Fiind un fan al acestei bauturi minunate :lol: am fost chiar SHOCAT sa vad ca nu este un topic deschis pe aceasta tema. Marcile mele preferate sunt : Heineken, Carlsberg (care parca s-a mai stricat de cand au aparut sticlele cu etichete de plastic), berea de la Becker Brau care e cea mai buna (aia nefiltrata) si Gosser (poate peste Carslberg si la limita cu Heineken). Poate am parut putin burghez si snob dar chiar sunt berile care imi plac si le beau de obicei dar asta nu inseamna ca imi e rusine sa ma inham la un Gambrinus sau altceva
. E vorba de beri care pot fi achizitionate cam din orice "butic" din Romania exceptie facand berea de la Becker Brau care se gaseste doar in Bucuresti (din cate stiu eu).
Sper ca am reusit sa acopar cat de cat marcile in poll.

the only beer