Walter, nu o comite! Lasa-i incolo de caini! Nu-ti dai seama ce ne faci?
Poate se duce la caini sa-i retrogradeze, sa ne faca un bine si sa-si arate dragostea pentru Steaua.
Walter, nu o comite! Lasa-i incolo de caini! Nu-ti dai seama ce ne faci?
Poate se duce la caini sa-i retrogradeze, sa ne faca un bine si sa-si arate dragostea pentru Steaua.
@MadFrog
Stiu ca dor. Si pe mine ma dor. Mai ales ca l-am dorit atat sa revina pe banca Stelei. Dar acuma o sa il ignor pur si simplu. Pentru ca mi se pare o atitudine de tigan sa il injur ca la usa cortului.
Si mie mi se pare o atitudine de tigan (ma refer la cea a lui Walter). A spus ca tine la Steaua, ca Steaua e singura echipa din Romania pe care o va antrena, ca E UNICA!
Si acum si-a schimbat parerea si a dat-o pe aia cu "vin cu inima deschisa la Dinamo".
Sa nu uite ca atunci cand era ignorat de conducere si jucatori, galeria noastra a fost cea care si-a amintit de el si l-a aplaudat si pentru prima oara celebrul "Lacatus" a fost dat uitarii pentru a se scanda "Walter, Walter Zenga". Pentru mine e un om mort, si am mai spus-o, imi doresc sa fie dat afara dupa cateva etape!
Sa nu-l injur?
Pai eu chiar am crezut ca e un om din alta lume, care inca mai pretuieste un club si suporterii lui. Chiar nu ma gandeam ca va face asta vreodata.
Ma simt dezamagit.
Sa nu-l injur?
[...]
Si voi ce credeti ca il va durea mai tare? Sa fie injurat ca la usa cortului, sau sa vada ca oamenii care il iubeau si il adulau odata, acum ii intorc spatele si nici nu il mai privesc?
Dar de ce va ganditi fratior numai la ce simte el?
El oare s-a gandit la noi cand a declarat ca va veni cu bratele deschise la spurcati?
Sa zicem ca am exagerat, dar nu stiu daca exista o singura oferta pentru Zenga si tocmai de la Dinamo sa fie. Oricum, Zenga-boy, care si-a demonstrat cultura superioara printr-un anume gest la un anume meci, nu mi-l aduc aminte acum, are IGNORE de la mine de acum incolo.
Si mai am ceva de adaugat, sa nu uite unii, ca Steaua a inceput sa creasca inca din sezonul 2003-2004, cand antrenor era inca mult hulitul si pe buna dreptate Piturca, renasterea Stelei a inceput cu acel meci cu Liverpool, desigur apoi Zenga a imbunatatit anumite aspecte cum ar fi probabil motivatia, disciplina si relatiile de joc si am avut episodul 2 al renasterii, meciul cu Valencia.
Ne-a ignorat, nu s-a gandit la noi. Asa trebuie sa facem si noi cu el.
Walter Zenga a fost pana azi antrenorul meu preferat. Antrenorul pe care il apreciam cel mai mult si dintre cei care au fost la Steaua. S-a dovedit a fi o javra de om. Regret ca am avut atata respect pentru un gunoi, unuia care nu ii pasa DELOC de NOI.
Nu va inteleg atitudinea, sincer. Daca Protasov semneaza cu Rapidu' ce faceti? Daca Laca semneaza cu Poli? Incepem sa luam antidepresive?
Asta e lumea fotbalului, eu unul n-o sa-l injur pe Walter, o sa-l privesc ca pe un rival si-atat.
De atitudinea suporterilor Galatei când a venit Lucescu cu Besiktas pentru prima oarã pe Ali Sami Yen ce aveți de spus? Tot stadionul l-a aplaudat. Adevãrul cã el a ajuns și într-un context diferit la Besiktas.
