FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fanii stelisti nu merg la Cluj (GSP)!

«12»
sinnerman25.04.2007 17:01

oameni se strang...nu suntem singurii care nu-l inghit pe Jiji...protestu sa fie insa organizat... :roll:

greco25.04.2007 20:01
orice membru PNG are abonament gratuit la meciurile de acasa ale echipei

 

Sper ca asta e gluma !

MR.KILLER.ULTRAS25.04.2007 20:05

toate ca toate,un singur lucru e clar: PROTESTUL TREBUIE CONTINUAT PRIN TOATE MIJLOACELE DE CARE DISPUNEM: mesaje,scandari,adunari,petitii,afise... Remember WWW.AFARADINGHENCEA.RO.

greco25.04.2007 21:30

cine sa-l continue ? nu vezi cat de delasatori sunt romanii ? si daca am avea meci acasa, cred ca spectatorii de la tribune n-ar privi cu ochi buni protestul peluzelor, insa daca Becali le-ar face si lor ceva, sa nu le vanda bilete sau sa trimita gorilele dupa ei, s-ar alia... nu vreau sa supar pe nimeni dar asa s-a intamplat atat cu PN cat si cu PS... Becali trebuia contestat vehement, fara oprire de cativa ani incoace, insa toata lumea s-a obisnuit cu situatia din care se credea ca nu exista iesire pana in momentul in care ultrasii au fost afectati in mod direct. unde era revolta cand Becali a schimbat de capul lui emblema clubului ? sau cand a facut smenuri cu numele ca in scopuri evazioniste ? sau cand a afirmat ca istoria clubului nu face 2 bani ?

 

sper din tot sufletul sa facem ceva (nu spun "sa se intample ceva", pentru ca nu ma auto-exclud), dar se va intampla exact ce am prevazut... se termina sezonul, se calmeaza spiritele si la anul o luam de la capat. daca nu facem urgent ceva, n-o sa mai scapam niciodata de Becali, si-asa suporterii lui ne depasesc deja numeric.

greco25.04.2007 21:46

si daca tot discutam... hai sa facem o mica paralela.

 

au venit bolsevicii peste noi, comunismul s-a instaurat in Romania. cei care s-au impotrivit sau care nu aveau origini sanatoase au fost deportati sau redusi la tacere. au fost multi, dar putini in comparatie cu numarul de locuitori ai tarii... cam cati sunt ultrasii comparati cu "miliardele" de stelisti din tara. dar lumea avea ce manca, avea din ce trai, asta se intampla in anii '50. daca oamenii ar fi avut ce pune pe masa la sfarsitul anilor '80, am fi fost inca o tara comunista.

 

si ca tot e asa de amuzanta paralela asta, Steaua s-a rupt in doua din cauza lui Becali. si Romania s-a rupt in doua, dar deja toata lumea a uitat.

danielcristian25.04.2007 21:59

Nu sunt eu tocmai persoana potrivita de a spune asta,eu nefiind acolo,dar cred ca singura solutie de a face ceva impotriva ciobanului ar fi organizarea unui miting pasnic.Sa se adune cat mai multi stelisti din "milioanele" alea multe,sa faca un protest in fata stadionului Ghencea,cu bannere si tot tacamul, eventual cu implicarea AISS-ului,pentru ca totul sa fie legal.Cu petitii la UEFA nu se rezolva nimic,ce-i intereseaza pe aia ca Jiji e politician, Berlusconi nu e? Nu e bine sa ne resemnam, se stie ca somnul ratiunii naste monstrii!

w3bmaster26.04.2007 01:22

Nu stiu cum e in afara cu deplasarile suporterilor si implicarea conducerii

 

Da la noi ca la nimenea

 

In fine poate odata si odata se vor schimba lucrurile (si bat la pariu ca si daca se face miting de 15 mii lu Becali i se falfaie)

 

In fine Forza Steaua sasa la ce stadion are CFRu ..... mai rau ca fratiori mai mari de la cra cra

titanforever26.04.2007 03:20
@ ssinpadureacualune

 

Da,Steaua merita sa joace cu stadionul gol ....de HULIGANI!!!

