_becali _george apare ZILNIC la stirile sportive de pe toate canalele de televiziune din Romania.
De ce?
Pentru ca mereu are cate o "bomba" de anuntat.
Daca ar spune doar banalitati, reporterii rupti de foame, care alearga dupa senzational nu ar avea ce insera in stirile sporive.
Asa ca _becali a inteles ce are de facut pentru ca imaginea sa sa fie transmisa zilnic la TV, si asta gratis!
Totul tine de a da reporterilor stiri senzationale.
Asa au aparut "ofertele" pentru Mirel Radoi de 10 milioane de euro.
Asa a fost cotat Banel Nicolita la 20 milioane de euro.
Acum cumparam jucatori argentinieni de 25 milioane de dolari (bucata, ha, ha).
Toate televiziunile, ziarele, posturile de radio, vorbesc despre asta.
_becali acapareaza 90% din spatiile stirilor sportive.
Daca faza cu ofertele de zeci de milioane de euro pentru jucatorii stelisti nu o mai poate folosi, acum a trecut la "cumpararea" lor.
Si la final o sa avem jucatori liberi de contract care vor semna cu Steaua, sau tinere talente precum Cosmin Contra, adusi la echipa (dupa ce Ogararu a fost vandut...).