(...)cum sa afirmi ca Gigi ne-a distrus Steaua cand:-pana acum 3 luni toti eram de parere ca Steaua a ajuns unde noi nici nu visam acum 4-5 ani!
-echipa noastra aproape ca nu a jucat pe Ghencea sezonul asta(asta din cauza cui oare?)
-s-au produs modificari radicale asupra bazei de pregatire atat pentru echipa mare cat si pentru pepiniera.
Corect. Cu un amandament : intamplator, tocmai ceea ce ne-a ajutat ani de zile (ambitiile personale ale lui GG) ne poate ingropa acum.
Nu vreau sa fac un bilant precum Gigi, dar consider ca SUPORTERII CARE ATACA Steaua (asta insemnand antrenor, jucatori, conducere, stadion) NU SUNT DEMNI DE ACEASTA ECHIPA!!! NU POT FI NUMITI SUPORTERI Steaua CEI CARE:-cu prima ocazie in care echipa merge prost voi contestati, inflamati spiritele, criticati si prea putin sustineti;
-uita prea repede meritele unei echipe;
-isi distrug propriul stadion;
-isi lasa echipa la greu prin acte de o violenta idioata care aduc de la sine suspendari.
....etc etc etc
Omule, depinde de ce intelegi prin 'Steaua'. Daca la tine Steaua = GG + MM + Oli +25 de jucatori atunci se poate spune ca multi de pe-aici nu pot fi numiti suporteri. Daca insa 'Steaua' = totalitatea evenimentelor si persoanelor ce au avut legatura cu clubul (inclusiv echipa de fotbal, dar nu numai) incepand cu 1947 si pana azi atunci prea putini de pe aici 'ataca Steaua'. Vezi tu, ce se intampla in aceste zile e o rusine ce pateaza 60 de ani de istorie ros-albastra. Iar cei ce participa din greu la macularea ascestei istorii numai 'Steaua' nu pot fi numiti. Poate 'Fc Steaua'.
