Am spus ca inteleg, nu neaparat ca sunt de acord. Cei care au fost in peluza au facut si ei ce au putut, iar faptul ca se pune mai mult accent pe incurajarea favoritilor, decat pe fluierarea sau injurarea adversarilor nu cred ca este o problema. Dar se putea mai bine si in stilul nostru, nu cum zici tu.
Legat de boicotul de la fotbal... nu stiu ce sa zic... mie mi se pare ca insisti si din cauza asta te-am si intrebat.
1. Depinde ce-ti propui: sa ajuti echipa sa cistige un meci important sau sa intri in preselectie la "romanii au talent"
2. E un subiect pe care merita insistat; nu-mi aduc aminte, in cei 35 de ani de cind vietuiesc, ca un titlu sa fie pierdut din cauza suporterilor. Daca esti atent, vei observa ca tratez acest subiect intr-o cheie mai apropiata de haz decit de imprecatie; intrucit realitatea romaneasca e dincolo de orice scenariu de teatru absurd, tot ce-mi ramine e umorul amar.
