FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CSA Steaua Baschet

«1606162636468»
edmond_dantes03.05.2015 10:07

Am spus ca inteleg, nu neaparat ca sunt de acord. Cei care au fost in peluza au facut si ei ce au putut, iar faptul ca se pune mai mult accent pe incurajarea favoritilor, decat pe fluierarea sau injurarea adversarilor nu cred ca este o problema. Dar se putea mai bine si in stilul nostru, nu cum zici tu. 

 

Legat de boicotul de la fotbal... nu stiu ce sa zic... mie mi se pare ca insisti si din cauza asta te-am si intrebat.

 

1. Depinde ce-ti propui: sa ajuti echipa sa cistige un meci important sau sa intri in preselectie la "romanii au talent"

 

2. E un subiect pe care merita insistat; nu-mi aduc aminte, in cei 35 de ani de cind vietuiesc, ca un titlu sa fie pierdut din cauza suporterilor. Daca esti atent, vei observa ca tratez acest subiect intr-o cheie mai apropiata de haz decit de imprecatie; intrucit realitatea romaneasca e dincolo de orice scenariu de teatru absurd, tot ce-mi ramine e umorul amar.

Saramago03.05.2015 12:41

Steaua CSM EXIM - U Mobitelco Cluj Napoca 68-66 (22-12, 11-22, 17-13, 18-19) in meciul decisiv din cadrul turneului final al juniorilor U 18. Meciul a fost castigat cu trei secunde inainte de sirena multumita aruncarii de trei puncte a lui Andrei Iliescu. 

 

Antrenorul Ionut Bascoveanu i-a utilizat in turneu pe urmatorii jucatori: Iliescu, Petrea, Vochin, Georgiev, Ionescu, Calenic, Diaconescu, Petrache, Darwiche, Berceanu, Ionita, Dobre. 

 

FELICITARI !

xray06.05.2015 10:44

Bravo!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE06.05.2015 20:38

Meci pierdut si azi si pot sa zic ca am facut un progres anul asta....am jucat semifinala......

Saramago06.05.2015 20:42

Mures- Steaua 88-70, 3-0 la general. Multumim baietilor pentru sezon ... 

edmond_dantes07.05.2015 01:04

Meci pierdut si azi si pot sa zic ca am facut un progres anul asta....am jucat semifinala......

 

Stii ce-am facut sezonul asta, nicule? ne-am dat singuri cu tesla-n koaie 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE07.05.2015 12:07

Mai ales meciul 2....lasa ca jucam finala mica...

edmond_dantes13.05.2015 15:36

Am vazut un prim-plan cu o pocitanie din galeria nespalatilor de la tg Jiu care m-a facut sa borasc instantaneu. O uritanie cu ochelari din cauza careia am decartat o bunatate de gyros. Ma consolez cu gindul ca are o familie sau, Doamne fereste, un partener care-i vad fatza zi de zi.

 

Harald, caut-o pe domnisoara! E sansa ta sa ai o prietena care sa nu fie din propria-ti familie

Saramago13.05.2015 16:52

Steaua - Tg.Jiu 75-95 (27-28, 20-21, 9-30, 17-16). Steaua a terminat combustibilul, finalul de sezon inseamna un chin greu de suportat, atat pentru sportivi, cat si pentru suporteri.

In mod normal, campionii (Ploiesti sau Mures) vor incerca sa joace in EuroCup, Timisoara (castigatoarea Cupei), invinsa din finala si gorjenii vor merge in FIBA Eurochallenge. Pentru stelisti ramane Cupa Balcanica ... Sa mai vedem ... 

Empyro13.05.2015 17:44

Nu e nicio durere, clonele tind sa apara si sa dispara, mai ales la sporturi unde nu se pune asa mare patos in continuitate. Plus ca managementul CSA este impecabil ! :D

Saramago17.05.2015 17:25

Tg.Jiu - Steaua 84-76, stelistii incheie sezonul pe locul al patrulea. Un sezon bun, in linii mari. Sa asteptam acum miscarile din intersezon ... 

Saramago23.05.2015 10:12

In turneul final al Campionatului National U 16, Steaua CSM Exim a obtinut trei victorii, drept urmare a incheiat grupa de calificare pe primul loc. Dupa 95-41 cu CSS Bega Timisoara, 82-48 cu CS Muresul Targu Mures si 103-57 cu Athletic Constanta va urma semifinala de sambata, 23 mai, cu ACS Dan Dacian. Succes !

