FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pariati pe Juventus!

«12»
alex ripper21.06.2006 18:20

Pariati pe Juventus!

 

Casa de pariuri Unibet ofera posibilitatea de a paria viitoarea Liga in care va evolua Juventus Torino, dupa scandalul meciurilor trucate din Italia, in urma caruia echipa lui Mutu ar putea fi retrogradata din prima divizie. Casa de pariuri ofera cota cea mai mica, 1.40, pentru Serie B, ca cea mai probabila destinatie a echipei torineze si 2.50 pentru ramanerea lui Juve in Serie A. Se mai ofera cote si pentru campionatul Frantei - cota 100, sau alt campionat din Europa - cota 200.(campionate.ro)

Bogdan4Steaua21.06.2006 19:26

Ar trebui inclusa si varianta Serie C pentru ca se vehiculeaza si aceasta posibilitate.

 

Eu unul optez pentru Serie B.

Minimus21.06.2006 19:37

si eu tot pe Serie B merg dar cred ca o sa porneasca si cu penalizare de puncte ...

 

Intr-adevar e posibil sa ajunga si in serie C :)

 

tot ce sper e ca si la noi sa se sparga buboiul odata si odata si sa nu mai vedem spectacole jalnice ca cel de la Dej ...

weeezer_2021.06.2006 19:42

sper sa pice in "C", doamne cat imi doresc asta, niciodata nu i-am suferit si niciodata n-o sa-i sufar. Un fel de Rapid de la noi, in conditiile in care Milanul e Dinamo.

FORZA INTER!!! :twisted:

***alex***21.06.2006 19:45

The Italian Football Federation's (FIGC) prosecutor will issue on Thursday evening a list of clubs and individuals that he will charge in a match-fixing scandal. "They (the names and charges) will be issued tomorrow after the stock market close," Guido Rossi told reporters Wednesday.

 

http://www.eurosport.com/football/serie-a/...sto911010.shtml

 

Deci maine aflam numele echipelor, sper sa nu fie si Milan! Juve in mod normal ar trebui retrogradata, dar fiind un nume mare o sa ajunga doar in Serie B!

Bogdan4Steaua21.06.2006 19:48

In mod normal ar trebui: Juve in B si Milan depunctata.

hooltras21.06.2006 20:11

s-a scris prin ziare ca Juve ori va fi retrogradata in C, ori in B si penalizata cu 9 puncte, iar lazio, fiorentina, Milan, si care mai sunt vor fi doar penalizate

I.N.Money21.06.2006 20:12

Abia ii astepta fanii lui Napoli :lol:

Dan_BKL21.06.2006 21:47

pe juve as vrea sa-i vad in serie C daca s-ar putea dar totusi cred ca va ramane in A.(sunt bani multi la mijloc si retrogradarea celor de la juve ar insemna ca aproape jumate din echipele din serie A s-a retrogradeze si ele o data cu juve.acest lucru nu cred ca este posibil.oricum ar fi un caz unic.)

Bogdan4Steaua22.06.2006 02:14

Juve va "beneficia" de cea mai drastica sanctiune si sunt 99% convins ca vor ajunge in Serie B.

Agy_2322.06.2006 10:11

Sper ca vor ajunge in Serie C . Dar ce zic eu , mai bine ar fi daca s`ar desfiinta acesta echipa de kko

***alex***23.06.2006 06:01

Italy's football prosecutor on Thursday ordered Serie A clubs Juventus, AC Milan, Lazio and Fiorentina to stand trial in the nation's biggest sports scandal in a quarter of a century. The statement did not give a further breakdown of who was charged or identify individuals.

 

www.eurosport.com

 

Acum ca e si Milan sper doar sa o depuncteze...

I.N.Money27.06.2006 17:18

Venind vorba de Juventus,se pare ca fostul lor jucator Gainluca Pesotto,care acum se afla in staff-ul echipei,a incercat sa se sinucida,aruncandu-se de la etajul 2 al sediului clubului....

forever_STEAUA27.06.2006 17:24

Surprinzator gestul acestuia...