Walter nel mio cuore l'unico allenatorie. Chiar dacã e la dușmani. Chiar dacã a spus cã nu va mai antrena altã echipã în România în afarã de Steaua.
Pacat ca Steaua nu are un conducator careia sa-i pese si de suporteri. Mare pacat ca suntem la mana lui GB. Singurul care ar putea spune despre rahaturile facute de GB in fotbalul in romanesc este MM. Dar si MM este tot un [...] si nu vorbeste.
Cum poti fi atat de ignorant si sa-l tii pe Hagi pe banca in detrimentul unor antrenori cu un fotbal ofensiv si placut ochiului? Dintr-o sumedenie de antrenori, ciobanul s-a oprit asupra lui Hagi. I se rupe lui de Steaua si de suporterii ei. Doar puscaria si falimentul lui GB ar mai salva clubul Steaua din mainile acestui taran, oier si parvenit infect pe nume Gheorghe Becali.
Ne-a ignorat, nu s-a gandit la noi. Asa trebuie sa facem si noi cu el.
Iar incepeti cu ignoratul...
Oricine sterge pe jos cu noi, ii aplicam pedeapsa suprema, il ignoram. Asa ati facut si cu ciobanul, l-ati ignorat, si l-a durut exact in [...] de ignorarea voastra.
Cum ramane cu respectul lui fata de noi, cu declaratie de fidelitate eterna, cu "In Romania o sa antrenez doar la Steaua", cu "publicul extraordinar din Ghencea, public cum n-am mai gasit in alta parte"... si tu te duci la cine, la JAVRE?
@axl - Lacatus nu o sa semneze niciodata cu o rivala de moarte a Stelei - Dinamo sau Rapid. Parerea mea.
Andyro:
Stii ca te iubesc da' nu-s de acord cu tine. Walter n-a sters pe jos cu noi, s-a comportat neloial, dar eu, cel putin, n-aveam mari pretentii de la el. Poate, daca-as fi o fetita plangacioasa i-as spune niste versuri lacrimogene in italiana dar nu sunt o fetita plangacioasa asa ca nu-i spun asa. Asta e, s-a dus la Dinamo, sa fie sanatos. Si noi mai mult decat el.
Cu Lacatus iti dau dreptate, am exagerat eu in exemplul de mai sus.
Incuiati mai sunteti... eu unul nu o sa-l injur pe Walter... nici n-o sa-l aplaud, ci o sa-l ignor, cum a zis cineva mai sus... si retineti ceva: Walter nu a fost stelist!
Asa ca terminati cu prostiile... si atunci a declarat ca doar pe National si Steaua va antrena aici (pentru ca nu ar fi crezut in nici un moment ca va primi o oferta de la Dinamo sau Rapid)... acea declaratie a fost de complezenta...
@andyro... da, eu cred ca Lacatus ar semna daca ar primi o oferta de la Rapid sau Dinamo. Fiecare isi urmeaza propriul interes in viata si pentru multi faima si banii primeaza in fata unor principii care sunt des incalcate!
Vad ca atat vanzatorii de butelii, cat si subpodarii, mereu cand cauta antrenor se orienteaza spre curtea Stelei, de la Iordanescu pana la Zenga.
Sunt sigur ca un cuvant greu de spus l-a avut Raluca in toata aceasta afacere si din pacate Walter a fost convins de ea. Ii urez bafta in cariera sa de antrenor dupa ce isi va incheia activitatea la Dinamo, si sper ca a inteles ca portiile spre Ghencea s-au inchis pentru el definitiv.
INM, stai sa vedem ce face la Dinamo (m-as bucura nespus sa-i duca pe locurile 6-7), iar daca va merge bine, poate-i face Jiji vreo oferta de zile mari.
Fane, aici m-am referit mai mult din punctul de vedere al suporterilor. Probabil cei din conducerea noastra se amuza, in timp ce noi, suporterii, privim cum un antrenor respectat enorm, pleaca la Dinamo.
