Greseala mea, cand am postat ultima data aici nu stiam de acest articol. Se pare ca-ntradevar omul joaca doar de placere...
"Proaspãta achiziție a Stelei, Adrian Drida, nu duce grija zilei de mîine, susține sãptãmînalul Fanatik. Fostul jucãtor al Jiului este un om bogat, iar fotbalul îl face din plãcere. "Am afaceri și mulți angajați care muncesc pentru mine. Fãrã sprijinul soției nu aș fi reușit", a spus Drida. "Banii pe care-i cîștigam din primele de joc de la Jiul îmi ajungeau sã fac plinul o singurã datã la toate mașinile".
Noua achiziție a Stelei este un pasionat al mașinilor. În garajul sãu se aflã un BMW X5 - 60.000 de euro, BMW 330 CI decapotabil - 90.000 de euro, Peugeot 307 - 28.000 de euro, Opel Calibra - 9.000 de euro, Volkswagen Transporter - 8.000 de euro și o Dacie Logan - 7.000 de euro. Drida cheltuiește lunar în jur de 30 milioane de lei pe benzinã.
Adrian Drida are o fermã de vaci, o fabricã de echipamente de protecție și patru magazine."
stelisti.ro