FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Emblema Stelei

«123»
CSA08.08.2007 09:47
scz din anul 1990 :)) .. lool la mn cik 1900 :)) hehe

 

mai simpla, dar cu siguranta mai frumoasa, candva sper sa se revina la ea.

Inima-Ros-Albastra08.08.2007 09:55
mai simpla, dar cu siguranta mai frumoasa, candva sper sa se revina la ea.

 

 

... eu nu as vrea .. as vrea sa se ramana la asta .. dar nu m`as supara dak ar reveni la aia .. :X

Nosferatus10.08.2007 14:14

Ar trebui sa lasam trecutu in trecut si sa ne bucuram de viitor....si e frumos sa le povestesti nepotilor despre Steaua anilor '50'60'70....etc ...si sa le arati emblemele Stelei de pe timpuri....pur si simplu ar fi prea adevarat ...cel putin pe mn m-ar face mandru ca sunt STELIST ....PAREREA MEA

DoKiA27.08.2007 20:29

Cu un ochi ma uit si zic ca e mai ,,respectabila`` emblema cu acvila...are un aer heraldic care gadila placut amorul propriu al oricarui stelist...

Daca mijesc ochii, nici emblema actuala nu este rea, dar exigenta estetica nu imi da pace pentru ca o simt cumva...incompleta...e prea ,,naturel``, bruta si nefinisata...dupa chipul si asemanarea patronului (asta este un cosmar personal....emblema actuala suprapusa portretului robot al razboinicului sucului de soc :rolleyes: )...Un alt lucru care ma face sa am rezerve in legatura cu ea este faptul ca...hmmm...pare un pic prea ,,COOL`` :tongue: ...ar fi buna ca sigla a unei marci de articole sportive....dar parca nu ma incanta/inspira in postura actuala...

bubutza29.08.2007 13:52

Eu nu stiu de ce schimba asa de des emblemele. chiar nu inteleg rostul . Ar trebui sa o pastreze pe asta

elmagnifico08.09.2007 21:17

eu as avea o propunere ...nu ar fi frumos sa avem inscriptionata emblema clubului nostru drag

pe gazon!!?!! eu zic ca ar fi super marfa ...am mai vut noi asa ceva ,mai demult ...sigur va aduceti aminte :biggrin:

s-au cum au cei de la Barcelona ,in spatele portii

MALDINI_STEAUA14.09.2007 13:37

@elmagnifico super ideea !!! Si ar putea fi pusa in practica..

CSA14.09.2007 13:45
...nu ar fi frumos sa avem inscriptionata emblema clubului nostru drag

pe gazon!!?!!

 

Nu, nu ar fi frumos!!! Urmatoare "imbunatatire" care e? Majorete? Chioscuri cu hotdogi? Poate niste popcorn.

cristi_mold14.09.2007 13:50

@CSA

 

Sa stii ca asta cu hot-dog-urile nu este o idee rea. Ai vazut la Koln cum se vindeau bere, carnaciori. La noi cand este meci nu se mai vinde bautura cu 24 de ore inainte.

elmagnifico14.09.2007 15:45
Nu, nu ar fi frumos!!! Urmatoare "imbunatatire" care e? Majorete? Chioscuri cu hotdogi? Poate niste popcorn.

 

ce legatura are emblema de pe gazon ,cu majoretele ,s-au cu popcorn!?!?! :?:

si pana la urma ,chestile astea sunt "nasoale" ....mai bine rontzaim seminte...

aia de la Barcelona nu stiu ce e frumos....

razvan_stelist200725.09.2007 15:19

emblema Stelei din acest moment este foarte frumoasa.nu are rost sa schimbam emblema clubului.emblema se schimba doar in cazuri extreme,gen Poli Timisoara.aceasta este si va fi emblema Stelei,la castigarea UEFA Champions League din sezonul 2008-2009

claudiu alexandru19.11.2007 15:00

Mah fratilor,mie sincer....nu-mi pasa cum arata Steaua cu emblema veche sau noua...nu cont....cont doar cum joaca echipa,si dupa aia sa vorbim de minoritati ! :blink:

«123»