FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Saptamana stelista nr.24

«12»
lucian10012.05.2007 18:20
CICA AM FOST LA PESCUIT SI AM PRINS PESTISORUL DE AUR TREBUIA SA-MI PUN O DORINTA CA SA MI SE INDEPLINESCA SI IATA CARE A FOST :

 

SA DISPARA HULIGANI,SMECHERI SI BAIETI DE CARTIER DE PE STADIOANE CA EI SUNT CU ADEVARAT MIZERIA FOTBALULUI ROMANESC (TWEETY)NU Becali

La partea cu huliganii ai dreptate, dar cine sa ii puna la punct, niste jandarmi care au aceeasi problema, lipsa de creier? Daca nu te-ai convins inca de specimenul jalnic numit Becali inseamna ca si tu ai aceeasi problema.

x-man270212.05.2007 18:22
Prietene Stelist

Este parerea ta si o respect. Dar de ce crezi ca Becali inseamna mai mult pentru Steaua decat Galeria Stelei?

Ce a facut Becali, a facut pentru el! Exclusiv pentru a iesi el in fata, nu Steaua! Ce face Galeria Stelei face absolut dezinteresat pentru Steaua.

Ce crezi tu ca e mai demn de admirat? Unul care se chinuie pentru propria imagine? Sau unii care pun Steaua inaintea imaginii proprii?

 

Becali? Becali e un nimeni la Steaua si asa va ramane mereu problema a fost alta de ce sa ne luam de el cand ne putem rezolva noi problemele cu comportamentul mai intai si apoi il judecam pe acest nimeni .de ce e un necunoscut pentru mine Becali? pentru ca in ciuda insistentelor lui de a creste in sondaje eu il consider un bun conducator in fotbal si atat.vinovati sunt cei cel asculta cei dau atentie sa fim seriosi Steaua nu e Becali si nici invers Steaua E ECHIPA DE CARE m-am "INDRAGOSTIT" si sufar cand vad unde sa ajuns si cine sunt asa zisi suporterii ei.

 

pentru mine Steaua e tot .

CE NE POATE FACE Becali ?DACA NU I-AM DA ATENTIE SI NU L-AM VOTA AR MAI FII CELEBRU NUUUU

NOI IL FACEM CELEBRU

bodanelu12.05.2007 18:33

pai tu x-man il faci celebru, impreuna cu cei care-l sustineti, cei ca voi care va uitati la emisiunile unde e el invitat.

 

am spus-o si o mai spun, se pare ca nu intelegeti. El s-a PROSTITUAT pentru bani si voturi.

si o prostituata trebuie tratata ca atare!

x-man270212.05.2007 18:50

INCA CEVA

 

Steaua NU AJUNGEA AICI (SI MA REFER LA PERFORMANTELE DIN TRECUT SI SA ZICEM PREZENT)DACA NU ERAU SUPORTERI multe din meciurile castigate acasa ni se datoreaza noua si nimeni nu contesta asta dar ce am vrut sa zic eu este ca Becali ar trebui ignorat cand il vedeti la TV schimbati canalul de ce sa nu putem profita de bani lui ?cand va deveni una cu marile glorii ale Stelei(nu cred ca se va intampla dar cine stie)atunci acordatii toata atentia pana atunci Becali = 0

HAIDETI SA NE BUCURAM DE FAPTUL CA REPREZENTAM O ASA ECHIPA MARE IN INIMILE NOASTRE SI DINCOLO

 

bodanelu NU EU IL FAC CELEBRU ASTA CA SA STII DAR DEGEABA

DanStan12.05.2007 19:30

Nu prea poate fi ignorat dintr-un motiv foarte simplu : se implica in absolut tot ce inseamna Steaua. Apare in presa un zvon ? Inteviu cu Becali. Jucam un meci ? Interviuri cu Becali. Vine sau pleaca un jucator ? Megainterviuri cu Becali. Si nu oricum : eu am facut, eu am hotarat, eu sunt cel mai tare din parcare. Nu poate sa se abtina ? Plus ca se ia in serios. Chiar vrea sa hotarasca totul. Si cum habar n-are despre o gramada de lucruri legate de fotbal calca in strachini la greu. Si incerca sa-si compenseze nestiinta laudandu-se cu mari realizari de genul locului 2 obtinut cu un pret mult mai mare decat simpla aducere a unor jucatori si a unui antrenor. Sa nu mai vorbim despre Becali ? OK. Cand Becali isi va vedea de afaceri si de politica atunci chiar nu vom mai avea ce vorbi despre el. Si nici macar nu e necesar sa renunte la implicarea in club. E suficient sa nu se mai bage in fata ori de cate ori se vorbeste de Steaua.