 

te-ai trezit si tu repede.......:))

titanforever26.04.2007 03:24
Tu ai citit acest topic inainte sa raspunzi/.??? probabil ca esti blonda naturala, ... A spus cineva cva de "hulit" jucatorii. Ia spune iti plac coregrafiile de la derbyuri sau cum canta acesti "huligani" si ce atmosfera senzationala fac acesti "derbedei" la meciurile de acasa sau in deplasare, indiferent daca cheltuiesc milioane pentru echipa lor favorita, iar conducerea nu da doi bani pe ei dar din contra nu o intereseaza daca macar au bilete la meci. Nu crezi u cumva ca acesti oameni, nu huligani, care la urma urmei e un termen promovat de presa dupa incidentul "tweety", fac sacrificii enorme sa si sustina favoritii...

Te rog, fara comentarii ce nu si au rostul

P.S. Sa stii ca sunt foarte multe femei la meciurile Stelei de acasa sau din deplasare. Probabil ca tu nu prea vii la meciuri si de aia vb aiurea.Mersi

 

sau in cazul in care nu este blonda naturala,probabil ca are uniforma albastra :))

hahalero :))

titanforever26.04.2007 03:29
Nu sunt eu tocmai persoana potrivita de a spune asta,eu nefiind acolo,dar cred ca singura solutie de a face ceva impotriva ciobanului ar fii organizarea unui miting pasnic.Sa se adune cat mai multi stelisti din "milioanele" alea multe,sa faca un protest in fata stadionului Ghencea,cu bannere si tot tacamul, eventual cu implicarea AISS-ului,pentru ca totul sa fie legal.Cu petitii la UEFA nu se rezolva nimic,ce-i intereseaza pe aia ca Jiji e politician, Berlusconi nu e? Nu e bine sa ne resemnam, se stie ca somnul ratiunii naste monstrii!

 

te-as contrazice putin....in aceasta perioada in care toti alearga dupa voturi data fiind situatia actuala din politica romaneasca,o sa-l afecteze un miting pentru ca va pierde cu siguranta la popularitate.acest miting ar fi relatat pe larg la televizor si in presa iar jegul ala obosit va pierde din voturi.nu ar fi rau!eventual putem face acest miting in ziua meciului de acasa,cu aprobare de la primarie etc.

fmm BER Becali

bodanelu26.04.2007 07:57

un miting cu cateva sute de oameni, hai 1000 nu o sa`l impresioneze...

 

cu cat numarul celor care nu`l vor ar fi mai mare... atunci il va impresiona...

 

de ex: meciul cu Bistrita si meciul cu bragadiru: s-au afisat banere etc... dar erau putini.. nu l`a interesat. altceva ar fi fost sa vezi ambele peluze pline cu mesaje de genul nu te votez, deja numarul ajungea undeva la 5-6000 de oameni, si atunci il interesa...

greco26.04.2007 08:47

la meciul cu AEK daca ai fost stii de ce au fost doar atatea steaguri, iar la cel cu Bistrita, fanii din zona erau pro-Becali, asa ca nu se putea intampla mare lucru. din pacate rezistenta anti-Becali are loc in proportie covarsitoare in Bucuresti, si doar aici se poate intampla ceva momentan, iar lipsa meciurilor pe teren propriu ingreuneaza acest lucru.

bodanelu26.04.2007 08:53

nu, imi pare rau... n`am fost nici la Bistrita nici pe giulesti...

SSK26.04.2007 09:35

Pe Giulesti, au fost aproape 100 de steaguri pe doua bete cu "nu te votez" (din cate stiu, doar Triada avea vreo 50). In final, au intrat doar 4. Restul - oprite la intrare.

 

La Bistrita, la inceputul meciului trei sferturi din peluza stelista s-a ridicat in picioare si a inceput sa scandeze "Gi-gi, Gi-gi".

bodanelu26.04.2007 09:46

foarte curios cu acele steaguri care nu au intrat la meciul cu Timisoara... nu contineau mesaje rasiste, xenofobe si ce mai e interzis prin lege...

