Imi aduc aminte, chiar dupa venirea lui Olaroiu, se vb despre stilul antrenamentelor la Steaua. Protasov intens dar scurt, multe antrenamente cu mingea, pregatea jocurile in spritul echipei, combinand utilul cu placutul si dand o anumita libertate jucatorilor in ceea ce priveste felul si regimul antrenamentelor.Ma refer aici la antrenamentele fizice, modul in care se construiesc relatiile de joc si nu in ultimul rand felul in care este mentinuta si pregatita forma jucatorilor. Efectiv Protasov ii trezise pe toti parca...: Banel, Bostina, Dica, Goian, Paraschiv avand o crestere vizibila.
Oli prefera antrenamentele mai lungi obositoare si plictisitoare pregatind parca mult mai temeinic maeciul tactic, punand accentul pe forma "pur" fizica a juctorilor dar astfel intervenind si efectele secundare ca supra- solicitarea, plafonare, forma de joc proasta... etc(ce vb presa) Imi aduc aminte ca Protasov nu avea multe rezerve si jucatorii in acel tur au fost cam 11- 14 insa nu s-a vb de o oboseala accentuata, forma proasta iar meciurile in care nu s-au concentrat juc au fost putine. Ramane acel 2 -2 cu ... in care s-a vazut clar o scadere mare mare pe final din cauza unui pressing facut "aiurea" dar in rest Steaua juca parca altfel faza ofensiva iar forma juc era alta...
