Conform aceluiasi articol, se pare ca ar mai exista o varianta [bine,asta in cazul in care nu e totul inca o inventie de-a presei]:
Dică ar urma să ajungă la campionei Franţei contra unei sume de bani. Conform aceloraşi surse amintite, Gigi Becali ar urma să primească pentru decarul său 11 milioane de euro, în timp ce contractul jucătorului s-ar ridica la suma de 1.5 milioane de euro pe an. Dacă s-ar adeveri această variantă, transferul piteşteanului ar fi cel mai mare din istoria campionatului nostru.
Parc-as prefera prima varianta, ca, la fel ca in cazul banilor veniti de la UEFA, s-ar putea sa ne trezim ca si banii din eventualul transfer al lui Dica ar ajunge prin buzunarele lui Gigi :?
Personal, nu mi-as dori deloc ca Dica sa plece. Vede toata lumea cat de slab jucam in momentul de fata...d-apai fara sclipirile lui Dica... :?