FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mihai Stoica pe forumul fcsteaua.ro

«12»
alexandra_stelista01.05.2007 09:39

doamne Becali asta e din ce in ce mai prost....sa mor....cum draq sa`l dea afara ma pe MM nu stiu...pastreaza toate zdrentele(de ex Oli)..si il da afara pe MM... cel mai adevarat stelist de acolo...ResPect Pe Viata MM!! steag3

alexandra_stelista01.05.2007 09:41

p.s: Il mai asteptam pe MM pe forum...macar asa fa fie altaturi de noi :)

gaffer01.05.2007 10:01

Vreun membru Peluza Nord si/sau Sud p-aici pe forumuri cu putere de decizie in interiorul grupului sau chiar sef de galerie ?! intreb pentru ca trebuie sa facem ceva sa-i aratam lu' gb ca nu isi poate joc in halu' asta de Steaua , ca nu ne convine plecarea lui MM de la echipa , sa-i aratam ca si noi suporterii avem ceva de spus .... in fine , ma gandeam la o actiune , ceva , orice, sa ne strangem undeva , un mitting ( cu autorizatie desigur ) , si fara PN si/sau PS nu cred ca rezolvam nimic ...

costy_k1_G.01.05.2007 12:22
Vreun membru Peluza Nord si/sau Sud p-aici pe forumuri cu putere de decizie in interiorul grupului sau chiar sef de galerie ?! intreb pentru ca trebuie sa facem ceva sa-i aratam lu' gb ca nu isi poate joc in halu' asta de Steaua , ca nu ne convine plecarea lui MM de la echipa , sa-i aratam ca si noi suporterii avem ceva de spus .... in fine , ma gandeam la o actiune , ceva , orice, sa ne strangem undeva , un mitting ( cu autorizatie desigur ) , si fara PN si/sau PS nu cred ca rezolvam nimic ...

Dupa spusele lui Becali sa intamplat ceva f. grav si trebuie dat afara MM. timp de 3 ani poate ca nici Becali nu-l vrea sa-l dea dar nu mai are ce face asa ca...cu parere de rau nu rezolvi nimic. Dar io cred ca Becali a rupt legatura cu MM. doar pe foaie, si cred ca inca sunt in afaceri parerea mea...

Dragoshel01.05.2007 12:35

Pai m-i se pare normal daca este asa, crezi ca Becali sau altii din fotbal nu fac afaceri, la cand e vorba de fotbal se cearta , iar afecerea e afacere.

w3bmaster01.05.2007 14:30

Oameni buni inteegeti MM si-a dat demisia

 

In fine Multumim MM

Meth0dMan01.05.2007 14:40

Unu din motivele pentru. care a demisinoat MM este ca Gigi vroia jucatori romani iar MM vroia sa mai audca straini ceea ce Becali nu intelege este ca DACA FACI O ECHIPA CU CEI MAI BUNI JUCATORI DIN DIVIZIA A TOT NU FACI FATA IN Liga Campionilor de aceea trebuie ceva nou in jocu nostru o alta gandire din vest ANTRENOR STRAIN + jucatori STRAINI

Rechinutzu02.05.2007 09:54
@ghitagbrl

"daca pleaca cine mai da banii la Steaua?E nasol ca a plecat MM dar asta e viata dar daca pleaca si Becali suntem in mare ca..... asa ca lasa ciobanu unde e pentru moment."

fratioare se vede ca tu nu prea stii cum sta treaba in lumea afacerilor.

daca becalii e sa plece nu o sa arunce Steaua la gunoi ca pe o cutie folosita de suc.o sa o scoata la vanzare si o sa o dea celui care ofera cel mai mult.

mie personal imi este greu sa cred ca nu exista oameni care sa vrea sa investeasca la Steaua.

cred ca stie toata lumea ce a facut Steaua pentru becalii.l-a transformat dintr-un cioban cu calitati de camatar necunoscut din Pipera intr-un candidat la presedentia tarii.UN CANDIDAT CU SANSE FOARTE MARI LA PRESEDENTIA TARII!!!

 

imi e tare greu sa cred ca nu exista oameni care stau foarte bine din punct de vedere financiar in Romania care sa nu vrea la Steaua.Daca nu i-ati vazut pana misunand in jurul clubului e pentru ca becalii e inca in posesia Stelei.

Din aceasta cauza nu vine nimeni la Steaua.nu pentru ca nu vor sa isi asocieze numele sau reputatia cu Steaua ci pentru ca nu vor sa isi asocieze numele sau reputatia cu becalii.

 

si daca nu e nimeni in Romania care sa vrea sa cumpere Steaua sigur e cineva in afara.acum 3 ani era vorba ca un rus ar vrea sa investeasca la Steaua.si era dispus sa dea 50mil euro pentru echipa.luati in considerare faptul ca in acea perioada Steaua nu avea performantele de acum.

 

asa ca daca pleaca becalii chiar nu e nici o problema.poate chiar e cel mai bun lucru.o sa vina cineva la echipa care tine cu adevarat cu Steaua, un stelit adevarat(sau mai multi in caz ca se face societate pe actiuni.societate pe actiuni adevarata nu ca cea de acum in care becalii detine 96% din actiuni) sau macar un investitor strain care vrea sa se faca cunoscut prin fotbal si care sa nu isi bata joc de echipa(genul Abramovici mi se pare perfect.un rus incredibil de bogat care are un bun simt cam la fel de mare ca si averea.cel putin asa vad eu.ca nu se prea baga peste antrenor si nici nu vb aiurea in presa despre echipa)

 

Mihai Stoica e o pierdere adevarata.

bineinteles ca exista si viata dupa Mihai Stoica

nu cred ca Steaua a stat vreodata doar intr-un singur om

dar o sa fie foarte greu sa mai aducem un profesionist la fel de bun ca el la echipa.

dupa parerea mea e cel mai bun conducator de club din liga1.performantele Stelei de cand a venit el cu adevarat la conducere au demonstrat-o.si mai ales ca e un stelist adevarat.

lucrurile bune pe care le-a facut pentru Steaua intrec cu mult lucrurile rele.iar daca voi numiti suporter stelist pe acel om care venea la stadion doar pentru a ii injura pe Dica si pe Zenga atunci si voi meritati cativa pumni

 

mult noroc Mihai Stoica si sper ca intr-o zi sa te intorci la Steaua!