 

in tara, se stie pupincurismul de care are parte Becali...

Puredevil26.04.2007 10:27

Pe zi ce trece il urasc tot mai mult pe ber(be)cali. Desi am fost stelist convins de mic, ajung la concluzia ca acest cioban nu se ridica nici la degetul mic a altor conducatori de cluburi, fie aici vorba despre marian Iancu, Copos, sau chiar Borcea. Singura noastra speranta e aceea ca intr`o zi va veni un om mai bogat si mai destept la Becali si ii va da cat cere pe clubul Steaua. Nu ar trebui sa ne consideram vanduti ci salvati. Sper sa nu se adevereasca ce spun eu, dar dupa parerea mea, una dintre cele mai frumoase galerii din tara, se va desfiinta si lumea va merge la meciurile Stelei ca la un concert, sau la un spectacol, nu sa incurajeze echipa. Asta e ... noi am jurat sa fim PANA LA MOARTE CU Steaua si asa vom face indiferent cine va conduce clubul, dar ne`am bucura daca l`ar conduce un om care sa aiba macar 12 clase.

Dragoshel26.04.2007 10:37
Singura noastra speranta e aceea ca intr`o zi va veni un om mai bogat si mai destept la Becali si ii va da cat cere pe clubul Steaua.

 

Bani are, dar ii foloseste in alte scopuri si ii investeste in altceva decat fotbal(biserici si la partid), pentru biserici sunt de acord sa dea bani, dar cred ca exagereaza cu asta.In loc sa ajute saracii din orfelinate si altii.....

razvy irr.26.04.2007 11:02
Pe zi ce trece il urasc tot mai mult pe ber(be)cali. Desi am fost stelist convins de mic, ajung la concluzia ca acest cioban nu se ridica nici la degetul mic a altor conducatori de cluburi, fie aici vorba despre marian Iancu, Copos, sau chiar Borcea. Singura noastra speranta e aceea ca intr`o zi va veni un om mai bogat si mai destept la Becali si ii va da cat cere pe clubul Steaua. Nu ar trebui sa ne consideram vanduti ci salvati. Sper sa nu se adevereasca ce spun eu, dar dupa parerea mea, una dintre cele mai frumoase galerii din tara, se va desfiinta si lumea va merge la meciurile Stelei ca la un concert, sau la un spectacol, nu sa incurajeze echipa. Asta e ... noi am jurat sa fim PANA LA MOARTE CU Steaua si asa vom face indiferent cine va conduce clubul, dar ne`am bucura daca l`ar conduce un om care sa aiba macar 12 clase.

Numai oamenii slabi cedeaza ..ce nu te doaboara te face mai puternic ..Nici un pas in spate luptam pan' la moarte steagcruce2

sinnerman26.04.2007 22:20

daca la meciu' cu AEK mesajele au fost oprite la intrare... cine credeti ca o sa aprobe un eventual miting anti-Jiji ... :cry:

Yoyoyoi28.04.2007 14:06

Am citit majoritatea opiniilor de aici si observ ca aproape toti doriti sa organizati si sa luati parte la un miting de protest la adresa lui Becali. Nu pot sa nu fiu de acord cu voi, dar nu mi se pare o idee deloc buna suprapunerea protestului cu sarbatoare de 60 de ani. N-are a face una cu alta. Plus ca asa nu loviti in GG ci in suporterii stelisti. Protestul e protest, iar sarbatoarea e sarbatoare. Nu trebuie amestecate lucrurile.

Apoi eu chiar n-am inteles modalitatea de protest a membrilor galeriei. Adica protestul prin neprezentare. Nu credeti ca mai mare impact va avea un protest din tribune prin mesaje de genul "NU TE VOTEZ" a tuturor suporterilor, decat neprezentarea la un meci?

