FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cea mai buna bere

«12»
Melku11.07.2006 21:52

Fiind un fan al acestei bauturi minunate :lol: am fost chiar SHOCAT sa vad ca nu este un topic deschis pe aceasta tema. Marcile mele preferate sunt : Heineken, Carlsberg (care parca s-a mai stricat de cand au aparut sticlele cu etichete de plastic), berea de la Becker Brau care e cea mai buna (aia nefiltrata) si Gosser (poate peste Carslberg si la limita cu Heineken). Poate am parut putin burghez si snob dar chiar sunt berile care imi plac si le beau de obicei dar asta nu inseamna ca imi e rusine sa ma inham la un Gambrinus sau altceva :D . E vorba de beri care pot fi achizitionate cam din orice "butic" din Romania exceptie facand berea de la Becker Brau care se gaseste doar in Bucuresti (din cate stiu eu).

 

Sper ca am reusit sa acopar cat de cat marcile in poll.

Alex1411.07.2006 21:57

Am votat Heineken... da` imi mai plac Stella si Becks

 

P.S. Vezi ca Bergenbier e pus de 2 ori... si Becks deloc

Melku11.07.2006 22:04

Clar, cu bunavointa unui moderator sper sa se rezolva problema pentru ca nu mai pot edita sondajul :roll:

weeezer_2011.07.2006 22:32

da, si eu ma hranesc sanatos, cu cereale + apa plata (=bere), si am votat pt "Alte marci", unde as pune Leffe, Corona si Budweiser... mi-e greu sa fac o departajare...

Melku11.07.2006 22:41

mai imi faceam eu probleme ca exista posibilitatea de a fi perceput gresit :lol:

Corona e nashpa rau de tot, Leffe nu prea ma omor si Bud`u e ok.

FanSteaua4Life11.07.2006 22:44

Interesant topic... :)

habarnam8511.07.2006 23:38

Da0 naiba d bere ..VODKA rulz:D

:lol:

bodanelu12.07.2006 04:19

sunt adeptul berei mai "dulce".

am votat timisoreana.

un top 5 al meu:

1. Timisoreana

2. Skol

3. Gosser

4. Haineken

5. Berea la halba (oricare)

ombladon_hools12.07.2006 07:51

Beks Beks Beks Beks :lol: :lol: :lol:

nemilosul12.07.2006 09:18

1 silva bruna

2 tuborg strong

3 stejar

Agy_2312.07.2006 09:26

Bergenbier !!! Prietenii stiu de ce :wink: :lol: :lol: :lol:

alex ripper12.07.2006 09:36
guiness.jpg the only beer
armanovici12.07.2006 19:17

Ursus Rosu numarul 1...aproape la egalitate vine Grolsch si Budweiser.

 

Dar URSUS este si va fi regele berii!

drlv8512.07.2006 19:57

1. Carlsberg

2. Gosser

3. Heineken

4. Peroni

hector12.07.2006 20:08

URSUS (premium)---> REGELE BERII IN Romania, skol, holsten

Dan_BKL12.07.2006 20:50

Heineken de departe e cea mai buna bere.mi se pare ca are un gust deosebit fata de toate celelalte.

c0nVicT12.07.2006 21:22

de departe cele mai bune beri din lume sunt paulaner sau augustiner. sunt weizen si au cel putin 2 clase peste "marile" beri nordice. pacat ca nu se prea gasesc in Romania.

IONUTZ-CIPRIAN13.07.2006 05:51

:evil: >>>Vin si eu cu URSUS ROSU.....apoi STELLA ARTOIS,si cand se merge cu automobilul prefer una FARA ALCOOL!!>>> :twisted:

uZy | @nDr3i13.07.2006 06:19

Heineken si corona :)

Ionutdal13.07.2006 18:13

URSUS si yo ...

i0nutz8314.07.2006 09:27

1. Ursus rosu

2. Berea la halba..

 

** Daca e ursus la halba e ideal;)

Dawson14.07.2006 09:42

In afara de Burger si Golden Brau, imi plac absolut toate de pe lista asta. Am votat insa "alte marci" pentru ca intotdeauna am preferat DAB. Cum insa nu prea gasesc berea asta in carciumi, de obicei beau Timisoreana si Ursus.

alex ripper14.07.2006 12:55

observ ca nimeni nu mai bea bere.in cazul asta sa fiu si eu in ton cu voi o sa aleg un suc...prefer Pepsi.

Katau14.07.2006 14:32

1.Corona

2.stella artois

Dj16.07.2006 18:43

silva bruuuuuna :)

«12»