Eu am o gramada de poze si cred nush sigur am tot meciu din '86 din finala da am o treaba cu tracker dak e le dau cuiva care poate sa faq upload ...le dau cu ce-a mai mare placere va las si ID de mess:catatheman .....
Eu am o gramada de poze si cred nush sigur am tot meciu din '86 din finala da am o treaba cu tracker dak e le dau cuiva care poate sa faq upload ...le dau cu ce-a mai mare placere va las si ID de mess:catatheman .....
iti multumim dar meciul de la Sevilla il avem si noi.
As dori sa ajut si eu putin pe aici cu upload...insa dupa ce scot un fisier(meci)...cu mai mult de 25kb/s nu mai urca....si nu stiu de ce....cu toate ca scot cu 128kb/s....daca ma poate lamuri si pe mine cineva ii sunt recunoscator!
Pentru a putea sa fii uploader trebuie sa ai o banda la upload destul de mare.
Daca doresti sa ajuti, ai putea sa lasi torentele deschise si a faci seed cat mai mult.
Daca ne ajuti cu chestia asta, e perfect.
sa faci seed cat mai mult.
pai toata lumea ar trebuie sa faca....dupa ce luati meciuri stati la seed ca sa poata sa ia si altii meciurile...este o chestie de bun simt ![]()
asta si fac.....imi pare rau ca nu pot urca cu mai mult de 30 de kb/s dar dupa ce scot meciurile las torentele...ca sa ii ajutam si pe ceilalti sa scoata!
asa ii normal sa lasam...dar un meci il iau 100 de persoane si stau la seed vreo 10-15...!!!
Cum ziceai si tu..totul tine de bun simt...adica altu sa scoata bine merci meciul si nu sta la seed....si altii ca au calcu pornit cu zilele ca sa le faca la altii un bine!Sper ca cei care se inregisteraza pe tracker sa fie seriosi!
va pot ajuta si eu, sa pun la tracker poze cu Steaua ca am multe multe
Va mai pot ajuta eu cu seed-ul ca si eu am fibra de la rds. Voi lua si eu cateva meciuri si le voi pastra mai multa vreme(odata cu achizitionarea noului hdd care va avea loc pe la jumatatea lunii septembrie sper ca nr de fisiere la care fac seed sa creasca).Pentru inceput pot sa pun la dispozitie vreo 70 GB iar odata cu achizitionarea noului HDD inca vreo 100-150 in functie de dimensiunea HDD si nevoile personale la momentul respectiv.
PS
Banda mea de upload e undeva pe la 500 kb (am avut useri din evolva sau alte retele de cartier care au luat de la mine si cu 4 mega insa cu ei cred ca avea rds peering).
Cautam uploaderi !Beneficiezi de o conexiune rapida catre internet ? Ai un TV tuner sau poti sa "urci" pe tracker fisiere interesante pentru toata suflarea stelista ?
Te consideri stelist adevarat ? Esti familiarizat cu tehnologia BitTorrent ? Daca da, atunci esti al nostru. Nu mai scapi.
Dovedeste-ti iubirea fata de club contribuind la dezvoltarea acestui tracker !
Trimite-ne un PM in care sa specifici ca vrei sa fii uploader, dovedeste-ti abilitatile si o sa ai posibilitatea sa faci parte din staff-ul celui mai popular site al suporterilor stelisti de pretutindeni.
----
Toate cererile pentru cont de uploader am sa va rog sa le postati aici.
Va rog sa precizati ce materiale puteti sa urcati pe tracker si ce viteza de upload aveti.
pentru mai multe detalii, dati un PM.
salut... eu va pot ajuta cu filmari video de calitate cu coregrafii de la meciuri si multe altele... am conexiune foarte buna la internet
Eram curios daca aveti urmatoarele meciuri :
Romania - Brazilia 70
Romania - Columbia 94
Romania - Columbia 98
Steaua - MBoro 2006
Mboro - Steaua 2006... ?
Daca nu, make me an uploader and u won't regret it. :biggrin:
Contul pe tracker : TheLord
gata, esti uploader, ai voie sa urci orice meci, sa fie cu Steaua sau Romania.
astept cu nerabdare meciuri de la tine.
succes !
