FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Protestul trebuie sa continue!

«123»
nykuxl26.06.2007 14:22

pentru bobochyka17....ai dreptate ca a facuto de oaie la faza aia cu Dinamo dar a GRESIT....tu nu ai gresit nicioadata??? uita asta si aduti aminte cate clipe frumoase am trait si vom trai cu Steaua si cu Gigi la conducerea ei...

si am vazut ca danny a luat ban permanent sper ca nu vor lua toti care il sustin pe Gigi !

si pentru forever_steaua....poate sa le faca ce vrea jucatorilor atata timp cat el a dat banii pe ei si ii plateste pentru ca vorba aia.... el e Sefu;)si tot zici ca va injurat Gigi....pai ce ai vrut sa va faca daca voi a-ti inceput....

forever_STEAUA26.06.2007 14:30

@nykuxl

 

Sa-ti amintesc si cate clipe frumoase am trait inainte de venirea lui Jiji? Unule infinit mai frumoase...

nykuxl26.06.2007 14:32
Unii sunt prea incuiati la minte si se vand pe putzin!!!!!!!! vorba cuiva de pe alt post , nu trebuie sa se mai puna botul la tot ce se spune pe aici! problemele cu ciobanul nu vin doar ca nu a adus sau a vandut nu stiu ce jucator. sunt probleme ce tin de conduita , de tratament , de educatie , de morala . da, conteaza fff. mult cum se ajunge pe primul loc. noi vrem prin valoare nu prin manevre de cartier.

pai a trebuit prin manevre de cartier daca asa zisii fani au facut tot posibilul ca echipa lor sa joace mai mult in deplasare decat acasa;)

 

@nykuxl

 

Sa-ti amintesc si cate clipe frumoase am trait inainte de venirea lui Jiji? Unule infinit mai frumoase...

da acum 20 de ani......acum ca am vazut si noi pe real pe Lyon etc...nu ne place...noua ne place numa cu Ceahlaul ma gandesc ...ca asa suntem noi romanii cand un om face atatea pentru noi....noi il criticam pentru ca a gresit si el o data.....aiurea

forever_STEAUA26.06.2007 14:43

@nykuxl

 

Si ce imi pasa mie de Real sau Lyon? Pe mine ma intereseaza Steaua.

 

Cu ce am ramas ca "i-am vazut" pe Real si pe Lyon? Ca ne-au batut cu 4-1, respectiv 3-0 in Ghencea?!

nykuxl26.06.2007 14:57
@nykuxl

 

Si ce imi pasa mie de Real sau Lyon? Pe mine ma intereseaza Steaua.

 

Cu ce am ramas ca "i-am vazut" pe Real si pe Lyon? Ca ne-au batut cu 4-1, respectiv 3-0 in Ghencea?!

ai perfecta dreptate da totusi a fost ceva ca am jucat ce ele e un pas inainte... spre deosebire de alte cluburi din Romania care viseaza sa joace si ele cu asa echipe...si daca tie nu iti pasa cu cine joaca Steaua uite ca mie imi pasa si le pasa si altora deoarece a fost "cam" plin stadionul cand a jucat Steaua cu ele;)....si vreau sa joace cu echipe ADEVARATE nu cu tentative de echipe...

forever_STEAUA26.06.2007 15:08

@nykuxl

 

Multa lume a mers pentru a-i vedea pe Real sau pe Lyon. Nu au mers neaparat pentru Steaua...

Un Stelist iubeste Steaua indiferent cu cine joaca. Mai sunt unii care "o iubesc" pentru ca pot sa vada echipe ca Real sau Lyon, altii "o iubesc" pentru ca in prostia lor cred ca Steaua aduce voturi...

 

Te intreb, daca Jiji ar pleca de la echipa si Steaua ar ajunge in B ai mai sustine aceasta echipa? Eu una ma indoiesc, ca ai face-o.

fane_casieru26.06.2007 16:09
in primu rand mai usor cu injuraturile(desi e lucrul la care va pricepeti cel mai bine) pentru ca eu v-am vorbit frumos......si nu sunt in PNG-CD stati linistiti..... sa stiti ca stiu ca Becali are defecte da atata timp cat face bine echipei e OK.si inca ceva sa stiti ca suntem mult mai multi pro Becali da ne vedem de "treaba" nu ne dam mari suporteri ca voi.... ci sustinem echipa asa cum trebuie;)

si mai oameni buni bekali nu ii suporta pe acei nebuni care se bat pe stadioane si injura etc si are dreptate pentru ca din cauza lor Steaua are numa de pierdut, dar nu are nimic cu cei care vin si sustin in mod civilizat echipa....si "fane casieru" unii mai bine ar sta acasa decat sa vina pe stadion si sa se comporte ca niste golani;)

 

Ai si tu dreptate pana la un punct...dar daca a facut si cateva lucruri bune la Steaua ( care fie vorba intre noi oricare ar fi fost patronul le-ar fi facut sau era obligat sa le faca) asta nu inseamna ca trebuie sa-i facem statuie sau sa stam cu capul plecat sau capra...ca asa-i place lui . In 89`s-a murit pe strazi tocmai ca noi astazi sa ne exprimam liberi in gura mare nu in soapta sau cu frica.

