Am vazut aseara cum Valencia a pierdut la Racing Santander, o echipa care nu se ridica la nivelul Stelei dar care a luptat si a stiut ce vrea pe un gazon asemanator cu cel din Ghencea sau poate ceva mai bunicel... S-a vazut cum Valencia, o echipa bazata pe tehnica si combinatii rapide dintr-o singura atingere, a fost incomodata vizibil de starea gazonului... Oare, pentru noi, gazonul din Ghencea constituie un avantaj? Sau patim asemeni echipei noastre nationale in meciul cu Norvegia?
