FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Claudiu Raducanu

«1234»
Adrian06.12.2012 19:03

Claudiu nu e incult. Claudiu e un roman normal. Daca are careva de aici impresia ca romanii sunt mari intelectuali care pot oricand sa dezbata ce au scris marii filozofi, sa inventeze motoare warp sau sa rescrie legile fizice, greseste enorm. Majoritatea romanilor inca nu stiu ce domnitor medieval roman a domnit unde. Unii inca il vad pe Stefan mare boss prin tara romaneasca. Ca sa nu mai vorbesc despre perlele de la bac.

 

Ia uitati-va la ce scot pe gura alti fotbalisti. Tatarusanu, care e nascut in 86, atunci cand a fost intrebat ce isi mai aduce aminte despre comunism, a zis ca nu isi mai aminteste nimic, ca el s-a nascut dupa ce a cazut regimul. Sa ne aducem aminte de ce ziceau Hagi sau Dinu.

 

Hai sa nu exageram cu Claudiu. Este un roman normal. Doar ca jegurile care isi zic jurnalisti au indreptat tunurile pe el si tot cu asta sunt de atunci. Si probabil ca o vor mai tine tot asa mult timp.

«1234»