In legatura cu venitul la stadion,crede-ma ca fotbal frumos si de calitate as gasi pe unele posturi TV unde as avea ce sa vad,dar eu vin la stadion pentru Steaua indiferent cum joaca si ce joaca si nu pentru finantatorul ei.

dax4726.06.2007 18:06

In `89 au murit prostii ca sa traiasca smecherii in bunastare. Asta e adevarul.

 

Legat de soarta noastra, berbecalul a redus la tacere inca o data protestele. Echipa n-a fost intarita, dar i-a fost adus antrenor nou. berbecalul se bazeaza pe faptul ca pe Hagi nu o sa-l huiduie suporterii in caz de esec. Ramane de vazut ce va iesi din aceste schimbari la conducere. Sper sa fie de bun augur, dar ramane de vazut. Dar prostestul trebuie sa continue. Oaia politician trebuie sa inteleaga ca este cea mai retardata persoana publica care s-a vazut vreodata pe sticla si ca prin declaratiile sale face de rusine atat Clubul Steaua dar si limba romana, moralitatea, educatia, etc

 

Avem o soarta grea.

DanStan26.06.2007 21:45
.....sa stiti ca stiu ca Becali are defecte da atata timp cat face bine echipei e OK.si inca ceva sa stiti ca suntem mult mai multi pro Becali da ne vedem de "treaba" nu ne dam mari suporteri ca voi.... ci sustinem echipa asa cum trebuie;)

Tot binele pe care-l face echipei se duce pe apa sambetei la prima declaratie. La fiecare 3 propozitii prima e acceptabila, normala, a doua incepe cu 'eu fac/eu voi face' iar a treia e o aberatie. Ce naiba, e chiar atat de greu de inteles ca oricat ne-am stradui noi sa trecem peste toate astea Becali a ajuns subiect de bancuri si mistocareala pentru toti nestelistii (inclusiv potaile pe care le-a salutat Marele Om) ? Ani de zile i-am tot cautat justificari pentru diversele aberatii. Acum a depasit orice limita. Pur si simplu incepem sa ne intrebam daca nu cumva aia care-l iau la misto au dreptate.

Da, voi, cei pro-Becali sunteti multi. Dar ramane de vazut daca niste oameni care s-ar calca in picioare pentru o poza cu Becali sunt 'mai stelisti' decat cei care ar da orice pentru a atinge tricoul lui Radoi sau Dica.

Cat despre felul in care sustineti echipa ... daca sunteti atat de multi cum se face ca toamna si primavara (pe vreme proasta) au fost meciuri pe Ghencea unde nu au fost prezenti mai mult de 6-7.000 de spectatori ? Daca jumatate din acestia sunteti voi, cei 'pro-Becali' atunci as zice ca sunteti cam putini. Sau nu era rost de bilete gratis & poze si deci meciul nu mai prezenta interes ?

 

CARE valori ma nene??? ce conteaza mai mult ca echipa ta favorita sa fie PE PRIMUL LOC ??? nu isi bate joc de Steaua nu o injura nu o face de kkt cum face Copos rapidului ....nu inteleg Steaua intotdeuna o sa fie a suporterilor dar ce nu intelegeti voi e ca tot tre sa gasim un cioban care sa bage bani ca Steaua noastra sa supravietuiasca in JUNGLA FOTBALULUI !!!

Conteaza CUM ajunge echipa pe primul loc. Prin valoare e una, prin implicarea patronului e altceva. Problema e ca degeaba sustinem noi ca e vorba de valoare daca patronul apare la teveu si declara aiurea ca el personal s-a implicat si ca daca nu se implica ... Iar facand acest lucru isi bate joc de echipa deoarece minimalizeaza meritele jucatorilor si lipeste Stelei eticheta pe care ani la rand au purtat-o potaile : aceea de nonvalori sprijinite din culise.

Cum supravietuiesc in jungla fotbalului marile echipe de pe continent ? Unde-s ciobanii aia indispensabili ? Care-i ciobanul la Barcelona, la Manchester, la Milan ? Aaa, ca si acolo exista personaje ce detin controlul ? Da, exista ! Dar cum se comporta acele personaje ? De ce la ei se poate si la noi nu ?