***alex***29.06.2006 07:28

Astazi incepe cel mai mare proces din istoria fotbalului Italian. Peste 26 de persoane si patru mari cluburi se vor afla astazi in boxa acuzatiilor. Juventus Torino, AC Milan, Fiorentina si Lazio vor fi judecate intr-o sala din cadrul stadionului Olimpico din Roma, riscand sa fie retrogradate din Serie A pana in Serie C. Decizia va fi facuta publica in perioada 7-9 iulie 2006.

 

campionate.ro

Motanu D29.06.2006 08:53

Oare cand o sa vedem si noi Dinamo, Gloria, Ceahlaul si alte astfel de monumente ale onoarei fotbalistice pe la tribunal...

AdrianUltras2529.06.2006 08:55

poate ma insel dar mi se pare ca si milanul a fost retrogradat in b in anii 80 pt blaturi.cred insa ca juve va fi trimisa direct in c pt ca ce au facut ei e totusi inimaginabil.au "rezolvat" tot de la campionat la cupa la amicale si chiar CL.inadmisibil!

Motanu D29.06.2006 08:59

DA, Milan si Lazio au fost atunci retrogradate pentru blaturi si pariuri ilegale...

La noi e mai rau ca acolo... Si nici nu se iau masuri !

forever_STEAUA04.07.2006 15:31

ITALIA

Procurorii italieni au cerut retrogradarea lui Juventus in Serie C!

Stefano Palazzi, procurorul care se ocupa de cazul de coruptie din fotbalul italian, vrea ca echipa lui Adrian Mutu sa fie trimisa direct in Liga a treia a fotbalului italian.

Lista sanctiunilor propuse de Palazzi este urmatoarea:

 

Juventus: excludere din Serie A si retrogradare in Serie C1; revocarea ultimelor doua titluri, sase puncte de penalizare in viitorul sezon si cinci ani de suspendare pentru Luciano Moggi si Antonio Giraudo, cei doi capi ai afacerii Juventus.

 

Fiorentina: retrogradarea in Serie B si 15 puncte de penalizare

 

Lazio: retrogradarea din Serie B si 15 puncte de penalizare

 

Milan: retrogradarea in Serie B si 3 puncte de penalizare.

 

De asemenea, arbitrii implicati in scandal (Bertini, Dondarini, Rodomonti, Messina, Rocchi si Tagliavento) risca o suspendare de 5 ani. Toti oficialii echipelor vizate de retrogradari vor fi de asemenea suspendati pe diverse perioade.

 

sursa: spt

 

PS: au ramas si fara antrenor :twisted:

Grinch04.07.2006 15:44

Juve trebuie sa ramana in Serie A . E pacat de jucatorii aia de acolo , nu uitati si de Mutu .

forever_STEAUA04.07.2006 15:45

@Grinch

 

Nu sunt de acord cu tine. Au gresit, trebuie sa plateasca. Cat despre mutulica...

Grinch04.07.2006 18:53

De acord , dar nu jucatorii au gresit . Sa-l bage la puscarie pe Moggi sau pe cine vor ei dar sa nu isi bata joc de jucatori .

Stryker04.07.2006 21:58

Treaba asta cu Juve e clara, zic eu, trebuie retrogradata in serie B si nu in C,ca ar fi prea mult, cat despre celelalte cluburi cred ca ar trebui doar penalizate si nu retrogradate impreuna cu Juve...

weeezer_2004.07.2006 22:46

de ce ar fi prea mult serie C? daca s-a demonstrat ca timp de doua sezoane au facut ce-au facut, atunci tot cel putin 2 sezoane ar tb sa aiba de suferit, nu? si sa revina in "A" peste doua sezoane. din partea mea sa ii trimita in ce au ei acolo, echivalent la diviziile judetzene...

no_problem05.07.2006 10:21

Mesaj al Peluzei Maratona(AC Torino)la barajul de promovare cu mantova.

"Ma quale mondiale? Juve in B festa nazionale"

=))

 

Later edit: **** cainelui Mutu!

«12»