un adversar serios ,dar cã Steaua nu se gândește la nimic altceva decât la calificare. Scurt si la subiect. Dupã toatã povestea cu Adi Ilie, unu dintre mateloți iși expune cunoștințele psihologice afirmând ca a simțit îngrijorarea în vocea lui Ilie. Tare!!! Cred ca detecteazã și minciuni prin telefon, pentru cã eu n-am avut nici un moment impresia cã Adrian Ilie ar fi îngrijorat din cale afarã din cauza tragerii la sorți.

 

Prieteni, aici vorbim despre Steaua!!! Nu despre Rapid, Dinamo, sau știu eu ce alte echipe, care iși poarta chiloții maro în timpul unei trageri la sorți. Sã fim serioși, credeți cã Steaua poate fi eliminatã de aceastã echipã necunoscutã a Poloniei?

 

Eu aștept cu nerãbdare meciul asta, aștept cu nerãbdare sã-i vãd pe baieți la lucru, motiv pentru care n-am mai ciripit nimic pe site, pânã acum. Eu aștept sã vãd Steaua la lucru. Cred ca și voi așteptați același lucru.

 

Le urez noroc bãieților inca de pe acum și aștept o figurã frumoasã din partea lor.

 

Numai Bine.

 

AndyQ

forever_STEAUA29.06.2007 12:03

AndiQ, e Lubin :)

 

Intr-adevar numele echipei nu ne spune absolut nimc. Nu cred ca avem motive sa ne facem griji. Daca vrem in grupe trebuie sa trecem de orice adversar. Ca se numeste el Levadia Taalin, Marsaxlokk FC, Pyunik Erevan sau "marea echipa" Zaglebie Lubin. Daca acum facem "nazuri", ce ne facem dupa 3 august?

AmuntBoy29.06.2007 12:04

Daca se accidenteaza si Goian sa vezi tu cum tremuri cu echipa asta din lubin

strezahuzum29.06.2007 12:10

Subscriu la opinia ca "am avut ghinion" e o aberatie.

 

Da, polonezii erau (poate) cel mai puternic adversar posibil, si da, sansele sa cadem cu exact cu ei erau relativ mici.

Ceea ce dezaprob eu e mentalitatea asta (prezenta la toate echipele romanesti) ca o calificare e decisa de noroc/ghinion. De-aia in loc sa ne uitam la lot, antrenor, jocul echipei noi stam si calculam cu cine ar fi bine sa cadem, cand sa jucam, daca exista sanse sa se accidenteze jucatorul X sau Y de la adversari, daca e mai bine sa jucam cu sosete albastre sau negre, etc, etc.

 

Amintiti-va de Ienei, in 86 : cand a fost intrebat ce "preferinte" are, a raspuns ca nu conteaza pentru ca Steaua nu se teme de nimeni. Macar in turul 2 preliminar, am putea sa facem la fel.

DONNATELO29.06.2007 12:19

na oameni isi fac griji deoarece stiu ca decat Steaua ne poate reprezenta anul asta in grupele UCL !!!!!! javrele nu au nici cea mai mica sansa !!!!!!!!!!!

AndyQ29.06.2007 12:30

Iti dai seama cat de tare e echipa asta daca nici numele nu-l stiu scrie corect, forever_STEAUA.

:)

AndyQ29.06.2007 12:35
Subscriu la opinia ca "am avut ghinion" e o aberatie.

 

Da, polonezii erau (poate) cel mai puternic adversar posibil, si da, sansele sa cadem cu exact cu ei erau relativ mici.

Ceea ce dezaprob eu e mentalitatea asta (prezenta la toate echipele romanesti) ca o calificare e decisa de noroc/ghinion. De-aia in loc sa ne uitam la lot, antrenor, jocul echipei noi stam si calculam cu cine ar fi bine sa cadem, cand sa jucam, daca exista sanse sa se accidenteze jucatorul X sau Y de la adversari, daca e mai bine sa jucam cu sosete albastre sau negre, etc, etc.

 

Amintiti-va de Ienei, in 86 : cand a fost intrebat ce "preferinte" are, a raspuns ca nu conteaza pentru ca Steaua nu se teme de nimeni. Macar in turul 2 preliminar, am putea sa facem la fel.

 

 

Mai ramane sa ne uitam la tragerile la sorti cu amulete la gat, pupand cruciulite si invocand divinitatea. Oare am ajuns chiar atat de rau incat sa ne tremure picioarele in fata unor necunoscuti?

