FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Emblema Stelei

«123»
blindica02.06.2007 18:13

Emblema este super, cea cu acvila nu ne reprezinta. Din punctul meu de vedere, ca echipament mi-a placut mult unul din sezoanele trecute, era galben cu rosu, pe cand aveam sponsor Rehau, nu mai imi aduc bine aminte, stiu ca am pierdut in Stefan cel Mare cu 3-2 atunci.

axl2302.06.2007 20:50
Dupa examene o sa imi fac un tatuaj de 10 zile cu emblema Stelei, deci imi place foarte mult.

 

 

Omule, ma omori cu zile, sunt inca tanar, fie-ti mila! Valeu, operatia!

Wally03.06.2007 09:14
Din punctul meu de vedere , ca echipament mi-a placut mult unul din sezoanele trecute, era galben cu rosu, pe cand aveam sponsor Rehau, nu mai imi aduc bine aminte, stiu ca am pierdut in Stefan cel Mare cu 3-2 atunci.

Exact... si mie mi-a placut foarte mult acel echipament... si l-am folosit in meciul ala cu spurcatii pierdut cu 3-2 cand a scapat Tibi Lung mingea in poarta la centrarea lui Fl. Petre...

Danny03.06.2007 16:20
Omule, ma omori cu zile, sunt inca tanar, fie-ti mila! Valeu, operatia!

 

 

Dc razi ma de mine ?? :| am si io visele mele , si in plus ca e mijto emblema Stelei , dc sa nu o port dupa mine 10 zile ?? si poate o sa imi fac pe urma inca 10 ziler si inca 10 si inca 10 . Apropo , cand razi te doare operatia ??Ca si io am operatie la kp si nu ma doare cand rad :D ( GLUMEAM )

MurySteaua21.06.2007 19:04

cu Becali la conducere in 2 anii emblema o sa fie un inger .. sau Sf gheorge cum bate balauru

trance_tactics21.06.2007 22:34

Prima emblema a clubului mi se pare cea mai reusita! nu imi pot lua ochii de pe ea.Nah Danny acum motiv de tatuaj:))) vai si amar de tara asta auzi la el, tatuaj de 10 zile :)) offtopic: ce-ai facut la bac, ah pardon capacitate ?:))) steagro

alexflrsc26.06.2007 12:15

Nu stiu de ce am impresia ca stema Stelei se va modifica putin cum ar fi o oaie in locul Stelei si un contur in forma de caciula de blana

steaua_cristian28.06.2007 17:15

Steaua-Bucuresti.png

 

 

 

 

emblema actuala e cea mai buna

tavynho29.06.2007 13:01

Nu pentru ca asta reprezinta mai bine Steaua.In pus Steaua nu are 20-25 ani are 60 ca sa putem sa ne identificam cu o emblema forzateaua

EuroSTELIST29.06.2007 22:19

Am descoperit si eu topicul asta intr-un tarziu, si nu ma pot abtine sa nu-mi dau cu parerea. Sincer, eu personal sunt legat sufleteste de emblema actuala, si, cu riscul de a plictisi pe cineva, am sa va povestesc si de ce.

Eram la un curs, la facultate, in urma cu aproape 2 ani, ma plictiseam de moarte. La care, ce-mi da prin cap, la trecerea timpului, hai sa mazgalesc ceva pe-o hartie (mentionez ca de cand ma stiu si pana la acel episod, eram cel mai jenant antitalent in materie de desen). In cautarea unui subiect simplu de desenat, imi cad ochii pe rucsacul cu Steaua, aflat pe masa langa mine. Si ma apuc sa desenez emblema. Prima varianta a iesit cum a iesit. La alt curs, aceeasi poveste, plictiseala...iar ma apuc sa desenez emblema. La foarte scurt timp dupa aceea, am constatat cat de mult imi poate place sa desenez, motiv pentru care m-am pus serios pe treaba, ajungand sa fac si desene complexe.

Probabil multi vor zice ca acum scriu off-topic, dar prin acest moment din viata mea pe care l-am povestit, imi sustin raspunsul. Imaginati-va doar pe care dintre cele doua embleme ati putea s-o desenati mai usor. Nu neaparat cu creionul pe hartie, mai degraba cati dintre voi ati putea sa vi-o "desenati" in minte. Cate detalii ati fi retinut la prima vedere din emblema actuala? Dar din cealalta?

