Cele mai frumoase meciuri (nu neaparat din mileniul 3) pe care le-am trait cu Steaua :
1994 Steaua - Servette Geneva 4-1 (Prima participare in Liga)
1994 Hajduk Split - Steaua 1-4 (Din pacate nu ne-a fost de nici un folos)
1995 Steaua - Glasgow Rangers 1-0
1995 Steaua - Borussia Dortmund 0-0
1995 Steaua - Juventus 0-0
1996 Steaua - FC Bruges 3-0
1997 Fenerbahce - Steaua 1-2
1997 Steaua - Aston Villa 2-1
1997 Steaua - PSG 3-2
2004 Steaua - Liverpool 1-1
2005 Steaua - Valencia 2-0
2005 Steaua - Lens 4-0
2006 Betis - Steaua 0-3
2006 Steaua - rapid 0-0
2006 Steaua - Standard Liege 2-1
2006 Dynamo Kiev - Steaua 1-4
Desi situatia actuala la Steaua nu e tocmai roza, stiu ca viitorul va aduce noi zile de sarbatoare.
Daca e sa fie din mileniul 3, pe primul loc Steaua - Valencia, urmat f aproape de Dynamo Kiev - Steaua.