 

Vorba ta, daca nici un tururi preliminare nu dam dovada ca avem mentalitate de invingatori, eu zic sa nu ne mai antrenam in certuri pe seama antenorilor sau pe seama pierderii unui campionat in dauna lui Dinamo sau Rapid, pentru ca si asa, daca il castigam o facem degeaba. Pentru ce? Sa invocam ghinionul sau norocul, in functie de fiecare tragere la sorti?

 

Oare e asta factorul determinant pentru suporterii stelisti? Ghinion/noroc?

axl2329.06.2007 12:46

Adi Ilie parea intradevar afectat ca am cazut cu polonezii, dar eu am sperat ca se afla intr-o pasa proasta in momentul ala.

Nu inteleg ingrijorarea, teama si panica unor utilizatori de pe-aici. Joaca Steaua cu o echipa din Polonia, echipa ce pare destul de buna, ceea ce e de bun augur.

Parerea mea e ca vom invinge in ambele meciuri.

ultras_florin2029.06.2007 12:53

Stelisti, urmariti pe youtube stadionul lor:e de rasul lumii,doar in Liga 2 de la noi mai vezi asa ceva.

Search: "Zaglebie Lubin Stadium" :)

 

ALATURI DE Steaua INDIFERENT DE REZULTAT

cosminho29.06.2007 13:04

ai dreptate... cum draq sa ne fie teama de niste covrigi polonezi care n-au decat 2 titluri in toata istoria lor!

Steaua 7-0 covrigii polonezi

lucvald-190229.06.2007 13:07
AndyQ29.06.2007 13:14

Tare piesa de pe fundal :)

bricks29.06.2007 13:17

Trecem fara emotii de polonezi, eu sper ca si de grupe.

Televiziunile sunt pline de incompetenti, poate si fiindca sunt in continua inmultire in timp ce specialistii dispar unul cate unul. Asta e valabil pentru toata presa. Ceva asemanator: in gazeta fotbalului, unul din cele mai proaste ziare, produs al trustului securisto-comunist al lui felix, apare un interviu cu un oarecare Borcea sau purcea...nu am inteles bine de la un alt club din Romania (rapid...Craiova...n-am retinut) care spune ca...Steaua a avut NOROC.

Steaua n-a avut nici noroc, nici ghinion: Stelei nu i-a pasat! Orice adversar e la fel de "bine primit"

 

Forza Steaua, sa dea Dumnezeu sa nu avem probleme de lot (gen Ghionea) si sa mai aducem 2-3 jucatori, daca se poate...

Iar despre "muncitorii" de la antena 1, alte firme ale lui felix si in general pentru presa care uraste Steaua ... stiti voi...pe partea economica

Miaus29.06.2007 14:21

Din pacate aia de la sport.ro de data asta chiar nu au comis-o cu nimic.

 

Adrian Ilie parca auzise de Real Madrid cand a vorbit cu ei, si a mai intrat in emisie la Antena 1 sau ceva la stirile sportive si era cu aceeasi voce de mai avea putin si plangea.

 

Hai sa nu denaturam doar de dragul de a denatura.De data asta comentatorii asa idioti cum sunt ei nu au nici cea mai mica vina.

 

Adi Ilie era "terminat" de vestea asta nu ei!

AndyQ29.06.2007 14:53
Din pacate aia de la sport.ro de data asta chiar nu au comis-o cu nimic.

 

Adrian Ilie parca auzise de Real Madrid cand a vorbit cu ei, si a mai intrat in emisie la Antena 1 sau ceva la stirile sportive si era cu aceeasi voce de mai avea putin si plangea.

 

Hai sa nu denaturam doar de dragul de a denatura.De data asta comentatorii asa idioti cum sunt ei nu au nici cea mai mica vina.

 

Adi Ilie era "terminat" de vestea asta nu ei!

 

 

Nu cred ca era deloc "terminat", Miaus. :)

 

Eu cred ca la experienta lui fotbalistica, ar trebui o echipa de 4-5 ori mai puternica decat cea din Lubin, pentru a-l termina pe Cobra. Crezi ca Adi Ilie nu a vazut destule la viata? Crezi ca ramane intimidat de o echipa ca asta? Un jucator care era titular in campionatul Spaniei, cu adversari precum Madrid sau Barcelona se poate intimida in fata campioanei Poloniei. Cam greu sa se intample asa ceva.

Daca urmaresti mai toate interviurile lui Adi Ilie sunt la fel, asta e modul lui de a vorbi, ataractic i-as spune, deloc "terminat".

