FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gigel Coman

«1234»
Virgil18.07.2006 15:49

33138.jpg

 

" Venirea la Steaua este un pas inainte si sper sa ajung in Champions League cu noua mea echipa. Transferul este benefic pentru mine si in plan personal, deoarece familia mea nu s-a acomodat la Timisoara si imi era greu sa fac naveta spre Bucuresti pentru a ii vedea. Imi doream sa revin la o formatie din Capitala, cu atit mai mult la echipa campioana, Steaua. Sper sa ma integrez cit mai repede"

Gigel Coman

 

Nascut in Bucuresti la 4 aprilie 1978,173 cm.68 kg,mijlocas stanga.

 

Primul meci in Divizia A l-a jucat pe 06.10.1996,la FC National,impotriva Gloriei Bistrita,scor 2 - 0.

 

In sezoanele 2004/2005 si urmatorul a activat la Poli Timisoara.

 

In Divizia A a sustinut 195 de partide si a marcat de 29 de ori.

A jucat 1 meci în Cupa Cupelor în editia 1997/98 si 6 meciuri in UEFA Cup,în 2002/2003.

International român.A jucat în meciurile cu Lituania,Olanda si Armenia,fara a inscrie gol.

 

De cateva zile este jucatorul nostru.Numar pe tricou : 28.

 

Bine ai venit Gigel Coman,la echipa campioana en titre,Steaua Bucuresti !

alinush8918.07.2006 18:08

Salut...abea ce am revenit si eu din vacanta,ce-i drept prelungita,si vad ca am cam ramas in urma,in al doilea rand salut virgil,vad ca te descurci din ce in ce mai bine si vad ca te precupi de multe lucruri,salut si Sorin.

Vad ca destui se indoiesc de Coman...va intreb sincer....era mai bine sa il vanda pe Cristea pentru un milon de euro la Poli decat pe Coman si 200 000 $?....Credetzi ca Gigi ar fi cumparat alt jucator cu banii aia? eu nu cred,in ceea ce-l priveste pe Coman io il vad ca pe un jucator foarte bun,tehnic si cu un sut puternic iar cea mai importanta calitate este aceea ca poate juca pe mai multe posturi,cel putin ca rezerv a Stelei ar putea intra oricand ca fundas stanga,mijl stanga,sau mijl central...Cristea era doar un atacant....

Sa fim seriosi....are un sut mai bun decat Radoi de exemplu,ca tot am vzt ca ziceti ca la loviturile libere Radoi este "titular incontestabil"...inainte,da,,,dar va asigur ca odata cu venirea lui Gigel el va fi cel care va suta de la distanta la loviturile libere,cel putin cele dp dreapta...

Oli il stie bine pe Coman si am incredere ca el s eva integra repede si ca va deveni in scurt timp un jucator de care Steaua va avea nevoie...

giuliano_10119.07.2006 18:12

problema lui Coman nu cred ca e valoarea ci mentalitatea. e inconstant pentru ca nu trateaza toate meciurile cu aceeasi seriozitate. in plus e un jucator foarte irascibil care ia deseori cartonase rosii datorita unor iesiri nervoase nelalocul lor. daca Oli si Radoi ca si capitan vor reusi sa-i amelioreze aceste lipsuri si sa-l integreze in vestiar cred ca pentru Steaua va fi un transfer reusit iar pentru Coman un pas urias inainte in cariera lui... oricum e cam ultimul tren

Prodigy_andrey22.07.2006 11:55

Gigel Coman

04.10.1978/ Bucuresti

1,73m/68 kg

Debut in Divizia A: 06.10.1996 FC National - Gloria Bistrita 2-0

A jucat la: FC National(1996-2004), Poli Timisoara(2004-2006)

Divizia: 195 meciuri/29 goluri

Echipa nationala: 5 meciuri/0 goluri

Cred k e unul din cele mai bune transferuri ale Stelei in aceasta campanie !! un fotbalist adevarat !!

 

156975_coman.JPG

MadFroG22.07.2006 13:47

Am spus de la inceput ca este un transfer benefic pentru Steaua.

Are o determinare in joc ceva de nedescris,un jucator agresiv care moare pe teren.

Ganditzi-va la meciul cu Boro,daca in loc de Bostina si Oprita i-am fi avut pe benzi pe Nicolita si Gigel Coman!

Pacat ca nu a ajuns mai devreme la Steaua,dar stiti cum se spune,mai bine mai tarziu decat niciodata. :twisted: :twisted:

weeezer_2022.07.2006 15:12

Coman este un jucator inconstant. imi placea pe vremea cand era la National, dar la Poli n-a prea rupt gura targului. Abia cand va deveni constant, cu jocuri constant bune/slabe, abia atunci putem zice daca e sau nu benefic transferul lui pt Steaua. Pana atunci, se pune la numaratoare, si cam atat.

