Cyril Thereau un jucatof rasat si de un extraordinar bun simtz ! Atat jucatorul Thereau,cat si omul Thereau va fi vesnic in inima mea si ma voi mandri totdeauna ca aimbracat tricoul Stelei !!!!
Cyril Thereau un jucatof rasat si de un extraordinar bun simtz ! Atat jucatorul Thereau,cat si omul Thereau va fi vesnic in inima mea si ma voi mandri totdeauna ca aimbracat tricoul Stelei !!!!
deja nu ma mai mira declaratiile lui Becali. manifesta aceeasi grandomanie dusa la extrem ca si varul Ion zis giovanni acum cativa ani. se va potoli si asta la fel ca si ala. auzi tu, cica eu nu sustin Steaua il sustin pe Becali sau pe Gigel Coman. hai sa fim seriosi, e dus cu pluta.
Fotbalul nu poate exista fara suporteri.O echipa mare are si suporteri numerosi.Becali,aceasta facatura de lup in haina de oaie era un nimeni ca imagine si chiar financiar cand a cumparat echipa noastra aproape pe gratis.Publicul asigura imaginea,vinde biletele si asigura audienta din pacate chiar si a persoanelor rau famate.Fotbalul fara spectatori ar ajunge la fel ca rugbiul in Romania adica in faliment.Becali acum cativa ani inca se mai imprumuta pe la camatari iar acum si-a tras palat iar afacerile i-au inflorit,a intrat si in politica tot pe spatele suporterilor.Aveam sa va trimit niste poze cu palatul ciobanului dar nu stiu cum sa fac.
-Steaua din ziua de azi nu e Steaua pe care o stim si ne'o dorim cu totii.
-Steaua de acum e un fel de jucarie Lego pentru cioban, face ce vrea din Steaua noastra si acest lucru doare.
-Gigi nu va ajunge niciodata presedinte, pentru ca lumea vede ce face el la Steaua, oamenii simplii se gandesc ca asa ar face si daca ar fi presedinte.
-Gigi ar trebui sa stii ca banii tai nu pot cumpara totul, banii nu pot cumpara dragostea noastra fata de aceasta echipa cu nume divin: Steaua
-Degeaba aduci 40 de martaloci in tribune ca sa ne faca sa tacem, gandeste'te ca noi suntem cateva mii la fiecare meci din Templu si nu numai.
-Cand l-ai dat afara pe MM ai aratat slabiciune si ai demonstrat ca nu esti "mare conducator", practic de aici a inceput si decaderea ta, MM era cel ce tinea echipa in viata, el stia cum sa face performanta, tu esti un agarici, un paduche.
-O sa ma mai urc o data cu picioarele pe masina aia scumpa a ta, doar de dragul distractiei, o voi "calca in picioare" gandidu-ma ca esti tu in locul ei.
steaua_ro
1. nu este vorba de nicio teorie adusa de mine. Nu sunt om de stiinta ci doar suporter al Stelei.
2. ai luat din text o idee care era raportat la suporteri si ai dus-o intr-un loc unde eu nu mi-am propus sa ajung si nici nu am vrut sa dezbat. Eu am opus doar ideea de echipa a jucatorilor la ideea de echipa a fostelor glorii care traiesc mereu prin dragostea suporterilor. Adevarat este ca Elton si Thereau vor pleca si ei dar DOUA sunt elementele esentiale:
A. Suporterii ii doresc la echipa (si pe buna drteptate pentru ca sunt valorosi), iar un tip care tot promite investitii si performante vrea ca sa-i vanda).
B. Elton si Thereau, prin mentinerea acestora in lotul stelist au sansa sa "devina Steaua". Adica sa se integreze in grupul select al fostelor glorii. Plecand de la aceste idei nu as dori ca sa-mi fie rastalmacite cuvintele si nici sa mi se "puna" in carca teorii pe care nu le prezint.
3. la fel cum o echipa nationala este a tuturor suporterilor, la fel echipa Steaua apartine tuturor stelistilor. Ideea ca Steaua apartine in clipa de fata unor actionari sau finantatori ma face sa rad si sa ma gandesc daca nu cumva esti mai putin informat despre cum functioneaza un club de fotbal (nu vreau sa fiu rau deloc). In clipa de fata d-l Becali NU POSEDA Steaua ci doar jucatori ai acesteia, fotbalisti pe care-i plateste. Steaua reprezinta trofee, locatii, stadionul, cupe, IMAGINEA, performante care nu tin de finantatorul din Pipera. Mare atentie la argumentele pe care le aduci. Analogia facuta de mine cu Nationala Germaniei din 1994 are rolul de a arata RESPECTUL fata de sustinatori. Daca as face o confuzie asa cum precizezi tu, probabil ar trebui sa trag concluzia ca doar la nivel de echipa nationala sau poate doar in Germania ar trebui sa existe astfel de gesturi de onoare si acest tip de respect...