Dupa mine, sa-mi stiu pe de rost emblema clubului pe care-l iubesc, ma ajuta sa nu uit ca viata mea e legata iremediabil de aceasta echipa - iar o emblema mai simpla din punct de vedere grafic e implicit si mult mai usor de retinut. Asa cum cunosti, pana in cele mai mici detalii, chipurile celor mai apropiate fiinte - cel al mamei, al sotiei, al copiilor, dupa ce le-ai vazut si revazut de mii de ori, la fel si emblema echipei pe care o sustii poate fi trecuta in lista acestor "icoane" personale, pe care fiecare dintre noi le avem.

 

P.S.: La lista fara sfarsit de motive pentru care ii sunt recunoscator legendei cu numele de Steaua, as adauga faptul ca mi-a oferit aceasta emblema, fara de care in mod sigur n-as fi ajuns vreodata sa-mi pun problema sa-mi incerc norocul si la Facultatea de Arte Plastice.

1on29.07.2007 19:23

Eu am reusit sa desenez pe o foae A3 emblema veche. Se intampla acum 6 ani, in seara ultimii duminici de dinaintea primei zile de scoala din anul scolar 2001-2002, cand treceam in clasa a VII-a. Pastrez si acum acel desen. Sunt foarte mandru de ceea ce am realizat deoarece nu am un talent deosebit in domeniu. Bineinteles ca, in primavara lui 2002, dupa preluarea clubului de catre Gigi si schimbarea emblemei cu cea actuala (pe care o consider cea mai potrivita, cu exceptia scrierii "Steaua", deoarece acel ultim "A" da o imagine foarte ciudata; ar trebui scris exact ca in emblema din 1986) am reprodus-o si pe aceasta.

steaua_gloria30.07.2007 10:53

Nu ne schimbam emblema ca pe sosete.

alexal02.08.2007 19:04

emblema de azi arata mai bine..

c.ronaldo1703.08.2007 11:41

Pregatiti-va pentru o cruce in emblema.

Wally03.08.2007 12:17

Am vazut si eu asta. Din nou vrea sa schimbe emblema si in loc de Steluta stiuta de toata lumea(cea actuala de pe emblema) vrea sa puna Steaua crestina si in mijlocul ei o cruce. A mai facut o data lucrul asta si atunci ne-am uitam urat si am injurat printre dinti. De data asta trebuie sa luam ATITUDINE si sa nu mai permitem acest lucru. Deci trebuie sa continuie protestul la adresa berbecului care ne scoate din sarite din ce in ce mai mult! Sa se cutremure Ghencea! M*** Gigi. Augh! Augh! Augh!

fane_casieru03.08.2007 12:20
Pregatiti-va pentru o cruce in emblema.

 

Sper ca nu vorbesti serios...

Matteo03.08.2007 12:23

a zis berbecali ca in emblema va pune o stea in 8 colturi fata de cea de acum si cu o cruce in mijloc.....

fane_casieru03.08.2007 12:27
a zis berbecali ca in emblema va pune o stea in 8 colturi fata de cea de acum si cu o cruce in mijloc.....

 

S-ai fie lui de cap.... :angry:

Wally03.08.2007 13:03
Sper ca nu vorbesti serios...

Foarte serios vorbeste! Am auzit si eu cand zicea! Si chiar o spunea cu convigere, nu la plesneala cum face el cu banii de transferuri, ca da "-spe" milioane si ia pe Vieri, Tristan. NU IL MAI SUPORT! Ciobane, pleaca din Ghencea!!!

dica_10steaua03.08.2007 16:30

Abereaza.. :sad2:

Nick007.08.2007 18:44

M-am obisnuit destul de greu cu ideea de"o noua emblema"...dar cand a aparut,am indragito la fel de mult...Am inteles apoi ca importanta e echipa,iar emblema este doar simbolul ei.Imi place emblema actuala si consider ca este mai potrivita pentru perioada aceeasta(vulturul de pe emblema de dinainte simboliza Armata,dar acum echipa nu mai este a armatei...este a noast a tuturor celor liberi)...Sunt sigura ca ati prins ideea

 

 

 

Forza Steaua !!!

alpopa07.08.2007 21:31

Emblema de acum este super. Simpla, concisa, moderna chiar. Nu trebuie schimbata.

Inima-Ros-Albastra08.08.2007 08:09

yo nu as dori revenirea emblemei din anii 1900! deoarece e prea simpla .. cea mai buna e cum e acum .. !

bodanelu08.08.2007 08:35
yo nu as dori revenirea emblemei din anii 1900!

 

care e aia? :))

Inima-Ros-Albastra08.08.2007 09:40
care e aia? :))

 

 

scz din anul 1990 :)) .. lool la mn cik 1900 :)) hehe

«123»