FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Rapid,un meci cu învingator dinainte cunoscut.

«12»
Virgil06.03.2005 13:31

Steaua a disputat doua meciuri oficiale tari,în urma carora s-a calificat în 8-imile UEFA.

Rapid,un team cu rezultate modeste în pregatiri si cu lotul nedefinitivat pentru retur.Cu sau fara Sabin,omul lor cel mai bun din atac.

Steaua,o echipa stralucitoare,cu un moral excelent si cu dorinta arzatoare de a intra în posesia celui de al 22-lea titlu de campiona a României.

Rapid,un "11 x 1" care va juca în deplasare,însotita probabil de 2000 de fani.

Steaua,un "1 x 11",gazda în Templul Fotbalului Românesc,sustinuta de 25.000 de eroi care au contribuit la victoria din meciul cu Valencia.

Steaua cu un antrenor care l-a surclasat pe marele Ranieri.

Rapid cu un tâsti-bâsti care învata acum abc-ul profesiei de antrenor.

O diferenta uriasa între valoarea si rezultatele din ultima vreme ale celor doua bucurestene.In favoarea unicei Steaua.

Steaua va câstiga fara drept de apel.Steaua va desfiinta Rapidul.

Rapid,mai ai foarte putin timp pâna la dezastru.

Timp suficient însa pentru a-ti spune rugaciunea.

FORZA

Neaga8806.03.2005 20:55

FELICITARI VIRGIL ! :D mishto post ! Forza Steaua ... Steaua 4 - 0 Rapid !

Dansan07.03.2005 07:20

Tare imi este mie teama ca marele jmecher Geeeeeoooooorge Cooooppos o sa faca niste giumbushlucuri ...mai arbitri, mai conturi blocate....da' cand vine vorba de fotbal: sunt perfect de acord cu Virgil: Steaua - rapid 6-0.

ADRIAN PACURAR07.03.2005 13:18

wxcelent post Virgil , da sper sa-i macelarim si dupa aia sa ne trantim si cu catelandrii.

fanatica07.03.2005 21:05

e clara diferenta de valoare dintre Steaua si rapid,dar nu stim ce se poate intampla(asta e frumusetea fotbalului e imprevizibil)!dar oricum cred ca le vom da o lectie de fotbal rapidistilor,lectie pe care o vor tine minte mult timp de acum incolo!deci e clar Steaua va castiga derbyul cu rapid!oricum Becali si-a trimis informatori sa afle noile tactici ale rapidistilor la meciul sustinut de alb-visini in provincie;bineinteles ca informatorii sunt oile care pasteau langa stadion,sigur era turma lui Becali!

Steaua-rapid:3-0!!!!!!!!!1 :D:)

BlackWoolfy07.03.2005 21:49

Bravo suna bine ce spui tu acolo sa te auda Dumnezeu dar sa fi sigur ca tigani vin croiti sa faca un meci mare si sti ceva totul depinde de Steaua daca prinde o zi super este 5-0 daca prindem una mai slaba va fi 3-0 asa ca nu va mai faceti probleme nai sa trecem de Villareal

Teoctist09.03.2005 10:32

Daca va fi asa cum crezi,fie ca va fi o zi extraordinara,fie ca va fi una slaba,la sfârsitul meciului vom avea 3 puncte mai mult si ne vom bucura.

Altceva nu mai conteaza.

Virgil13.03.2005 18:20

Rapidul a învins aseara în Giulesti.Se pare ca e în forma.Dar nu se stie sigur.Oricum ar fi,în ziua meciului cu ei,pe teren va exista o singura echipa:

MAGICA

Motanu D13.03.2005 19:21
Rapidul a învins aseara în Giulesti.Se pare ca e în forma.Dar nu se stie sigur.Oricum ar fi' date='în ziua meciului cu ei,pe teren va exista o singura echipa:

[b']MAGICA

 

Prin Iasi circula diverse povesti cum ca forma buna a Rapidului se datoreaza in mare masura buzunarelor goale ale Politehnicii. Iar un meci pierdut in Giulesti poate insemna 3 puncte pierdute, dar ce mai conteaza 3 puncte cand scapi de faliment...

Sunt insa doar zvonuri... iar forma Rapidului nu sperie pe nimeni...

reddog14.03.2005 14:05

No ghiciti cu cine tin eu. :lol:

dbd14.03.2005 14:12

sa nu scrii numele acelei echipe cu care stim ca tii...se murdareste siteul :wink: :lol:

reddog14.03.2005 14:14

Dinamo! Ce credeati? :wink:

dbd14.03.2005 16:39

ce legatura are cu subiectul reddog ?

reddog14.03.2005 16:53

Intrebarea asta as putea sa ti-o pun si eu vis-a-vis de jumatate din postarile tale. Dar nu ma simt fara pacate, deci nu arunc piatra. :wink:

sorin_77717.03.2005 08:34

Steaua - RAPID 3-1

reddog22.03.2005 19:18

Dar de x ce spuneti? :wink:

Virgil22.03.2005 21:13

De "x"?Pai din câte stiu "x" e o litera.

Nu are ce cauta "x" cand vine vorba de ciori.Desi nu sunt comestibile,îi vom mânca cu fulgi cu tot.

reddog22.03.2005 21:16

dar de caini? Cum ne veti manca? x vine de la EGAL, cel mult... :twisted:

Virgil22.03.2005 21:20

Pe câini îi vom jupui si vom face manusi din pielea lor.

Vor iesi manusi bune.Macar la atât sa foloseasca si ei. :lol:

reddog22.03.2005 22:25

Te pricepi la jupuit? Vezi sa nu fi muscat! Cat mai curand! :twisted:

sorin_77723.03.2005 08:53
Dar de x ce spuneti? :wink:

 

"x" e o necunoscuta iar titlul topicului iti da deja un raspuns...

Virgil23.03.2005 09:58
Dar de x ce spuneti? :wink:

 

"x" e o necunoscuta iar titlul topicului iti da deja un raspuns...

Bravo Sorine!Raspuns de sahist.Sah si mat.

reddog23.03.2005 16:42

Inca nu mi-a dat nimeni sah mat, mai am o portita de scapare. Putin imi pasa de titlul topicului. Important e rezultatul...

Virgil24.03.2005 15:45

Nu ti-a dat chiar nimeni sah mat în viata.Eu zic sa te mai gândesti si pe urma mai vorbim.

Motanu D25.03.2005 20:33

Reddog, eu nu jupoi pe nimeni, dar iti sugerez sa fugi cat mai poti si sa-ti salvezi pielea... Pentru ca dupa meci, nu vei stii pe unde sa te ascunzi...

Cu Dinamo 1, cu Rapid 1. 2 va fi numarul de goluri pe repriza, iar X va fi forma picioarelor fundasilor adversi dupa meci...

Sucees Reddog, tie si celor care au aceleasi simpatii ca tine. O sa ai nevoie...

«12»