"Ne-am inteles foarte repede. E genul de jucator care ne place. A spus ca in Romania joaca numai pentru Steaua" - a explicat presedintele Argaseala.
Hamroun abia asteapta sa poata juca la Steaua. Spune ca e in urma cu pregatirea fizica, dar il anunta pe Radoi ca e gata sa faca orice sacrificii pentru a ajunge rapid la nivelul colegilor sai.
"Ma bucur foarte mult ca am ajuns la Steaua, e o echipa foarte mare. Nu stau foarte bine din punct de vedere fizic, dar voi munci ca sa revin la cel mai inalt nivel. In doua saptamani, sper sa pot juca. Abia astept sa-i intalnesc pe Radoi si pe patronul Becali", e prima declaratie data de Hamroun ca jucator al Stelei.
Nota
Transferul mijlocașului Jugurtha Hamroun la Steaua a fost pus sub semnul intrebării, după ce echipa turcă de divizie secundă, Giresunspor, a amenințat că va face plângere la UEFA, susținând că fostul jucător al Oțelului semnase deja cu turcii.
Bașkanul de la Giresunspor, echipă din Liga a doua turcă, anunțase că jucătorul a semnat incă de acum două săptămâni. Mustafa Bozbag, șeful echipei turce, declara atunci pentru Millyet căHamroun a venit la noi și ne-a spus că Steaua ii dă pe trei 1,2 milioane de euro și că trebuie să reziliem contractul de comun acord. Mi-a spus că diferența intre cifre este mult prea mare. La Giresunspor lua 360.000 de euro in trei ani.
Eurosport Turcia anunță că Giresunspor nu a plătit 23.000 de euro unui jucător, Omer Kesici, pe care l-ar fi transferat, dar care nu a jucat nici măcar un meci la echipă! Iar Federația turcă i-a ridicat dreptul de a transfera echipei, din cauza acestei datorii.Nu știm cine este acest jucător, nu a semnat niciun contract, dar noi acum nu mai putem face transferuri. Vom face apel la această decizie. Vom plăti și banii dacă e nevoie, sper ca Federația să ne ințeleagă, a declarat pentru Milliyet, Ibrahim Ozkul, vicepreședintele echipei. În aceste condiții, contractul cu Hamroun ar putea fi declarat nul, iar algerianul ar putea semna cu Steaua fără probleme.
Sursa: sport.ro