Vreau si eu sa ajut, am o viteza foarte buna la net si un TV tuner bunicel. Inregistrez toate meciurile Stelei si uneori si ale Romaniei,astept un raspuns.
avem nevoie de oameni, nu-i problema.
spune-mi ce cont ai pe tracker
Am inregistrat asta vara cu tunnerul rezumatele meciurilor Stelei din Liga Campionilor din anii 90 care au fost date pe sport.ro. Din pacate dimensiunile fisierelor sunt cam mari pentru ca nu le-am prelucrat, dar daca ma ajuta cineva am putea sa le punem cumva pe tracker (daca sunteti interesati)
spune-mi ce dimensiune au rezumatele respective, total, ca sa stiu cum fac.
am de gand sa-ti dau acces la un server ftp de-al meu dar am nevoie de aceste detalii
spune-mi ce dimensiune au rezumatele respective, total, ca sa stiu cum fac.am de gand sa-ti dau acces la un server ftp de-al meu dar am nevoie de aceste detalii
Pai de exemplu Steaua - Athletico Madrid 1-1 cele 2 reprize sunt in 2 fisiere de cate 30 de minute si fiecare are 900MB. Steaua - Widzew Lodz 700 MB si 900MB, Glasgow - Steaua 2 fisiere de cate 700.
Daca imi zici cum pot sa le conpresez as putea face acest lucru (calculatorul e destul de bun).
@Azzido
Daca reusesti sa le iei de la Duckadam lasa-le asa ca nu are de ce sa te deranjeze... Si cu cat e mai buna calitatea cu atat e mai bine...
SAlut !!! Vreau sa va ajut si eu vreau sa devin UPLOADER am banda destule de buna 20 mb/s dld si UPLOAD de 5 mb/s
. Cu orice vreau sa va ajut ziceti si o sa o fac ... Multumesc anticipat , astept raspuns
pentru inceput ai putea sa faci seed la torentele existente pe tracker.
iar cand o sa fie cazul iti dam acces de uploader. ![]()
Am meciul Steaua-Uta, in format dvd,iso, dar nu stiu exact cum sa-l bag pe trackerul asta! E mai mare fisierul, normal, dar calitatea e incomparabila cu ce e acum pe site! Plus ca mai am si meciul rapid-Steaua!
Daca poti sa-mi spui cum sa-l bag pe trackerul asta, ar fi bine!
Salut. As dori sa devin uploader. Mentionez ca am un tuner, nu straluceste el dar e ok, banda de net de 30 mbps (~3.5 MB/s) intern si 3 mbps (~350 KB/s) extern, RDS fiberlink, merge bine, nu am probleme si din cate vad, am peering bun cu destui. Pe deasupra mai am si destul timp liber :smile: . In plus, fara sa ma dau mare, mai stiu cate ceva si despre compresie video/audio (mpeg/mpeg2 --> xvid, divx, x264, pentru video, respectiv mp3, ac3, aac/mp4 pentru audio, si nu numai). Cam astea fiind spuse, astept un raspuns din partea staff-ului. Cat despre capturi, am pus pe filebox.ro (merge bine cam la toata lumea din ce am vazut) meciul Steaua-UTA de aseara. Daca nu pot deveni uploader, macar sa il puna careva pe tracker aici. In rest numai de bine!
Steaua-UTA Repriza1: AICI
Steaua-UTA Repriza2: AICI (imi cer scuze dar exista in rep. a 2a un mic delay audio... daca era constant se rezolva usor, din pacate e progresiv).
FORZA Steaua !!! ![]()
salutare.
linkurile de pe filebox nu functioneaza dar daca spui ca nu este calitate buna, din pacate nu o sa le postam pe tracker.
daca vrei sa ajuti, fa seed la torentele existente
site-ul era down pentru mentenanta, acum si-a revenit. well... calitatea nu am zis ca e rea, e mai buna decat unele upload-uri vazute (de) aici (am mai avut cont dar am fost off o perioada si mi s-a sters presupun), insa aprecierea calitatii e ceva subiectiv (eu sunt destul de exigent), asa ca te invit sa incerci sa vezi, nu costa nimic :smile: (si nici nu incerc sa fac vreo reclama sau ceva...). in definitiv mult mai mult de atat nu pot sa scot de la un semnal pe cablu analogic...
it's your call :smile:
numai bine!
![]()
![]()