FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mihai Gurita la Steaua (GSP)!

«12»
Miaus24.04.2007 09:04
Mama doamneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee......... luam jucatori de 40 de ani.....au asteptat sa fie liber de contract...super...il dam pe oprita si il luam pe Gurita.....am trait s-o vad si pe asta!

 

Auzi maestre cu numele MALDINI!!!!!!!! faci scandal ca luam jucatori de 40 ani?!?!?!?

 

Pai la Milan la 35-36 de ani esti junior.Si vreau si eu o echipa de "pensionari" ca Milan care sa se califice de 4 ori in 5 ani in semifinalele CL...

 

Gurita la 34 de ani legat de picioare alearga mai bine decat Iacob.Asteptati sa vedeti ce poate si apoi desfiintati-l.Specialistilor!

alinush8924.04.2007 09:23

Hmmmm..bunicel guritza asta...numai comentatzi asa in prostie...sau dak ziceti aduceti argumente serioase..nu ca e batran...nu e un jucator de viitor,dar nici macar nu s-a facut transferu,daramite s amai si joace..si deja il desfiintati. macar sa joace putin si sa dea cateva goluri decisive..cuma fost Ciocoiu cu besiktas:)..

Raul198824.04.2007 10:15

dupa cum am citit eu nu Meme il vrea pe Gurita ci Becali

sper sa ne intarim la vara si sa le aratam sezonul viitor ca Steaua a fost si va fi in continuare cea mai buna echipa din Romania steagsimplu :-D

poate sa imi zica cineva cum pot sa imi pun foto in profil

eu am pus un foto dar nu se vede :neutral:

ce mai ma enerveaza ii ca de cand a bagat smecheria asta noua contul meu de inainte nu mai exista :oops:

razvan_cmi24.04.2007 10:27

avem nevoie de un jucator oportunist cum este Guritza

Nu uitati ca rrapdul il avea pe Moldovan , acum si pe Ganea

dinamu pe Danciulescu ....

SSK24.04.2007 11:06

@Miaus

 

Acum nici modelul lui Milan nu e chiar cel mai fericit. Eu nu cred Milan se califica an de an in fazele finale ale UCL datorita lui Maldini si Nesta, ci mai degraba datorita lui Seedorf, Pirlo si in primul rand Kaka.

 

In rest, de acord cu tine. Gurita alearga mai mult si mai repede decat Iacob. Alearga mai repede si decat Dica :P De fapt, cine nu alearga mai mult decat Iacob si mai repede decat Dica? :D Sa vedem ce-o sa iasa...

Miaus24.04.2007 12:27

@SSK

 

Modelul Milan poate nu e cel mai fericit dar apararea aia batrana e cea care a primit printre cele mai putine goluri in Italia si CL.Cu Nesta si Maldini acolo.

 

Experienta + jucatori tineri e reteta succesului.Rareori reusesc doar batranii sau doar tinerii.

Manchester ii are pe Ronaldo , Rooney sau Carrick dar langa ei sunt Giggs,Solksjaker sau Scholes oameni cu experienta la fel ca si la Milan de altfel.

 

Vad ca se sperie lumea ca o sa avem 5 atacanti.Aoleu ce ne facem, sa nu se supere manca-i-ar mama pe ei sa joace toti.Steaua trebuie sa castige in fiecare an titlul,cupa si mai nou visam la optimi de Cl sau Cupa UEFA.Pentru asta un lot de minim 25-30 de jucatori.

SSK24.04.2007 15:02

@Miaus

 

Si eu sunt perfect de acord ca succesul sta in imbinarea potrivita si fericita dintre "batrani" si tineri. Totusi, Milan e un caz extrem si rar, fiind o echipa preponderent "batrana".

 

Atacantii sa fie cat mai multi, daca-s 5, cu atat mai bine! Important e sa acoperim toate gaurile, nu doar cele din atac. Si sper sa nu plece brazilienii, cum se vehiculeaza. Si nici Croitoru.

sadeyes25.04.2007 07:10
Auzi maestre cu numele MALDINI!!!!!!!! faci scandal ca luam jucatori de 40 ani?!?!?!?

 

Pai la Milan la 35-36 de ani esti junior.Si vreau si eu o echipa de "pensionari" ca Milan care sa se califice de 4 ori in 5 ani in semifinalele CL...