Adica s-a vazut si la Bistrita si cu Timisoara ca acest gen de protest are rezultate. Mesajele n-au trecut neobservate nici de presa, nici de Becali. Pentru ca in momentul in care esti acolo si-ti spui parerea e una, iar in momentul in care lipsesti isi spune altul parerea in locul tau. Asa cum s-a intamplat acum la Cluj, cand putinii suporteri din Bucuresti n-au putut sa-i opreasca pe fanii aflati in tribune sa-i scandeze numele ciobanului si sa-i aduca omagii si aplauze. Daca era prezenta o grupare cat de cat numeroasa de la Bucuresti, altfel stateau lucrurile.

Prin aceasta modalitate de protest nu faceti decat sa-i dati castig de cauza oierului. pentru ca scopul lui este sa nu fiti prezenti la stadion si sa nu-l deranjati, sa-i stricati imaginea. Si voi exact asta faceti. E ca si cum v-ar fi bagat pumnul in gura si voi v-ati resemnat.

Dar daca ati fi prezenti la toate partidele echipei si ati afisa mesaje anti-GG meci de meci, altfel o sa perceapa si el lucrurile. O sa vada ca nu-i merge asa cum credea el si ca alta cale decat impacarea si un dialog deschis permanent cu galeria nu exista.

Bine, toate astea se pot face si pasnic, nu e nevoie de violenta pentru a-ti exprima parerea prin banere pe stadion.

Lucrurile se pot rezolva si fara ca Becali sa plece de la echipa. ASta daca ambele parti "beligerante" sunt deschise conlucrarii si bunei intelegeri. De ce nu se duc sefii de galerie cu jalba in protap la el ca sa-i explice parerea suporterilor si sa afle si parerea lui? Mult mai bine si mai usor s-ar rezolva treburile asa, decat printr-un conflict permanent care poate oricand degenera. Si dintr-un asemenea conflict doar el poate iesi castigator, fie ca ne place sau nu sa credem asta.

Eu asa vad situatia. E doar o parere, n-am dat cu parul. Puteti s-o luati in considerare sau sa o ignorati.

SSK29.04.2007 15:33

@Yoyoyoi

 

Pe Giulesti ni s-au confiscat 90% din mesajele si steagurile pe 2 bete anti-Becali. La Cluj, conducerea Stelei a anuntat clubul gazda sa nu pastreze bilete, pentru ca suporterii stelisti nu vor face deplasarea. Noi am fost pusi in fata faptului implinit.

 

Nici eu nu cred ca protestul prin neprezentare este o solutie, dar ti-am scris astea ca sa vezi ca lucrurile in realitate sunt ceva mai complicate decat par "pe hartie".

kan3029.04.2007 16:14

nu inteleg un lucru, Becali sa referit doar la o anume si infima parte a "suporterilor stelisti", eu unul nu m-as simti lezat de afirmatiile lui pentru. ca nu ma simt cu musca pe caciula.ba din contra parerea mea este ca acei asa zisi suporteri care se dedau la acte de huliganism nu au ce cauta pe stadion ci la mititica sau la balamuc.

si inca ceva, nu inteleg de ce adevaratii suporteri se lasa manipulati de unii care nu-si au locul in civilizatie

Yoyoyoi30.04.2007 07:40
@Yoyoyoi

 

Pe Giulesti ni s-au confiscat 90% din mesajele si steagurile pe 2 bete anti-Becali. La Cluj, conducerea Stelei a anuntat clubul gazda sa nu pastreze bilete, pentru ca suporterii stelisti nu vor face deplasarea. Noi am fost pusi in fata faptului implinit.

 

Nici eu nu cred ca protestul prin neprezentare este o solutie, dar ti-am scris astea ca sa vezi ca lucrurile in realitate sunt ceva mai complicate decat par "pe hartie".

 

te cred si stiu si eu care e situatia, dar, totusi, ca intri cu un mesaj din 100, sau cu un steag din 20, e important faptul ca intri in tribune si de acolo poti transmite, chiar si oral mesajul tau. Dar daca stai acasa, nu te aude nimeni.

«12»