Saramago23.05.2015 16:04

 Steaua CSM Exim a castigat cu 83-53 semifinala cu ACS Dan Dacian si s-a calificat in finala Campionatului National U 16. 

Saramago24.05.2015 15:09

Steaua a pierdut cu 71-75 finala Campionatului National U 16 in fata lui CS 4 Sport Agronomia, desi a condus in majoritatea timpului de joc. Adversarii au rasturnat situatia gratie unui partial de 26-12 in ultimul sfert.

Oricum, tinerii baschetbalisti stelisti merita apreciatio pentru argintul national. 

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE25.05.2015 13:07

Niksa Bavcevic a plecat de la Steaua la o echipa din Elvetia.....foarte bine a facut trebuia sa plece de mai dreveme.....

Saramago27.05.2015 14:43

Conform www.totalbaschet.ro, Bill Amis isi va prelungi contractul cu Steaua. Americanul va fi pentru (cel putin) inca un sezon jucatorul team-ului manageriat de Virgil Stanescu. 

Saramago06.06.2015 09:18

Hristu Sapera (ex-BCM U Pitesti) va fi noul antrenor principal al Stelei ?

edmond_dantes07.06.2015 07:47

Hristu Sapera (ex-BCM U Pitesti) va fi noul antrenor principal al Stelei ?

 

Da! Virgil Stanescu a confirmat stirea

edmond_dantes08.06.2015 17:48

Se pare c-am scapat de mizeria de Dragusin; conform unor surse din club, mascariciul se va transfera la crraiova

Adrians15.06.2015 11:40

http://www.totalbaschet.ro/articol/SURSE-Levente-Szijarto-aproape-de-a-semna-cu-Steaua-CSM~38907

 

Mai ramine sa se obtina si acordul celor de la Sud.Levente este ungur si a cerut includerea expresa in contract a unei clauze privind excluderea lui din rindul celor care vor trebui sa paraseasca tara la momentul dorit de galeriile Stelei.De urmarit.

edmond_dantes15.06.2015 11:58

Levente este ungur si a cerut includerea expresa in contract a unei clauze privind excluderea lui din rindul celor care vor trebui sa paraseasca tara la momentul dorit de galeriile Stelei.De urmarit

 

:))

Saramago17.06.2015 13:36

Conform www.totalbaschet.ro, Ionut Georgescu (ex-Asesoft) va fi noul manager al stelistilor.

Saramago27.06.2015 09:12

Pe scurt, situatia in tabara Stelei CSMExim se prezenta astfel in data de 25 iunie (conform www.totalbaschet.ro):

 

(1). Hristu Sapera - noul antrenor principal;

(2). Ionut Georgescu - noul manager;

(3). Levente Szijarto - inregimentat pentru urmatoarele doua sezoane;

(4). Pankracije Barac - prelungire de contract;

(5). Bill Amis - prelungire de contract;

(6). Titus Nicoara - contract in derulare.

 

Pe langa cooptarea multiplului campion Szijarto (12 titluri, din care 10 cu Asesoft Ploiesti) se asteapta si alte transferuri care sa transforme Steaua in candidata la titlu. Sa mai vedem ... 

Adrians27.06.2015 13:47

Pe scurt, situatia in tabara Stelei CSMExim se prezenta astfel in data de 25 iunie (conform www.totalbaschet.ro):

 

(1). Hristu Sapera - noul antrenor principal;

(2). Ionut Georgescu - noul manager;

(3). Levente Szijarto - inregimentat pentru urmatoarele doua sezoane;

(4). Pankracije Barac - prelungire de contract;

(5). Bill Amis - prelungire de contract;

(6). Titus Nicoara - contract in derulare.

 

Pe langa cooptarea multiplului campion Szijarto (12 titluri, din care 10 cu Asesoft Ploiesti) se asteapta si alte transferuri care sa transforme Steaua in candidata la titlu. Sa mai vedem ... 

 

 

Inca putin si punem de un cinci de baza.Sper sa ramina si Ikonic si mai sper ca impreuna cu Georgescu sa mai vina si alti jucatori de calitate de la Asesoft.

cristi cosor29.06.2015 21:26

Si vestile bune nu inceteaza sa vina pentru noi.Steaua a primit si ea alaturi de alte echipe europene un wild card ce ne da dreptul de a juca in urmatoarea editie a Eurocup.Probabil ca meciurile se vor disputa la sala Polivalenta intr-o atmosfera de zile mari!

«1606162636468»