 

Asta-i parerea mea.

w3bmaster29.06.2007 15:05

Si eu m-am distrat copios pe seama "comentatorilor" care ca intotdeauna is in plop

 

Vroiam sa picam cu Beitar sau Elsinborg pentru ca noi suntem Steaua

 

nu dinamu si rapid care vb ta se roaga la cruciulite .....

bumbum29.06.2007 15:29
Tare piesa de pe fundal :)

 

asa'i?....e singurul lucru bun in tot filmuletul ala:)

Miaus29.06.2007 15:36
Nu cred ca era deloc "terminat", Miaus. :)

 

Eu cred ca la experienta lui fotbalistica, ar trebui o echipa de 4-5 ori mai puternica decat cea din Lubin, pentru a-l termina pe Cobra. Crezi ca Adi Ilie nu a vazut destule la viata? Crezi ca ramane intimidat de o echipa ca asta? Un jucator care era titular in campionatul Spaniei, cu adversari precum Madrid sau Barcelona se poate intimida in fata campioanei Poloniei. Cam greu sa se intample asa ceva.

Daca urmaresti mai toate interviurile lui Adi Ilie sunt la fel, asta e modul lui de a vorbi, ataractic i-as spune, deloc "terminat".

 

Asta-i parerea mea.

Problema e ca nu e vorba de jucatorul Adrian Ilie ci de managerul Adrian Ilie.Jucatorul sunt convins ca nu s-ar speria dar cu managerul e altceva.

 

Pana si tata care n-are treaba cu fotbalul cand l-a auzit m-a intrebat? Auzi da astuia ii trebuie o batista sa nu mai planga?

 

Mie asa mi s-a parut, poate aveam eu alt sonor la TV, dar Adi Ilie era SPERIAT.Si nu numai la sport.ro ci si la urmatoarea interventie la niste stiri sportive.

cris29.06.2007 16:51

Anul trecut am jucat cu Lyonul si Real si acum ne temem de polonezi? Fomistii asti de la TV nu sunt normali , te mai poti lua dupa ei , pai astea sunt povesti ? Inzestratul ala care a simtit frica in glasul lui Adi , nu cumva ne poate zice si scorul la pauza sau un scor final? Mama ce tembel !!!

Martin_Tudor1229.06.2007 18:35

Prieteni, aici vorbim despre Steaua!!! Nu despre Rapid, Dinamo, sau știu eu ce alte echipe, care iși poarta chiloții maro în timpul unei trageri la sorți. Sã fim serioși, credeți cã Steaua poate fi eliminatã de aceastã echipã necunoscutã a Poloniei?

 

 

asta a fost tare

nu putem zice ca este o echipa care nu ar trebui sa se prezinte la meciuri cu noi de frica noastra...

 

:dry: uitati ce a zis antrenorul echipei adverse:

"Nu existã adversari slabi în aceastã competiție. Mi-aș fi dorit sã jucãm cu echipe bune, cu nume și atractive din vest, precum Glasgow Rangers, decât cu adversari tari, incomozi, iar pentru fani neatractivi, din estul Europei, precum Steaua. Indiferent de adversar, fãrã sã lupți nu te poți califica. Vom da totul pe teren pentru a avea un drum cât mai lung în Liga Campionilor", a spus Michniewicz, citat de Gazeta Wyborcza.

 

 

hai sa fim seriosi :laugh:

alexmk1729.06.2007 19:01

Stelisti! Hai sa recunoastem ca noi suntem cei mai norocosi, iar vecini de culoare rosie, aia cu alb sunt cei mai ghinionisti!

 

In timp ce noi la fiecare tragere avem noroc, ei au numai ghinion si voi enumera doar cateva din cele mai puternice adversare intalnite ghinionist de javre:

 

17 Nentori - cea mai buna echipa din istoria fotbalului

Knatspirnufellagg - celebra echipa de valoare Real Madrid, Milan formata din cei mai buni pescari feroezi

Polonia Varsovia - Liga a 3-a sau a 4-a in Polonia acum

etccccccccc...........................

completati si voi!

fansteaua4629.06.2007 20:14

Daca nu ne calificam o sa rida si curcile de noi

bumbum29.06.2007 21:34

@ fansteaua46

 

RIDA se scrie cu I din A ..... traiasca gramatica !

fansteaua4629.06.2007 21:48

eu scriu asa de peste 40 de ani ... tu de cind scrii cu I din A ?

 

ps. traiasca tineretul !

AndyQ29.06.2007 21:53

Oricum nu toti dispunem si de diacritice ca si optiune pe calculatoarele noastre, asa ca trebuie sa scriem cu caractere US English (International)

:)

«12»