4. De acord cu tine (si in privinta educarii suporterilor) in ceea ce priveste situatia lui Elton si Thereau.
Noroc
P.S. Oricum, eu iti urez bine ai venit pe site-ul nostru. Observ ca esti mai nou.
ITI MULTUMESC PENTRU URARE!
1. NO COMENT!
2.
A. SUPORTERII II DORESC INTRADEVAR LA ECHIPA , CAT DESPRE Becali CA DE EL E VORBA, EU CRED CA CE A PROMIS A CAM REALIZAT. SA AMINTESC DOAR DE GAZON , TABELA , LOT DE 25 DE JUCATORI DE VALORI RELATIV APROPIATE, ... SUNT SI NISTE MICI EXCEPTII , DAR ASTA E NU POT FI TOTI DE ECHIPA NATIONALA ! NU CRED CA VA II VA VINDE PE Elton SI Thereau PENTRU CA DACA VROIA SA-I VANDA INTR-ADEVAR , II VINDEA PANA ACUM! ASTA ESTE O DEZINFORMARE INTENTIONATA A PRESEI. O SA VEZI CA IN URMATORUL INTERVIU O SA SPUNA CA NU-I VINDE . CUM SA IL VANDA DE EX. PE Elton CAND A SPUS CA NU Elton TREBUIE SA SE MULEZE DUPA JOCUL Stelei , CI Steaua DUPA Elton ! SI " Elton ESTE UN JUCATOR EXTRAORDINAR "
B. EI SUNT SUNT DEJA Steaua ASA CUM SI Hagi FACE PARTE DIN GRUPUL SELECT AL FOSTELOR GLORII DE LA Real Madrid SAU Barcelona UNDE A JUCAT DESTUL DE PUTIN!
3. AICI NU VREAU SA TE CONTRAZIC , DESI SE POT DISCUTA ANUMITE LUCRURI , INSA UN LUCRU ESTE CERT : RESPECTUL TREBUIE SA FIE RECIPROC.
PS :
FELICITARI PENTRU ACEST SIT , ESTE CEL MAI TARE SIT DESPRE Steaua!!!
CU ATITUDINA ANTI-Becali NU SUNT DE ACORD !!!
SUNT OAMENI SI DIN GRUPUL SELECT AL FOSTELOR GLORII SI JUCATORI ACTUALI DE LA Steaua CARE NU SUNT DE ACORD CU ATITUDINEA GALERIEI VIZAVI DE Gigi Becali !
FI-TI ECHIDISTANTI SI VEDETI SI PARTEA PLINA A PAHARULUI !
VA DORESC SA DEVENITI SIT-UL TUTUROR STELISTILOR , NU NUMAI AL CELOR DIN GALERIE. BAFTA!
Nu mai abuza de Caps Lock. Moderatorii
Referitor la sportul rege, Steaua este o acumulare de valoare cvasipermanenta si in timp (60 de ani). Nucleul dur al acestei acumulari este fondul comercial (goodwill) pe care unii specialisti il mai numesc plus de valoare. El este, in primul rand, istoria capitalizata a jucatorilor si antrenorilor legendari. Suporterii au si ei o contributie majora. De foarte multe ori pozitiva. Sunt bine cunoscute atasamentul si sufletul suporterilor la Liverpool si Mancester, Milan si Torino, Barcelona si Madrid...Da, da, trebuie sa fim mandri! Atmosfera de pe Ghencea se apropie in dese situatii de locatiile amintite anterior. Trebuie sa recunoastem, exista o marja de progres si ar trebui sa o asimilam in anii care urmeaza. Unde sunt patronii si finantatorii? Uneori sunt si ei generatori de fond comercial. Al nostru (?!) a fost o vreme cand il catalogam in aceasta postura. Din pacate pentru noi, si-a dat arama pe fata! A devenit, mai ales in ultimul an, un consumator de fond comercial, de plus de valoare. A reusit performanta sa reprezinte un "badwill". Ca de obicei, articolul tau, Catalin, este foarte bun. Te-ai gandit vreodata sa scrii o carte despre istoria Stelei, in viziunea mai mult sau mai putin romantata a unui suporter cu un mare suflet si talent? Mandru ca sunt stelist!