IONUTZ-CIPRIAN23.07.2006 06:24

:evil:>>>Aseara nu mi-a placut de nici o culoare,nu prea a jucat fotbal deloc,s-a lamentat atata pana a luat si un galben,apoi s-a accidentat,parca era un pachet de nervi,nu mi-a lasat o imagine prea placuta...CAH!!>>> :twisted:

***alex***23.07.2006 08:48

Vreo stire ceva? Cat lipseste?

Vladinho23.07.2006 22:50

Chiar

Ce a patit

Cat lipeste?

***alex***24.07.2006 07:20

Ultimul transfer al Stelei, Gigel Coman, a debutat la Steaua într-un meci oficial în Supercupa României, cu Rapid. Din pãcate pentru el, mijlocașul venit de la Poli Timișoara s-a accidentat destul de grav în prima reprizã, fiind înlocuit cu Paraschiv. Coman are o entorsã de gradul doi la glezna stîngã și a pãrãsit stadionul "Național" cu un bandaj imens și schiopãtînd vizibil.

 

Coman nu este singurul accidentat din lotul Stelei în vederea partidei cu Gorica, de miercuri. Mirel Rãdoi se afla și el pe aceastã listã, dupã o recidivã la genunchi. Cosmin Olãroiu era însã optimist și crede cã medicii îl vor recupera pe cãpitanul Stelei pînã miercuri. Goian completeazã lista accidentãrilor, el suferind de o durere la spate însã șansele ca el sã joace cu Gorica sînt destul de mari.

 

gsp.ro

Sonic11.08.2006 13:28

Este jucatorul care-i lipsea Stelei din punct de vedere al agresivitatii; se stie ca sezonul trecut el a fost lider la cartonase rosii si galbene, insa intr-o echipa este nevoie si de asa ceva ( de ce n-ar fi fost el oare la returul cu Midlesbrough sa "distruga" tot, caci echipa de atunci, parca s-a temut sa faulteze)

giuliano_10111.08.2006 13:53

din pacate majoritatea cartonaselor luate de Gigel nu au fost pentru intrari dure ci pentru proteste si acte de indisciplina. sper ca se va dezavata de acest obicei la Steaua.

Nero11.08.2006 17:55

Si oricum ar fi ratat returul datorita cumulului de cartonase

weeezer_2011.08.2006 20:52

pai il menaja Oli in tur :P

waste12.08.2006 18:14

Eu am in minte un singur lucru despre acest derbedeu: felul cum s-a comportat fata de Nicolita anul trecut la Timisoara.

 

Mai tineti minte cum l-a faultat, scuipat, injurat si provocat tot meciul?

 

Un pitic batran in plus la Steaua. Cam atat.

mihaisupersteaua15.08.2006 15:11

nu stiu ce sa zic despre el .Inca nu a apucat sa demonstreze ca are valoare de Steaua

Steaua Forza Steaua sprecl2

alex4steaua21.08.2006 14:32

Nu mi se pare Coman un jucator asa bun n-o jucat cine stie ce cu Vaslui ...

I.N.Money21.08.2006 14:34

Acum cativa ani ne chinuiam mereu sa il aducem de la FC National,dar mereu nu ne intelegeam cu Gino.

Nu uitati ca acest jucator a avut cel mai bun randament cand a fost antrenat de Olaroiu !

alex4steaua21.08.2006 15:51

Pai sa-si revina ... dupa ce a fost accidentat

se7en21.08.2006 18:57

Scott Parker din Romania :).

Serios, rar mai vezi jucatori atat de determinati si curajosi precum el, pacat ca nu l-am cumparat in urma cu vreun an-doi.

alex4steaua21.08.2006 22:01

Cine ii Scott Parker ??

Alex1421.08.2006 22:04

Un fotbalist :)

Motanu D21.08.2006 22:25
Cine ii Scott Parker ??

 

Una dintre tepele luat de Abramovici.

se7en23.08.2006 11:11

Chiar daca la Newcastle cam rupe tot :). A ajuns capitan dupa un sezon.

In fine, sper ca Gigel sa demonstreze de ce este in stare cat mai curand.

waste25.08.2006 14:31

Gigel asta a reusit sa provoace eliminarea unui vulpoi mai batran decat el: Sa Pinto.

 

In rest, s-a vazut ca nu s-a integrat in echipa si nici nu cred ca o va face, din cauza caracterului. Sper sa ma insel.

«1234»