FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Euro 2008

«123»
stelist24/2402.10.2006 12:18

Aici se poate discuta despre meciurile din preliminarii Campionatului European.

uZy | @nDr3i03.10.2006 02:46

cred ca mai este un topic:)

dica2303.10.2006 08:20

Cineva se autopropune ca moderator!:)

steaua_forewer03.10.2006 08:57

stie cineva cand se pun in vanzare biletele cu Belarus ???

stelist24/2403.10.2006 13:26

Eu pot sa spun ca deja la meciul R.Moldovei cu Bosnia se vand bilete

Virgil03.10.2006 15:08

Mâine, 4 octombrie a.c., vor fi puse în vânzare biletele de intrare la meciul România – Belarus, programat sâmbãtã, 7 octombrie a.c., de la ora 20.15, pe stadionul "Steaua" din Bucuresti, în cadrul preliminariilor EURO 2008.

 

Vor fi deschise în fiecare zi între orele 10.00-17.30 (în ziua jocului, doar la stadionul "Steaua", între orele 10.00-18.00) urmãtoarele case de bilete:

 

• 3 la stadionul "Steaua"

 

• câte douã la stadioanele "Dinamo", "Giulesti" si "Lia Manoliu" (Bd. Basarabiei)

 

Iatã si preturile biletelor, precum si numãrul acestora din urmã puse în vânzare:

 

TRIBUNA "0" - 100 RON – 1.200 de bilete

 

TRIBUNA I – 50 RON - 5.400 bilete

 

TRIBUNA A II-A – 30 RON - 6.700 de bilete

 

PELUZA I – 10 RON - 4.800 bilete

 

PELUZA A II-A – 10 RON - 5.300 de bilete

 

Totodatã, vor fi disponibile bilete și pe Internet, pe adresa www.bilete.ro

www.FRF.ro

stelist24/2406.10.2006 17:37

Mi-ar parea rau daca nu ati castiga cu Belarus, noi iam batut acasa de doua ori

alex_Ra206.10.2006 19:13

voi santeti mai smecheri :D

 

acolo in rep moldova se prind meciurile Stelei?

steaua-steaua-steaua07.10.2006 00:56

Oameni buni si stelisti adevarati...

E a treia oara cand postez chestia asta, dar vreau sa fiu sigur ca vede cat mai multa lume ceea ce zic.

Zau ca c steaua_ro e mi-as dori cel mai tare in momentul asta e ca la meciul cu Belarusul tribunele sa vuiasca de incurajari si cantece pt Steaua! Daca tot ni se interzice accesul la meciurile echipei noastre, haideti s-o incurajam atunci cand ni se da totusi ocazia!! Cu atat mai mult cu cat meciul se desfasoara la Steaua acasa, in Ghencea... Cum ar fi ca fundalul sonor al transmisiunii in direct a TVR-ului sa vuiasca de incurajari nu pt nationala, ci pentru echipa noastra iubita? Cum ar fi ca, dupa meciul echipei nationale, toate ziarele si jurnalele de stiri sa prezinte inca o data dragostea romanilor pentru Steaua?

Eu plec dimineata asta din B, dar fac si imposibilul sa ajung la timp la meci, unde merg cu fularul si steagul ros-albastru...

Stelisti adevarati, veniti la stadion, indiferent de ploaie, tunete, fulgere sau nameti! Veniti cu fulare, steaguri, bannere, tricouri si ce insemne steliste mai puteti aduce! Pregatiti-va vocile pentru a incuraja cat putem de tare echipa noastra! Sa vada toata tara - jucatorii, antrenorul, conducerea, rivalii din campionat, Sandu, Dragomir, bielorusii - ca dragostea stelistilor pentru echipa lor e mai mare, mai adevarata ca a oricaror altor suporteri. Sa fie clar pentru toata lumea ca la ora actuala Steaua e echipa care face performanta adevarata in tara asta si ca, oricate piedici ni s-ar pune in cale, noi tot pe ei o sa-i iubim mai tare! Ce n-as da sa-l aud pe Sandu declarand dupa meci ca si-ar dori ca echipa nationala sa aiba suporteri ca ai Stelei!!!

Echipa are nevoie de sprijinul nostru mai mult ca oricand. Si daca tot nu putem sa-i sprijinim in meciul cu CFR, haideti sa-i incurajam acum, cand macar avem voie sa intram pe propriul stadion!

Mai presus de orice, haideti sa ne incurajam baietii, sa le creasca sufletul si daruirea cand vor juca in tricoul galben al nationalei, dar or sa auda urale pentru echipa lor adevarata! Sa dea Dica 3 goluri! Sa-i incurajam sa-i tina pana la meciul cu Clujul!

Ne vedem cu totii acolo, mai ros-albastri ca oricand!

 

Romania, Steaua!

Europa, Steaua!

Oriunde, Steaua!

Campionii din Ghencea!!!

Virgil07.10.2006 05:08

Pentru faptul ca s-au cumparat doar 10% din biletele puse in vânzare,de vina e numai federatia,care a pus niste preturi de Liga Campionilor la un meci cu o echipa slab cotata.

Daca doreau tribune pline,nu aveau decat sa puna preturi mai mici,atragatoare.

Destul noi stelistii am platit milioane bune pentru pachetele de bilete pentru cele 3 meciuri din LC,acum vine si federatia...

