Suporterii steliști au cerut plecarea lui Ciobanul și a lui Mihai Stoica
Susținãtorii echipei din Bulevardul Ghencea au scandat "Pleacã din Ghencea, Becali pleacã din Ghencea", "Becali, vinde-l pe Zenga" și Pleacã din Ghencea, MM pleacã din Ghencea" ca formã de protest împotriva conducerii FC Steaua, dupã ce atacantul Adrian Neaga nu a fost introdus pe teren în partida Valencia - Steaua, 2-0, din Cupa UEFA. Suporterii și-au declarat nemulțumirea fațã de faptul cã Neaga a fost vîndut atît de ușor. "În loc sã încerce sã-l ținã pe Neaga s-au și grãbit sã-l vîndã. Aici e mîna lui MM care încearcã sã scape de toți jucãtorii care au tupeul sã îl înfrunte. Dacã e așa de tare, de ce nu intrã el sã joace. Cred cã nu știe nici sã-și lege ghetele. Cel mai mult ne doare cã Becali ascultã orbește de MM. Din acest motiv au plecat și Pițurcã, și Aliuțã, și Rãchitã. La Steaua, Becali dã banul și MM conduce", a declarat un suporter stelist.
19 februarie 2005
Preluat din GSP.
Nu e de gluma.Nemultumirea noastra a început sa se manifeste.La meciul cu Valencia sa nu uitam însa sa ne sustinem echipa.Sa nu uitam ca spaniolii au avut intrari de K1,iar arbitrul tocmai suferea cu ochii.Asa ca nu a vazut nici o intrare criminala a acestora.
