Miodrag Belodedici a rãspuns pozitiv invitației noastre și s-a întâlnit astãzi, 12 Mai, cu o parte din membrii Asociației Independente a Suporterilor Steliști.
Discuțiile au avut loc într-un cadru informal, și subiectele au tratat Steaua de altã datã, situația de astãzi a clubului, suporterii dar și fotbalul în general.
Cu toții ne-am întors acasã emoționați și mândri cã am putut da mâna și vorbi cu o legendã a clubului nostru.
Belo va rãmâne pe veci în istoria fotbalului, cucerind Cupa Campionilor Europeni atât cu Steaua București cât și cu Crvena Zvezda Belgrad și aducându-și aportul la multe din victoriile de rãsunet ale Naționalei României.
La sfârșitul întâlnirii, acesta a semnat formularul prin care devine membru onorific AISS și ne-a asigurat de implicarea viitoare în proiectele Asociației, în limita timpului disponibil.
Respect Belo ! Ne faci mândri cã suntem steliști !
