Steaua a disputat doua meciuri oficiale tari,în urma carora s-a calificat în 8-imile UEFA.
Rapid,un team cu rezultate modeste în pregatiri si cu lotul nedefinitivat pentru retur.Cu sau fara Sabin,omul lor cel mai bun din atac.
Steaua,o echipa stralucitoare,cu un moral excelent si cu dorinta arzatoare de a intra în posesia celui de al 22-lea titlu de campiona a României.
Rapid,un "11 x 1" care va juca în deplasare,însotita probabil de 2000 de fani.
Steaua,un "1 x 11",gazda în Templul Fotbalului Românesc,sustinuta de 25.000 de eroi care au contribuit la victoria din meciul cu Valencia.
Steaua cu un antrenor care l-a surclasat pe marele Ranieri.
Rapid cu un tâsti-bâsti care învata acum abc-ul profesiei de antrenor.
O diferenta uriasa între valoarea si rezultatele din ultima vreme ale celor doua bucurestene.In favoarea unicei Steaua.
Steaua va câstiga fara drept de apel.Steaua va desfiinta Rapidul.
Rapid,mai ai foarte putin timp pâna la dezastru.
Timp suficient însa pentru a-ti spune rugaciunea.
FORZA
