FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Capsunarii

«12»
Matrixone19.06.2007 06:40
Deci draga "autor" dupa ce ne bagi pe toti in oala ca fiind "capsunari" iti ceri scuze deci eu ma simt ca ultimul prost dar asta nu conteaza si tin sa te informez ca la ora actuala nici 5% din romanii din spania nu muncesc la cules de capsuni! Si ca vine randul de Steaua aici sa nu crezi ca sunt ff ff ff multi suporteri stelisti sunt dinamovisti, rapidisti etc. dar cum numai Steaua ajunge in Europa asta e mai multi pentru noi: Tot ce vreau sa-ti explic e ca ai dat cu bata in balta si neai improscat pe toti si pe tine!! numai bine din Spania!

 

Nu inteleg de ce esti asa de suparat pentru acest cuvant "capsunari". Sa inteleg ca ti-e rusine??? Chiar daca ai fi muncit la adunat capsuni, nu ar treebui sa-ti fie rusine. Rusine ar trebui sa le fie celor ce fura, nu celor care castiga un ban cinstit.

Toata stima pentru toti romanii care muncesc cinstit in tara sau afara.

benzina19.06.2007 11:06
Baietzash recunosc faza cu Audi-ul a fost penala dar daca pe om l-au barfit el a facut si el mishto de niste ratati din Romania si a avut ghinionul sal puna pe net!!Tot respectul pentru tipul cu Audi !

Inseamna ca apreciezi faptul ca un om este un taran infect si un cocalar ordinar....te mandresti cu astfel de romani? eu cel putin nu...

bobo_moisei19.06.2007 18:00

"Frumos" titlu! nu am ce spune! de unde stie cel care a scris acest articol ca toti acei suporteri sunt "capsunari"? Poate ca sunt dintre acei care "fura" sincer asa e perceput romanul oriunde ar merge ca fiind tigan si hot! in jur de 5% maxim sunt acei care merg in spania sa lucreze in agricultura majoritatea lucreaza in constructii,turism si prin restaurante. ar trebui ca cei care scriu asemena articole sa se informeze ma bine inainte de a scrie asemenea lucruri! Astep raspunsuri!

The_Foxes19.06.2007 20:07

pai stiti de ce sunt porniti cei din spania impotriva lu Jiji ? din cauza ca Becali le pateaza numele , pe care si l-au facut cu munca acolo. pentru declaratiile alea impotriva muzicii lui Freddy Mercury, un adevarat simbol peste tot in lume , un om respectat de generatii intregi mai putin de acest pampalau .btw vad ca nepotasu si-a luat cafteala azi pe langa unirii (pai daca nr de inmatriculare e 84 bkl :) )....Jiji you' re next

AdrianUltras2519.06.2007 21:11

si vagabonzi

sa nu uitam vagabonzi

nu numai golani de pe net

 

eu recunosc

 

sunt un vagabond lalalalala

si iubesc pe Steaua lalalalala

benzina19.06.2007 23:28
si vagabonzi

sa nu uitam vagabonzi

nu numai golani de pe net

 

eu recunosc

 

sunt un vagabond lalalalala

si iubesc pe Steaua lalalalala

Sa nu uitam si de tarfele care s-au dus la produs in Spania...pe ele le iubim cele mai mult...pe ele de ce nu le laudati?

kosm1n19.06.2007 23:36
Nu inteleg de ce esti asa de suparat pentru acest cuvant "capsunari". Sa inteleg ca ti-e rusine??? Chiar daca ai fi muncit la adunat capsuni, nu ar treebui sa-ti fie rusine. Rusine ar trebui sa le fie celor ce fura, nu celor care castiga un ban cinstit.

Toata stima pentru toti romanii care muncesc cinstit in tara sau afara.

