
" Venirea la Steaua este un pas inainte si sper sa ajung in Champions League cu noua mea echipa. Transferul este benefic pentru mine si in plan personal, deoarece familia mea nu s-a acomodat la Timisoara si imi era greu sa fac naveta spre Bucuresti pentru a ii vedea. Imi doream sa revin la o formatie din Capitala, cu atit mai mult la echipa campioana, Steaua. Sper sa ma integrez cit mai repede"
Gigel Coman
Nascut in Bucuresti la 4 aprilie 1978,173 cm.68 kg,mijlocas stanga.
Primul meci in Divizia A l-a jucat pe 06.10.1996,la FC National,impotriva Gloriei Bistrita,scor 2 - 0.
In sezoanele 2004/2005 si urmatorul a activat la Poli Timisoara.
In Divizia A a sustinut 195 de partide si a marcat de 29 de ori.
A jucat 1 meci în Cupa Cupelor în editia 1997/98 si 6 meciuri in UEFA Cup,în 2002/2003.
International român.A jucat în meciurile cu Lituania,Olanda si Armenia,fara a inscrie gol.
De cateva zile este jucatorul nostru.Numar pe tricou : 28.
Bine ai venit Gigel Coman,la echipa campioana en titre,Steaua Bucuresti !
