FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ajax Amsterdam

«12»
serban_m730.11.2006 21:39

acest topic este pt George Ogararu...pe aceste blog stiri despre evolutile lui...Forza Ajax!!!

http://campionate-serban.blogspot.com/[/url]

Overmind-of-Borg03.12.2006 08:12

Ajax este dupa parerea mea cea mai cinstita echipa din Europa.

Au crescut jucatori proprii si au dat 3 randuri de jucatori de elita si tot mai au de unde.

serban_m715.12.2006 14:18

Ajax, echipa celor doi români, Ogararu si Mitea, s-a calificat în primavara europeana, încheind parcursul din grupele UEFA cu o victorie în Belgia, 3-0 cu Zulte-Waregem.

forever_STEAUA15.12.2006 15:01

Si va juca in 16-imi cu Werder... :evil:

SteauaToronto26.12.2006 19:15

II bate pe Werder~!

mlacatus27.12.2006 23:36
II bate pe Werder~!

 

Tare ma tem ca nu vor trece de Werder. Pentru mine Werder este o pretendenta la castigarea trofeului in acest sezon, iar dupa ce Ajax in ultimul este ca o "domnisoara mofturoasa" alternand meciuri f. bune cu unele supersterse si ca joc si ca rezultat nu prea le dau sanse !!

alexynho12.01.2007 22:31

Of , of ... Ajax in continuare da cei mai buni tineri jucatori , insa problema este ca totusi nu reusesc sa castige un titlu de campion . Poate la anul vor reusi sa il castige , pentru ca anul acesta , nici nu se pune problema sa il piarda PSV ... pentru ca este intr-o forma foarte buna . Asa ca ... mult succes Oga , dar aveti cam mult de munca :(

Dragoshel07.05.2007 16:07

Ajax Amsterdam a castigat CUPA OLANDEI

Ajax a castigat cu 9-8 dupa loviturile de departajare(0-1, 1-1, 1-1) in fata echipei AZ Alkmaar. Fostul stelist George Ogararu a inscris pentru Ajax la loviturile de departajare.

Sursa

i-m BaD...02.08.2007 23:53

LG Amsterdam:Ajax Amsterdam-Atletico Madrid 2:0 (Gabri 46',Sneijder 60')

Wally03.08.2007 07:33
Ajax Amsterdam-Atletico Madrid 2:0

Si dinamii se roaga sa cada cu Ajax ca cica ii elimina :laugh:

i-m BaD...05.08.2007 12:42

LG Amsterdam:Ajax Amsterdam-Arsenal Londra 0:1 (Van Persie 87')

04.08.2007

alexynho06.08.2007 19:47

Imi spune si mie cineva cand incepe campionatul in Olanda ? ... ca eu nu stiu :( ... va rog eu mult ;)

c.ronaldo1706.08.2007 19:57

Vineri, 17 august, ora 20:30.

i-m BaD...11.08.2007 22:30

Supercupa Olandei:Ajax Amsterdam-PSV Eindhoven 1:0 (Gabri 43')

alexynho12.08.2007 08:43

George Ogararu s-a accidentat in timpul Supercupei , si a fost schimbat in minutul 25 de Gregory van der Wiel .

milovan djilas12.08.2007 09:39

Marea echipa structurata de Van Gaal, in perioada 94-97 este cea mai frumoasa echipa pe care eu am vazut-o jucand vreodata. Pe acest site, a postat un tip inteligent o idee de genul: unui super fotbalist ii trebuie tehnica in regim de viteza, rezistenta, sut, recuperari, pressing, inteligenta si zambetul permanent pe buze.

Exact asta vedeai la Litmanen, Finidi, Kluivert, Overmars, fratii De Boer, Davids, Seedorf, Kanu, Blind, Van der Saar, Reiziger, Bogarde, Musampa, Melchiot, Silooy, Scholten, Nordin Wouter, Dani, Babangida.... sa nu mai vorbesc de marele Frank Rijkaard, care, in ultimii doi ani de cariera, reintors la Ajax, si-a redescoperit bucuria pustanului care joaca fotbal, intr-o echipa ce reprezenta o perfecta simbioza intre stilul tehnic 100 % batav (fratii De Boer sau Overmars) si exceptionala grefa africano-surinameza (Kluivert, Finidi, Davids, Kanu, Seedorf).