 

 

Deci da e o jignire fatza de toti romanii din Spani pentru ca aici romanii mare parte din ei merg la munci mult mia grele decat la "cules de capsuni" pe 1Euro ora, si isi platesc toti ratele si chiriile asa ca e o jignire totala faza cu capsunele, de altfel stim cu totii de unde vine....de la niste nefericite contracte legale oferite de spanioli pentru care s-au zbatut ca prostii niste lingai!! Asa ca repet inca o data E O JIGNIRE FATA DE TOTI ROMANII DIN SPANIA!

hypno20.06.2007 06:55
Deci draga "autor" dupa ce ne bagi pe toti in oala ca fiind "capsunari" iti ceri scuze deci eu ma simt ca ultimul prost dar asta nu conteaza si tin sa te informez ca la ora actuala nici 5% din romanii din spania nu muncesc la cules de capsuni! Si ca vine randul de Steaua aici sa nu crezi ca sunt ff ff ff multi suporteri stelisti sunt dinamovisti, rapidisti etc. dar cum numai Steaua ajunge in Europa asta e mai multi pentru noi: Tot ce vreau sa-ti explic e ca ai dat cu bata in balta si neai improscat pe toti si pe tine!! numai bine din Spania!

 

Auzi baietzash autor ... vezi ca ai cam dat-o rau cu batu'-n balta ... sa te citez ? uite ce tampenii poti tu sa debitezi : "In nici un caz nu m-am referit la meseriile celor care au plecat sa munceasca si termenul de "capsunari" este folosit generic pentru toti cei muncesc in strainatate." Am dat copy paste la ce ai scris ca sa nu spuna nimeni ca inventez. Toti cei care muncesc in strainatate sunt capsunari zici tu ... si este un termen generic cica. Termen generic pentru cine ? pentru analfabeti ca Jiji probabil .. si la ce tampenii ai putut debita inclin sa cred ca esti si tu de-al lui. Auzi da' Lucian Bute nu e capsunar ? Lucreaza si el in strainatate, in Canada chiar. Asta doar ca sa-ti dau un exemplu .. nu vorbesc de cei care de exemplu isi fac un doctorat in strainatate, sau care au firme de constructii sau care lucreaza in McDonalds ... din cea ce scrii tu rezulta ca toti astia suntem capsunari. Si se mai mira lumea ca plecam din tara ... ce sa facem in tara aia? Prin cea ce ai spus ne-ai desconsiderat pe toti astia care suntem in afara , fie culegand capsuni fie fiind profesori. Iti permiti cam multe tinere autor... Securistii ziceau despre astia fugiti pe afara ca sunt tradatori de neam, acum s-au transformat in capsunari ... e o versiune mai "light" se pare ...

 

Iti urez multa bafta si sper sa nu te mai lase lumea sa scrii tampenii ... poti sa le gandesti cat vrei, dar nu le scrie. pentru o chestie de genul asta, de ai fi aici te-as da in judecata sa-mi platesti daune morale. Si pe deasupra si o mama de bataie, ca bonus nu alta. Hai ca ma intorc la "culesu'" meu de capsuni ca merita mai mult decat sa-i explic unui infumurat ca e dobitoc. Cand vin prin tara iti aduc si-o plasa de capsuni. Multa bafta !

 

Numai bine din USA de la un doctorat "la capsuni".

 

Forza Steaua !

micodo20.06.2007 11:03

Bai idiotilor, bai terminatilor, bai frustratilor, de unde atata basicare cand este folosit termenul de capsunar?!. Mai, hipno, Cosmin si altii, voi stiti ce tip de om defineste termenul de ''capsunar''?. Bai, mintzilor inguste, poti sa ai facultate, masterate si premii nobel, sa lucrezi la Microsoft, si totusi sa te incadrezi foarte bine in categoria capsunarilor!. Totodata, poti sa culegi capsuni toata viata si sa n-ai nimic de-a face cu lumea capsunarilor.

Pentru ca sa va luminez, ''Capsunar'' este un termen specific, amatorilor de kitsh, autografe, seminte, mici, bere si manele, etc. Termenul se refera la cei care gandesc ca un capsunar, nu la munca respectiva . Activitatea de agricultor, gunoier sau vidanjor mi se pare la fel de onorabila ca oricare alta. Termenul de capsunar nu jigneste munca in sine ci anumite ''calitati'' si valori ale majoritatii prestatorilor in bransa. Echiar asa de greu?!

 

Si nu inteleg de unde atata ofuscare? va regasiti printre ei?. Oare nu pe buna dreptate lumea ii catalogheaza asa? nu asa arata 80% dintre emigranti?

Cand occidentalii ne fac milogi, oare gresesc?. Pe unde m-am dus in Europa, oamenii ma faceau tigan! de ce sa ma supar daca majoritatea romanilor i-au terorizat?