Astristul12.05.2007 19:52

Un articol extraordinar, care a expus faptele exact cum s-au petrecut saptamana asta. Totusi nu sunt de acord cu ce ai spus la sfarsit cu Hagi. Nu, nu l-as vrea antrenor, pentru ca asta ar insemna ca sa ne transformam intr-o echipa de pluton. In momentul asta, oricat de ZERO mi se pare mie Zer0laroiu, Oli e cu vreo 5 clase peste Hagi ca antrenor. Cel mai bine pentru Hagi ar fi sa inceapa de jos, din Liga a 3-a sau Liga a 2-a! Asa, el a inceput direct cu cea mai mare functie de antrenor, adica Selectionerul echipei nationale. Cu munca si rabdare se ajunge departe, nu cu tortul direct pe farfurie!

FORZA Steaua !!! steagcruce2

felix4you200212.05.2007 21:43

@ Astristul

 

nu sunt deloc un fan al lui Jiji .... ba din contra. insa ati uitat un aspect important referitor la el si Steaua : este singurul finantator care a bagat singur bani intr-un club mare (cit 7-8 la un loc la Dinamo) si a avut si performante in europa in ultimii ani. acolo se vede adevarata valoare a unui club romanesc ... in EUROPA FOTBALISTICA. un club care castiga 10 campionate interne, chiar la peste 20 de puncte de cea de-a doua clasata, este un NIMIC daca nu-si demonstreaza valoarea in europa. ASA CUM A FACUT Steaua DE ATITIA ANI INCOACE.

vorbesti de echipa de pluton ...exact asta ar fi fost Steaua in acest moment daca nu existau banii lui Becali, sau poate chiar mai rau.

cit ii priveste pe suporterii care acum se organizeaza in nustiu ce asociatie .... ii intreb ce asociatie faceau daca nu erau banii lui Becali, si Steaua era o echipa de pluton ? poate infiintau asociatia stelistilor grasi, umflati de bere datorita esecurilor echipei Steaua :lol: :-P

bodanelu12.05.2007 21:49

@felix care bani? demonstreaza-mi ca Becali e pe minus si eu te cred.

nu mai ziceti ca Becali e marele salvator al Stelei, ca nu e nimeni ca el. pur si simplu a investit la Steaua pentru imagine si atat.

in ani 90 cand am avut 3 calificari la rand in grupele CL erau bani lu` Becali?

prefer o Stea in pluton, dar curata, nemanjita decat una cu Becali in primplan.

cat despre asociatie, ma faci sa rad. se vede ca nu esti suporter al Stelei, ci doar al ciobanului.

dupa tine, ce inseamna a fi stelist? sti ce se sarbatoreste la 7 iunie? :D

amoroso_mail12.05.2007 22:01

Ba din cate stiu eu asociatia independenta a suporterilor stelisti nu a fost facut din banii lu Becali .

bodanelu12.05.2007 22:23

de acea ii si zice asociatia INDEPENDENTA

SSK12.05.2007 22:23
carei faza cu manifestu anti Becali?? e ceva organizat de AISS sau e initziativa altcuiva??

 

Nu, nu ne apartine ideea manifestului. Cativa membri ai AISS vor distribui maine fluturasi in zona stadionului Cotroceni. Acestia nu sunt insa anti-Becali, ci doar o incercare de popularizare a Asociatiei si de atragere a suporterilor care vor dori sa se inscrie.

MavericKk13.05.2007 02:50

ca de obicei...genial.

DanStan13.05.2007 06:47
(...) echipa de pluton ...exact asta ar fi fost Steaua in acest moment daca nu existau banii lui Becali, sau poate chiar mai rau.

cit ii priveste pe suporterii care acum se organizeaza in nustiu ce asociatie .... ii intreb ce asociatie faceau daca nu erau banii lui Becali, si Steaua era o echipa de pluton ? poate infiintau asociatia stelistilor grasi, umflati de bere datorita esecurilor echipei Steaua :lol: :-P

 

Pai tocmai asta este problema : ni se cere sa-i fim recunoscatori lui Becali pentru un loc 2 obtinut cu mari opinteli. Eu, in prostia mea, mi-am inchipuit ca semifinala UEFA de anul trecut si calificarea in grupele CL reprezinta un nou inceput pentru Steaua. Si de fapt constat ca nu se face absolut nimic pentru depasirea acestor performante in viitorul apropiat. In schimb ni se cer semnaturi pentru sprijinirea carierei politice a lui Becali iar Steaua este transformata incet-incet intr-un dintr-un simbol national intr-un simbol personal al lui Becali. Eu m-am cam saturat ca orice aberatie a razboinicului sa fie prezentata drept punctul de vedere al Stelei sau chiar al tuturor stelistilor. Sa vorbeasca doar in numele lui si sa lase Steaua pe mana unor specialisti capabili sa ne redea imaginea pozitiva din trecut. N-o sa-mi spuna nimeni ca un club de talia Stelei e incapabil sa atraga sponsori puternici. Dar toata lumea se fereste sa-si ataseze imaginea unui club reprezentat zi de zi in mass-media de un cetatean bantuit de manii mistico-megaloimane.

 

Asociatia ar fi fost infiintata oricum. N-are legatura nici cu Becali si nici cu rezultatele recente ale Stelei.

«12»