SE PARE TOTUSI CA Steaua NU ARE NIMIC IMPOTRIVA JUCATORILOR STRAINI . SCRIE IN PROSPORT.RO CA "Steaua e pe urmele unui fundaș de la Levante " - "Rubiales ar putea semna luni pentru Steaua București. Românii îi oferã un contract foarte avantajos din punct de vedere economic fundașului stânga "
SE PARE TOTUSI CA Steaua NU ARE NIMIC IMPOTRIVA JUCATORILOR STRAINI . SCRIE IN PROSPORT.RO CA "Steaua e pe urmele unui fundaș de la Levante " - "Rubiales ar putea semna luni pentru Steaua București. Românii îi oferã un contract foarte avantajos din punct de vedere economic fundașului stânga "
sincer cred ca e tzeapa stirea , unu are 30 de ani , joaca pe un post acoperit deja , fundas stanga , nu este considerat tehnic ci doar bataios , si nici nu are prea multe meciuri la activ
Fain articol Steaua are TRADI1IONE, are glorie dak si marele anti-stelist Lucescu a ziss dupa meciu lor de la Bistrita a ziss asa cewa de Steaua : CAND 1 echipa ARE IN SPATE TRADITIE,CONDUCATOR,SPIRIT DE INVINGATOR e logic sa se califice sau sa fie cat mai in fata sau asa ceva,Steaua e ca Brazilia sau ca Real Madrid nu poti luat tot timpul cupe ca asta e peste tot da avand o TRADI1IONE te ajuta fff mooooolt dak Steaua nu avea in spate TRADI1IA,TRECUTUL GLORIOS sunt 99% convins ca locu 2 sau poate kiar 3 erau pierdute
fularsteau2 steagsimplu steagcruce2
Thereau,BAIATULE,ESTI UN JUCATOR DE CALITATE SI UN SUFLETIST!JOS PALARIA IN FATA TA!
mi-ai demonstrat,inca o data,ca esti un tip de caracter,pacat ca nu sunt toti ca tine si ca Dica!pacat ca ai ajuns la Steaua in era oierului!pacat,mare pacat,acest cioban incult nici macar nu va intelege declaratia acestui baiat!
referitor la declaratii cretinoide ale oierului,pe cuvint daca pot sa m-ai spun ceva!aceasta fiinta abjecta,care se presupune ca face parte din lantul trofic din partea superioara (sincer,l-as cauta pe la amibe,parameci,daca nu si mult mai jos!),dupa cum spuneam,acest respirator biped imi provoaca repulsie totala!neuronul sau e alterat rau de tot din moment ce nu-si da seama ca trece dint timpenie in timpenie!
2 milioane din cele 12 profit (Ogararu+CL).... asta ca sa o lasam mai moale cu Gigi finatatoru'
2 milioane din cele 12 profit (Ogararu+CL).... asta ca sa o lasam mai moale cu Gigi finatatoru'
corect frate,bine zis dar s-ar putea sa fie si mai mult.Daca punem la socoteala punem la socoteala banii care-i iei pentru participare in grupe+vanzari de bilete+drepturi TV+banii pe Ogararu se aduna vreo 17 curati-2 cheltuite=15 profit. n-ai vazut cum ia foc JIJIcand i se zice de profit?!
Bv Cataline ador articolele tale,stiu ca nu te incalzeste cu nimik,dar o spun pentru ca am un mare respect pentru articolele tale,si probabil ca dak u ai fi fost in locul lui Corsicanu la Fanatik ai fi reprezentat mai demn spiritul stelist si ai fi explicat clar ce inseamna motto-ul''intotdeauna superiori'',pacat ca nu esti la o publicatie sportiva de anvergura,dar e si greu s afi acolo pentru ca trebe s afi obiectiv,si eu am incercat dar nu as putea sa fiu obiectiv cand io tin cu un singur nume de legenda Steaua Bucuresti,Becali va pleca mai devreme sau mai tarziu,va dati seama ca dak prin absurd ciobanu ajungea presedinte si se stie ca dak esti presedinte trebe sa renunti la partid si normal ar fi trebuit sa renunte si al Steaua sa o conduca,probabil ca l-ar fi lasat pe gibonul Virgil la conducere,sau dak cumva nu conducea cum iy placea lui si lua sa zicem din greseala niste jucatori buni,s-ar fi implicat la echipa si ar fi fost suspendat:))),dar el cu spiritul sau de dicatator ar fi vrut s adizolve Parlamentul,sa modifice Constitutia,ce sa mai zic e PENIBIL...
.........nu este adevarat ca jucatorii reprezinta echipa....jucatorii vin si pleaca....dar suporterii raman....inima mea apartine Stelei....... spre cl ![]()