 

Gurita la 34 de ani legat de picioare alearga mai bine decat Iacob.Asteptati sa vedeti ce poate si apoi desfiintati-l.Specialistilor!

 

Gurita la Steaua? Prima oara cand am auzit m-am gandit la Contra, si chiar ma gandeam ca ar fi o achizitie cat de cat reusita (nu de alta dar la ce fundasi dreapta avem acum Contra ar fi fost o solutie), dar cand am realizat ca este vorba despre Gurita de la Farul am gandit ca este o gluma, dar una proasta. Sa incepi sa cumperi jucatori la 34 de ani in conditiile in care vrei sa joci in L.C nu i se pare tocmai intelept. Nu am nimic personal cu jucatorul Gurita, dar nu-l vad sa faca fata unei asemenea competitii, unor dueluri cu "juniorii" lui Milan.

P.S. Nu cred ca Milan-ul sta in apararea formata din "juniori", are si ceva sange proaspat.

bodanelu25.04.2007 08:34

@sadeyes Gurita daca vine, vine gratis.. deci nu se plateste nimic pentru el...

 

pentru campionat e bun.. pentru meciurile din europa avem Thereau, Dica, Badea...

sadeyes25.04.2007 13:09
@sadeyes Gurita daca vine, vine gratis.. deci nu se plateste nimic pentru el...

 

pentru campionat e bun.. pentru meciurile din europa avem Thereau, Dica, Badea...

 

Si daca se accidenteaza jucatorii pe care tu ii "vezi" in meciurile din Europa?Ce facem atunci? Parerea mea este ca Steaua ar avea nevoie de un lot de 25 de jucatori valizi iar dintre ei macar 18 sa fie de valori apropiate.

bodanelu25.04.2007 13:36

nu o sa fie ei accidentati toti 3 in acelasi timp.. sau daca o sa fie 2, poti juca si cu un Gurita, care are destula experienta la cei 34 de ani cati are..

Dragoshel25.04.2007 13:38

Aha, ca asa am zis si de Dica inainte sa se accidenteze"nu mai luam nici un atacant ca este Dica" si el hop s-a accidentat. Ar trebui sa avem un lot de vreo 20-22 de jucatori, aprope toti la acelasi nivel, iar cine joaca bine intra in primul 11, sa fie mereu o competitie pe locurile de tituleri, sa fie si ei motivati, in alt mode decat cu bani lui Jiji.

sadeyes25.04.2007 15:07
nu o sa fie ei accidentati toti 3 in acelasi timp.. sau daca o sa fie 2, poti juca si cu un Gurita, care are destula experienta la cei 34 de ani cati are..

 

Experienta pentru. campionat o avea el, dar pentru cupe europene deloc. Si nu vorbim de Cupa UEFA care e un mizilic pe langa L.C. (asta s-a vazut si in cazul Stelei). Sincer mi se pare un transfer care nu e absolut necesar.

P.S. Parca vad ca pana la urma o sa-l transfere, dar pentru. asta o sa se faca un tambalau cu cei de la Farul, iar Gurita nu o sa rupa gura targului

bodanelu25.04.2007 15:20

tu nu ai sesizat nimic din sezonul asta? cand am avut o gramada de accidentati si in unele meciuri abia am aliniat o formatie cat de cat buna?

 

orice transfer mi se pare bun, atat timp cat vine gratis...

DanStan25.04.2007 20:35

Daca ma gandesc bine si Petre Marin face 34 de ani la toamna. Si in doi ani juma de cand e la Steaua a facut mai putine meciuri slabe decat a facut Stelian Stancu in trei sferturi de sezon.

Varsta nu-i neaparat un criteriu. Acu' mai ramane de vazut daca Farul nu va pune bete in roate transferului lui Gurita.

 

Experienta pentru. campionat o avea el, dar pentru cupe europene deloc.

 

Nu prea avem de unde. Aproape toti jucatorii romani cu experienta in cupele europene sunt la Dinamo, Rapid, Steaua sau joaca 'afara'. Si oricum Gurita a jucat cu Otelul in UEFA si cu Farul in Intertoto anul trecut. Are mai multa experienta europeana decat multi de la CFR Cluj, de exemplu, care cica vor in CL.

«12»