FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jiul Petrosani - STEAUA

«12»
fcsteaua.ro23.05.2007 12:15

Finalul sezonului 2006/2007!

 

 

 

Miercuri, 23 mai 2007, in ultima etapa a Ligii I, Steaua intalneste la Petrosani, o echipa retrogradata de mult in Liga II, pe Jiul Petrosani.

 

 

 

Meciul va incepe la ora 17.00 si va fi transmis in direct de Kanal D.

 

 

 

Steaua isi permite si un egal in acest meci pentru a-si indeplini obiectivul (locul 2). Cu o etapa inainte de final, Steaua are 68 de puncte, fata de cele 66 ale principalei urmaritoare, CFR Cluj. Insa ar fi rusions pentru elevii lui Oli sa nu castige in fata unei echipe retrogradate.

 

 

 

Steaua vine dupa o serie impresionanta de 7 victorii consecutive care au facut sa fie remontanta diferenta de 8 puncte care o despartea la un moment dat de CFR Cluj. Ultima victorie pe aceasta lista este cea de sambata din Ghencea (1-0 impotriva Pandurilor din Targu-Jiu). De asemenea a fost adusa la cote mai normale diferenta fata de prima pozitie (8 puncte).

 

 

 

In meciul tur, Steaua a invins Jiul in Templul Fotbalului Romanesc cu 3-0.

 

 

 

Echipa probabila : Cernea - B. Nicolita, Baciu, Goian, P. Marin - Croitoru, Lovin, Paraschiv, Cristocea - Badea, Iacob.

 

 

 

Hai Steaua spre Champions League !

 

 

 

Catalin Nastase

 

 

Dragoshel23.05.2007 12:19

Suntem "la un pas" de a terminat acest an pe locul 2 si la inca un pas de Cl, unde sper sa ajungem mai departe ca anul trecut.

steaua_cristian23.05.2007 12:43

1-4-3-2 cea mai proasta formula daca ma intrebi

RobYnho23.05.2007 12:58

E un 4-4-2 clasic:P...cu Croitoru pe dreapta si Cristocea pe flancu stang.

w3bmaster23.05.2007 13:31

Sper sa nu fie inca un meci "la rezultat" ca m-am saturat vreau sa vad fotbal

florin_b_*23.05.2007 13:32

Trebuie rezolvat meciul din prima repriza...un 2-0 la pauza ar taia aripile (care mai sunt) echipei jiului si nu ar aduce presiunea pe umerii jucatorilor nostri.

vasilestelistul23.05.2007 13:33

ESTE UN MECI PE CARE AR TERBUI SA-L TRANSAM REPEDE SI SA TERMINAM PE LOCUL 2 SI SA NE CALIFICAM IN GRUPELE UEFA Champions League ,IN CARE SPER ca VOM FACE O FIGURA FRUMOASA

 

 

 

 

 

 

FORZAAAAAAAAAAAAAAAAA fularsteaua2fularsteaua2fularsteaua2fularsteaua2fularsteaua2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

shack3r23.05.2007 13:39

Sincer,prefer sa jucam in UEFA cu un antrenor competent.Sa vedeti acum meci.Am ajuns sa ma uit la meciurile Stelei doar de dragul numelui ,,Steaua''.Pentru Steaua mai simt ceva doar cand il vad pe Elton in teren,imi aduc aminte de echipa de acum cativa ani care juca cel mai spectaculos fotbal.Chiar ma intrebam cand eram mic daca ,,vitezistii" au inventat pasele cu calcaiul,deoarece numai la ei vedeam asa ceva.Atunci mi se parea firesc sa joace cu calcaiul,acum mi se ,,salta inima de bucurie" cand mai dau si jucatorii Stelei din an in Paste cu calcaiul,din pacate...:(

M.P23.05.2007 14:13

Am o rugaminte ... daca inregistreaza cineva meciul asta, rog sa`l puna pe tracker sa`l poata lua si aia care muncesc (cei ca mine) ... Merci mult .. Forza Steaua .. Mandru ca sunt stelist

ros-albastru4ever23.05.2007 14:17

Sa va vad p cei care il mai injurati p Banel.Ce a scos mingea aia frateee!!!!Era gol 100%...bine Baneleeeee!!!

White_R23.05.2007 14:17

Cel mai bun lucru facut de Banel in campionatu asta....

florin_b_*23.05.2007 14:18
Am o rugaminte ... daca inregistreaza cineva meciul asta, rog sa`l puna pe tracker sa`l poata lua si aia care muncesc (cei ca mine) ... Merci mult .. Forza Steaua .. Mandru ca sunt stelist

 

 

OCAZIE IMENSA Jiul!!! Bicfalvi centreaza in careu, Goian se incurca cu Cernea, un atacant al Jiului reia spre poarta goala, dar Nicolita salveaza printr-o foarfeca de pe linie!!!

 

 

NU VA UITATI LA MECI!!! Va faceti nervi degeaba!!!

Addy_G23.05.2007 14:21

Incredibila interventia lui Nicolita ... absolut incredibila ! Cand am vazut gafa lui Goian ..... gata am zis ca e 1-0 pentru Jiul. A riscat o entorsa , dar uite ca ne-a salvat . Ne-am gasit fundas dreapta . Nu ne mai trebuie Saban sau Basta .

Dragoshel23.05.2007 14:22

Pana acum nu jucam nimic, s avedem de acum in colo.

Goian este in plus pe teren.

 

Ceahlau 1-0 cainii.

CFR Cluj 1-0 faru Constanta

Flaviu8623.05.2007 14:23

bine Baneleeeeee!!!!!!!!!!!

acuma ai putea da un gol la poarta cealalta!

saracu Goian ii deja in vacanta

 

forza Ceahlaul :twisted:

White_R23.05.2007 14:26

Daca esti neutru si obiectiv ai zice ca e un derby ,se joaca pe contre ,echilibrat, singura problema e ca Jiul sunt pe ultimul loc ....

ros-albastru4ever23.05.2007 14:26

Gol anulat la Cluj...ce-am scapat....

Flaviu8623.05.2007 14:29

gol anulat la Cluj!

florin_b_*23.05.2007 14:34

Iar vom da gol din penalty...RUSINE Olaroiu..RUSINE ECHIPEI!!!

White_R23.05.2007 14:35

Bine ca nu a vazut arbitru ca inainte de faultul lu Iacob Goian era faultat

White_R23.05.2007 14:38

Badea e chiar idito ,in fiecare meci e in 30 de offsiduri

Flaviu8623.05.2007 14:39

baietzi! nu va stresati prea tare ca va creste tensiunea! oricum castigam!! gooooooooooooooooooooooooooooooooooool

 

 

bravo Victoras

national-prostii satului 1-0 :twisted:

Dragoshel23.05.2007 14:40

ggggggggggoooooooooooooooooooooooooolllllllllllll iacccoooooobbb, incepe sa isi revina asta:))

ros-albastru4ever23.05.2007 14:40

Gooooooooooooooooool Iacooobbbb!!!!Gata,suntem in Ligaaaaa spre cl steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

White_R23.05.2007 14:40

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!!!

Trebuie sa dea macar 2 goluri sa fim siguri de locul 2 pentru ca joaca Baciu si Goian e rupt

«12»