 

p.s. dupa cum s-a vazut in sondajul facut pe site-ul suporterilor cam 75% dintre Stelisti regreta despartirea de Mihai Stoica.Lucrul acesta ma bucura pentru ca inseamna ca pe acest site circula suporteri adevarati ai Stelei, care cunosc fenomenul si care vor binele Stelei.

 

Mihai Stoica te vom respecta mereu!

 

 

 

 

 

 

 

Sry dar mi se pare ca si tu te incapatanezi fara rost in aceasta isterie generala anti-Becali.Sustii ca ar fi oameni cu bani gata sa investeasca in Steaua,aminteai inclusiv de un rus cu 50 de milioane,bun bun si ce iti garanteaza tie ca o vor face total dezinteresati?Din cate stiu eu asta e problema anti-Becali ca nu pune suflet pentru echipa il intereseaza doar promovarea imaginii.Si rusul tau crezi ca va veni din sustinere pentru trecutul Stelei ,total dezinteresat si gata sa arunke 50 de milioane de $ sau euro pentru o echipa care niki macar nu e din tara lui?Sau un om de afaceri bogat din Romania ar face asa ceva?Mda poate ar saruta steagul sau ar promite suporterilor marea cu sarea.......macar Becali are bunul simt sa nu practice demagogia in domeniul asta.Intr-o alta ordine de idei...la episodul cu Meme lovind un suporter stelist,Meme certandu-se cu toata lumea din fotbal,Meme avand o atitudine aroganta in relatiile cu presa(care minte foarte mult,dar la un moment dat datorita acestei taceri nu stiam nik despre ce se intampla la Steaua....niki macar pe siteul oficial nu aparea nik) toata lumea a sarit impotriva lui Meme si pe buna dreptate o zik....dar a fost nevoie de o simpla declaratie intr-un moment in care i s-au inkis toate usile si Meme este acum laudat.Scuzati-ma oameni buni dar sunteti inconstanti!Nu neg meritele lui Meme a intarit substantial Steaua cu jukatori f buni si a avut in general un plan bun de dezvoltare a echipei....dar ia sa vedem ce a facut in ultimul timp.Unul dintre cele mai bune transferuri ale Stelei(Thereau) se pare ca a fost opera lui Gabi Popescu nu a lui,Carlos-inconstant si in ultima perioada prost de tot,Andrey-nu a avut o perioada mare sa demonstreze,adevarat,dar nu mi se pare fantastik si in plus se accidenteaza f usor,Saban niki nu stiu cum a prins echipa asta....e sub valoarea Ligii 1,Stancu in cel mai fericit caz rezerva, Croitoru mai miska putin,Elton incantator la balon...din pakate prea rapid pentru coechipieri(cel putin in momentul asta nu il vad in 11 de baza),Badea un transfer reusit care marcheaza.Cap la cap Cernea nu are o rezerva de valoare in momentul asta,postul de fundas dreapta e descoperit,mai nou datorita accidentarilor si postul de fundas central,Banel nu are rezerva si sarakul om "ara" partea dreapta.....in timp ce avem 4 mijlocasi dreapta(Bostina,Cristocea,Coman si Ochirosii).Teoria Becali se aplica si presedintelui de club dupa parerea mea......nu este nevoie de cineva care sa promita marea cu sarea(intr-o chestiune de pura imagine)....este nevoie de cineva care sa taca si sa faca.....transferuri valoroase.....dezvoltarea clubului,eventual a stadionului,legatura foarte buna cu grupele de juniori...de asta ar fi nevoie.Nimeni nu trebuie sa fie batut in functie o viata...rezultatele sa vorbeaca nu amintirile.Apropo de cei care sustin necesitatea jucatorilor straini ...Steaua in '86 avea 100% jucatori romani....si se poate si azi face performanta cu ei.Importanta e crearea unei echipe omogene bazata pe viteza si cunoasterea perfecta a coechipierilor.Doar o parere...

onlySteaua03.05.2007 12:28
...Mda poate ar saruta steagul sau ar promite suporterilor marea cu sarea.......macar Becali are bunul simt sa nu practice demagogia in domeniul asta....

 

 

ai dreptate! nu o mai practica. acuma-i in stadiul de desavarsire.

fiskeR4SteauA06.08.2007 11:15

sorry MM Adi Ilie e mai bun ca tine

fiskeR4SteauA06.08.2007 11:25

doamnee ce rusine pentru caini aia spurcati sa i bata echipa aia cu v.... cum i se zice ca tot uit , vas...Vaslui ma hahahahhaha =)) acum tre s fularultras a castigam cu zaglebie si suntem ca si calificati fularultrasfularultras zaglebie e mai buna decat bate o sa fie ca un amical pentru noi sper sa ne calificam si sa lom campionatu steag2 fular-campionii Dica anul asta o sa fie golgeter dica10

fiskeR4SteauA06.08.2007 11:41

Yes Yes Dinamo a pierdut rapid a facut egal Cluj egal suntem pe primu loc si sper sa fie asa si la sarsit

SSK06.08.2007 11:43

fiskeR4SteauA, nu mai posta offtopic! Altfel, iei o pauza.

«12»