Acest numar 7, este doar al lui Lacatus ! Cand cineva va face la Steaua ce a facut el, si cand cineva va atinge performantele lui in cupele europene...Atunci acel jucator va merita acel numar !
Nu sunt de acord. Atunci cand un jucator va atinge performantele lui Lacatus, numarul lui va deveni la fel de sacru ca si numarul 7. Cum ar fi ca acum Radoi sa ia numarul 7? Este foarte bine ca un jucator tanar, de perspectiva sa il poarte si sa fie motivat de acest numar.
ªi atunci când se vorbea ca sã se retragã numãrul 10 de la naționalã, în cinstea lui Hagi, am citit un editorial, nu mai știu al cui, în care se spunea ceva de genul "ce numãr ar fi purtat Hagi dacã numãrul 10 ar fi fost retras pentru Dobrin sau pentru Balaci?"