FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Adrian Drida

«12»
Bogdan4Steaua13.06.2006 22:32

Data nasterii : 05.01.1982

Locul nasterii : Santana(Arad)

Inaltime: 1.79m

Greutate: 75kg

Post : mijlocas central/mijlocas stanga

Debut in divizia A : 18.08.2002 (UTA - FC National)

Ultimul club la care a evoluat: Jiul Petrosani

A mai evoluat la: UTA Arad, Motorul CFR Arad, Romvest Arad, Jiul Petrosani

Meciuri/Goluri in Divizia A: 40/3

axl2314.06.2006 07:47

mult succes la Steaua dar imi las portita de a fi circumspect.

spre_2414.06.2006 07:49

mult succes la Steaua! sa vedem ce poti :)

arien14.06.2006 08:12

a jucat la echipe celebre,ce sa zic,merita sa fie la Steaua,un transfer foarte reusit :lol:

***alex***14.06.2006 09:25

Imi place numele satului unde s-a nascut :lol:

skorpio1514.06.2006 12:18

Zice baiatu: "daca nu ajungeam la o echipa mare, ma lasam, pt ca nu mai suportam mediocritatea". Ne-ai dat gata cu declaratia asta, pui de Ronaldinho din Santana ce esti! :lol: Sa vedem ce spectacol va arata odata ajuns in "mediul" lui. Cine stie, poate invata si Radoi ceva de la el...

ady4steaua14.06.2006 13:16
Zice baiatu: "daca nu ajungeam la o echipa mare, ma lasam, pt ca nu mai suportam mediocritatea". Ne-ai dat gata cu declaratia asta, pui de Ronaldinho din Santana ce esti!  :lol: Sa vedem ce spectacol va arata odata ajuns in "mediul" lui. Cine stie, poate invata si Radoi ceva de la el...

....asa a zis?...zimi te rog si mie unde ai vazut.. :roll:

skorpio1514.06.2006 13:55
radooku_steaua14.06.2006 15:07

da frate se lasa pentru ca nu joaca fotbalul pentru bani.... Drida are afacerile lui si joaca de placere.. si mi se pare normal ca daca nu esti la o echipa la care sa faci performanta sa te lasi de fotbal daca nu traiesti din asta

DTP-Ludacris14.06.2006 15:25

Mdea..foarte reusit transferul =))

skorpio1514.06.2006 15:27

@ radooku_steaua

 

ala a zis ca pleca pt ca nu facea performanta. tu zici ca joaca de placere... N-are sens! Numa bine daca joci doar ca-ti place ramai la o echipa mai mica, unde nu-i asa multa presiune. Si ce afaceri profitabile are nea Drida, eu n-am auzit de asa ceva. Sa-mi zici si mie te rog, poate gresesc. :?

***alex***17.06.2006 08:04

Deși Gigi Becali a anunțat acum o sãptãmînã transferul în Ghencea al mijlocașului Adrian Drida, jucãtorul nu a semnat încã înțelegerea cu roș-albaștrii. "Cei de la Steaua m-au anunțat cã mã așteaptã la București sã parafez contractul, dar eu am vorbit cu domnul Simota și mi-a zis sã nu mã duc sãptãmîna asta. Nu știu ce se va întîmpla, așa cã stau și aștept sã vedem ce va fi", a declarat Drida. :D

 

gsp.ro

radoi8617.06.2006 08:30

Dupa ce-l transferam pe Drida pentru frumoasele declaratii facute de la Steaua pentru a continua frumoasa politica de alegere a viitorilor fotbalisti, Gigi ar mai trebui sa transfere vreo 3 membri ai galeriei, pe ala batut de MM Stoica, iar capitan sa-l puna pe acel caine care datorita performantelor echipei favorite, a trimis o scrisoare prin care vroia sa se converteasca la religia ros-albastra!

cristina17.06.2006 08:57

Nu stiu daca un jucator de la o echipa ca Pandurii, care spune ca se mai gandeste daca semneaza cu Steaua, merita sa vina la noi, sa simta ce inseamna Steaua.

forever_STEAUA17.06.2006 09:03

@cristina

 

Stai linistita, daca ar fi dupa el nu ar mai sta nici o secunda sa se gandeasca...

radoi8617.06.2006 09:33

@cristina, la ce jucator de la Pandurii te referi?

skorpio1520.06.2006 10:48

Greseala mea, cand am postat ultima data aici nu stiam de acest articol. Se pare ca-ntradevar omul joaca doar de placere...

 

"Proaspãta achiziție a Stelei, Adrian Drida, nu duce grija zilei de mîine, susține sãptãmînalul Fanatik. Fostul jucãtor al Jiului este un om bogat, iar fotbalul îl face din plãcere. "Am afaceri și mulți angajați care muncesc pentru mine. Fãrã sprijinul soției nu aș fi reușit", a spus Drida. "Banii pe care-i cîștigam din primele de joc de la Jiul îmi ajungeau sã fac plinul o singurã datã la toate mașinile".

 

Noua achiziție a Stelei este un pasionat al mașinilor. În garajul sãu se aflã un BMW X5 - 60.000 de euro, BMW 330 CI decapotabil - 90.000 de euro, Peugeot 307 - 28.000 de euro, Opel Calibra - 9.000 de euro, Volkswagen Transporter - 8.000 de euro și o Dacie Logan - 7.000 de euro. Drida cheltuiește lunar în jur de 30 milioane de lei pe benzinã.

 

Adrian Drida are o fermã de vaci, o fabricã de echipamente de protecție și patru magazine."

 

stelisti.ro

spre_2424.06.2006 20:56

vaide capu meu cate are asta=))

succes la Steaua...si norok cu afacerile sper sa joci bine

I.N.Money27.06.2006 17:15

Se pare ca nou venitul e deja dorit de noua promovata UTA,pentru care a mai jucat in 2002. :?

spre_2427.06.2006 21:46
:)) nu cred ca pleaka de la Steaua pt uta...
skorpio1528.06.2006 10:46

Drida n-a semnat inca pentru Steaua. Asta a venit doar ca i-a placut lui Gigi de el, MM si Oli nu l-au vrut in lot.

dica 10014.07.2006 19:15

Poate juca in meciurile usoare ale Stelei(cu UTA,Ceahlaul,U.Urziceni,Vaslui,Jiul etc.)Baiatu' asta are la masini de sar capacele.si o zis ca vine la stadion pe jos.concluzie:Drida nu prea are fite.

credeti ca daca Mutu avea atatea masini cred ca venea cu trei masini la stadion.Succes Drida

focus14.07.2006 19:19

Azi Radoi a iesit la teresa cu Drida, Panait si Badea.Tocmai cu cei noi.Drida pare sa se fi integrat in grup.Sa vedem si cum joaca...

Dawson14.07.2006 19:21

@Dica 100

Tare intrare ti-ai facut pe forumul asta! :lol: :lol: :lol: Mi-ai amintit de o fosta vecina din copilarie care incepuse sa se laude la un moment dat ca-i aduce ta-su "kojak-uri"! Multe, tone de kojak-uri - si nu dau la nimeni! :lol: :lol: :lol:

IONUTZ-CIPRIAN15.07.2006 09:01

:evil: >>>Ne aduce aminte de alti "precupeti" de pe aici care vad ca,cu timpul au mai disparut....sau stau in umbra?!>>> :twisted:

«12»