Pentru eventualii nostalgici ai acelei echipe, voi posta cateva link-uri relevante:

http://www.youtube.com/watch?v=InC4VlhnGME - fazele de la sfarsitul finalei de vis cu Milan, in anul 1995, cu comentariul radio original, fabulos, realizat de 2 legende ale mass-media sportive din Olanda.

- "in the mists of vienna" un superb montaj al aceleiasi finale, realizat de fani, pe superpiesa "Vienna" (Ultravox), cu un montaj foto in final, in care ii puteti vedea pe Rijkaard (dupa echipament cred ca poza e de prin 1987) impreuna cu "piticul" Kluivert... aceeasi oameni care, dupa ani si ani realizau golul cu care ingenuncheau marele Milan al acelor ani (cu Lentini, Baresi, Panucci, Desaily, Boban, Savicevici, Maldini, Albertini, Costacurta, Massaro si Rossi).

http://www.youtube.com/watch?v=jeIgw4AHONA - un gol fabulos reusit de georges finidi in semifinala editiei 94-95, in care au maturat pe jos cu Bayern, 2-2 la Munchen si 5-2 la Amsterdam; este golul de 2-1 de pe vechiul lor stadion "De Meer".

Daca cumva intereseaza pe cineva am si alte link-uri (sigur, acestea pot fi gasite si pe youtube dar v-as scuti de cautare) cu Ajax.

alexynho20.08.2007 06:17

De Graafschap 1-8 Ajax Amsterdam :O:O:O (Huntelaar 36' , 69' , 90' , 90' (pen) ; Suarez 42' ; Maduro 55' , 59' ; Bakircioglu 61' / Groot 73')

 

 

La Ajax , Ogararu si Mitea nu au fost inclusi in lot , ambii fiind accidentati .

alex14721.08.2007 18:56

Dupa inceputul de campionat Ajax este clar favorita la castigarea titlului dar va trebui sa treaca de alkmar-o echipa in forma,ceea ce o sa si faca

cristian8604.10.2007 21:26

Ajax a fost eliminata de Dinamo Zagreb, dupa ce a pierdut meciul retur de acasa cu 2-3 dupa prelungiri. Pentru Ajax a marcat Huntelaar o dubla, in acel moment scorul era de 0-3!!.

 

Ce se intampla la Ajax?

Jony_stelist04.10.2007 21:40

PAi la Ajax in ultimul timp s-au adus mai multi batrani, am inteles ca nu prea mai au acei jucatori tineri formidabili

**alex**05.10.2007 10:39

In campionat defileaza cu scoruri de 8-1 sau 6-1, dar in cupele europene nu inteleg ce se intampla cu ei.

_yang01.11.2007 13:16

@**alex**

 

N-au un antrenor adevarat... S-a vazut si aseara cat de mult conteaza un antrenor care stie sa-si motiveze jucatorii...

razvan_stelist200722.02.2008 20:57

nu inteleg cum Ajax nu a reusit sa ajunga in Champions League in ultimii ani.a fost eliminata de echipe mai slabe,precum FC copenhaga si slavia praga.o miscare foarte proasta a fost vanzarea lui wesley sneijder.cred totusi ca Ajax este echipa cu cea mai buna academie de juniori.

red&blue_boy01.11.2009 19:25

Ajax - Feyenoord 5-1 in derby-ul Olandei !!! Anul asta cu Martin Jol pe banca si cu un super atacant ca Luis Suarez,Ajax arata ca are forta pentru a trage iar la titlu.

Maye01.11.2009 21:22

Luis Suarez chiar ca este intr-o forma senzationala!

«12»