FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

2006 sau 2007?

«12»
i0nutz8327.09.2006 13:01

Multi dintre noi au acum jocul full, deci putem sa optam pentru ce vrem sa jucam in urmatorul campionat.

 

2007 pare mai realist, insa este deficitar la capitolul grafica (chiar daca exigentele referitoare la sistem sunt mai mari!).

In plus, jocul merge destul de greu pe net, ajungandu-se sa se joace pe 640x480. Personal, nu ma incanta in mod deosebit, vreau sa vad si parerile voastre. De rezultatul poll-ului va depinde ce vom juca in urmatoarea editie de campionat.

johnny0627.09.2006 13:05

eu zic ca este mai bine sa trecem la fifa 07 pentru ca lumea s-a saturat de aceleasi faze de gol din 06. doar nu vom juca si in anul 2007 tot fifa 06, nu?? :?

i0nutz8327.09.2006 13:08

Sper sa raspunda cei care au facut rost de joc si au incercat sa vada cum se misca pe net.. Din auzite e usor de vb..

 

@filip: Fiecare este liber sa joace ce vrea. Cunosc oameni care joaca si acum 2002, pentru ca il considera cel mai bun fifa. Nu e obligatoriu sa ne placa fiecare joc scos de EA.

mihai141127.09.2006 13:21

2007.....cine nu are sistem sa-si cumpere :twisted:

 

e mult mai realist 2007,si se da gol greu

dani@steaua4ever27.09.2006 13:27

2007 desi numi place si sunt la ora actuala cam f praf la el dar asa e normal sa trecem pe urmatoarea versiune...kkt va dati seama k toate celelalte campionate gen cum e aici se vor juca pe 2007 ..si dak vrem sa facem un challenge ce facem?deci 2007 klarr.

i0nutz8327.09.2006 13:31

@Dani: D-aia m-ai intrebat pe priv ce inseamna "challenge"? :P

dani@steaua4ever27.09.2006 15:56

=)))

nyku_myhay27.09.2006 15:59

7

dragutzu8927.09.2006 16:00

eu zic ca e mai bien sa jucam fifa 2007 pentru ca se da gol mai greu si e mai realist! mi s-a luat sa dau si sa iau gol din coltul careului la fiecare faza!

parerea mea :D

Dani200527.09.2006 16:02

07 chiar daca nu-l am inca :) mi se pare mult mai realist plus ca mi s-a luat de 06...si sunt facute si transferurile :D

RobYnho27.09.2006 16:08

Sunt de aceasi parere cu filip. M-am saturat de 06 pana peste cap. Jucam si pe 640 numa' sa mearga bine. Deci...07 :D

i0nutz8327.09.2006 16:17
07 chiar daca nu-l am inca :)  mi se pare mult mai realist plus ca mi s-a luat de 06...si sunt facute  si transferurile :D

 

De unde stii de transferuri si restul daca nu-l ai? :)

mihai141127.09.2006 16:33

transferurile nu sunt toate la zi :( (mai ales alea din ultima zi de transferari)

 

gallas,a. cole,baptista,reyes,cesar,woodgate,huth,sunt tot la echipele lor :cry:

 

sper sa apara un patch ceva sa le actualizeze la toata lumea

i0nutz8327.09.2006 17:26

Fara patch'uri :)

johnny0627.09.2006 17:29

aia da... momentan 6-0 pentru fifa 07 :D

ManiaCU27.09.2006 19:57

Nu-mi place 07 , optez pentru fifa 06 in continuare 8)

Poate o sa-mi schimb parerea intre timp insa deocamdata 2007 nu ma impresioneaza cu nimic , eu zic ca e sub 2006 la tot !

mihai141127.09.2006 20:50

nu mai iese golul din diagonala? :lol:

 

mie deja mi se pare usor,bat calc. la 4-5 goluri in cariera,,reusesc sa dau gol din respingeri si din centrari,aiurea ca nu au reusit sa faca ceva cu respingerile alea aiurea :cry:

 

 

am descoperit cum sa centrez ca sa dau gol din centrari,numai ca dau cu piciorul cu capul am dat gol doar la nimereala :P

 

deja mi se pare prea simplu,desi e mult mai realist realizat :roll: (portarul e din nou forarte infect)

 

sutul plasat z+d e mult mai bun decat cel in forta,din careu e mereu gol daca dai plasat :(

dani@steaua4ever28.09.2006 09:49

mda portaru si mie mi se pare mai paralel k la 2006..iar cu respingerile e ceva normal...k si in fotbalul adevarat cand da cineva o ghiulea portaru respinge..acum k se afla tot timpu cineva la recuperare e altceva..dar asta e.Oricum 07 e mai greu k 06 si kiar dak ai gasit tu niste "scheme" din care ies gol nu se compara cu cele de la 06 unde era 100% gol...

blue_fish28.09.2006 10:07

Si eu optez pentru 07. Probabil ca fiecare versiune a fost intampinata cu banuieli in momentul lansarii, dar incet incet o sa ne obisnuim cu el...

Inca n-am prins si eu toate pozitiile de sut, dar tocmai asta-i farmecul la inceput :)

De-abia astept :D

i0nutz8328.09.2006 10:11

Se pare ca vom juca 07 :)

 

Are cineva probleme cu el, in sensul ca nu-i ruleaza la parametri normali, etc?

 

Se retrage cineva?

 

Cred ca cel mai bine e sa asteptam inca o saptamana, sa faca toata lumea rost de joc si apoi pornim campionatul.

mihai141128.09.2006 12:24

pt cei carora li se misca prost pe direct ip,instalati patchul asta de la fifaromania http://fifaromania.net/index.php?zona=arti...erate-optimizer

 

eu nu l-am instalat ca mi se misca bine,doar f f putin sacadat in retea

 

incercati ca cica merge mai bine dupa ce il instalati

blindica28.09.2006 15:25

hai k mai am 700 mb si-l iau :roll:, pai Ion zice fara patch-uri, in caz k merge aiurea e voie ala ionutz? :D

i0nutz8329.09.2006 08:01

Daca optimizeaza jocul pe direct IP si nu creaza probleme - de gen connection lost, etc - o sa permitem dw lui.

Danny9629.09.2006 08:24

Eu zic ca e mai frumos 2007.De exemplu joc cu Barcelona si am facut o foarfeca cu Ronaldinho....acea foarfeca m-a impresionat foarte mult.Nu am putut sa o fac ca asa am vrut eu...doar am centrat cu Eto si a facut-o singur.Stiti de unde sa iau patchul pentru fifa 2oo7 sa joc cu echipe romanesti si sa imi aleg antrenori romani??

i0nutz8329.09.2006 08:37

Daca ai citit atent topicul, ai observat probabil ca aici nu incurajam patch-urile.

«12»