 

eu unu oricine ar fi patronul Stelei tot o sa merg la station sa incurajez echipa !!! nu ma intereseaza cine e si ce face patronu !!! pentru mine totul este Steaua !!! acum am si eu o intrebare si o sa va rog sa raspundeti kt mai multi pls....Daca nu ar exista CL unde Steaua si suporterii ei sa fie recunoscuti in lume pentru ce S`ar mai juca FOTBAL ?? nu`j cine a zis ca e o competitie artificiala ....ce inseamna artificiala pentru voi ?? dak nu ar exista aceste competitii asa zise ARTIFICIALE nu ar mai exista Fotbalul si Steaua ( Fotbal ) ....ar ramane Clubul Steaua la celelalte sporturi....ms

Genial !!!

No comment ...

 

(...) ai dreptate ca a facuto de oaie la faza aia cu Dinamo dar a GRESIT....tu nu ai gresit nicioadata??? uita asta si aduti aminte cate clipe frumoase am trait si vom trai cu Steaua si cu Gigi la conducerea ei...

A gresit pentru ca nu stie NIMIC despre trecutul Stelei. Ani de zile am fost superiori moral potailor. Cand luau si ei cate o cupa sau un titlu de campion era suficient sa-i intrebam 'bine, amaratilor, ati castigat, dar CUM ? ca pe cinstite in nici un caz !' Si nu aveau ce comenta. Stiau si ei ca succesele se datorau nu valorii echipei ci manariilor conducerii. Ei bine, aceasta superioritate morala a disparut. Nu pentru ca Steaua ar face mai multe manarii decat potaile (face chiar mult mai putine) ci pentru ca oierul se lauda ca un ******* (cenzurat) ca face manarii chiar si cand nu face. Si crede ca a descoperit gaura la covrig. Chiar nu se gaseste cineva pe la club care sa-i spuna ca ceea ce spune el ca face e exact ceea ce-au urat mai mult stelistii la potai ? Chair nu stie nimeni pe acolo ca multi stelisti au devenit stelisti tocmai pentru ca 'au ales' echipa ce impunea respect prin ceea ce facea pe teren, nu prin abilitatea de a manevra in culise ?

 

(....)poate sa le faca ce vrea jucatorilor atata timp cat el a dat banii pe ei si ii plateste pentru ca vorba aia.... el e Sefu;)si tot zici ca va injurat Gigi....pai ce ai vrut sa va faca daca voi a-ti inceput....

Jucatorii sunt angajati ai clubului iar Becali este - indirect - actionar majoritar. Un actionar majoritar nu le poate face 'ce vrea' angajatilor pentru ca traim in Europa, nu in Africa Centrala.

Nu sunt de acord cu injuraturile la adresa lui Becali deoarece in primul rand nu e civilizat si in al doilea rand ii convin. Se poate prezenta ca fiind victima si acest lucru ii permite sa ne bage pe toti in aceeasi oala, a 'infractorilor'. Dar asta nu inseamna ca Becali e vreun sfant. Sa nu uitam ca de ani de zile ne prezinta pe noi, stelistii, ca fiind sustinatorii lui indiferent ce-ar face. Copos nu si-a permis asa ceva la Rapid. Becali insa a facut-o la Steaua. Si chiar a parut foarte mirat atunci cand a constatat ca nu-i chiar asa. Sa ne reamintim de reactia lui Becali atunci cand suporterii au refuzat sa se implice in politica la meciul de acasa cu Sevilla ?

 

" da, conteaza fff. mult cum se ajunge pe primul loc. noi vrem prin valoare nu prin manevre de cartier."

pai a trebuit prin manevre de cartier daca asa zisii fani au facut tot posibilul ca echipa lor sa joace mai mult in deplasare decat acasa;)

In editia incheiata de campionat Steaua a pierdut 'pe teren propriu' 7 puncte. 3 cu Dinamo (joc pe Ghencea, cu spectatori), 2 cu Rapid (joc pe '23', cu spectatori) si 2 la Oradea contra UTA (datorita unui arbitraj penibil).

Deci cu cele doua puncte pierdute 'pe mana suporterilor' contra Rapidului am fi ajuns pe primul loc ? Dar de punctele pierdute aiurea la Craiova, la Targu Jiu, la Piatra Neamt, la Timisoara, la Constanta ce zici ? Punctele alea au fost pierdute datorita jocului extrem de defensiv al echipei si datorita faptului ca lotul era prea firav numeric. Multi titulari au fost suprasolicitati, nu existau inlocuitori de aceeasi valoare in lot si, normal, dupa 15-20 de jocuri la nivel inalt unii jucatori au clacat - fie accidentandu-se, fie jucand mult sub potentialul lor real. Cine ar fi trebuit sa se asigure ca avem suficienti jucatori de valori apropiate in lot ? Nu cumva conducerea ? N-a facut-o ... in schimb Jiji a iesit in fata si a acoperit aceasta deficienta laudandu-se 'c-a rezolvat el problema'. Care-i echipa aia de top din Europa care-si rezolva problemele jocului mediocru si lotului incomplet prin interventii (publice!) ale patronului ? Aia aduc pe banda rulanta antrenori de top, aduc jucatori de top ... la noi nu se poate asa ceva, la noi Jiji rezolva tot !

