FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stelian Stancu

«12»
Bogdan4Steaua01.09.2006 04:56

106562.jpg

 

Data nasterii : 22.09.1981

Locul nasterii: Tecuci(Galati)

Post : fundas lateral(dreapta)

Nr. tricou : 27

Inaltime: 1.79 m

Greutate: 64 kg

Club anterior: Sportul Studentesc

A mai evoluat la: Astra Ploiesti, Metalul Plopeni

Meciuri/Goluri in Liga 1: 93/4

Debut in Liga 1: 04.11.2000(Astra-FC Arges)

Radu1801.09.2006 05:02

Bv MM.inca un transfer, sa speram k va fi reusit.Pakat k nu s-a putut aduce si un portar dar asta este, sa speram k cu aktuala echipa vom face fata pe toata cele 3 fronturi(CL,Campionat,Cupa Romaniei) :D .FORZA Steaua.

laca_701.09.2006 05:22

auzi da de unde stii ca sa transferat ca in ziare nu scrie nimic :?

steaua*forever01.09.2006 05:25

Scrie pe site-ul oficial steauafc.com!

skorpio1501.09.2006 05:54
In ultima zi a perioadei de transferari FC Steaua a ajuns la un acord cu Sportul Studentesc in privinta transferului lui Stelian Stancu in Ghencea. Fundasul dreapta v-a semna un contract pe 5 ani si va purta tricoul cu numarul 27.

 

- site oficial

 

Voila! :)

Daemien01.09.2006 06:11

Bine a venit, VOM FI ALATURI DE EL DIN TRIBUNE!

FanSteaua4Life01.09.2006 09:09

Bafta Stancu!!!

I.N.Money01.09.2006 10:49

Daca este adevarat ce ne zice Bogdan P,inseamna ca ne-am ales cu un stelist pur sange!!

Sa speram ca ne va demostra ca este un jucator ce merita sa imbrace tricoul Stelei.

SL!M01.09.2006 11:08

e cam slabanog baiatu asta de la sportu...

alsign01.09.2006 11:22
e cam slabanog baiatu asta de la sportu...

 

:lol: :lol: :lol:

 

Te cheama cumva Copos ?

 

Bafta "Steliene" si multe prezente . Ai un nume predestinat pentru noi .

se7en01.09.2006 15:48

Stelica 8).

 

E adevarat ca poate juca destul de bine si ca mijlocas dreapta sau defensiv in caz de urgenta?

FanSteaua4Life01.09.2006 19:49

da

aditza2602.09.2006 04:03

1fq7.th.jpg

 

2ak9.th.jpg

 

Este un transfer bun, binevenit pentru Steaua, dar cred totusi ca este al treilea fundas dreapta dupa Saban si Balan.

Daca si cu 3 fundasi care se bat pentru locul de fundas dreapta, Olaroiu va juca tot cu Petre Marin chiar ca n-a facut nimic.

***alex***03.09.2006 14:27

Am auzit ca l-au adus pe Stancu sa-i faca concurenta lui Nesu la categoria "Cel mai slab jucator din lot" :D

Bogdan4Steaua03.09.2006 14:49

Lasand gluma la o parte, Stancu poate juca atat fundas dreapta cat si mijlocas dreapta si din acest punct de vedere este un real castig. Avem nevoie de jucatori polivalenti.

I.N.Money03.09.2006 14:52

Se pare ca Oli l-a dorit in principal pentru postul de mijlocas dreapta,post pe care l-a utilizat cu Gloria in meciul de sambata.

Sonic04.09.2006 09:07
Am auzit ca l-au adus pe Stancu sa-i faca concurenta lui Nesu la categoria "Cel mai slab jucator din lot"  :D

Nu e chiar asa. Siman a fost intelegator si nu l-a transferat la Rapid pentru ca Stelian Stancu voia la Steaua; nu stiu daca e adevarata sau nu faza ca are masa musculara mai mica cu 3kg decat cea normala

c.ronaldo1709.09.2006 13:05

a jucat f bine cu argesu... cred ca poate sal inlocuiasca cu brio pe George Ogararu...

Bogdan4Steaua01.11.2006 23:03

Excelenta prestatia lui Stancu din aceasta seara. A fost unul dintre jucatorii meciului. Bravo Steliane!

 

Bafta in continuare!

Lavy_*_02.11.2006 11:00

oooohhhhhoooo...meci bun facut de Stelian!

Bafta in continuare!

***alex***02.11.2006 17:11

Am descoperit ca avem un fundas dreapta foarte bun!

Alessandro03.11.2006 10:31

Exista viata si dupa Ogararu!Bravo Stancu!Tine-o tot asa! :wink:

al_led03.11.2006 14:28

DA un meci bun facut de Stancu la Madrid.

Mai are de lucru pana ajunge la forma lui Ogararu.

Spor la treaba Stancule.

Demonstreaza-ne ca esti un stelist adevarat.

 

Banel ar trebui sa fie exemplu pentru Stancu

Andreea stelista04.11.2006 22:09

Stancu a jucat extrem d bine la Madrid. La tinut foarte bine p Robinho. Bv Stancu! Tine-o tot asa!

Bogdan4Steaua19.11.2006 06:27

Din pacate ieri cu Pandurii Stelian a facut un meci slab. Sa speram ca a fost doar un accident. In conditiile in care Nesu nu este apt de joc, eu as incepe cu el meciul cu Dinamo Kiev.

«12»