FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cine este Villarreal ?

«12»
Virgil06.03.2005 08:32

Villarreal,supranumita "submarinul galben" datorita culorii de baza a echipamentului,nu a primit gol pe teren propriu în ultimele doua editii ale cupelor europene.

A intrat în optimile de finala eliminând clar pe Dinamo Kiev,dupa 0-0 în deplasare si 2-0 acasa.Desi din min.42 al meciului de la Vila Real a jucat în 10 oameni,prin eliminarea celui mai bun jucator al echipei,argentinianul Juan Roman Riquelme.

Spaniolii practica un joc dur pe propriul teren,dovada fiind cele 3 cartonase galbene primite în primele 15' ale meciului cu D.Kiev.

Clubul Villarreal a fost înfiintat în 1923 si îsi disputa meciurile de pe teren propriu pe stadionul El Madrigal,cu o capacitate de 23.000 locuri.

Are în prezent (atentie greco!) 700 de actionari si 16.200 suporteri abonati.

Este antrenata de Manuel Pellegrini si se afla în plutonul fruntas în campionatul Spaniei.

Vedetele echipei sunt Diego Forlan(ex Man.Utd.) si Riquelme(ex Barcelona).

 

Referitor la cele de mai sus,as spune ca meciul cu Villarreal nu va fi mai usor decât cel cu Valencia.

Desi Valencia este o echipa mai titrata,cu mai multe vedete decât partenera sa din campionatul Spaniei,e clar pentru toata lumea ca s-a aflat într-un "deranj" evident la datele meciurilor cu Steaua.

In schimb Villarreal traverseaza o perioada foarte buna,iar prin eliminarea Valenciei de catre noi din Cupa UEFA,ramâne principala favorita la câstigarea trofeului.

Steaua însa se poate impune practicând acelasi joc de succes din 24 februarie a.c.,la care evident suporterii trebuie sa repete frumoasa figura facuta atunci.

Un meci echilibrat,pe muchie de cutit,în care sunt sigur ca Steaua,regina inimilor noastre,se va impune.

Traim vremuri frumoase,dar asta nu e totul.Ne asteapta vremuri si mai frumoase.Si asta foarte curând.Ne mai despart doar 15 etape de campionat si 7 partide în cupele europene.Si din nou,dupa 19 ani,vom fi regi încoronati!

FORZA

dbd06.03.2005 10:35

frumos articol virgil...dar noua nu ne e frica chiar daca nu a primit gol in 19 meciuri...o sa invingem asa ca :

E stadionul plin de steaguri ros-albastreeee,

In vitrina e Cupa Campioniloooor !

Vezi mii de oameni aliniatzi precum o oasteeeee,

Ce cred cu totzii in Steaua looooor !

Cine este ultras veritabiiiiiiil,

Pana la moarte va ramaneee asa !

E suporterul inegalaaaaabiil ...

Ce striga : Steaua, Steaua, HAI Steaua !

ESTE Forza Steaua, ECHIPA NATZIONALA !

ORICE MECI IN Ghencea .. E O MARE GALAAA !

ESTE Forza Steaua, CAMPIOANA DE ELITA !

E IN LUMEA ASTA ... ECHIPA CEA IUBITAAAA !

Faza cu faza, din bara in baaaraa

Spectacol, emotzii, in orice loc din tzaraaaa !

Om langa om striga in cooooooor :

HAI Steaua ... VREM UN GOOOOOOOOL !

ESTE Forza Steaua, ECHIPA NATZIONALA !

ORICE MECI IN Ghencea E O MARE GALAAA !

ESTE Forza Steaua, CAMPIOANA DE ELITA !

E IN LUMEA ASTA, ECHIPA CEA IUBITAAAAA !

Imi tot aduc aminte de Cupa Campionilor !

A fost un vis pe care .. cu totzii l-am visat !

Sperantza mai exista, si ea nu va muri,

si toata lumea striga : Steaua TE VOM IUBI !

ESTE Forza Steaua, ECHIPA NATZIONALA !

ORICE MECI IN Ghencea, E O MARE GALAAA !

ESTE Forza Steaua, CAMPIOANA DE ELITA !

NU E-N LUMEA ASTA ... ECHIPA MAI IUBITAAAA ? ....

sorin_77706.03.2005 11:28

Multumim pentru informatii Virgil...

Sa speram ca ceea ce ai spus tu la final se va adeverii... :)

dbd06.03.2005 16:53

cum adica sa speram...se va adeveri...

sorin_77707.03.2005 15:14
cum adica sa speram...se va adeveri...

 

se va adeverii ca vom lua Cupa UEFA... este un trofeu care ne lipseste din vitrina, si nu ar fi rau sa fie langa cel din 86...

Cainii nu stiu ce este aia vitrina cu trofee... Reddog, aveti si voi o camera cu trofee? sau o debara? :D

anamaria*08.03.2005 06:18

Cine e villarreal? Nu uitati ca si submarinele se mai scufunda.... Exact asta se va intampla in Ghencea!

Virgil08.03.2005 07:34

Iar "submarinul galben" va fi scufundat de torpilele ros-albastre,lansate în oceanul format din lacrimile noastre de fericire.

Sa fie !

Un salut celor care posteaza atât de matinal.