 

"Sa-ti amintesc si cate clipe frumoase am trait inainte de venirea lui Jiji? Unule infinit mai frumoase..."

da acum 20 de ani......acum ca am vazut si noi pe real pe Lyon etc...nu ne place...noua ne place numa cu Ceahlaul ma gandesc ...ca asa suntem noi romanii cand un om face atatea pentru noi....noi il criticam pentru ca a gresit si el o data.....aiurea

Incredibil !

Voi ati vazut pe Lyon si Real. Noi am vazut pe Liverpool, Valencia (echipa lui Adi Ilie), PSG, Juventus, Borussia Dortmund, Atletico Madrid, Benfica ... iar din toti astia doar Valencia ne-a invins pe Ghencea, in minutul 88.

Pe vremea aia chiar speram intr-o victorie cand jucam cu astfel de echipe. Iar tu ne vorbesti de Ceahlaul ...

nykuxl27.06.2007 09:01
In `89 au murit prostii ca sa traiasca smecherii in bunastare. Asta e adevarul.

 

Legat de soarta noastra, berbecalul a redus la tacere inca o data protestele. Echipa n-a fost intarita, dar i-a fost adus antrenor nou. berbecalul se bazeaza pe faptul ca pe Hagi nu o sa-l huiduie suporterii in caz de esec. Ramane de vazut ce va iesi din aceste schimbari la conducere. Sper sa fie de bun augur, dar ramane de vazut. Dar prostestul trebuie sa continue. Oaia politician trebuie sa inteleaga ca este cea mai retardata persoana publica care s-a vazut vreodata pe sticla si ca prin declaratiile sale face de rusine atat Clubul Steaua dar si limba romana, moralitatea, educatia, etc

 

Avem o soarta grea.

tu ai o soarta grea se pare...si stai linistit ca inca nu s-a incheiat perioada de transferuri!

alexzeu27.06.2007 15:37
Unii sunt prea incuiati la minte si se vand pe putzin!!!!!!!! vorba cuiva de pe alt post , nu trebuie sa se mai puna botul la tot ce se spune pe aici! problemele cu ciobanul nu vin doar ca nu a adus sau a vandut nu stiu ce jucator. sunt probleme ce tin de conduita , de tratament , de educatie , de morala . da, conteaza fff. mult cum se ajunge pe primul loc. noi vrem prin valoare nu prin manevre de cartier.

mie mi se pare ca tu esti cel incuiat la minte :| ....

....Pana la urma el a reparat ce ati stricat VOI !!! care va dati mari suporteri stelisti ....si ati dus Steaua IN DEPLASARE in loc sa joace aksa pe propriul stadion cu sprijinul tuturor suporterilor....asta e...daca asta stiti sa faceti asta faceti imi pare rau ca exista suporteri Steaua care cred ca dak fac scandal se bat in tribune injura pe stadioane si se dau in spectacol se cred mai STELISTI .......eu nu sunt deacord cu acest comportament........forzza Steaua ....

korynna27.06.2007 16:15

@alexzeu

 

In primul rand majoritatea alora "de sus" au dorit ca Steaua sa joace fara suporteri.Majoritatea cazurilor in care ni s-a suspendat terenul au fost cauzate de anumite persoane sau in grupuri restranse.Din cate am inteles cei din galerie au incercat pe cat au putut sa evite aceste incidente.Nimeni nu isi doreste sa se joace meciurile fara spectatori,gandeste-te ca sunt atatia oameni,care cheltuie o groaza de bani si fac multe sacrificii,doar ca sa fie alaturi de echipa atunci cand joaca.De ce ar vrea un asemenea om sa provoace batai sau mai stiu eu ce?Multi traiesc in spiritul stelist zi de zi,nu suporta sa vada meciurile acasa,simt ca locul lor este acolo pe stadion,langa jucatori(mai bine spus langa ceea ce a fost Steaua),nu se duc sa se bata sau arunce cu torte in teren,nimeni nu isi propune sa faca asta.Acei suporteri merita sa fie mereu pe stadion,dar din pacate sunt foarte putini.

Sa ne gandim si la alte echipe care probabil au intampinat aceleasi probleme insa in cazul lor nu s-a luat nicio masura.

Cine este acel "el" care a reparat ce am stricat noi??? :huh:

«123»