Pe cat de mult l-am respectat pe acest om, pe atat de mult il desconsider acum.
Ar fi trebuit sa se gandeasca la noi si sa-si dea seama prin ce trecem acum.
Culcat, javra!
AndyroStii ca te iubesc da' nu-s de acord cu tine. Walter n-a sters pe jos cu noi, s-a comportat neloial, dar eu, cel putin, n-aveam mari pretentii de la el. Poate, daca-as fi o fetita plangacioasa i-as spune niste versuri lacrimogene in italiana dar nu sunt o fetita plangacioasa asa ca nu-i spun asa. Asta e, s-a dus la Dinamo, sa fie sanatos. Si noi mai mult decat el.
Cu Lacatus iti dau dreptate, am exagerat eu in exemplul de mai sus.
Bai, mai incet cu declaratiile de iubire ca intelege lumea gresit!. Eu sunt foarte sigur pe sexualitatea mea...
Nu cred ca o sa il injur (ziceam ca inca sunt in stare de soc), dar nici sa-l ignor nu pot. Niste bannere in italiana care sa exprime dispretul pentru el si parerea de rau ar fi probabil cele mai potrivite.
De atitudinea suporterilor Galatei când a venit Lucescu cu Besiktas pentru prima oarã pe Ali Sami Yen ce aveți de spus? Tot stadionul l-a aplaudat. Adevãrul cã el a ajuns și într-un context diferit la Besiktas.
Walter nel mio cuore l'unico allenatorie. Chiar dacã e la dușmani. Chiar dacã a spus cã nu va mai antrena altã echipã în România în afarã de Steaua.
A spus Mircea Lucescu ca in Turcia antreneaza numai pe Galata si ca asta e singura echipa din sufletul lui? S-a batut el cu pumnii in piept sustinand toate aceste lucruri? Nu prea cred. Sa nu uite Walter ca Steaua l-a facut mare pe el(ma refer la cariera de antrenor) si nu invers. Din respect pentru suporterii nostri pe care, cica, ( ii apreciaza) trebuia sa refuze politicos Dinamo. Intrebat acum cateva luni daca si-a schimbat parerea si vrea sa vina in Romania la alta echipa, el a declarat: "Eu am spus un singur lucru, in Romania doar la Steaua o sa antrenez". Ei bine, daca nu v-ati convins de Walter, o sa va convingeti cand o sa pupe stema javrelor si o sa declare ca Dinamo are cei mai tari fani si ca e cea mai buna echipa din Romania... nu mai e mult pana acolo!
Sa nu uite Walter ca la nunta lui, singurii reprezentanti ai Stelei au fost suporterii! Nu stiu unde mai intalneste el asa dovada de respect si iubire!
Walter, de azi esti mort pentru toti stelistii!
Sunt foarte curios ce l-a facut pe Walter sa vina la Dinamo. Nu cred ca e vorba despre partea financiara sau nevoia disperata de a antrena. Sa fi avut Raluca chiar asa mare influenta? E ceva putred la mijloc..
@axl - Lacatus nu o sa semneze niciodata cu o rivala de moarte a Stelei - Dinamo sau Rapid. Parerea mea.
Inima lui Lacatus este la Steaua, ma cuprinde o tristete nespusa cand vad o mare glorie a clubului si a Romaniei in pribegie pe la straini, din cauza ca Steaua a fost confiscata de un dezechilibrat mental cu aere de voievod de desene animate; poate ca locul lui Laca nu e ca antrenor, dar cred ca locul lui este la Steaua.
Laca oriunde ai fi
Noi mereu te vom iubi
Tu esti sufletul nostru
Tu esti spiritul nostru
FIARA insetata de victorie
FIARA insetata de glorie!
I'VE GOT THE BEAST IN ME!
Daca e sa ma iau dupa ce scrie in Gsp... vinovat e tot ciobanul...