02.08.2006 17:10
Sincer sa fiu, nu-mi pasa daca ciobanul glumeste. Din partea mea, daca glumeste cu asemenea lucruri, ar fi foarte bine sa plateasca chiar daca merita sau nu. Ce s-ar intampla daca eu as fi suspect intr-un caz de crima si le-as spune tuturor zambitor ca "toti suntem datori c-o viata" cand as fi intrebat daca eu sunt autorul ? NU asa se procedeaza, un om nevinovat se lupta pentru a dovedi ca e nevinovat, nu ii sfideaza pe cei din jur lasand sa se inteleaga ca e mai presus de lege.
Prezumtia de nevinovatie: Oricine este nevinovat pana la proba contrarie.