Totul se rezuma la proportii!. In orice categorie sociala, nationala, politica, daca iese in evidanta o anumita caracteristica, atunci v-or fi catalogati cu eticheta respectiva.

Gaborilor li s-a pus eticheta de inculti, prosti, animale, dar un gabor destept, niciodata nu o sa supere pentru asta si nici nu o sa incerce sa dezminta.

 

Eu am lucrat cativa ani in paza. Toata lumea ne eticheteaza cu termenul de ''pandar'' si nu datorita activitatii ci datorita ciumpalacilor care lucreaza in paza. Termenul de ''pandar'' e usor jignitor si defineste aceea specie de agen-paza balbait, limitat, obosit, plictisit, nemaleabil, imprastiat, amator de manele. Oare nu asa arata majoritatea paznicilor?. Eu le dadeam dreptate celor care ne catalogau ''pandari'', pentru ca vedeam foarte bine cu ce specimene limitate lucrez. Insusi eu ii denumeam ''pandari'' spre nemultumirea lor, care, imi reprosau ''Dar tu unde lucrezi''?. Raspunsul meu era: eu vreau sa fiu si sa-mi fac treaba ca un operator de servicii de securitate nu ca un pandar. Bineinteles ca ei nu intelegeau nimic!.

Voi ati inteles ceva din ce v-am zis eu!??

benzina20.06.2007 11:39
Bai idiotilor, bai terminatilor, bai frustratilor, de unde atata basicare cand este folosit termenul de capsunar?!. Mai, hipno, Cosmin si altii, voi stiti ce tip de om defineste termenul de ''capsunar''?. Bai, mintzilor inguste, poti sa ai facultate, masterate si premii nobel, sa lucrezi la Microsoft, si totusi sa te incadrezi foarte bine in categoria capsunarilor!. Totodata, poti sa culegi capsuni toata viata si sa n-ai nimic de-a face cu lumea capsunarilor.

Pentru ca sa va luminez, ''Capsunar'' este un termen specific, amatorilor de kitsh, autografe, seminte, mici, bere si manele, etc. Termenul se refera la cei care gandesc ca un capsunar, nu la munca respectiva . Activitatea de agricultor, gunoier sau vidanjor mi se pare la fel de onorabila ca oricare alta. Termenul de capsunar nu jigneste munca in sine ci anumite ''calitati'' si valori ale majoritatii prestatorilor in bransa. Echiar asa de greu?!

 

Si nu inteleg de unde atata ofuscare? va regasiti printre ei?. Oare nu pe buna dreptate lumea ii catalogheaza asa? nu asa arata 80% dintre emigranti?

Cand occidentalii ne fac milogi, oare gresesc?. Pe unde m-am dus in Europa, oamenii ma faceau tigan! de ce sa ma supar daca majoritatea romanilor i-au terorizat?

Totul se rezuma la proportii!. In orice categorie sociala, nationala, politica, daca iese in evidanta o anumita caracteristica, atunci v-or fi catalogati cu eticheta respectiva.

Gaborilor li s-a pus eticheta de inculti, prosti, animale, dar un gabor destept, niciodata nu o sa supere pentru asta si nici nu o sa incerce sa dezminta.

 

Eu am lucrat cativa ani in paza. Toata lumea ne eticheteaza cu termenul de ''pandar'' si nu datorita activitatii ci datorita ciumpalacilor care lucreaza in paza. Termenul de ''pandar'' e usor jignitor si defineste aceea specie de agen-paza balbait, limitat, obosit, plictisit, nemaleabil, imprastiat, amator de manele. Oare nu asa arata majoritatea paznicilor?. Eu le dadeam dreptate celor care ne catalogau ''pandari'', pentru ca vedeam foarte bine cu ce specimene limitate lucrez. Insusi eu ii denumeam ''pandari'' spre nemultumirea lor, care, imi reprosau ''Dar tu unde lucrezi''?. Raspunsul meu era: eu vreau sa fiu si sa-mi fac treaba ca un operator de servicii de securitate nu ca un pandar. Bineinteles ca ei nu intelegeau nimic!.

Voi ati inteles ceva din ce v-am zis eu!??

da ...am inteles...TU ESTI PANDAR SEF ! ! ! !

«12»