 

Pretului biletelor i se adauga vremea rea si poate,antipatia fata de Piturca.

c.ronaldo1707.10.2006 05:35

pai compara pe gaev cu iker casillas... pe cine ati vrea sal vedetzi: pe Hleb sau Juninho ? pe Pitzigoi sau Capello?

stelist24/2407.10.2006 19:28

Asa e mintea moldovanului,pierzi avansul la sfirsit, cu toate ca au jucat bine si meritam victoria cu Bosnia. Mai avem multe de invatat

stelist24/2407.10.2006 23:28

Group A

Kazakhstan 0 - 1 Poland

Armenia 0 - 0 Finland

Serbia 1 - 0 Belgium

Portugal 3 - 0 Azerbaijan

 

Euro 2008 - Group B (qualifiers)

Faroe Islands 0 - 1 Lithuania

Scotland 1 - 0 France

Italy 2 - 0 Ukraine

 

Euro 2008 - Group C (qualifiers)

Moldova 2 - 2 Bosnia-Herzegovina

Hungary 0 - 1 Turkey

Greece 1 - 0 Norway

 

Euro 2008 - Group D (qualifiers)

Wales 1 - 5 Slovakia

Czech Republic 7 - 0 San Marino

Cyprus 5 - 2 Ireland

 

Euro 2008 - Group E (qualifiers)

Russia 1 - 1 Israel

England 0 - 0 Rep. of Macedonia

Croatia 7 - 0 Andorra

 

Euro 2008 - Group F (qualifiers)

Denmark 0 - 0 Northern Ireland

Latvia 4 - 0 Iceland

Sweden 2 - 0 Spain

 

Euro 2008 - Group G (qualifiers)

Romania 3 - 1 Belarus

Bulgaria 1 - 1 Holland

Slovenia 2 - 0 Luxembourg

stelist24/2411.10.2006 19:53

este o infringere usturatoare in fata Turciei insa be maltezi i vom bate de-i vom rupe cracii!!!

Stryker11.10.2006 22:37

Grp E Andorra 0-3 F.Y.R. Macedonia

Grp F Iceland 1-2 Sweden

Grp G Belarus 5-3 Slovenia

Grp E Croatia 2-0 England(CE GAFA LA ROBINSON!! :lol: :lol: )

Grp E Russia 2-0 Estonia

Grp C Malta 2-1 Hungary(INCREDIBIL!! 8O 8O )

Grp D Republic of Ireland 1-1 Czech Republic

Grp F Northern Ireland 1-0 Latvia

Grp D Wales 3-1 Cyprus

Grp C Turkey 5-0 Moldova

Grp B Ukraine 2-0 Scotland

Grp A Serbia 3-0 Armenia

Grp C Bosnia-Herzegovina 0-4 Greece

Grp F Liechtenstein 0-4 Denmark

Grp G Luxembourg 0-1 Bulgaria( :evil: )

Grp G Netherlands 2-1 Albania( :evil: )

Grp A Poland 2-1 Portugal

Grp D Slovakia 1-4 Germany

Grp A Belgium 3-0 Azerbaijan

Grp B France 5-0 Faroe Islands

Grp B Georgia 1-3 Italy

Grp A Kazakhstan 0-2 Finland

stelist24/2429.05.2007 19:39

Romania ! Moldova! BAfta Romania+Moldova=Romania-Mare. sper ca sa cistigati cu slovenia si sa va calificati la europene :)

Wally30.05.2007 10:58

Si eu sper acelasi lucru...cred ca vom reusi sa obtinem 6 puncte in cele 2 meciuri cu Slovenia...

weeezer02.06.2007 20:43

Ce portar are Dinamo...

axl2302.06.2007 21:03

corect, weeezer, mare portar lobby.

Wally03.06.2007 08:54

Dar ce mijlocas dreapta avem si noi -> Banel :lol:

c.ronaldo1703.06.2007 09:15

Ce atacant are Fiorentina...

stelist24/2420.08.2007 09:25
voi santeti mai smecheri :D

acolo in rep moldova se prind meciurile Stelei?

 

se prinde si inca cum, + la asta multi se aduna in sport - baruri si privesc meciul creind o atmosfera super

steaua_gloria20.08.2007 10:43

HAI Romania!!!

Wally20.08.2007 11:47

Sper sa castigam "amicalul" cu Turcia si toate meciurile care au mai ramas din aceasta campanie de calificare pentru a mai urca in clasamentul FIFA si bineinteles pentru a ne califica la EURO.

alexynho23.08.2007 06:48

Eu bat cu oricine la pariu , ca Romania va ajunge in finala EURO 2008 .. sa nu ziceti ca sunt nebun ...dar eu vad Romania mai mult ca o echipa ghinionista (la WC90 ne-a eliminat Irlanda la penalty-uri , in 94' la fel cu Suedia, in 98 ne-a eliminat Croatia printr-un penalty ... iar la ultimele 3 turnee finale , am pierdut calificarea din prostie ... in 2002 cu Slovenia la baraj , in 2004 acel meci cu Norvegia cu penalty-ul , si deasemenea meciul retur cu Danemarca , cand am fost egalati in 90+5 ... iar in 2006 din cauza meciului cu Armenia :( ...) ... Romania a fost mai mult o echipa ghinionista ... insa sper ca Pitzi sa fie norocul de aceasta data ... si am incredere ca vom ajunge in finala , sau chiar vom castiga (adica Grecia poate , si sunt mult mai slabi ca noi .. de ce nu am incerca si noi aceasta performanta?)

«123»