`L4ur4`08.03.2005 09:50

villarreal?!?! este o echipa care va lua bataie de la Steaua exact cum a luat si Dinamo de la FC Bihor!!! inca 2 meciuri asa si ii transfera LPF in B!!! bravo catzeilor!!!

dbd08.03.2005 18:30

se va scufunda submariunul dar ce va urma dupa submarin...normal ar trebui sa urmeze ceva mai mare cam pentru o semifinala...dar ce poate fi mai mare decat un submarin ?

sorin_77708.03.2005 19:11

daca trecem de submarin, UEFA poate sa ne trimita cupa acasa deja... :)

Teoctist09.03.2005 10:50

Cine este Villarreal?

In prezent este "submarinul galben".

Dupa dubla mansa cu Steaua,va fi epava aceluiasi submarin.

Grinch09.03.2005 12:34

Pana la urma Villarreal e o echipa puternica ca doar nu degeaba a ajuns in optimi ! Dar tot noi suntem mai tari...

dbd09.03.2005 14:30

juxcatorii submarinului au spus ca ei vor sa se apere in Ghencea ca stiu ca e cam imposibil sa treaca de apararea nostra...

Grinch09.03.2005 16:45

Normal , nu trece nimic de Mirel si Ghionea ! Sa fie Cristea in forma iar , ca Oprita e indiscutabil nr1 al atacului !

reddog11.03.2005 12:10
Villarreal' date='supranumita "submarinul galben" datorita culorii de baza a echipamentului,nu a primit gol pe teren propriu în ultimele doua editii ale cupelor europene.

A intrat în optimile de finala eliminând clar pe Dinamo Kiev,dupa 0-0 în deplasare si 2-0 acasa.Desi din min.42 al meciului de la Vila Real a jucat în 10 oameni,prin eliminarea celui mai bun jucator al echipei,argentinianul Juan Roman Riquelme.

Spaniolii practica un joc dur pe propriul teren,dovada fiind cele 3 cartonase galbene primite în primele 15' ale meciului cu D.Kiev.

Clubul Villarreal a fost înfiintat în 1923 si îsi disputa meciurile de pe teren propriu pe stadionul El Madrigal,cu o capacitate de 23.000 locuri.

Are în prezent (atentie greco!) 700 de actionari si 16.200 suporteri abonati.

Este antrenata de Manuel Pellegrini si se afla în plutonul fruntas în campionatul Spaniei.

Vedetele echipei sunt Diego Forlan(ex Man.Utd.) si Riquelme(ex Barcelona).

 

Referitor la cele de mai sus,as spune ca meciul cu Villarreal nu va fi mai usor decât cel cu Valencia.

Desi Valencia este o echipa mai titrata,cu mai multe vedete decât partenera sa din campionatul Spaniei,e clar pentru toata lumea ca s-a aflat într-un "deranj" evident la datele meciurilor cu Steaua.

In schimb Villarreal traverseaza o perioada foarte buna,iar prin eliminarea Valenciei de catre noi din Cupa UEFA,ramâne principala favorita la câstigarea trofeului.

Steaua însa se poate impune practicând acelasi joc de succes din 24 februarie a.c.,la care evident suporterii trebuie sa repete frumoasa figura facuta atunci.

Un meci echilibrat,pe muchie de cutit,în care sunt sigur ca Steaua,regina inimilor noastre,se va impune.

Traim vremuri frumoase,dar asta nu e totul.Ne asteapta vremuri si mai frumoase.Si asta foarte curând.Ne mai despart doar 15 etape de campionat si 7 partide în cupele europene.Si din nou,dupa 19 ani,vom fi regi încoronati!

[b']FORZA

 

Ce frumos visezi, Virgile, imi e si mila sa te trezesc, asa ca somn usor in continuare! :P

sorin_77711.03.2005 12:17
Ce frumos visezi, Virgile, imi e si mila sa te trezesc, asa ca somn usor in continuare! :P

 

Steaua ne da sansa sa visam frumos, dar pentru voi cainii va aduc numai cosmaruri... :lol:

reddog11.03.2005 12:18

Ce te face sa crezi asta? De ce as avea cosmaruri? Intr-un fel am de urmarit un meci ca orice altul in UEFA si asta e tot.

dbd11.03.2005 12:33

hai sa nu imi spui ca si urmaresti meciul ??

reddog11.03.2005 12:36

Ba da, am vrut sa si vin pana la Bucuresti, ca norocul ca nu am facut-o...

dbd11.03.2005 12:47

si crezi ca daca veneai la meci te mai intorceai acasa !? :wink: :)

reddog11.03.2005 12:48

De ce sa nu ma mai intorc acasa? Sunteti cumva criminali in serie pe acolo? :P

sorin_77711.03.2005 12:52
Ce te face sa crezi asta? De ce as avea cosmaruri? Intr-un fel am de urmarit un meci ca orice altul in UEFA si asta e tot.

 

Eu ma refeream la cosmarurile aduse de dinamovisti: 17 Nentori, Partizan, pescarii din Islanda (nu le mai stiu numele)... si cate si mai cate...

dbd11.03.2005 12:53

nu ni se spune criminali caci nu omoram oameni ci caini ! :wink: :twisted:

reddog11.03.2005 12:54

De ce Partizan ar fi un cosmar, totusi inca sunt in UEFA si tare mi-e ca in caz de reusita cu Villareal sa nu cadeti cu ei... Si, inca ceva: Partizan fusese cu un an inainte in Champions.

Grinch11.03.2005 12:57

reddog din cate stiu eu dak Doamne ajuta trecem de villarreal jucam cu castigatoarea dintre Parma - Sevilla ! Apropo sa ma dezlantui si eu putin : SEVILLA SEVILLA SEVILLA SEVILLA..ufff gata :)

«12»