Nopțile albe și efortul uriaș pentru organizarea petrecerii de aniversare a 60 de ani de Stelism au atins punctul culminant joi searã, când unele detalii nu erau încã puse la punct.
Dovadã a faptului cã cineva de acolo sus ne iubește, toate problemele tehnice au fost rezolvate pãnã la ora de începere a evenimentului, însã programul stabilit a fost dat peste cap de exuberanța celor prezenți la vederea invitaților care soseau în mijlocul acestora.
Lista marilor steliști care au confirmat prezența a suferit multe modificãri în ultimele zile. În cele din urmã, au luat parte Gheorghe Hagi, Gabi "Pele" Balint, Ilie Dumitrescu, judokana Alina Dumitru, președintele HC Steaua, Cristian Cârlan, Mirel Rãdoi și scriitorul-redactor la FCSTEAUA.RO, Constantin Ardeleanu.
Atmosfera din salã a fost incendiarã, iar scandarea preferatã "ole, ole, 60 de ani de glorie". Invitații au putut face fațã cu greu asaltului doritorilor de poze și autografe, și au rãsplãtit cãldura cu care au fost primiți prin mulțumirile adresate de pe scenã.
Spre miezul nopții, petrecerea s-a mutat în strada, pe Calea Plevnei. Torțele, fumigenele și cântecele au mobilizat dispozitive impresionante de Jandarmerie și Poliție, însã totul a decurs fãrã probleme majore. Întoarcerea în salã a fost însoțitã de artificii, scandãri și o nebunie generalã pe ritmuri de Prodigy, Metallica sau... Cãtãlin Crișan.
Una peste alta, o noapte de neuitat, o sãrbãtoare fãcutã posibilã de eforturile comune ale Asociației Independente a Suporterilor Steliști și ale celor douã peluze steliste.
La mulți ani, Steaua ! Suntem mereu cu voi !
